راهنمایی در امر خرید موبایل

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,474
نام
امین
ارش باهات موافقم که اگه بشه گوشی دسته دوم تمیز و مطمئن گیر اورد و یه مدل بالاتر خرید به نسبت اکبند خیلی خیلی کار معقول تری هستش.
----
من اون اوایل تو خرید گوشی خیلی به مشخصات و عدد و بنچمارک و ... دقت میکردم ولی بعد از خرید هر گوشی بعد از دو هفته کلن میشه تماس و اس و وایبر و فیس .. و .. بیشتر و مثلن فلان پردازنده و سی پی یو اینا فقط باعث سردرگمی بیشتره بنظرم.
در کل بهتره زیاد وسواس به خرج ندیم و هر چی که بنظرمون خوب میاد رو انتخاب کنیم.
مهمترین عامل هم بنظرم نبود مشکل سخت افزاری باشه و به محض ورود یه گوشی جدید اونو نخریم و بزاریم بازخوردهاشو بشنویم و همچنین افت قیمتشو بکنه.

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
سلام بچه ها من الجی جی 2 دارم که البته خیلی ازش راضی هستم. ولی خب این جی فلکس خیلی وسوسم کرده!
به نظرتون ارزش داره 200 تومن بزارم رو گوشی خودم و جی فلکس بگیرم؟
بعد میگم کیفیت ال سی دیش در چه حده؟

sep96

کاربر سایت
Sep 4, 2009
111
الان نگاه کردم نکسوس 5 حافظه داخلی نمی خوره و 16 گیگش یک و دویسته
5 اینچم هست برا من بزرگه یه کم بنچمارکاشم خیلی به نسبت قیمت خوب نیست
یهنی ارزون تر گوشی با این مشخصات نیست ؟

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
یهنی ارزون تر گوشی با این مشخصات نیست ؟
برو سراغ دست دوم پس ... گوشی های یک میلیونی باید بری سراغ Z، P6 و G2 Mini که حقیقت چنگی به دل نمی زنند!
یه بازار گوشی های دست دو هم ببین. کمی تحقیق کن شاید گوشی خوبی شکارت شد ... هول هولکی اقدام به خرید نکن در عوض بهترین خرید رو با همون پول داشته باش.
به نظرتون ارزش داره 200 تومن بزارم رو گوشی خودم و جی فلکس بگیرم؟
با 200 تومن؟!؟! /:) مغازه هنر کنه این گوشی رو 1200 بر میداره و خریدار هم تا 1300. بعد جی فلکس 2 میلیونی رو فقط با 200 هزار تومن می خوای بخری؟ دست دو هم حتی جی فلکس این قیمت نیست مگر اینکه کثیف باشه.
G Flex طراحی صفحه خیلی جالبی داره و برای تماشای فیلم لذت بخشه اما متاسفانه تراکم پیکسلی پایینی داره
نکته بدتر از اون 6 اینچی بودن گوشیه! 6 اینچ گوشی منحنی توی هر کیف و جیبی جا نمیشه و خیلی میتونه دردسر ساز باشه. توصیه میکنم تو خریدت تجدید نظر کنی ...
G2 کیفیت صفحه بهتری داره اما شکل صفحه G Flex بهتره

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
در حال حاضر این گوشیای خمیده کلا جنبه تبلیغاتی و دستگرمی دارن و نه تنها کاربردی نیستن بلکه حمل و نقل هم مشکل میکنن ، این نوع صفحه نمایش ها وقتی نزدیک شدن به ایده ای که اصلا واسه اونا ساخته شدن کاربردی میشن ( گوشایی که میشه اندازه صفحه نمایش یا خوده گوشی رو تغییر داد)

---

در مورد گوشیای کارکرده همه چی برمیگرده به خود شخص ، واقعا میشه گوشیای خیلی بهتری رو نسبت به گوشی نو خرید "البته تو این نوه خرید باید خیلی خیلی بیشتر دقت بشه" ولی مثلا خود من به هیچ وجه گوشی کارکرده "نه تنها گوشی بلکه همه لوازم الکتریکی" خریداری نمیکنم، بجز اینکه برای اعضای خانواده ، دوست یا فامیل قابل اعتماد باشه ...

---
من هنوز نمیدونم Desire 816 (صفحه بزرگتر داره) انتخاب کنم یا ZR (سخت افزار قوی تر داره) . البته با 816 کار نکردم.!

به نظرم 816 بردار، همون اول که از جعبه خارج میکنی آخرین نسخه اندروید رو داره و احتمال پشتیبانی بیشتری داره چون مدل بروز تری هست، اگه با قاب پشتش مشکل داری و با قاب ژله ای مشکلی نداری ، یه دونه بنداز دیگه نه حسش میکنی نه میبینیش، البته این قاب ها هم گوشی رو ضخیم تر و هم سنگین تر میکنن ولی اطمینان از برخورد به زمین و چسبندگی بیشتر به دست رو افزایش میدن

ولی در کل هر دو این گوشیا خوبن ، برو تو بازار با جفتشون کار کن ببین کدوم بیشتر به دلت میشینه ، اگه این کار رو قبلا کردی و باز هم تو انتخاب مرددی من شیر یا خط رو پیشنهاد میکنم :d

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
570
نام
محمد
برو سراغ دست دوم پس ... گوشی های یک میلیونی باید بری سراغ Z، P6 و G2 Mini که حقیقت چنگی به دل نمی زنند!
یه بازار گوشی های دست دو هم ببین. کمی تحقیق کن شاید گوشی خوبی شکارت شد ... هول هولکی اقدام به خرید نکن در عوض بهترین خرید رو با همون پول داشته باش.

با 200 تومن؟!؟! /:) مغازه هنر کنه این گوشی رو 1200 بر میداره و خریدار هم تا 1300. بعد جی فلکس 2 میلیونی رو فقط با 200 هزار تومن می خوای بخری؟ دست دو هم حتی جی فلکس این قیمت نیست مگر اینکه کثیف باشه.
G Flex طراحی صفحه خیلی جالبی داره و برای تماشای فیلم لذت بخشه اما متاسفانه تراکم پیکسلی پایینی داره
نکته بدتر از اون 6 اینچی بودن گوشیه! 6 اینچ گوشی منحنی توی هر کیف و جیبی جا نمیشه و خیلی میتونه دردسر ساز باشه. توصیه میکنم تو خریدت تجدید نظر کنی ...
G2 کیفیت صفحه بهتری داره اما شکل صفحه G Flex بهتره

دوستان ممنون از راهنمایی های شما یه نکته: قیمت جی فلکس تو جنوب(جایی که من زندگی میکنم) 1500 تومن هست و من تعجب میکنم چرا تو شهر های بزرگ و اینترنت قیمتش از 2 میلیون بالاتره. فک کنم سوای از گارانتی قیافه خفن و واردات کم توسط نمایندگی باعث شده تا بعضی جاها بیش از هفتصد تومن از قیمت اصلیش گرونتر بشه!
اتفاقا من میتونم گوشیم رو 1350 هم بفروشم و با فقط 150 تومن اضافه گوشی جی فلکس آکبند بخرم! با اندازش مشکلی ندارم فقط کیفیت تصوریش یکم دو دلم کرده!
کسی تجربه کار با نمایش فلکس نداره؟

miladdj88

کاربر سایت
Nov 1, 2011
30
نام
MilaD
تو چند تا سایت دیدم گفتن htc desire 816 مدل دو سیمش بدرد نمیخوره؟همون فناوری های 4وnfc منظورشونه؟
تا 950 گوشی چی پیشنهاد میشه؟دوبین وصفحه نمایشش خوب باشه.
همین desire 816 خوبه یا مدل ذو سیمش؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
به نظرم 816 بردار، همون اول که از جعبه خارج میکنی آخرین نسخه اندروید رو داره و احتمال پشتیبانی بیشتری داره چون مدل بروز تری هست، اگه با قاب پشتش مشکل داری و با قاب ژله ای مشکلی نداری ، یه دونه بنداز دیگه نه حسش میکنی نه میبینیش، البته این قاب ها هم گوشی رو ضخیم تر و هم سنگین تر میکنن ولی اطمینان از برخورد به زمین و چسبندگی بیشتر به دست رو افزایش میدن

ولی در کل هر دو این گوشیا خوبن ، برو تو بازار با جفتشون کار کن ببین کدوم بیشتر به دلت میشینه ، اگه این کار رو قبلا کردی و باز هم تو انتخاب مرددی من شیر یا خط رو پیشنهاد میکنم :d
سلام.
برام آپدیتش خیلی مهم نیست ، درسته خیلی بهتره که آپدیت بشه ولی در نهایت سرعت مهمه.
من بنظرم همین desire 816 انتخاب بهتری هست ولی هنوز مطمئن نشدم.
یه نکته ای که miladdj88 هم اشاره کرد. همین دو سیم کارت و تک سیمکارتش هست ، هرجا یه چیزی نوشته یه جا راجع به کشور ساختش نوشته (که مهم نیست) یه جا نوشته یکیش NFC داره و از این حرفا . من برام OTG مهمه (داره ؟!)

volta22

کاربر سایت
Aug 1, 2012
669
نام
Hesam
دوستان مصرف باطری وان (M7) غیر عادی نیس یکم ؟
از ظهر که 100% بود تا بعد از ظهر روز بعد استفاده زیاد با وای فای و وبگردی 30% شد . منطقیه ؟

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
دوستان مصرف باطری وان (M7) غیر عادی نیس یکم ؟
از ظهر که 100% بود تا بعد از ظهر روز بعد استفاده زیاد با وای فای و وبگردی 30% شد . منطقیه ؟
چندان غیرعادی هم نیست با قدرت باطری این گوشی

gsmarena_001.jpg

باطری Z1 که انقدر می گند ضعیفه توی GSM Arena زده 53 اینکه دیگه 48 هستش جای خود.
بستن برنامه های اضافه و خالی کردن رم هم فراموش نشه.

P7 هم اومد :d
Huawei Ascend P7 - مشخصات محصول - allDIGITall - فروشگاه اينترنتي موبايل و كامپيوتر آل دیجیتال
همچنان زیبا ... اما پردازنده عجیب غریب /:) نسبت به قیمتش میرزه؟

mmansori85

کاربر سایت
Sep 16, 2011
1,538
نام
امین
آقو الان دو روزه خونه‌ی مادرم هستم...این تبلت نوت خیلی خوبه!:Dده اینچش هست فکرکنم اینی ک اینجاهست ولی واقعا فوق العادست:D...
استایلوس ک واقعا معرکست...
خلاصه دست مریزاد ب سامسونگ:D
پ.ن:کسایی ک شک دارند توی تهیه‌ی این تبلت میتونن شکشونو کنار بزارن!:D

AMIR MGS

کاربر سایت
Feb 3, 2010
35
نام
امیرحسین
یه راهنمایی میخواستم
میخوام یه گوشی تا قیمت 150 تومن نهایت بخرم و فرقی نمیکنه 2سیم کارته یا 1 سیم کارته باشه فقط میخوام مشخصات زیر رو داشته باشه
1_خوب بشه باهاش sms داد
2_صفحه گوشیش یه ذره بزرگ باشه نه اندازه 1200 که برای خوندن یه پیام باید هی صفحه نمایش رو با کلید بیاریم پایین
3_میخوام وقتی باهاش صحبت میکنم صدای طرف مقابل که پای تلفن هست توی گوشی نپیچه.یعنی مثلا دیدم کسی داره با موبایل حرف میزنه قشنگ صدای مکالمشون از گوشی میومد بیرون.
4_شارژ هم خوب نگه داره.ممنون دوستان

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر