راهنمایی در امر خرید موبایل

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
جالبه دوستانی که خودشون از درون یک سامسونگ فن اصیل هستن باز اومدن در مورد نوکیا و مایکروسافت فنا صحبت میکنن:d

یه واقعیتی که هست اینه که نوکیا تو ایران فوق العاده محبوبه و هیچ رقمه نمیشه اینو تکذیب کرد

به نظر من دلیل اصلی فروش پایین گوشی های ویندوزی تو ایران واردات کم و نایاب بودنشون تو بازاره...لوازم جانبی هم که عمرا پیدا بشه
مثلا تو شهر بزرگی مثل مشهد من فقط یکجا دیدم گوشی ویندوزی میفروشه اونم قیمت خون باباش بر خلاف گوشی های سامسونگ که بقالی سر کوچه هم داره

اینم اضافه کنم که الان ویندوز تو خیلی از کشورهای اروپایی از ios پیشی گرفته و بر کسی پوشیده نیست که آینده روشنی داره

البته اینم تکذیب نمیکنم که سیستم عامل مشکلاتی داره و مایکروسافت و توسعه دهنده ها دارن کوتاهی میکنن

اره فن سامسونگم و همش به این فکر میکنم اونای که فن سامسونگ نیست به چه امیدی زندن:D
جدا از شوخی الان فن هیچ برندی نیستم یعنی هر گوشی از هر برندی میتونه بهترین گوشی برام باشه و ازش لذت ببرم
اصلا برند برام مهم نیست
ولی وقتی قدیما طرفدار سامسونگ بودم حداقل مشکلاتشو قبول میکردم:D
الان جرات نداری با یه طرفدار لومیا بحث کنی اصلا:D

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
اره فن سامسونگم و همش به این فکر میکنم اونای که فن سامسونگ نیست به چه امیدی زندن:D
جدا از شوخی الان فن هیچ برندی نیستم یعنی هر گوشی از هر برندی میتونه بهترین گوشی برام باشه و ازش لذت ببرم
اصلا برند برام مهم نیست
ولی وقتی قدیما طرفدار سامسونگ بودم حداقل مشکلاتشو قبول میکردم:D
الان جرات نداری با یه طرفدار لومیا بحث کنی اصلا:D
100 درصد باهات موافقم...تعصب زیاد رو یک برند اصلا جایز نیست و حرامه:d
من خودم 3-4 تا گوشی ویندور موبایل داشتم و الان به این نتیجه رسیدم که فعلا با این شرایط نباید پول به پرچمدار ویندوزی داد
دلیلشم اینه که مایکروسافت اصلا جدی نمیگیره ویندوز موبایلو...الان بعد از کلی انتظار داره با سرعت لاک پشت وار ویندوز 10 موبایل رو میده بیرون
که البته ویندوز 10 موبایل هم غیر از ظاهر تغییر انقلابی نسبت به 8.1 نکرده و برای تغییرات اصلی باید منتظر آپدیت red stone باشیم که اونم رفت تا 8-9 ماه دیگه:|

ولی اونور اندروید و ios با این که سهمشون از بازار خیلی بالاتره و تضمین شدست دارن بیشتر تلاش میکنن برای ارتقا و برطرف کردن مشکلات ریز و درشت سیستم عامل

سخن آخر:d ویندوز موبایل به نظرم مثل یک شهری میمونه که بر پایه اصول مهندسی ساخته شده و از فونداسیون با برنامه ریزی و آینده نگری ساختنش ولی سرعت پیشرفتش خیلی پایینه(مثل اتوبان تهران شمال:d)

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
u_2
تو هووای این Y360 چطوره ، پردازنده خوبی به نسبت قیمتش داره ، دوربینش کار کردم خوب نیست تو تاریکی که اینطوره ولی میگن هنگم میکنه اندرویدشم قدیمیه
نقدش خوندم زده بود

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
u_2
تو هووای این Y360 چطوره ، پردازنده خوبی به نسبت قیمتش داره ، دوربینش کار کردم خوب نیست تو تاریکی که اینطوره ولی میگن هنگم میکنه اندرویدشم قدیمیه
نقدش خوندم زده بود

فضای رمش که 512 مگابایته خیلی کمه. چیپستش تو رده قیمتیش بدک نیست خوبه، ولی چون رمش کمه یه مقداربازدهیش میاد پایین.
برو سراغ گزینه های بهتر

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
آیا واقعا ios امن تر از اندروید نیست ؟ یه سرچی تو گوگل بزنید پر از نرم افزار های هک اندرویدی و ...
خدایی سوال بود میخوام بدونم (گفتم یه موقع با خاک کوچه یکی نشم:d)

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
آیا واقعا ios امن تر از اندروید نیست ؟ یه سرچی تو گوگل بزنید پر از نرم افزار های هک اندرویدی و ...

امنیت ربط به نرم افزار هک و ... نداره
امنیت ربط به آسیب پذیری هایی که از یک سیستم عامل میاد بیرون داره

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید

اندروید بخاطر اوپن سورس بودنش آسیب پذیریش بیشتره.
اما قطعا ویندوز موبایل امنیت بیشتری نسبت به iOS داره. و من خودم گوشی غیر از اندروید بخوام بردارم میرم سراغ ویندوز موبایل

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
امنیت ربط به نرم افزار هک و ... نداره
امنیت ربط به آسیب پذیری هایی که از یک سیستم عامل میاد بیرون داره
آسیب پذیری با بد افزار هست که از باگ های سیستم عامل استفاده میکنن اگه یه سیستم عاملی پره حفره ی امنیتی باشه ولی هیچ بد افزار و هکری برای اون سیتم عامل وجود نداشته باشن مشکلی نیست پس به نظرم امنیت توی بد افزار ها بیشتر به چشم میاد
اگه یه نفر هم بخواد دستش تو انتخاب برنامه باز باشه هم امنیت خوبی داشته باشه به نظرم بهترین انتخاب ios هست

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
آسیب پذیری با بد افزار هست که از باگ های سیستم عامل استفاده میکنن اگه یه سیستم عاملی پره حفره ی امنیتی باشه ولی هیچ بد افزار و هکری برای اون سیتم عامل وجود نداشته باشن مشکلی نیست پس به نظرم امنیت توی بد افزار ها بیشتر به چشم میاد
اگه یه نفر هم بخواد دستش تو انتخاب برنامه باز باشه هم امنیت خوبی داشته باشه به نظرم بهترین انتخاب ios هست

ضعف امنیتی != بد افزار

شما همین الان یک Payload با فرمت apk راحت می تونی روی Android نصب کنی، بدون هیچ استفاده از آسیب پذیری ای کنترل خیلی از قسمت های طرف رو بگیری دستت
Payload اش توی Metasploit هست از هیچ آسیب پذیری ای هم استفاده نمی کنه :)

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
ضعف امنیتی != بد افزار

شما همین الان یک Payload با فرمت apk راحت می تونی روی Android نصب کنی، بدون هیچ استفاده از آسیب پذیری ای کنترل خیلی از قسمت های طرف رو بگیری دستت
Payload اش توی Metasploit هست از هیچ آسیب پذیری ای هم استفاده نمی کنه :)
بدون استفاده از اسیب پذیری؟ بزرگ ترین آسیب پذیری یه سیستم عامل اوپن سورس بودنش هست که قطعا راه ر برای خیلی کار ها باز میکنه این مورد هم از همین دسته هست
قطعا اوپن سورس بودن خیلی خوبی هم داره ولی چاقوی دو لبه هست
کلا خار ج از دوتا حالت نیست
1-یه بد افزار یا از حفره ی امنیتی استفاده میکنه
2- یه بد افزار از قابلیت های اوپن سورس بدون یا آزادی ها بی قید و شرط (تا حدودی ) استفاده کنه
@Donger
مورد آخری سوال هست ؟ یعنی من بگم ویندوز اوپن سورس هست یا نه؟ :d

آخرین ویرایش:

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
بدون استفاده از اسیب پذیری؟ بزرگ ترین آسیب پذیری یه سیستم عامل اوپن سورس بودنش هست که قطعا راه ر برای خیلی کار ها باز میکنه این مورد هم از همین دسته هست
قطعا اوپن سور بودن خیلی خوبی هم داره ولی چاقوی دو لبه هست

dafuq

الان ویندوز هم Opensouce اه؟

@MEHRAN ARBABI

الان شما کل بدافزار های سیستم عامل های مختلف رو جمع بزنی فکر نکنم نصف ویندوز هم بشه ;)

آخرین ویرایش:

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
من قدیما موقعی که گوشی باز بودم شدیدا عاشق نوکیا بودم
ولی از وقتی ویندوز فون اومد و بعدش مایکروسافت گوشی زد و اینا نرفتم سراغش
اواخر عمر سیمبین یه چیزی که عذابم میداد نرم افزارهای کم این سیستم عامل بود. گوشی گرون میخریدم هیچی نرم افزار نداشت البته نرم افزارهای کاربردی نوکیا فوق العاده بود خصوصا دیکشنریش که روی سیمبین بل بود خود سیستم عامل هم از لحاظ پایداری عالی بود به نظرم
بعدها هیچ گوشی ای جای خالی گوشیای نوکیا رو واسم پر نکرد
یه چیز دیگه چند روز پیش اومدم تو اکانت نوکیای قدیمیم لاگین کنم دیدم به کل تعطیل شده و نمیشه
امیدوارم اگه یه روزی رفتم سراغ ویندوزفون از این مشکلات نداشته باشه دو مشکل بزرگی که نوکیا داشت و در حال حاضر مایکروسافت هم داره به نظرم کمبود نرم افزار + زیاد تغییر سیاست دادنه

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
فضای رمش که 512 مگابایته خیلی کمه. چیپستش تو رده قیمتیش بدک نیست خوبه، ولی چون رمش کمه یه مقداربازدهیش میاد پایین.
برو سراغ گزینه های بهتر

پول ندارم زیاد بیشتر هدفم هم اهنگ گوش کردنه نهایت تا 300 یکی برام اورده اینو ، بد نیست اول این که خیلی سنگینه انگار اجر تو دستته . ولی هنوز تستش نکردم دنبال تهیه گزینه دیگه ام
و تا چیز مهم هم کلا نداره گوشیه ، یکی تنظیم برای اهنگ مثلا حالت های مختلف داخل اکولایزر که اصلا نداره یکی هم چابه جایی اهنگ ها که تو سامسونگ بود نداره

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
اینم امار بیشترین اسیب پذیری های سیستم عامل ها در سال 2015 که 2 تای اولی مربوط به اپل هست
Top 50 products having highest number of cve security vulnerabilities in 2015
این که چه تعداد بدافزار یا هکر برای یک سیستم عامل وجود داره هیچ ربطی به امن بودنش نداره !
dafuq

الان شما کل بدافزار های سیستم عامل های مختلف رو جمع بزنی فکر نکنم نصف ویندوز هم بشه ;)
اگرم کل سیستم عامل های دیگه را جمع بزنی هم به نصف فروش ویندوز نمیرسه :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر