راهنمایی در امر خرید موبایل

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,003
نام
sami
سلام،
دوستان تو رنج 50 تومن انتخاب بهتری نسبت به S23 Ultra 256-12 دارم در حال حاضر ؟
تو دنیای اندروید خیر
در مورد ios هم که باید ببینی سلیقت میپسنده یا خیر

از لحاظ کیفیت ساخت،صفحه نمایش،سرعت و دوربین فقط iphone 14 pro max قابل رقابت با این گوشیه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,539
نام
امین
مقایسه گلکسی اس ۲۳ الترا و پیکسل ۷پرو تو دوربین کامل برتری با پیکسل هست
چه تو دوربین پشت چه جلو
تو صفحه نمایش که خیلی نزدیک به هم هستن.
تو بحث کیفیت صدا هم نزدیک به هم هستن.
تو باتری گلس اس ۲۳ الترا بهتره.
تو امتیاز و بنچمارک هم برتری با سامسونگ هست.
مورد رابط کاربری هم بحث سلیقه هست.

Google Pixel 7 Pro - DXOMARK
Samsung Galaxy S23 Ultra (Snapdragon) - DXOMARK

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,714
من 2 گوشی دارم
ایفون 7 که در حال مردنه
و پوکوc31 دمه دستی
وقتی با اندروید کار میکنم حس میکنم تو یه خونه نشستم بدونه درو پنجره و دیوار (امنیت صفر)
یه اپ سرچ میکنی بیاد 50 مدل از اون اپ لیست میشه

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
868
نام
محسن
پیکسل 7 پرو هیچ توجیهی نداره خریدش تو ایران از نظر من در مقایسه با s23 ultra
قیمت جهانیش کمتره چون سخت افزار ضعیف تری داره. ولی تو ایران یه مقدار حتی بیشتره
تنها برتریش دوربینشه که اونم تفاوتش خیلی چشمگیر نیست در مقایسه با s23 ultra
چیزی که بیشتر تو ذوق میزنه سرعت شارژ پایینشه. عمر باتریش هم خیلی جالب نیست
به شخصه اگر قیمت داخل ایران گوشی honor magic 5 pro مثل s23 ultra بود (قیمت جهانیش یکیه تقریبا) میرفتم آنر رو میگرفتم به خاطر تجربه جدید و دوربین بهتر. (ریویو هاش خوبه کلا) ولی خیلی بی ربطه قیمتش تو ایران
آیفون هم نظر شخصیم اینه تو ایران اگر به خاطر کلاسش میرید میخرید منطقی میتونه باشه! وگرنه (بازم از نظر من) خریدش کاملا اشتباهه. بحث روونی بیشتر آیفون نسبت به یه گوشی اندروید پرچمدار تو سال 2023 کاملا اشتباهه

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,326
پیکسل 7 پرو هیچ توجیهی نداره خریدش تو ایران از نظر من در مقایسه با s23 ultra
قیمت جهانیش کمتره چون سخت افزار ضعیف تری داره. ولی تو ایران یه مقدار حتی بیشتره
تنها برتریش دوربینشه که اونم تفاوتش خیلی چشمگیر نیست در مقایسه با s23 ultra
چیزی که بیشتر تو ذوق میزنه سرعت شارژ پایینشه. عمر باتریش هم خیلی جالب نیست
به شخصه اگر قیمت داخل ایران گوشی honor magic 5 pro مثل s23 ultra بود (قیمت جهانیش یکیه تقریبا) میرفتم آنر رو میگرفتم به خاطر تجربه جدید و دوربین بهتر. (ریویو هاش خوبه کلا) ولی خیلی بی ربطه قیمتش تو ایران
آیفون هم نظر شخصیم اینه تو ایران اگر به خاطر کلاسش میرید میخرید منطقی میتونه باشه! وگرنه (بازم از نظر من) خریدش کاملا اشتباهه. بحث روونی بیشتر آیفون نسبت به یه گوشی اندروید پرچمدار تو سال 2023 کاملا اشتباهه
هرچند این رو هم باید قبول کرد افت قیمت گوشی اپل خیلی کمتر از سایر گوشیا هست
پشتیبانی اپل هم از محصولاتش ثابت شدس
الان مشکل قیمت نوجومی گوشیا هست منطورم تمام برنداست

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,343
به نظرم اشتباهه پیکسل 7 پرو با S23ULTRA مقایسه بکنیم وقتی یه نسل نیستن باید با سری 8 مقایسه بشه هرچند اون موقع هم طرفداران سام میان میگن سری 8 باید سری 24 مقایسه بشه
نکته بعدی هم جو به شدت منفی راجع به ایفونه
یعنی هر کی ایفون داره برا کلاسش گرفته ؟نمیدونم چرا اینقدر بد میدونید ایفون رو
حالا یه چنتا از بدیاش هم بگید مام بدونیم

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,364
نام
بابک
به نظرم اشتباهه پیکسل 7 پرو با S23ULTRA مقایسه بکنیم وقتی یه نسل نیستن باید با سری 8 مقایسه بشه هرچند اون موقع هم طرفداران سام میان میگن سری 8 باید سری 24 مقایسه بشه
نکته بعدی هم جو به شدت منفی راجع به ایفونه
یعنی هر کی ایفون داره برا کلاسش گرفته ؟نمیدونم چرا اینقدر بد میدونید ایفون رو
حالا یه چنتا از بدیاش هم بگید مام بدونیم
طراحی تکراری
بسته بودن سیستم عامل
جنس ضعیف کابل شارژ و سرعت شارژ پایین
نبوغ و طراحی نرم افزاری و سخت افزاری که بعد از فوت استیو جابز و رفتن جانی آیو به پایین ترین حد رسیده

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,343
طراحی تکراری
بسته بودن سیستم عامل
جنس ضعیف کابل شارژ و سرعت شارژ پایین
نبوغ و طراحی نرم افزاری و سخت افزاری که بعد از فوت استیو جابز و رفتن جانی آیو به پایین ترین حد رسیده
خب
طراحیش انصافا خوبه یعنی شاید کمتر نیاز به تغییر باشه ولی شما تو اندروید چه طراحی خفنی میبینی که بتونی برا من مثال بزنی بگی ببین این طراحی خیلی قشنگه ارگونومیکه و... پس این مورد دو طرفس ما تو گوشیای دیگه هم طراحی فوق العاده جدید و متمایز نمیبینیم مثلا سام از اس 21 تا 23 چقد تغییر داشته یا شیا که هر سال یه مدلی میزنه و سری 13 که بدتر شده چثد با استقبال مواجه شدن؟

اولا که ما میدونیم اپل چه شکلیه و سیستم عاملش چه مدلیه و دلیل این بقول شما بسته بودنم میدونیم ولی اون باز بودن سیستم عامل هم جدا از مشکلای امنیتی بازم خیلی چیزای خفنی نمیده یعنی مثلا یه برنامه ای یا یه کاری بخوای رو اندروید بکنی که رو اپل نشه مثلا بگی این بازی یا برنامه فقط بخاطر باز بودن اندروید داره کار میکنه
کابلم دیگه واقعا ایراد عجیبیه خب این یه چیز مصرفیه و بستگی به استفاده داره ولی خدایی کابل ایفون 7 من هنوز کار میکنه فقط طولش کم بود یه 2 متری گرفتم
جانی ایو هم اگه درست یادم باشه از اپل جدا شده ضمن اینکه ایشون خیلی نقش داشتن تا محدودیتهای ایفون کمتر بشه و فک کنم اولش بحت بزرگتر کردن ایفون بود که انجامش داد
ولی بد نیست ابتکارات اپل رو هم ببینیم هم تو سخت افزار هم نرم افزار که همه در نهایت دنباله روشن

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
193
نام
علی
خب
طراحیش انصافا خوبه یعنی شاید کمتر نیاز به تغییر باشه ولی شما تو اندروید چه طراحی خفنی میبینی که بتونی برا من مثال بزنی بگی ببین این طراحی خیلی قشنگه ارگونومیکه و... پس این مورد دو طرفس ما تو گوشیای دیگه هم طراحی فوق العاده جدید و متمایز نمیبینیم مثلا سام از اس 21 تا 23 چقد تغییر داشته یا شیا که هر سال یه مدلی میزنه و سری 13 که بدتر شده چثد با استقبال مواجه شدن؟

اولا که ما میدونیم اپل چه شکلیه و سیستم عاملش چه مدلیه و دلیل این بقول شما بسته بودنم میدونیم ولی اون باز بودن سیستم عامل هم جدا از مشکلای امنیتی بازم خیلی چیزای خفنی نمیده یعنی مثلا یه برنامه ای یا یه کاری بخوای رو اندروید بکنی که رو اپل نشه مثلا بگی این بازی یا برنامه فقط بخاطر باز بودن اندروید داره کار میکنه
کابلم دیگه واقعا ایراد عجیبیه خب این یه چیز مصرفیه و بستگی به استفاده داره ولی خدایی کابل ایفون 7 من هنوز کار میکنه فقط طولش کم بود یه 2 متری گرفتم
جانی ایو هم اگه درست یادم باشه از اپل جدا شده ضمن اینکه ایشون خیلی نقش داشتن تا محدودیتهای ایفون کمتر بشه و فک کنم اولش بحت بزرگتر کردن ایفون بود که انجامش داد
ولی بد نیست ابتکارات اپل رو هم ببینیم هم تو سخت افزار هم نرم افزار که همه در نهایت دنباله روشن
شاه کار ترین ابتکارش حذف شارژر بود که همه گلوبالیستا ازش پیروی کردن....

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
من خودم همیشه اندروید و ios رو با هم داشتم ، الان هم گوشی اصلیم ناتینگ هست و روی ایفونم سیم دومم رو گذاشم . کاری ندارم یسری ها برای کلاس میخرن ولی واقعا ios رو نمیشه با اندروید مقایسه کرد ،
ios همیشه ی سر و گردن از اندروید بالاتر بوده و حالا حالا ها هم خواهد موند ، اون روونی و لذت کار کردن با ios رو توی پرچمدارای اندروید هم نمیشه تجربه کرد .اینکه تو مملکت ما نمیشه از خیلی قابلیت هاش استفاده کرد کلا ی بحث جداست.
البته این روونی ios بیشتر برای پردازنده اختصاصی هست ک داره ، همین الان ایفون 6اس قدرتش از خیلی گوشی های اندرویدی روز بیشتره + پشتیبانی نرم افزاری چندین ساله از دیوایس ها خودش خیلی نکته مهمی هستش.
از نظر طراحی هم درسته زیاد دست ب تغییر گوشی نمیزنه ولی بنظرم طراحی گوشیاش هم هیچ مشکلی نداره و بی نقص هست ، اصلا همین عادت ب طراحی ایفون باعث شد من ناتینگ بخیرم چون ظاهر ساده ای داره (غیر از اون led های پشتش ک من کلا خاموششون کردم و بنظرم خیلی لوس بازیه) مثلا دو تا دوربین بیشتر پشتش نیست و شکل ایفون 12 ساده هست .
یا همین عادت ب ios هست ک من یجوری شدم فقط گوشی هایی ک اندروید خام دارن رو میگیرم مث موتورولا و الانم ناتینگ چون بقیه رابط کاربری های اندروید واقعا بنظرم داغوون هستن .
در مورد جنس کابل های محصولات اپل هم اینکه کیفیتشون پایین نیست و فقط چون اپل برا حفظ محیط زیست از متریال تجزیه پذیر استفاده برا همین بعد چند سال ممکنه خراب بشن ، من خودم هنوز کابل هر چی ایفون داشتم رو سالم نگه داشتم ، فقط کافیه دو طرفش از وارنیش استفاده کنید ک در اثر تا شدن بعد از ی مدت پاره نشه.

بنظرم تنها مشکل اپل فقط گرون بودن محصولاتش هست .

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
ios همیشه بهتر بوده حالا یه سری میگن بستس و فلان یا مثلا تو ایران استفاده سخته من اینا رو هیچوقت درک نمیکنم نه سختی داره نه بستس
یه اپ استور داری خیلی راحت هرچی بخوای توش هست خیالت هم از بابت همه اپ ها راحته
دوستان گل هم دقت کنن طراحی یه چیز سلیقه ایه مثلا من هیچوقت با pro max ها نتونستم کنار بیام همیشه pro گرفتم خوب هیچوقت با طراحی ultra های سامسونگ هم نمیتونم کنار بیام و دفعه های قبلی که سامسونگ گرفتم هم s20 معمولی و s10 معمولی گرفتم

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
193
نام
علی
من خودم همیشه اندروید و ios رو با هم داشتم ، الان هم گوشی اصلیم ناتینگ هست و روی ایفونم سیم دومم رو گذاشم . کاری ندارم یسری ها برای کلاس میخرن ولی واقعا ios رو نمیشه با اندروید مقایسه کرد ،
ios همیشه ی سر و گردن از اندروید بالاتر بوده و حالا حالا ها هم خواهد موند ، اون روونی و لذت کار کردن با ios رو توی پرچمدارای اندروید هم نمیشه تجربه کرد .اینکه تو مملکت ما نمیشه از خیلی قابلیت هاش استفاده کرد کلا ی بحث جداست.
البته این روونی ios بیشتر برای پردازنده اختصاصی هست ک داره ، همین الان ایفون 6اس قدرتش از خیلی گوشی های اندرویدی روز بیشتره + پشتیبانی نرم افزاری چندین ساله از دیوایس ها خودش خیلی نکته مهمی هستش.
از نظر طراحی هم درسته زیاد دست ب تغییر گوشی نمیزنه ولی بنظرم طراحی گوشیاش هم هیچ مشکلی نداره و بی نقص هست ، اصلا همین عادت ب طراحی ایفون باعث شد من ناتینگ بخیرم چون ظاهر ساده ای داره (غیر از اون led های پشتش ک من کلا خاموششون کردم و بنظرم خیلی لوس بازیه) مثلا دو تا دوربین بیشتر پشتش نیست و شکل ایفون 12 ساده هست .
یا همین عادت ب ios هست ک من یجوری شدم فقط گوشی هایی ک اندروید خام دارن رو میگیرم مث موتورولا و الانم ناتینگ چون بقیه رابط کاربری های اندروید واقعا بنظرم داغوون هستن .
در مورد جنس کابل های محصولات اپل هم اینکه کیفیتشون پایین نیست و فقط چون اپل برا حفظ محیط زیست از متریال تجزیه پذیر استفاده برا همین بعد چند سال ممکنه خراب بشن ، من خودم هنوز کابل هر چی ایفون داشتم رو سالم نگه داشتم ، فقط کافیه دو طرفش از وارنیش استفاده کنید ک در اثر تا شدن بعد از ی مدت پاره نشه.

بنظرم تنها مشکل اپل فقط گرون بودن محصولاتش هست .
میشه بگی منظورت از روونی چیه؟ برو تو یوتوب ببین آی او اس هم مث اندروید باگ داره همین آخرین آپدیتش کلی مشکلات ریز و درشت برا کاربرا داشت و تو اپ ها بخصوص شبکه های اجتماعی میپرید بیرون خاهشا تعصبی تعریف نکنید تنها برتریش تو نرم افزار اینه که سریعتر برا اپ ها آپدیت میده وساپورت سیستم عاملش بهتره ولی چون گرونه در ایران خریدش برای اکثر افراد اصلا بصرفه نیست

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,091
نام
شایان
میشه بگی منظورت از روونی چیه؟ برو تو یوتوب ببین آی او اس هم مث اندروید باگ داره همین آخرین آپدیتش کلی مشکلات ریز و درشت برا کاربرا داشت و تو اپ ها بخصوص شبکه های اجتماعی میپرید بیرون خاهشا تعصبی تعریف نکنید تنها برتریش تو نرم افزار اینه که سریعتر برا اپ ها آپدیت میده وساپورت سیستم عاملش بهتره ولی چون گرونه در ایران خریدش برای اکثر افراد اصلا بصرفه نیست
حالا استفاده شخصی من اینطوری بوده که واقعا یکبار هم نشده باگ ببینم توش البته که من دیر به دیر اپدیت میکنم همین الان چند روز پیش رفتم تازه ios 16
برای من تو تجربه روونی و حس خوب داشتن فقط پیکسل قابل مقایسه هست که بخاطر علاقه خاصی که به پیکسل ها دارم حتی بیشتر دوست دارم پیکسل ها رو در کل
اما تو مملکت ما ایفون سرمایه میشه اما پیکسل صاحب اول و اخرش خودتی

Iman Shadow

کاربر سایت
Apr 5, 2022
94
دوستان گوشی خوب تا 12~ 13 تومن چی پیشنهاد میدین ؟

انتظارات من: روونی نسخه سیستم عامل, حداقل دوتا آپدیت اندروید, کیفیت خوب صفحه نمایش, سبک و جمع و جور بودن (راحت تو جیب بره و مثلا نیم مترش بیرون نباشه! :ی )

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,539
نام
امین
دوستان گوشی خوب تا 12~ 13 تومن چی پیشنهاد میدین ؟

انتظارات من: روونی نسخه سیستم عامل, حداقل دوتا آپدیت اندروید, کیفیت خوب صفحه نمایش, سبک و جمع و جور بودن (راحت تو جیب بره و مثلا نیم مترش بیرون نباشه! :ی )
من جات بودم بودجه رو بالاتر میبرم و از بین این ۳ تا خرید میکردم.

Xiaomi 13 lite

honor 70

nothing phone

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر