راهنمایی در امر خرید موبایل

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
دوستان عزیز موبایل باز
من الان حدودا تا 1.300 بودجه دارم
یعنی 4اس هم میتونم بگیرم !!
فکر نکنم گوشی بلالاتر از ان قیمت داشته باشیم فعلا توی بازار
بنابراین بهترین گوشی که میشه گرفت تا این رنج چیه
از هر نظر برتریشو هم بگید ممنون میشم

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
HTC One X
چهار هسته اي 1.5 ghz
همراه با پردازنده گرافيكي nVidia
صفحه نمايش 4.7 با رزولوشن 1280*720
همراه با 32 گيگ حافظه
طراحي زيبا
از معايبش هم اينه كه فقط ميكرو سيم كارت ساپورت مي كنه و اسلات حافظه نداره
البته يه مقدار هم مي تونيد صبر كنيد تا اس 3 هم بياد تو بازار، ولي به نظرم با خريد one X پشيمان نمي شيد
قيمتش هم فكر كنم حدود 1.100 باشه

آخرین ویرایش:

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
دوستان عزیز موبایل باز
من الان حدودا تا 1.300 بودجه دارم
یعنی 4اس هم میتونم بگیرم !!
فکر نکنم گوشی بلالاتر از ان قیمت داشته باشیم فعلا توی بازار
بنابراین بهترین گوشی که میشه گرفت تا این رنج چیه
از هر نظر برتریشو هم بگید ممنون میشم

ببین با این پول سه تا راه داری :

1. گرفتن یه گوشی با نسل قدیمی ( نسلی که اسمارت فون ها پردازنده های 2 هسته ای داشتند ) S 2 - Nexus - iPhone 4s - Htc Sensation family

2.گرفتن اولین گوشی های نسل جدید ( نسلی که دیگه پردازنده ها 4 هسته ای شدند ) HTC ONE X

3. 20 روز صبر کنی گالکسی اس 3 ریلیز بشه بگیری ( قیمتشم اوایل 1.200 به بالا خواهد بود )

خوب اگه الان میخوای بخری و صبر نداری بین گزینه 1 و 2 انتخاب کن . البته من بودم گزینه 2 رو انتخاب میکردم .
اما اگه صبر داری 20 روز صبر کن بهت قول میدم اسمارت فونی میگیری که از هر لحاظ از اسمارت فون های دیگه قویتر خواهد بود .
نظر شخصی : اگه گزینه 1 رو انتخاب کردی باز پیشنهاد میکنم 4S نگیر نکسوز بگیر (‌ نظر شخصی بود فقط )

بهترین کار اینه که این سه تا رو به مقایسه ببریم تا یکم دستت بیاد :

IPHONE 4S :
Cpu : دو هسته ای 800 مگا هرتز Apple A5
Gpu : دو هسته ای PowerVR SGX 543MP2
Ram : ظرقیت 512 مگابایت
Display : اندازه 3.5 رزولیشن : 640*960 تعداد پیکسل در 1 اینچ : 330 از نوع رتینا
Battery : میلی امپر 1420
Camera : مگاپیکسل 8 + دوربین جلو 0.3 مگا + 30 فریم فیلمبرداری با کیفیت 1080p
Bluetooth : 4
Os version : 5.1
وزن : 140 گرم
کارت حافظه نمیخوره
جنس بدنه : فلز

HTC ONE X :
Cpu & Gpu : چهار هسته ای 1.5 گیگا هرتز Nvida Tegra 3
Ram : ظرفیت 1 گیگ
Display : اندازه : 4.7 رزولیشن : 720*1280 تعداد پیکسل در 1 اینچ : 312 از نوع سوپر ال سی دی 2
Battery : میلی امپر 1800
Camera : مگاپیکسل 8 + دوربین جلو 1.3 مگا + 30 فریم فیلمبرداری با کیفیت 1080p
Os Version : 4
وزن : 130
کارت حافظه نمیخوره
جنس بدنه : پلی کربنات ( اندازه اش 1.2 اینچ از ایفون بیشتره ولی وزنش با توجه به این جنسش کم تر هست )

SAMSUNG GALAXY SIII :
Cpu : چهار هسته ای 1.4 گیگا هرتز Exynos 4412 chip By samsung
Gpu : دو هسته ای Arm mali-400/MP4
Display : اندازه : 4.8 رزولیشن : 720*1280 تعداد پیکسل در 1 اینچ : 306 از نوع اچ دی امولد
Battery : میلی امپر 2100
Camera : مگاپیکسل 8 + دوربین جلو + 30 فریم فیلمبرداری با کیفیت 1080p
Os Version : 4
وزن : 133
کارت حافظه هم میخوره
جنس بدنه : پلی کربنات ( البته s3 از نوع براق تری استفاده میکنه )

آخرین ویرایش:

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
ممنون از امین و فرشاد
تا تابستون میتونم صبر کنم برا خرید که قطعا گلکسی 3 میاد و قیمتشم تا حدودی فیکس میشه
----------------------
اما فرشاد جان چرا 4اس نه؟
برام مهمه بدونم
-------------------------------------
عجب غولیه این one x :d
من یه بررسی کردم
گویا در بنچمارکا از گلکسی 3 هم بهتر ظاهر شده با اینکه یک مقدار قدیمی تر هست !
بعد از رلیز گلکسی 3 بازم به نظرت این one x بهتره ؟

آخرین ویرایش:

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
ممنون از امین و فرشاد
تا تابستون میتونم صبر کنم برا خرید که قطعا گلکسی 3 میاد و قیمتشم تا حدودی فیکس میشه
----------------------
برام مهمه بدونم
نمیگم بده ها خیلی هم خوبه اما با توجه به اینکه بخوای 1.300 پولشو بدی تازه یک سوم امکانات Htc one x رو داشته باشی که قیمتش الان 1.050 هست نمیصرفه !

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
نمیگم بده ها خیلی هم خوبه اما با توجه به اینکه بخوای 1.300 پولشو بدی تازه یک سوم امکانات Htc one x رو داشته باشی که قیمتش الان 1.050 هست نمیصرفه !

من ایفون رو به دلایلی دوست دارم
اونارو میگم بهت که شاید راحت تر بتونی پیشنهاد بدی
من یکپارچگی ایفون رو داست دارم
یک سیستم عامل، یک گوشی !
به همین خاطر هست که نرم افزارهای بسیار غنی و متنوعی داره
گیم ها و نرم افزارها هم هسازگار !
چون سازنده میدونه چی باید بسازه !
راحتی در استفاده
اپن سورس نیست
به همین خاطر از باگ و کندی سرعت و ویروس و هنگ و این مشکلات به دور هست
دوربینش واقعا بی نظیره !
من ایفون 4 داشتم انصفا تفکیک و وضوح عکساش با اینکه 4ام پی بود از دوربین دیجیتال کنان من که 12 ام پی قدرتشه بیشتر بود
این که دیگه 8 ـه
کیفیت ایپادش ..
به برام خیلی مهمه
از وقتی ایفون رو فروختم مجبور شدم یه ایپاد نانو بگیرم که بتونم صدای اهنگ رو تحمل کنم بیرون از خونه :p
اکسسوریز و لوازم جانبی بینهایت متنوع و کاربردی ...
------------
درسته قدرتش کمتر از این گوشی های فوق هست
اما اگر بررسی کنی میبینی از نظر گیم و نرم افزار خیلی قوی تر از اندرویدی ها ظاهر میشه
بازی های گرافیکی بیشتر و بهتر
اونم به خاطر اینترفیس و نرم افزار های یک پارچه هست که داره !
و مارکت قدرمت مند ..
---------------
نظر شما چیه
ا

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
ممنون از امین و فرشاد
----------------------
برام مهمه بدونم
-------------------------------------
عجب غولیه این one x :d
من یه بررسی کردم
گویا در بنچمارکا از گلکسی 3 هم بهتر ظاهر شده با اینکه یک مقدار قدیمی تر هست !
بعد از رلیز گلکسی 3 بازم به نظرت این one x بهتره ؟

اره انصافا غوله !
در بعضی از بنچمارک ها با فاصله کم از اس 3 جلوتر بود اما در بیشترشون از اس 3 با فاصله کمی عقب تر بود ! البته در چند تا از بنچمارک ها اس 3 با فاصله جلوتر از وات ایکس بود . اس 3 غول تره :d
اما این فاصله انقدر نیست که احساسشون بکنی ! این فاصله کم فقط توسط بنچمارک قابل مشاهدست !
بعد از ریلیز دیگه کاملا مشخص میشه ! اما الانم میگم یه کوچولو اس 3 ظاهرا بهتره ...

---------- نوشته در 12:59 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:45 PM ارسال شده بود ----------

من ایفون رو به دلایلی دوست دارم
اونارو میگم بهت که شاید راحت تر بتونی پیشنهاد بدی
من یکپارچگی ایفون رو داست دارم
یک سیستم عامل، یک گوشی !
به همین خاطر هست که نرم افزارهای بسیار غنی و متنوعی داره
گیم ها و نرم افزارها هم هسازگار !
چون سازنده میدونه چی باید بسازه !
راحتی در استفاده
اپن سورس نیست
به همین خاطر از باگ و کندی سرعت و ویروس و هنگ و این مشکلات به دور هست
دوربینش واقعا بی نظیره !
من ایفون 4 داشتم انصفا تفکیک و وضوح عکساش با اینکه 4ام پی بود از دوربین دیجیتال کنان من که 12 ام پی قدرتشه بیشتر بود
این که دیگه 8 ـه
کیفیت ایپادش ..
به برام خیلی مهمه
از وقتی ایفون رو فروختم مجبور شدم یه ایپاد نانو بگیرم که بتونم صدای اهنگ رو تحمل کنم بیرون از خونه :p
اکسسوریز و لوازم جانبی بینهایت متنوع و کاربردی ...
------------
درسته قدرتش کمتر از این گوشی های فوق هست
اما اگر بررسی کنی میبینی از نظر گیم و نرم افزار خیلی قوی تر از اندرویدی ها ظاهر میشه
بازی های گرافیکی بیشتر و بهتر
اونم به خاطر اینترفیس و نرم افزار های یک پارچه هست که داره !
و مارکت قدرمت مند ..
---------------
نظر شما چیه
ا
من خودم هم هر دو سیستم عامل رو دارم با نظراتت هم موافقم تا حدودی این چیزایی که باهات موافق نیستم رو بولد کردم .
در اینکه اپ استور اپل قویتره باهات موافقم اما نمیدونی این گوگل پلی واقعا داره رشد شگفت انگیزی میکنه الان من تقریبا 90 ٪ برنامه هایی که رو اپل دارم روی اندروید هم دارم چه بازی چه اپلیکیشن .
من اندروید 2.3.3 دارم از اون طرف ای او اس 5.1.1 . به جرات میتونم بگم اگه اندرویدم 1000 بار باگ گرفته و کند شده ای او اس م 100 بار فقط کند شده اما این one x و s3 اندروید 4 دارن .
اندروید 4 زمین تا زیر زمین با اندروید 2.3 تفاوت داره و سریع تر و رون تره . الان خونه نخواهم بود تا ساعت 8 و 9 . اومدم بگو من ویدیو های مقایسه ios 5.1 با android 4 رو بدم بهت .
اما تمامیه چیزای دیگه که گفتی کاملا درست . یکپارچگی , نظم , راحتی , کیفیت موسیقی فوق العاده

تو باید ببینی نظم و یکپارچگی با سخت افزار معمولی اپل رو میخوای یا بعضی مواقع باگ گرفتن و یکم کند تر شدن و البته اپن سورس بودن اندروید با سخت افزارهای نسل جدید !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
واقعا سخته انتخاب :d
واقعا سخته انتخاب میدونی مثل چی میمونه ؟! اغاز این نسل که دعوا بود سر خریدن xbox یا ps3 !!! یکی میگفت ایکس باکس بهتره یکی میگفت ps3 ! ولی به نظر من جفتشون عالین ! جفتشون رو باید خرید
با جفتشون باید بازی کرد ! ایکس باکس یه چیزایی داره که پلی استیشن نداره , از اون طرف پلی استیشن یه چیزایی داره که ایکس باکس نداره پس باید هر دو تا رو داشته باشی ....
اینجا هم همینجوریه ! اپل یه چیزایی داره که اندروید نداره در عوض اندروید هم چیزایی داره که اپل نداره ! مثل خیلی ها باید جفتشون رو داشت جفتشون واقعا لذت بخش هستند ! اما واقعا با شرایط اقتصادی الان در ایران حداقل , خیلی سخته و به صرفه نیست که دو تا
رو داشته باشیم ! البته اینا فقط دیدگاه منه ...
یه پیشنهاد بدم بت : به نظر من HTC ONE X بخر ( 1.050 ) 20 روز باهاش کار کن اگه خوشت اومد که چه بهتر ! اگه خوشت نیومد با 100 تومن ضرر ( شایدم کمتر چون گوشی فعلا توی بورسه ) بفروش و قید اندروید رو بزن برو تو کار اپل که قبلا هم داشتی !
خدا رو چه دیدی احتمالش زیاده تا کنفرانس بعدی اپل هم ایفون 5 رو معرفی کنه چون اگه نکنه زیادی توی اسمارت فون عقب میوفته . (‌طبق شایعات زیادی اپل قصد معرفی ایفون 5 رو در کنفرانس ماه جون داره ) 1 ماه دیگه کنفرانسشه .
یه پیشنهاد بود بازم خودت تصمیم نهایی رو بگیر . راستی htc one x پردازنده صوتی شرکت Beats رو داراست ( البته هدفون دیگه نداره و فقط سخت افزار Beats ) از این لحاظ با اطمینان کامل چیزی از کیفیت موسیقی اپل کم تر نخواهد داشت شایدم بهتر ...

---------- نوشته در 07:13 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:11 PM ارسال شده بود ----------

بهترین گوشی های مجود:
اچ تی سی وان
گلگسی اس 3
:dولی فقط 1100

glalaxy SIII هنوز مجود نیست :d دوستم ! 29 MAY اولین تارخ ریلیزش هست در انگلستان و اروپا . تاریخ ریلیز در امریکا و خاورمیانه و اسیا هنوز اعلام نشده و در حد حدس و گمانه !

paxa

کاربر سایت
Jan 4, 2011
949
نام
پارسا
واقعا سخته انتخاب میدونی مثل چی میمونه ؟! اغاز این نسل که دعوا بود سر خریدن xbox یا ps3 !!! یکی میگفت ایکس باکس بهتره یکی میگفت ps3 ! ولی به نظر من جفتشون عالین ! جفتشون رو باید خرید
با جفتشون باید بازی کرد ! ایکس باکس یه چیزایی داره که پلی استیشن نداره , از اون طرف پلی استیشن یه چیزایی داره که ایکس باکس نداره پس باید هر دو تا رو داشته باشی ....
اینجا هم همینجوریه ! اپل یه چیزایی داره که اندروید نداره در عوض اندروید هم چیزایی داره که اپل نداره ! مثل خیلی ها باید جفتشون رو داشت جفتشون واقعا لذت بخش هستند ! اما واقعا با شرایط اقتصادی الان در ایران حداقل , خیلی سخته و به صرفه نیست که دو تا
رو داشته باشیم ! البته اینا فقط دیدگاه منه ...
یه پیشنهاد بدم بت : به نظر من HTC ONE X بخر ( 1.050 ) 20 روز باهاش کار کن اگه خوشت اومد که چه بهتر ! اگه خوشت نیومد با 100 تومن ضرر ( شایدم کمتر چون گوشی فعلا توی بورسه ) بفروش و قید اندروید رو بزن برو تو کار اپل که قبلا هم داشتی !
خدا رو چه دیدی احتمالش زیاده تا کنفرانس بعدی اپل هم ایفون 5 رو معرفی کنه چون اگه نکنه زیادی توی اسمارت فون عقب میوفته . (‌طبق شایعات زیادی اپل قصد معرفی ایفون 5 رو در کنفرانس ماه جون داره ) 1 ماه دیگه کنفرانسشه .
یه پیشنهاد بود بازم خودت تصمیم نهایی رو بگیر . راستی htc one x پردازنده صوتی شرکت Beats رو داراست ( البته هدفون دیگه نداره و فقط سخت افزار Beats ) از این لحاظ با اطمینان کامل چیزی از کیفیت موسیقی اپل کم تر نخواهد داشت شایدم بهتر ...

---------- نوشته در 07:13 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:11 PM ارسال شده بود ----------

glalaxy SIII هنوز مجود نیست :d دوستم ! 29 MAY اولین تارخ ریلیزش هست در انگلستان و اروپا . تاریخ ریلیز در امریکا و خاورمیانه و اسیا هنوز اعلام نشده و در حد حدس و گمانه !
میدونم..منظورم موجود بود!!:dحالا اگه بیاد قیمت احتمالیش چقدره؟

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
میدونم..منظورم موجود بود!!:dحالا اگه بیاد قیمت احتمالیش چقدره؟
چند تا از اپراتورها قیمت 599$ رو قرار دادند فعلا . احتمالا مدل 16 گیگ رو
پس بنابراین با توجه به نرخ ارز و زیاد بودن قیمت ها در روزهای اولیه در ایران مدل 16 کم تر از 1.200 نخواهد بود .

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
واقعا سخته انتخاب :d

کوروش من درکت میکنم ! من هم فقط با آیفون راحتم ! :d ولی آدم با دیدن این همه گوشی رنگ وا رنگ وسوسه میشه !
نظر کلی من اینه که وایسی iPhone 5 معرفی بشه ! ببینی باهاش حال میکنی یا نه ! ؟
ولی اگه نمیخوای صبر کنی این رو بخون خیلی دقیق همه چیز One X و SIII رو با هم بررسی کرده ! من شخصا اگه قرار باشه روزی گوشی غیر از آیفون بگیرم 100% با SIII شروع میکنم !
Samsung I9300 Galaxy S III vs. HTC One X: Alien vs. Predator - GSMArena.com

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
مرسی از هردو عزیز
درسته ایفون 5 هم یک مقدار وسوسه کنندست ! :d
فکر کنم تا تابستون صبر کنم که هم کلگسی 3 جواب کارش رو پس بده هم اینکه ایفون 5 ایا معرفی میشه یا نه !
با این هزینه میترسم خطا کنم :p

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر