راهنمایی در امر خرید موبایل

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
550 بگیر...540 فقط از لحاظ دوربین قویتره تو بقیه موارد 550 سره
دل به دریا زدن نداره عزیز که...550 قیمتش نزدیک 350 تومنه بگیر چند وقت استفاده کن خوشت نیومد نهایتا 50-70 زیر قیمت بفروش بره دیگه
540 هم اگه خواستی اونم قیمتش زیر 300 تومنه که واقعا مفته
و این که ویندوز موبایل هر چی باشه از بلک بری os بهتره

در آخر هم این که اگه خواستی از فروشگاه های اینترنتی خرید کنی شخصا تجربه خرید از ویندوز ایران رو داشتم و واقعا تجربه خوبی بود

مثلا صفحه نمایش lumia 540 خودش 5 اینچه اونم با قابلیت مهم ClearBlack display , در عوض lumia 550 صفحه نمایشش 4.7 اینچه و قابلیت ClearBlack display نداره
سی پیو lumia 540 با فرکانس 1.2 گیگاهرتزه - برای lumia 550 با فرکاس 1.1 گیگاهرتزه
دوربین پشتی lumia 540 حدود 8 مگایپسکلیه دوربین جلوش 5 مگاپیکسل , در lumia 550 دوربین پشت 5 مگاپیسکله دوربین جلو 2 مگاپیکسل
فرقا ریز زیاد دارن مثلا باتری lumia 540 حدود 100 میلی آمپر قویتر از lumia 550 ه

مثلا از نظر باتری سایت معتبر gsmarena با هم مقایسه کرده نتایج ایناست

lumia 540 :

Removable Li-Ion 2200 mAh battery
Stand-by Up to 576 h (2G) / Up to 576 h (3G)
Talk time Up to 26 h (2G) / Up to 15 h (3G)
Music play Up to 81 h

lumia 550 :

Removable Li-Ion 2100 mAh battery
Stand-by Up to 672 h (2G) / Up to 672 h (3G)
Talk time Up to 16 h (2G) / Up to 14 h (3G)
Music play Up to 60 h

تنها مزیت lumia 550 به نظرم از پایه ویندوز 10 روشه , یکمی تراک پیکسلی بیشتر

متوجه حرف من نشدید من گفتم که : دوستان دلمو زدم به دریا , کاری با ان سیستم ریجستر شکست خورده که میخواد برگرده ندارم
یعنی منظورم این بود گور بابا این طرح ریجستر کردن میرم گوشی رو میخرم

ویندوز ایران پس معتبره؟ چون فروشگاه اینجا میفروشه با 15 روز گارانتی برگشت و قاب محافظ و محافظ کریستالی 340 هزار میده

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
در ویندوز 10 یک سری مشکلات وجود داره و اذیت میکنه .. snap 210 پایین هست ولی اگر بودجت همین قدر هست 550 lumia بگیر

بودجه ام پایین نیست حداقل تا 1 میلیون میتونم بدم , اما کاری با گوشی میخوام بکنم ایناست و انتظار هایی که دارم :
1- ایمیل چک کردن راحت
2 - تلگرام
3- گشت و گذار راحت تو فروم ها و اینترنت
4- مصرف پایین باتری
5- خوش دستی گوشی و رنگ بندی ( مثل گوشی کلا مشکی من هیچوقت نمیخرم )
6- سیستم سریع و بدون هنگی
7- موزیک گوش دادن
8- کیفیت خوب برای مکالمه
9- صفحه نمایش با کیفیت و حداقل 4 اینچ - حداکثر حداکثر 5 اینچ

برای این کارا خودتون چه گوشی پیشنهاد میکنید از سری لومیا؟

دوستم لومیا 630 داشت دیدم داره بازی مدرن کمبات 5 رو این گوشی بازی میکنه , خدا وکیلی خیلی خوب و راحت با کیفیت اجرا میکرد
بهش گفتم بده گوشیتو ببینم , دیدم نه داغی کرده و ...... , تازه براش sms میومد نه تیکی نه چیزی
بهش گفتم رمش 1 گیگه؟ گفت نه 512 مگه
واقعا شوکه شدم همچین گوشی داشت اینو اجرا میکرد خوب واقعا عالیه سیستم عامل

یاد آخرین گوشی ویندوزیم افتادم که htc touch 3g بود هوش کردم ویندوز فون هم تجربه کنم

آخرین ویرایش:

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
برام سواله وقتی مایکروسافت گوشی لومیای جدید خیلی وقته نداده (احتمال 99% به خاطر سرفیس فون) چرا بعضیا میخرن؟:-/
یه نصیحت اینکه خودتون رو با بلک بری و ویندوز فون اذیت نکنید. اکثر کسایی که اینا رو دارن یه گوشی اندروید یا اپل هم به عنوان گوشی اصلیشون دارن.

چقدر ایراد گیری , کارتون تلویزیون میداد که همه یه صفتی داشتن مثلا آقای پرخور - آقا خوابالو و ................... -- تو ام آقای نق نقو هستی :D
عقب مونده ذهنی که نیستم خودم تحقیق کردم و میدونم چی میخوام بخرم , هر کسی بسته به سلیقه و انتظارایی که داره یه گوشی میخره

مثلا گوشی Microsoft Lumia 435 Dual SIM مشخصات سخت افزاریشو ببین ( قیمتش 190 هزار تومنه و قابل آپدیت به ویندوز 10 )
Microsoft Lumia 435 Dual SIM - Full phone specifications

حالا همین گوشی آکبند اصلی میتونی با 190 هزار بخری , از شرکت و برند معتبر همچین گوشی با این قیمت میتونی پیدا کنی؟!! نه دیگه ( سی پیو کوالکام - چیپ گرافیکی آدرنو - رم 1 گیگ و ........... )
الان گوشیا بدرد نخور glx ارزونترینش 170 هزار تومن تازه فروش ویژه اشه

آخرین ویرایش:

usmarine

کاربر سایت
Sep 21, 2009
603
نام
ArashQ
مبارکتون باشه :x
برای کاری که من با گوشی میکنم lumia 435 هم برام کافیه , حالا میگم میخوام پول بدم یکمی بیشتر بدم یه چیز بهتر بخرم
میگن ویندوز 10 مصرف باتریش بیشتره و پایداریش کمتره درسته؟

سه تا از از دلایلی که میخوام ویندوز فون بخرم
1- قبلا ویندوز موبایل داشتم و سال ها تجربه کردم ( ولی هیچوقت ویندوز فون نداشتم )
2- سریع بودن و بدون هنگی بودن
3- مصرف کم باتری ( شارژدهی بالا )
درسته مصرف باتریش بیشتره ولی مالتی تسکینگ خیلی بهتری داره
در مورد پایداری خوشبختانه به لطف اپدیت های مکرر و ساپورت خوب ماکرو به پایداری رسیده
ویندوز ۱۰ سریع هس
پیشنهاد من اینکه گوشی با اسنپدراگون ۴۰۰ خریداری کنید، چون خودم هم ۲۱۰ دارم هم ۴۰۰
۲۱۰ یکم کند تر هست
۶۴۰ معمولی با قیمتی بسیار پایین میتونید تهیه کنید و از ویندوزفون لذت ببرید
هر سوالی داشتید من در خدمتم

Sent from Microsoft Lumia

• Like
Reactions: bazicon

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
درسته مصرف باتریش بیشتره ولی مالتی تسکینگ خیلی بهتری داره
در مورد پایداری خوشبختانه به لطف اپدیت های مکرر و ساپورت خوب ماکرو به پایداری رسیده
ویندوز ۱۰ سریع هس
پیشنهاد من اینکه گوشی با اسنپدراگون ۴۰۰ خریداری کنید، چون خودم هم ۲۱۰ دارم هم ۴۰۰
۲۱۰ یکم کند تر هست
۶۴۰ معمولی با قیمتی بسیار پایین میتونید تهیه کنید و از ویندوزفون لذت ببرید
هر سوالی داشتید من در خدمتم

ممنون از راهنماییتون
برم این 640 بررسی کنم

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
چقدر ایراد گیری , کارتون تلویزیون میداد که همه یه صفتی داشتن مثلا آقای پرخور - آقا خوابالو و ................... -- تو ام آقای نق نقو هستی :D
عقب مونده ذهنی که نیستم خودم تحقیق کردم و میدونم چی میخوام بخرم , هر کسی بسته به سلیقه و انتظارایی که داره یه گوشی میخره

مثلا گوشی Microsoft Lumia 435 Dual SIM مشخصات سخت افزاریشو ببین ( قیمتش 190 هزار تومنه و قابل آپدیت به ویندوز 10 )
Microsoft Lumia 435 Dual SIM - Full phone specifications

حالا همین گوشی آکبند اصلی میتونی با 190 هزار بخری , از شرکت و برند معتبر همچین گوشی با این قیمت میتونی پیدا کنی؟!! نه دیگه ( سی پیو کوالکام - چیپ گرافیکی آدرنو - رم 1 گیگ و ........... )
الان گوشیا بدرد نخور glx ارزونترینش 170 هزار تومن تازه فروش ویژه اشه
ببین یه کمبودهای عجیبی بعضا تو همون اپهایی که وین فون داره میبینی شاخ درمیاری!
یادمه چند ماه پیش تو تلگرام یه کانال با دوستای قدیمی زده بودیم. هر کس تو این کانال به صورت ناشناس مطلب میداد، قرار این بود همه ناشناس باشیم به دلایلی. حالا دو نفرم گوشی وین فون داشتن
اونوقت اینا هروقت تایپ میکردن در حین تایپ اسمشون میفتاد!
بعد مایکروسافت و سابقا نوکیا (اواخر کارش) امتحان شون رو پس دادن نمیشه بهشون اعتماد کرد وگرنه وضعشون این نمیشد تو گوشی.
الانم که قضایای وین فون 10 و بعدشم سرفیس فون میاد باز معلوم نیست لومیاهای قدیمی چی شن چون بنا بر گفته ها سرفیس فونها قطعا از لحاظ سخت افزاری چندین پله بالاتر از لومیاهای فعلی هستن.
کلا مایکروسافت تو گوشی همون راه نوکیا (باز در اواخر حیاتش) رو میره سیاستهاش اکثرا اشتباه بوده. اون پروژه پورت برنامه های اندروید و iOS رو قیدش رو زد به نظرم آخرین فرصتش بود الان کلا نرم افزارهاش خوابیده
میتونی هواوی بگیری تو این رنج قیمت، چرا جی ال ایکس؟ اگه هم بودجه رو یکم میتونی بیشتر کنی، لی تی وی، شیائومی و... گوشیهای معرکه ای تو رنج 700 دارن.
کیه از برندهای معتبر یا محصولات امریکایی خوشش نیاد! ولی خب شرایط خریدن یه چیز درست و حسابی تو رنج زیر یه تومن مهیا نیست.
حالا من که فقط پیشنهاد دادم و نظرمو گفتم... درسته هر کس سلیقه ای داره.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
بودجه ام پایین نیست حداقل تا 1 میلیون میتونم بدم , اما کاری با گوشی میخوام بکنم ایناست و انتظار هایی که دارم :
1- ایمیل چک کردن راحت
2 - تلگرام
3- گشت و گذار راحت تو فروم ها و اینترنت
4- مصرف پایین باتری
5- خوش دستی گوشی و رنگ بندی ( مثل گوشی کلا مشکی من هیچوقت نمیخرم )
6- سیستم سریع و بدون هنگی
7- موزیک گوش دادن
8- کیفیت خوب برای مکالمه
9- صفحه نمایش با کیفیت و حداقل 4 اینچ - حداکثر حداکثر 5 اینچ

برای این کارا خودتون چه گوشی پیشنهاد میکنید از سری لومیا؟

دوستم لومیا 630 داشت دیدم داره بازی مدرن کمبات 5 رو این گوشی بازی میکنه , خدا وکیلی خیلی خوب و راحت با کیفیت اجرا میکرد
بهش گفتم بده گوشیتو ببینم , دیدم نه داغی کرده و ...... , تازه براش sms میومد نه تیکی نه چیزی

یاد آخرین گوشی ویندوزیم افتادم که htc touch 3g بود هوش کردم ویندوز فون هم تجربه کنم
من 2 تا از اقوامم 640xl دارن ... براحتی کندی در ویندوز 10 میبینم ... مثلا عکس میگیره بعدش بخواد سیو کنه حدودا 30 ثانیه گوشی همین جور میمونه تا عکس ذخیره کنه ... دوربینش حودش بخواد بالا بیاد تاخییر داره .. مصرف شارژش بیشتر شده .. مولتی تسکینش مثل ویندوز 8 سریع نیست ( این چند تا مشکل من باهاش کار کردم ) البته اگر ویندوز 8 بمونی این مشکلات نمیبینی

• Like

usmarine

کاربر سایت
Sep 21, 2009
603
نام
ArashQ
من 2 تا از اقوامم 640xl دارن ... براحتی کندی در ویندوز 10 میبینم ... مثلا عکس میگیره بعدش بخواد سیو کنه حدودا 30 ثانیه گوشی همین جور میمونه تا عکس ذخیره کنه ... دوربینش حودش بخواد بالا بیاد تاخییر داره .. مصرف شارژش بیشتر شده .. مولتی تسکینش مثل ویندوز 8 سریع نیست ( این چند تا مشکل من باهاش کار کردم ) البته اگر ویندوز 8 بمونی این مشکلات نمیبینی
به اقوامتون بگید یه ریست فکتوری انجام بده مشکلاتش حل میشه

• Like

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
ممنون از همگی
من که آخرش نفهمیدم چی بلاخره ویندوز 10 موبایل خوبه یا بده
تو فروم ها ویندوز فونی میری بعضی ها فحش .... کشیدن بعضی ها گفتن عالیه
البته مصرف بیشتر باتری و عدم پایداری رو همه گفتن

فارغ از همه اینا امروز گوشی اندرویدمو فروختم , سفارش دادم برام lumia 540 پشت نارنجی آوردن
اولین تجربه ام سیستم سریعیه اما خیلی سخته هنوز بهش عادت نکردم
صفحه اصلی بلوک بلوکه که دسترسیو آسون کرده - منو هاش خطیه لیست برنامه ها خطیه
باید کار کنم بهش عادت کنم اصلا ببینم چی به چی هست امکاناتش و تنظیماتش چجوریه :D , حالا باتریش تموم شه 8 ساعت بزنم شارژ اولیه شه

آخرین ویرایش:

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,337
بچها اینجا کسی اس7 داشته ؟؟چطور گوشی هست ی نقد میخام ازش
بعد ی سوال از کجا میشه فهمید ی گوشی نو هستش و استفاده نشده و ب قول معروف اکبنده ؟؟
تو گارانتی های سامسونگ کدوم از همه معتبر تره و اینکه از کجا میشه فهمید ک گوشی رو واقعا گارانتی کردن یا ن ؟؟مثلا گوشی گارانتی سام سرویسه از کجا میشه مطمئن شد ؟؟
ی اس7 برا کسی خریدم میخام از همه چیش مطمئن بشم (چقد داستان داره وقتی ی چیزیو برا یکی میخری :|:|:|)

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
دوستان ایفونی یه راهنمایی!
من چند روز قبل اپدیت زدم به 9.3.3 ولی باز دوباره این پیغام iMasage و iFace که از شارژ سیمکارت کم میکنه هی میاد هر پیام هم 150 تومن کم میکنه من چیکار کنم این غیر فعال بشه؟!
بچه ها این ارور کم شدن شارژ هنوز هم میاد، کاری رو که دوستمون هم گفت کردم iMasage رو خاموش کردم ولی درست نشد!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,993
نام
احمد
ممنون از همگی
من که آخرش نفهمیدم چی بلاخره ویندوز 10 موبایل خوبه یا بده
تو فروم ها ویندوز فونی میری بعضی ها فحش .... کشیدن بعضی ها گفتن عالیه
البته مصرف بیشتر باتری و عدم پایداری رو همه گفتن

فارغ از همه اینا امروز گوشی اندرویدمو فروختم , سفارش دادم برام lumia 540 پشت نارنجی آوردن
اولین تجربه ام سیستم سریعیه اما خیلی سخته هنوز بهش عادت نکردم
صفحه اصلی بلوک بلوکه که دسترسیو آسون کرده - منو هاش خطیه لیست برنامه ها خطیه
باید کار کنم بهش عادت کنم اصلا ببینم چی به چی هست امکاناتش و تنظیماتش چجوریه :D , حالا باتریش تموم شه 8 ساعت بزنم شارژ اولیه شه

خب اول با یه وینفونی کار میکردی در کنار اندروید، اگه خوشتون میومد اونموقع اقدام به خرید گوشی مدل بالاتر یا عوض کردن سیستم عامل میوفتادید ، الان اگه پشیمون شی فقط متحمل ضرر میشی

این 8 ساعت هم شر و وره ، گوشیا دیگه هوشمند شدن ، وقتی شارژ پر بشه دیگه باتری رو شارژنمیکنه حالا شما 20 ساعت هم وصلش کنی هیچ فرقی نمیکنه
من دقیقا 2 گوشی مشابه رو امتحان کردم ، یکی 8 ساعت شارژ شد یکی وقتی 100% شد 10 دقیقه بعدش درش اوردم ، جفتشون یه اندازه شارژ نگه میدارن

ولی خب خودت تصمیم گیرنده ای ، نه اینکه نزنی 8 شارژ بعد چیزی شد به من فحش بدی :D

• Like

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
خب اول با یه وینفونی کار میکردی در کنار اندروید، اگه خوشتون میومد اونموقع اقدام به خرید گوشی مدل بالاتر یا عوض کردن سیستم عامل میوفتادید ، الان اگه پشیمون شی فقط متحمل ضرر میشی

این 8 ساعت هم شر و وره ، گوشیا دیگه هوشمند شدن ، وقتی شارژ پر بشه دیگه باتری رو شارژنمیکنه حالا شما 20 ساعت هم وصلش کنی هیچ فرقی نمیکنه
من دقیقا 2 گوشی مشابه رو امتحان کردم ، یکی 8 ساعت شارژ شد یکی وقتی 100% شد 10 دقیقه بعدش درش اوردم ، جفتشون یه اندازه شارژ نگه میدارن

ولی خب خودت تصمیم گیرنده ای ، نه اینکه نزنی 8 شارژ بعد چیزی شد به من فحش بدی :D

کسی دور بر که ویندوز فونی نداشت فقط همونی که تو چنتا پست بالاتر نوشتم lumia 630 داشت واقعا عالی بود

متن دوباره میزام :

نه بابا کجا پشیمون شم امروز حسابی باهاش کار کردم خیلی هم باحاله ( طبیعیتن چون تجربه اولم از ویندوز فون بود برام گنگ و ناشناخته بود که رفع شد) , من با ویندوز موبایل هم کار کردم ویندوز موبایل 5 و 6 و 6.5
این ویندوز فون که خیلی بهتر و راحتر از اونه
البته ویندوز فون خیلی بهتره از ویندوز موبایله

خوب من کار کردم باتریش خالی شه وقتی خاموش شد گذاشتم 8 ساعت شارژ شه , باتریشم خوب نگه میداره :D

گوشی صفحه اش 5 اینچه , کیفیت صفحه نمایشش خیلی خوبه
خوش دسته - طرح و رنگش خیلی خوبه - دوربینش قابل قبوله - سیستم روون و عالی داره
اشتباه کردم تا الان گوشی ویندوز فونی نخریده بودم
بنظرم اینترنت خط تو گوشیا lumia خیلی سریعتره
برای من که راضی کننده بود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: usmarine

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر