راهنمایی در امر خرید موبایل

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
اساتید لطفا یک مقایسه کلی از s5 و g3 بگید میخوام ببینم کدوم رو بخرم !
ممنون

بزار جی 3 بیاد تو ایران حالا من که هیچی سایت های معتبر ایرانی بررسیش کنن بعد بهتون نظر میدیم.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
خیلی خوبه کلا:D ولی سیستم عامل چه ربطی داره؟:D

اول اینکه صفحه اش چون بیشتر مشکی هست مصرفش هم کمتره بعد من یه جا خوندم که سیستم عامل وینفون اگه یه برنامه رو کار میکنی میبندی بعد از 20 دقیقه رم به طور خوکار برنامه رو از رم پاک تا رم بیشتری آزاد باشه خوب خود این عمل مصرف میاره پایین الکی cpu گوشی هم در گیر نمیشه.

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
اساتید لطفا یک مقایسه کلی از s5 و g3 بگید میخوام ببینم کدوم رو بخرم !
ممنون
سایت GSMArena هنوز مقایسه این دو گوشی رو نزاشته... اما من یه سری موارد کلی رو میگم واست.

LG G3 از یه صفحه نمایش 5.5" QHD (1440 x 2560px) TrueHD-IPS LCD, 534ppi, Gorilla Glass 3 بهره میبره، در حالی که Galaxy S5 صفحه نمایش 1080p Super AMOLED "5.1 رو ارائه میده. من به شخصه صفحه نمایش LG رو برتر میدونم... اینم بگم که همه از Super AMOLED خوششون نمیاد (مثل خودم)، چشم رو میزنه...

از نظر طراحی و جنس بدنه، 100% LG G3 برتری داره نسبت به S5. پرچمدار LG، یعنی G3 فوق العاده شیک هستش و طراحی زیبایی داره، و برعکس S5 یکی از بدترین طراحی های این نسل رو دارا هستش.

از نظر باتری، در حالی که G3 از یه باتری 3000mAh در مقابل S5 که باتریش 2800mAh هستش بهره میگیره، اما نسبت به S5 عملکرد ضعیف تری داره... S5 از نظر باتری نسبت به G3 بدون شک برتر هستش... تست باتری S5 رو چندتا پست قبل گذاشتم، G3 رو هم آخر همین پست میزارم.

از نظر قدرت سخت افزاری، S5 و G3 تقریبا دارای سخت افزار یکسان هستن، به جز اینکه حافظه اصلی (RAM) گوشی LG G3، 3GB هستش، در حالی که S5 دو گیگ RAM داره. اما بحث بنچمارک ها کاملا متفاوت هستش... در زمینه Benchmarkها، پرچمدار سامسونگ، Galaxy S5 با اختلاف زیادی LG G3 رو شکست میده... در حالی که خود S5 هم بنچمارک هاش زیاد عالی نیست، اما بدون شک از G3 برتره. عکس های بنچمارک ها رو اگه بخوام بزارم خیلی پست طولانی میشه... واسه همین فقط اعداد رو میزارم:

Geekbench 3: Higher is better
S5: 3011 --- G3: 2687

AnTuTu 4: Higher is better
S5: 36018 --- G3: 30482

GFX 2.7 T-Rex (1080p Offscreen): Higher is better
S5: 27.8 --- G3: 27.6

GFX 2.7 T-Rex (onscreen): Higher is better
S5: 28.1 --- G3: 20.6

GFX 3.0 Manhattan (onscreen): Higher is better
S5: 11.7 --- G3: 7.4

در مورد دوربین، باید منتظر مقایسه این دو گوشی از سایت GSMArena باشیم... الان نمیشه نظری داد... اما به احتمال زیاد S5 برتر هستش.

در مورد Interface، سلیقه شخصی تعیین کننده هستش... یکی از (Optimus Interface (LG خوشش میاد، یکی از (TouchWiz (Samsung... سلیقه من به Optimus نزدیکتر هستش (گرچه هیچی Interface Sony نمیشه:p)

شما باید ببینی معیارهات واسه خرید گوشی چی هستش... اگه طراحی و زیبایی واست مهمه، دور Samsung رو خیط بکش :d چون طراحی S5 این هستش: A pain in the as-s :d
اگه کارایی واست مهمه، S5 بدون شک برتری داره نسبت به G2. اگه S5 طراحی خوبی داشت، میگفتم 100% S5 بگیر... حالا دیگه میل خودته.

هر دو گوشی هم از آخرین ورژن Android, Kitkat بهره میگیرن و حالا حالاها هم ازشون پشتیبانی میشه، نگران این چیزا نباش.

بزار G3 بیاد تو ایران، برو با هر دو گوشی کار کن... ببین از صفحه نمایش کودومش بیشتر خوشت میاد، طراحی کودومش به دلت میشینه، بعد برو بخر.

battest.jpg

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
طرف مغازه داره خیلی مقاومت می کنه :d اگر موافقت نکنه به خاطر صد تومن Note 3 رو از دست خواهم داد و باید بیام گوشی های پایین تر. (یک ریال هم اضافه ندارم)
دوستان حالا محض احتیاط، شما بین Z1 و G2 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ (با دلیل منطقی لطفا نه صرفا هواداری :d) Note 3 Neo چطوره؟

نوت 3 نؤ هم گوشی خوبیه اگه قلم هم داره پس دیگه تو خریدش شک نکن چون مثل همون نوت 3 هست دیگه.
بین G2 و Z1 من جی2 رو میپسندم چون رابط کاربری بهتری داره و صفحه نمایشش هم زاویه دید بهتری داره البته Z1 هم خوبیش اینکه رم میخوره و دوربین عالی باحالی داری تازه ضد اب هم هست میشه زیر اب عکس گرفت اما صفحه اش رو زیر نور خورشید نمیدونم چه طوریاست از لحاظ سرعت هم هردو عالی ان اما طراحی جی2 بهتره بعد فکر کنم 0.2 اینچ هم از Z1 بزرگ تره(ابعاد دوتاشون هم یکی هست)

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,994
نام
احمد
طرف مغازه داره خیلی مقاومت می کنه :d اگر موافقت نکنه به خاطر صد تومن Note 3 رو از دست خواهم داد و باید بیام گوشی های پایین تر. (یک ریال هم اضافه ندارم)
دوستان حالا محض احتیاط، شما بین Z1 و G2 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ (با دلیل منطقی لطفا نه صرفا هواداری :d) Note 3 Neo چطوره؟

G2
هم باتری و صفحه نمایش بهتری داری و هم خوش دست تره،تو دوربین هم با اینکه Z1 از لحاظ مگاپیکسلی خیلی بالاتر هست اما در عمل نه تنها فاصله زیادی نداره بلکه در مواقعی بدتر هم عمل میکنه (رابط کاربری و امکانات نرم افزاری بهتر رو هم واسه ناراحت نشدن سونی فنها نگفتم ، اِ ! گفتم که :p)

note 3 neo هم گوشی خیلی خوبیه ، فقط اینو در نظر داشته باش که با وجود صفحه بزرگتر رزولوشن پایینتری داره که بطبع تعداد پیکسل ها در هر اینچ هم کمتره ، دوربین و سخت افزار هم ضعیف تر هست (اما به علت اینکه رزولوشن پایینتری داره در عمل خیلی سریع و بدون مشکل هست)

ویرایش:

پست خود آرش کجا رفت :|:-/

من نقل قول رو زدم دیدم تو لودینگ گیر کرد رفتم تاپیکای دیگه رو خوندم برگشتم دیدم اومده جواب دادم الان هم که خود پست اصلی نیستش :d گرفته مارو این آرش :d

hamedm1

کاربر سایت
Oct 17, 2013
541
نام
hamed
تو اینجا همه تلاش می کنند که گوشی های سونی رو بد جلوه بدهند یه کم واقع بین باشین و فقط معایب گوشی های سونی رو نبینین :d

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,361
نام
بابک
بزارید ی چیزی بگم.خداییش خداییش طی 5 ماه گذشته. لومیا 925 داشتم.زد وان داشتم.اچ تی سی وان داشتم.ایفونم خریدم و این اخریا نوت 3 داشتم.و الان جی 2 دارم.خداییش رابط کاربریش خیلی نرم ساده وسبک.دوربینش ک معرکس و باتری هم فوق العاده. درکل به قیمتش خیلی می ارزه

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
اول اینکه صفحه اش چون بیشتر مشکی هست مصرفش هم کمتره بعد من یه جا خوندم که سیستم عامل وینفون اگه یه برنامه رو کار میکنی میبندی بعد از 20 دقیقه رم به طور خوکار برنامه رو از رم پاک تا رم بیشتری آزاد باشه خوب خود این عمل مصرف میاره پایین الکی cpu گوشی هم در گیر نمیشه.

اتفاقا برعکس... پاک کردن برنامه ها از تو RAM و باز کردن دوباره شون مستلزم فعالیت پردازنده و در نتیجه مصرف بیشتر باتری هستش... این تو سایت های آموزشی گفته شده که از برنامه های پاکسازی RAM استفاده نکنید که مصرف باتری میره بالا (Android)

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین

مگه صفحه 1520 Amoled ه که مشکی ها خاموش باشن کلا؟:D
تازه تم سفید هم داری:D

- - -ویرایش - - -

سر اون آدمی که زل زده تو چشمای من میگه نکسوس 5 از نوت 3 بهتره چه بلایی بیارم بهتره به نظرتون؟:|

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
نمیدونم چرا هیچکس این را در نظر نمیگیره که اگر باتری G3 ًعیفتر بنظر میرسه برای این هست داره از صفحه نمایش qhd استفاده میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر