راهنمایی در امر خرید موبایل

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
لامصب 1.500 پولشو دادما
یک سال پیش :-" الان شده 1250! واقعا سلطانه توی این قیمت و هنوزم گوشی با ارزشیه :d
ولی امسال جعبه ی 6 خیلی ساده شده روش حتی ننوشته iPhone 6 فقط همون ایفون رو نوشته تازه روش هم دیگه عکس خود ایفون نیست بجاش سفیده!
دیگه انقدر اپل خواسته ساده بشه از اون ورش زده بیرون :d من کلا از طراحی 6 و بدتر از اون Plus خوشم نیومد. نوار پشت گوشی خیلی کلفت و توی چشمه، لنزی که بیرون زده به دل نمیشینه (بدبختی مثل S5 وسط نیست و به یک سمت متمایله و همون یک نقطه میزنه بالا) و Plus هم علاوه بر اینها، زره ای درش ظرافت های طراحی سامسونگ یا ال جی درش به کار نرفته که سایز کلی گوشی رو تا حد امکان کم کنند و تبدیل شده به یک غول.
محسن به نظرم تو زیاد اهل بازی و تماشای فیلم نبودی :d بده 5S بخر حداقل که افت قیمت هم کرده و هنوزم روح طراحی های زیبای اپل درش حضور داره :d 6 هنوز به نظرم حباب داره و هی میره بالا پایین. 16 گیگ هم که حرفی برای گفتن نمیذاره!
چرا به هیچ وجه؟
12 گیگ برای یک گوشی هوشمند این روزها بعید میدونم چیز منطقی باشه ها :-/ کارت حافظه هم که نمیخوره!
من شنیدم باتریش مشکل داره که اونم فک نکنم در اون حد حاد باشه بیشتر فک میکنم شب بزنم تو شارژ فرداش دوباره شب بزنم تو شارژ
ببین شما تمامی وضعیت ها رو در نظر بگیرید. یعنی تو همیشه شارژر رو شب داری و همیشه هم شب موفق به فول شارژ گوشی میشی؟ یه ذره زیاد با گوشی کار کنی و بیرون تموم کنه چطور؟
ارزش ریسک نداره. هیچ کس نبوده که از باطری این گوشی رازی باشه مگر اینکه مشکلی با این مسئله نداشته باشید که گوشیتون هر روز و شب یه سیم بهش وصل باشه :d
البته بعضی جاها دیده بودم دوربینشم اشکال میگرفتن
دوربینش بد نیست و 8 مگاپیکسله فقط. بیشتر از منوهای دوربین ایراد گرفته میشه که جابجایی بین اونها اعصاب خورد کنه.
ولی خوب ساپورتش خیلی قوی تر از گوشیای دیگس
تایید میشه
Xperia Z
بدنه خوره خش و اثر انگشت - باطری نه چندان مطرح - صفحه نمایش ضعیف - دوربین نه چندان موثر - سخت افزار قدیمی - خوش دست نبودن
دیگه چه دلیلی میمونه برای خریدش رو نمیدونم :d
G3 Beat چیه؟
این باز بهتره. نسخه ضعیف شده G3 که در حد قیمتش خوبه. همون طراحی و کیفیت ساخت G3 رو داره و سیستم عاملش هم کاملا به روزه و از جدیدترین رابط کاربری LG بهره می بره.

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
خبر فروش پایین ترش نسبت به رقبا شو ولی راستش رو بخای من هنوز هم نوت رو می خوام پس بقیه ی گوشی ها و تبلت ها رو ول می کنم فقط بودجه من 1900 هست چه مدت دیگه می تونم بخرم البته پولم تا 2100 هم راه داره فقط میشه یک لیست از معایب و مزایای نوت4 برام بنویسی چند تا سوال هم دربارش داشتم
1- اسپیکر هاش از نوت3 بهتره یانه
2- دوربینش نسبت به اس 5 چه تغییری کرده
3- سنسورهاش چطورن مثل s5 نیستن
4- حسگر اثر انگشتش پیشرفت داشته نسبت به S5 یا همون طوری بدرد نخوره
5- کدوم مدل بهتره نظر خودم رو اگزینوس هست چون هم 64 بیتی هست و هم قوی تره دیگه چه پیشرفت هایی داشته اگزینوس
6- کی قیمتش افت می کنه
7- نور صفحش از G3 بیشتره
8- می تونه نیاز هام رو تا دوسال برااورده کنه اجرای همه نوع گیم
من بیشتر به خاطر قلمش می خوامش
9- میشه با قلمش نقاشی کشید خیلی دوست دارم این کار رو
10- احتمالش چقدر هست که با رسیدن اندروید 5 نسخه اگزینوس 64 بیتی کار کنه
جواب بدید دوستان لطفا

- - -ویرایش - - -

دوستان ببخشید یک سوال دیگه برای گیم ios بهتره یا اندروید گرافیک و فرا وانی البته خودم اندروید رو بیشتر دوست دارم

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
12 گیگ برای یک گوشی هوشمند این روزها بعید میدونم چیز منطقی باشه ها :-/ کارت حافظه هم که نمیخوره!
من زیاد رو حافظه حساس نیستم اونقدا 16 گیگم کفافم رو میده مگر در مواقع خاص:d
ببین شما تمامی وضعیت ها رو در نظر بگیرید. یعنی تو همیشه شارژر رو شب داری و همیشه هم شب موفق به فول شارژ گوشی میشی؟ یه ذره زیاد با گوشی کار کنی و بیرون تموم کنه چطور؟
ارزش ریسک نداره. هیچ کس نبوده که از باطری این گوشی رازی باشه مگر اینکه مشکلی با این مسئله نداشته باشید که گوشیتون هر روز و شب یه سیم بهش وصل باشه :d
خوب هرشب که منزل پناه منه (:d) ولی خوب راست میگی نمیشه استناد کرد به این مورد از طرفی هم من کارم با گوشی زیاده قبلاً G2 داشتم که خدا بیامرز رفت زیر ماشین با اونم بعضی اوقات کم میاوردم ولی خوب باتریش برای من عالی عمل میکرد:d

بدنه خوره خش و اثر انگشت - باطری نه چندان مطرح - صفحه نمایش ضعیف - دوربین نه چندان موثر - سخت افزار قدیمی - خوش دست نبودن
دیگه چه دلیلی میمونه برای خریدش رو نمیدونم :d
خوب فک کنم این مورد رو حذف کنم بهتره ولی انصافاً سخت افزارش نسبت به قیمتش (880 با تست 7 روزه سراغ دارم آک) خیلی خوبه دیگه اون خش و اینارم من بیشتر شنیدم سر محصولات متفرقه سری Z مثل ZL و ZR و اینا پیش میاد چون شنیده بودم Z پشتش ضده خشه فقط اثر انگشت میگیره. در مورد دوربینم شنیده بودم عملکردش در حد 8 هست.

این باز بهتره. نسخه ضعیف شده G3 که در حد قیمتش خوبه. همون طراحی و کیفیت ساخت G3 رو داره و سیستم عاملش هم کاملا به روزه و از جدیدترین رابط کاربری LG بهره می بره.
اینم انصافاً خیلی خوشم اومد هم شیکه (درواقع همون G3 هست قیافش) هم سخت افزارش نسبت به قیمتش خوبه هم این که ساپورتش نسبت به گوشی های قبلترش بهتره فقط نمیدونم باتریش در چه حدوداس و قیمتش چه جوریه چون خیلی قیمتای متفرقه ازش شنیدم.
--------------------------------------------------
آقا هی میگذره موارد بهتر میشن یه IPhone 5C گیر اوردم دست دو ولی در حد آک یعنی از جعبه در اومده فقط مشکلش اینه از ژاپن اومده و لاک اپراتور همون منطقه هست که طرف میگه با R-sim 9 pro حل میشه حالا من وارد نیستم این قضیه رو نمیدونم چه جوریاس 1.50 هم قیمت گذاشته. لا صفحه 4 اینچیش هم مشکلی ندارم اونقدا.

در کل میخوام ببینم با 900-950 بهترین انتخابی که میشه کرد چی هست:d

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
کدوم مدلش؟؟
من انر3سی دارم ساپورت عالی بوده تا حالا چندتا اپدیت داده.4.4هم اومد و رابط جدید هواوی هم میاد هنوز معلوم نیست شاید5هم براش بیاد:D
خودم هم honor 3x دارم . هر چی میرم توی قسمت اپدیتش چیزی نیست.الان اندروییدش 4.2 هه

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
خرید ایفون اشتباهه دوست عزیز
بهترین گوشی همون اس4مدل8هسته ای الان950کمتر گیر میاد 4هسته ای یه کم گرونتر
صفحه عالی.دوربین عالی.باتری.خوب سخت افزار قوی.یاپورت عالی از این بهتر تو این قیمت پیدا نمیشه

- - -ویرایش - - -

خودم هم honor 3x دارم . هر چی میرم توی قسمت اپدیتش چیزی نیست.الان اندروییدش 4.2 هه

اکثر اپدیت ها برا چین میاد یا کشورهای دیگه ایران فقط یکی اومده بقیه رو بایدخودت دانلود کنی بریزی تو گوشی:D
یا صبر کن خود هواوی برا ایران و کلا خاورمیانه بزنخ

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
اون خش و اینارم من بیشتر شنیدم سر محصولات متفرقه سری Z مثل ZL و ZR و اینا پیش میاد چون شنیده بودم Z پشتش ضده خشه فقط اثر انگشت میگیره.
ببینید در Z1، جلوی گوشی یک پنل وجود داره که ضد خش هستش. حالا روی این پنل، یک برچسب LCD هم از همون اول توی کارخونه نصب شده که لوگوی سونی هم روی اون قرار داره (یعنی اگر اون چسب ویترینی گوشی رو برداری، هنوزم یک برچسب داره. یه تیغ بندازی سمت گوشی که صدای تماس میاد، میشه کندش اما لوگو سونی هم از بین میره). این برچسب ضد ضربه هستش اما ضد خش نیست و راحت خط میفته اگر دقت نکنید.پشت و رو گوشی های Z، شدیدا به خش افتادن حساس هستند و باید برچسب بزنید. البته زیاد دردی هم دوا نمیشه و انگاری هر دو طرف گوشی صفحه نمایش هستش (به خاطر شیشه ای بودن). این مهم خش پذیری و لک رو طلبعتا به همراه داره :d
فقط نمیدونم باتریش در چه حدوداس و قیمتش چه جوریه چون خیلی قیمتای متفرقه ازش شنیدم.
باطری 2500 میلی آمپری باید خوب باشه چون رزولوشن صفحه 720 هستش و این مهم در کنار سخت افزار نه چندان غول، باعث میشه که باطری کمتر مصرف بشه.
قیمت هم الان آل دیجیتال به عنوان یک فروشگاه معتبر میده 917 با گارانتی که منطقی هم هست به نظرم!
آقا هی میگذره موارد بهتر میشن یه IPhone 5C گیر اوردم دست دو ولی در حد آک یعنی از جعبه در اومده فقط مشکلش اینه از ژاپن اومده و لاک اپراتور همون منطقه هست که طرف میگه با R-sim 9 pro حل میشه حالا من وارد نیستم این قضیه رو نمیدونم چه جوریاس 1.50 هم قیمت گذاشته. لا صفحه 4 اینچیش هم مشکلی ندارم اونقدا.
بخری مشتری اول و آخرش خودتی مگر اینکه بعدا مفت بدی بره! آنلاک کردن گوشی به نظرم حدود 300 هزار تومن هزینه داشت.
بعد موقع فروش بعدا بخوای ردش کنی بره، همه می پرسند آنلاک فکتوری (یا همون کارخونه هستش) یا دستی. کافیه بگی دست ... اون وقته که میخوره تو سر مال!
آیفون فقط و فقط آنلاک فکتوری تهیه کنید.
در کل میخوام ببینم با 900-950 بهترین انتخابی که میشه کرد چی هست
یه کوچولو بیشتر هزینه کن S4 بخر خیال خودت رو راحت کن. این G3 Beat هم خوبه ولی وقتی آدم امکانات S4 رو میبینه، حیفه به خاطر 80 تومن اختلاف قیمت اون رو از دست بدی!

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
خرید ایفون اشتباهه دوست عزیز
بهترین گوشی همون اس4مدل8هسته ای الان950کمتر گیر میاد 4هسته ای یه کم گرونتر
صفحه عالی.دوربین عالی.باتری.خوب سخت افزار قوی.یاپورت عالی از این بهتر تو این قیمت پیدا نمیشه
S4 امکانات خیلی خوبه داره و تنها مشکلش همون جنس بدنش هست بیشتر به نظرم از یه طرف هم نمیدونم چرا احساس میکنم گوشیای سامسونگ خیلی یغور و بدفرمن به شخصه از ال جی و سونی خیلی خیلی بیشتر خوشم میاد به نظرم شیک ترم هستن ولی خوب فک میکنم انتخابم همون S4 باشه اگر Black Editionـش هم گیربیاد چه بهتر فقط قاب پشتش از نظر خط و خش و سابیدگی چه طوریاس از همون اول براش کاور بگیرم یا نه؟ بعد کدوم نسخه ها از 4G ساپورت میکنن؟ این فرق 8هسته ای ها و 4 هسته ای ها چیه؟ بعد این دو پردازنده بودن تو عملکرد دستگاه تاثیر نداره؟ بعد مدل دقیق این 4 هسته ای ها چی هست؟ خیلی فرق داره مدل 4 هسته ای و 8 هسته ای؟ و به عنوان آخرین سوالم این که شما از کجا 950 قیمت داری؟ میشه زیر این قیمت گیر اورد چون من یه جا شهرستان 970 گیرآوردم ولی خوب آدم بتونه پایین تر پیدا کنه تو تهران خیلی بهتر هست حضوری میرم خرید مطمئن ترم هست:d

پ.ن: شرمنده سوالات زیاد شد:d

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
از نظر خط و خش و سابیدگی چه طوریاس از همون اول براش کاور بگیرم یا نه؟
Black پشتش به همین راحتی خش نمیفته اما معمولی که روغنی هستش، راحت خش میفته. حتما کاور بخر.
باز یه خوبی که داره، هر موقع خیلی پرخش و کثیف شد، درب پشت رو بنداز دور و یک نو بخر بذار جاش :d
بعد کدوم نسخه ها از 4G ساپورت میکنن؟
مدل 4 هسته ای. بعیده توی ایران پیدا بشه! S5 که از 4G ساپورت کنه هست ولی S4 چهارهسته ای LTE خیلی نایابه.
خیلی فرق داره مدل 4 هسته ای و 8 هسته ای؟
برای کار معمولی نه فرقی نداره اما اگر سنگین با گوشی بازی کنی، 8 هسته ای بیشتر داغ میشه. البته با آپدیت کیت کت ظاهرا این مسئله کمی بهبود یافته.

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
Black پشتش به همین راحتی خش نمیفته اما معمولی که روغنی هستش، راحت خش میفته. حتما کاور بخر.
باز یه خوبی که داره، هر موقع خیلی پرخش و کثیف شد، درب پشت رو بنداز دور و یک نو بخر بذار جاش :d

مدل 4 هسته ای. بعیده توی ایران پیدا بشه! S5 که از 4G ساپورت کنه هست ولی S4 چهارهسته ای LTE خیلی نایابه.

برای کار معمولی نه فرقی نداره اما اگر سنگین با گوشی بازی کنی، 8 هسته ای بیشتر داغ میشه. البته با آپدیت کیت کت ظاهرا این مسئله کمی بهبود یافته.
حله انتخاب همین شد این 4G هم برای این میگم چون ایرانسل الان دانشگاه تبلیغ زده و اونور از 4G پشتیبانی میکنه خوب بود در کل میشستیم طرح میزدیم و دانلود میکردیم ولی در کل چیزی نیست که زیاد دنبالش باشم:d به عنوان ختم این مشاوره این که صفحش در برابر خط و خش مقاومه؟

این بلک کلاً خیلی شیکتره به نظرم ولی خود S4 هم الان یکی از بچه ها اومد گرفتم دستم اونم تیپش خوبه و قشنگ تو دست جا میگیره. امیدوارم به اندروید 5 هم آپدیت بشه فقط.

ویرایش: آقا از لیستم خط خورد یعنی چی رادیو نداره این که :| (:d)
ویرایش 2: الان یه تحقیق زدم این صفحش من نمیدونستم Gorilla Glass هست اگر اینطور باشه که عالیه صفحش هم. یه مقایسه با S5 هشت هسته ای هم زدم انصافاً تفاوت ها خیلی کم هست نسبت به اختلاف 600 تومنیشون عمده تفاوت هم توی چیپست پردازنده هست که بازم اون تغیییر انقلابی نبوده به نظرم.

آخرین ویرایش:

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
ای بابا هی میاد خرید ما قطعی شه یه مورد جدید اضافه میشه الان یه Z1 هم هست اونم میتونم بگیرم نظرتون راجب Z1 چی هست در مقایسه با همین S4؟ ارزش داره یه 100 تومن بیشتر خرج کنم و اینو بگیرم؟

WEEDEMBOYZ

کاربر سایت
Oct 18, 2014
74
ای بابا هی میاد خرید ما قطعی شه یه مورد جدید اضافه میشه الان یه Z1 هم هست اونم میتونم بگیرم نظرتون راجب Z1 چی هست در مقایسه با همین S4؟ ارزش داره یه 100 تومن بیشتر خرج کنم و اینو بگیرم؟

صفحه TFT!!!!!!

من شخص شما مد نظرم نیست ولی جدا این ملت چی توی گوشی های سونی می بینن می رن می خرن؟ :d
خداییش هر 6 ماه flagship معرفی می کنه که برتری خاصی هم نداره در زمان خودش ، توی تست ها همیشه گوشی های رقیب بهتر عمل می کنن
ضرر ده ترین بخش سونی هم که همین موبایل هاشه :-??

vahidinho

کاربر سایت
Jun 13, 2010
11
دوست عزیز نمیدونم بودجه شما به HTC ONE میخوره یا نه اگر اره که شک نکن در خریدش 1 ماه S4 دستم بود همون اوایل که اومد
s4 رنگ ها رو اصلا طبیعی نشون نمیده کافیه 1 عکس رو در گوشی s4 و همون عکس رو در ایفون یا htc One ببینی بعد متوجه حرفم
میشی البته بعضی ها دوست دارن بستگی به سلیقت داره که گوشی که میخوای بخری رنگ رو طیعی نشون بده یا نه . برتری که
s4 نسبت به One داره دوربین هست که واقعا دوربین s4 بهتره و میرسه به رابط کاربری که به نظر من Sense بهترین رابط کاربری تو
اندروید داره در اخر Z1 S4 One هر 3 رو سعی کن در حد 1 دقیقه هم که شده باهاش کار کنی از هر کدوم خوشت اومد بگیر

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
دوست عزیز نمیدونم بودجه شما به HTC ONE میخوره یا نه اگر اره که شک نکن در خریدش 1 ماه S4 دستم بود همون اوایل که اومد
s4 رنگ ها رو اصلا طبیعی نشون نمیده کافیه 1 عکس رو در گوشی s4 و همون عکس رو در ایفون یا htc One ببینی بعد متوجه حرفم
میشی البته بعضی ها دوست دارن بستگی به سلیقت داره که گوشی که میخوای بخری رنگ رو طیعی نشون بده یا نه . برتری که
s4 نسبت به One داره دوربین هست که واقعا دوربین s4 بهتره و میرسه به رابط کاربری که به نظر من Sense بهترین رابط کاربری تو
اندروید داره در اخر Z1 S4 One هر 3 رو سعی کن در حد 1 دقیقه هم که شده باهاش کار کنی از هر کدوم خوشت اومد بگیر
من والا با HTC مدل های مختلف هم زیاد کار کردمولی این وان به دلم نمیشینه نمیدونم چرا. در کل پس از تحقیق فراوان الان کاندیداها S4 و Z1 هستن اون Z1 تحت شرایط خاص هست که میتونم بگیرمش S4 هم با 5 ماه گارانتی تونستم یه جا 860 پیدا کنم مدل 8 هسته ای رو البته طرف آشنا هم هست. الان یکی بیاد منطقی با دلیل به من بگه S4 مدل 8 هسته ای یا Z1؟:d

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
- - -ویرایش - - -

دوستان ببخشید یک سوال دیگه برای گیم ios بهتره یا اندروید گرافیک و فرا وانی البته خودم اندروید رو بیشتر دوست دارم
لطفا سوالام رو جواب بدید
خبر فروش پایین ترش نسبت به رقبا شو ولی راستش رو بخای من هنوز هم نوت رو می خوام پس بقیه ی گوشی ها و تبلت ها رو ول می کنم فقط بودجه من 1900 هست چه مدت دیگه می تونم بخرم البته پولم تا 2100 هم راه داره فقط میشه یک لیست از معایب و مزایای نوت4 برام بنویسی چند تا سوال هم دربارش داشتم
1- اسپیکر هاش از نوت3 بهتره یانه
2- دوربینش نسبت به اس 5 چه تغییری کرده
3- سنسورهاش چطورن مثل s5 نیستن
4- حسگر اثر انگشتش پیشرفت داشته نسبت به S5 یا همون طوری بدرد نخوره
5- کدوم مدل بهتره نظر خودم رو اگزینوس هست چون هم 64 بیتی هست و هم قوی تره دیگه چه پیشرفت هایی داشته اگزینوس
6- کی قیمتش افت می کنه
7- نور صفحش از G3 بیشتره
8- می تونه نیاز هام رو تا دوسال برااورده کنه اجرای همه نوع گیم
من بیشتر به خاطر قلمش می خوامش
9- میشه با قلمش نقاشی کشید خیلی دوست دارم این کار رو
10- احتمالش چقدر هست که با رسیدن اندروید 5 نسخه اگزینوس 64 بیتی کار کنه
جواب بدید دوستان لطفا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر