راهنمایی در امر خرید موبایل

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
دوستان این اکسپریا تی چجوری گوشیش؟ اینطوری که من میبینم همه تعریف میکنن ازش. یه گوشی توپ میخوام که تا 3 4 سال عمر مفید کنه.
فکر نکنم هیچ گوشی بتونی پیدا کنی که 4 سال عمر مفید کنه(نمیدونم منظورت از عمر مفید چیه اما به نظرم همون آپدیت و ...)
Xperia T خیلی گوشیه خوبیه...هفته پیش باهاش کار کردم صفحش خیلی عالیه بخصوص برای دیدن فیلم(این BE2 واقعا دیدن تصاویرو لذت بخش میکنه)دوربینشم خیلی خوبه تستش کردم 13 mp هست..پرچمدار سونی هست ...تا 10 روز دیگه آپدیت جیلی بینشم میاد....
اما کلا اگه میخوای یک گوشی پدر مادر دار بخری 6ماه صبر کن که شرکت ها نسل جدیده گوشیاشونو بیرون بدن چون همه به سمت 5 اینچ و صفحه نمایش های Full HD میرن و فکر نکنم دیگه حداقل تا چند سال از این وضوح بالاتر بیان...مثلا سونی 2 تا گوشی داره برای سال بعد که همه چیش خیلی بهتره از صفحه نمایشش(که استفاده از JD) و سنسور دوربین Exmor RS هست که خیلی عکسهای بهتری در شب میندازه تا....
به نظرم اگه میخوای پول درست حسابی خرج کنی 6 ماه صبر کن...

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
فکر نکنم هیچ گوشی بتونی پیدا کنی که 4 سال عمر مفید کنه(نمیدونم منظورت از عمر مفید چیه اما به نظرم همون آپدیت و ...)
Xperia T خیلی گوشیه خوبیه...هفته پیش باهاش کار کردم صفحش خیلی عالیه بخصوص برای دیدن فیلم(این BE2 واقعا دیدن تصاویرو لذت بخش میکنه)دوربینشم خیلی خوبه تستش کردم 13 mp هست..پرچمدار سونی هست ...تا 10 روز دیگه آپدیت جیلی بینشم میاد....
اما کلا اگه میخوای یک گوشی پدر مادر دار بخری 6ماه صبر کن که شرکت ها نسل جدیده گوشیاشونو بیرون بدن چون همه به سمت 5 اینچ و صفحه نمایش های Full HD میرن و فکر نکنم دیگه حداقل تا چند سال از این وضوح بالاتر بیان...مثلا سونی 2 تا گوشی داره برای سال بعد که همه چیش خیلی بهتره از صفحه نمایشش(که استفاده از JD) و سنسور دوربین Exmor RS هست که خیلی عکسهای بهتری در شب میندازه تا....
به نظرم اگه میخوای پول درست حسابی خرج کنی 6 ماه صبر کن...

عمر مفید اینه که آخرین آپدیتا براش منتشر بشه و ساپورتشون کنه. الان خود آیفون 5 نسله بعدی نیست؟ یا خود آیفون 5 اس؟ یا ایفون 6 هم امکان داره به این زودیا بیاد؟ تجربه نشون داده که گوشی های اپل همیشه عمر مفیدشون بیش از دیگری هاس.

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
عمر مفید اینه که آخرین آپدیتا براش منتشر بشه و ساپورتشون کنه. الان خود آیفون 5 نسله بعدی نیست؟ یا خود آیفون 5 اس؟ یا ایفون 6 هم امکان داره به این زودیا بیاد؟ تجربه نشون داده که گوشی های اپل همیشه عمر مفیدشون بیش از دیگری هاس.
الان که عمر 3 و 4 ساله برات مد نظره همین iPhone 3gs &4 رو نگاه کن ...درسته که بنظر میاد براش آپدیت iOS 6 اومده اما این دقیقا همون سیستم عامل آیفون 5 هست!؟اصلا...تنها 20% و 50% از امکانات این نسخه رو دارن این گوشی ها...پس میبینی که به قول خودت آیفون که بیشترین پشتیبانی رو داره نهایتا 2 سال کاملا پشتیبانی میشه(تازه اونم احتمالا با این معرفی و عرضه محصولا هر 6 ماه یکبار به جای سالانه از بین بره!!!)
شرکت سازنده باید برای فروش محصول جدیدش یکاری کنه که فروش بره وگر نه خیلیا واقعا نیازی نمیدیدن محصول جدیدو بخرن(وقتی نسل قبلیشو دارن)
کاری به سیاست شرکتا ندارم اما همینه که هست!
iPhone هم واقعا قبلا از لحاظ سخت افزار تک بود الان دیگه نه رتینا بهترین صفحه بازاره(طوری که تمام شرکت های اندروید ساز حداقل یک گوشی با صفحه HD دارن 720p)نه دیگه بهترین دوربینو دارهو نه سیستم عاملش اون حس تازگی و روون بودن در برابر اندروید رو داره...تو یک سالی که آیفون 4 داشتم به نظرم خیلی گوشی خوبی اومد یک حس خیلی خوبی بود انگار مطمئنی از چیزی که خریدی یا داری اما همیشه میگم آیفون مثل یک بهشته به اندازه یک اتاق!!دیگه بستگی به خودت داره ...برای من آزادی بیشتر اهمیت داره...

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
الان که عمر 3 و 4 ساله برات مد نظره همین iPhone 3gs &4 رو نگاه کن ...درسته که بنظر میاد براش آپدیت iOS 6 اومده اما این دقیقا همون سیستم عامل آیفون 5 هست!؟اصلا...تنها 20% و 50% از امکانات این نسخه رو دارن این گوشی ها...پس میبینی که به قول خودت آیفون که بیشترین پشتیبانی رو داره نهایتا 2 سال کاملا پشتیبانی میشه(تازه اونم احتمالا با این معرفی و عرضه محصولا هر 6 ماه یکبار به جای سالانه از بین بره!!!)
شرکت سازنده باید برای فروش محصول جدیدش یکاری کنه که فروش بره وگر نه خیلیا واقعا نیازی نمیدیدن محصول جدیدو بخرن(وقتی نسل قبلیشو دارن)
کاری به سیاست شرکتا ندارم اما همینه که هست!
iPhone هم واقعا قبلا از لحاظ سخت افزار تک بود الان دیگه نه رتینا بهترین صفحه بازاره(طوری که تمام شرکت های اندروید ساز حداقل یک گوشی با صفحه HD دارن 720p)نه دیگه بهترین دوربینو دارهو نه سیستم عاملش اون حس تازگی و روون بودن در برابر اندروید رو داره...تو یک سالی که آیفون 4 داشتم به نظرم خیلی گوشی خوبی اومد یک حس خیلی خوبی بود انگار مطمئنی از چیزی که خریدی یا داری اما همیشه میگم آیفون مثل یک بهشته به اندازه یک اتاق!!دیگه بستگی به خودت داره ...برای من آزادی بیشتر اهمیت داره...

یک سوال دیگه. آیا واقعا اینقدر به گوشی پول دادن ارزشش رو داره. آیا ارزش داره 2 تومن پول به یک گوشی سیستم بالا بدی و بعدش از دستت بیوفته و خراب شه یا اصلا بعد یک ماه ازش پشیمون شی؟ من قید ایفون 5 رو زدم. یا اکسپریا تی میگیرم اگر گوشی بخرم یا هیچی.

HOSΣIN

کاربر سایت
Mar 15, 2012
2,932
نام
HOSΣIN
دوستان میگن S III خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه. این چیه قضیه اش. حالا اگه ما گوشی رو بخریم بدون گارانتی بسوزه چیکار باید کرد؟ کلا توضیح بدید.

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
من فقط یک چیزی رو بگم این که اگه میخواین گوشی بخرین اگه واقعا قیمتش براتون مساله ای نداره اصلا به فکر این چیزها نباشین که چند ماه دیگه بهترش میاد یا ..... چون بهرحال شما هر گوشی بخرین باز هم چند وقت بعدش یک مدل جدیدترش میاد که از یکی شما بهتر باشه شما همین امروز هم که قویترین و به روز ترین گوشی رو بخرین چند ماه بعد احتمالا یک مدل قوی تر از اون میاد که البته طبیعی هم هست من به عنوان کسی که واقعا موقع خرید گوشی همیچن چیزی گریبان گیرم بود بهتون پیشنهاد میدم که در مورد گوشی های هم رده ای که میخواین بردارین تحقیق کنید اما در نهایت گوشی که واقعا خوشتون اومده و چشمتون رو گرفته رو انتخاب کنید و اگه میخواین بند این باشین که وقتی مدل جدید تر اومد مدل جدیدترش رو بگیرین مطمئن باشین که در نهایت هیچ کدوم رو نمیخرین برای مثال میگم من میخواستم چند وقت پیش یک گوشی بخرم خب 2 ماه صبر کردم وقتی گوشی اومد دیدم مثل اینکه یک سری مشکلات کوچیکی داشت این مدل جدید خب گفتم چند ماهی صبر میکنم تا این مشکلاتش حل بشه بعد میخرم چند ماهی صبر کردم وقتی که گوشی بدون هیچ مشکلی داشت تولید میشد میخواستم برم بخرمش که دیدم توی خبر زده مدل جدیدترش 4 ماه دیگه منتشر میشه خب در نهایت هیچ کدوم رو نخریدم البته این فقط در مورد گوشی نیست و در خیلی موارد اینجوری هست حداقال برای من که این طور هست ...

360xbox

کاربر سایت
Aug 9, 2009
562
نام
behzad
دوستان میگن S III خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه. این چیه قضیه اش. حالا اگه ما گوشی رو بخریم بدون گارانتی بسوزه چیکار باید کرد؟ کلا توضیح بدید.

سلام دوست خوب من یه چهار ماهی میشه دارمش حتی کوچیکترین مشکلی ازش ندیدم.واقعا ازش راضیم.مال من خاموش میشه دکمه بغلیو میزنم روشن میشه:d
درباره این خاموش شدنش من تا حالا ندیدم ولی اکثرا به خاطر کاستوم رام هست...

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
@The Eagle
بنده هم شنیدم و کلی راجبش تحقیق کردم.منشا این خبر از انجمن XDA بود که بعد از این که با چند نفر از اعضای اونجا و چند تا از دوستای خودم صحبت کردن گفتند برای گوشی معمولی مشکلی پیش نخواهد اومد و مشکل احتمالا Corrupt شدن NAND هست.بعد این که اکثر گوشی هایی که این مشکل رو دارند طول عمر 200 روزه دارند و اگر بیشتر از این مدت گذشته احتمالا دستگاه مشکلی نداره.

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N

اقا حسین یاشیاسان گارداش . اقا نگران نباش داداش حسین من تو پ.خ گفتم بخر بقیش با من کمک میکنم یاد بگیری یه رام رسمیم یاد میدم میریزی براش دیگه زندگی کن . یه کرنل توپم میدم بهت که پرواز کنی و باطریشم مصرفش کم کم میشه . الان برا من راحت 4 روز بکوب کار میکنه بعد 4 روز خاموش میشه مصرفم گذاشتم رو بهینه .

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
در حال حاضر اسمارت فون فقط گالاکسی اس 3 سالاره ! :x
البته برادر بزرگترش اس 2 هم غولی هست برای خودش. و حال کردم پوز آیفون 4 اس رو زد و بهترین اسمارت فون 2011 شد b-)
-------------
تا رنج قیمت 550 چه گوشی ای پیشنهاد میدین.
xperia tip Dual که حدود 540 هست خوبه؟

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
در حال حاضر اسمارت فون فقط گالاکسی اس 3 سالاره ! :x
البته برادر بزرگترش اس 2 هم غولی هست برای خودش. و حال کردم پوز آیفون 4 اس رو زد و بهترین اسمارت فون 2011 شد b-)
-------------
تا رنج قیمت 550 چه گوشی ای پیشنهاد میدین.
xperia tip Dual که حدود 540 هست خوبه؟

به نوت2 که نمیرسه
البته من هیچکدام رو ندارم الانم تو فکر وان ایکس هستم

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
به نوت2 که نمیرسه
البته من هیچکدام رو ندارم الانم تو فکر وان ایکس هستم

مرتضی عزیز باید با جفتش کار کنی بعد بگی . منکه جفتشونو داشتم میگم اس 3 یچیز دیگست شاهکار سامسونگ بود طوری بود ایفون شکست داد با این ابر گوشی .

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
مرتضی عزیز باید با جفتش کار کنی بعد بگی . منکه جفتشونو داشتم میگم اس 3 یچیز دیگست شاهکار سامسونگ بود طوری بود ایفون شکست داد با این ابر گوشی .

جدا تا این حد؟ ما معین رو تو مباحث مربوط به موبایل صد در صد قبول داریم پس واقعا اس3 چیز توپی باید باشه
فقط درباره جنس بدنه اش توضیح بدین که میگن که خیلی جالب نیست و علاوه بر ضعیف بودن حس کارکردن با یه گوشی توپ رو به ادم نمیده

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
جدا تا این حد؟ ما معین رو تو مباحث مربوط به موبایل صد در صد قبول داریم پس واقعا اس3 چیز توپی باید باشه
فقط درباره جنس بدنه اش توضیح بدین که میگن که خیلی جالب نیست و علاوه بر ضعیف بودن حس کارکردن با یه گوشی توپ رو به ادم نمیده
جدا از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری خیلی گوشیه خوبیه شاید بهترین چیزی که بتونید الان بخرید اما مشکلش واقعا جنس و قیافه گوشی هست وقتی اونو تو دستتون میگیرن به طرز محسوسی نسبت به نسل قبل طراحیش ضعیفتره!!!(یا نظر بیشتر کسایی که9 من دیدم اینه) و جنسش ...!!!
واقعا وقتی S3 رو از نزدیک با One X مقایسه میکنید بخ زیبایی One X بیشتر پی میبرید!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر