راهنمایی در امر خرید موبایل

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
از بچها کی با گوشی های چینی کار کرده ؟؟کدوم برنده ـشون خوبه ؟؟
میخوام گوشی ارزون قیمت بخرم به ناچار باید برم سراغ گوشی های چینی تا حالا تجربه کار باهاشون رو نداشتم دوستامم نداشتن

حالا نمیدونم چی بگیرم از کدوم برند تنوع ـشون هم خیلی خیلی زیاده برندهایی ک من اسمشون رو هم نشنیدم مثل eco ولی خب از شون زیاد تعریف میکنن حالا نمیدونم چی بگیرم مثلا ی چنتاشون رو دیدم مثل انر 6 یا انر 4cهمچنین ردمی نوت 2 و ... پاک گیج شدم نمیدونم چی بخرم ولی چیزی ک خیلی برام ساپورت نرم افزاری هست برام، یعنی اندورید جدید اومد اپ بشه گوشی و شرکت رهاش نکنه چون سخت افزارشون به نظر خوب میرسن

حالا دیگه هر کمکی میتونید بکنید بهم، ضمن اینکه هر کس نظرش و تجربشو بگه ممنون میشم
اول از همه بگو چه قدر میخوای هزینه کنی ؟
دوم اینکه اگر گوشی پایین رده قرار هست بگیری پس باید کلا بیخیال اپدیت و بروز رسانی از طرف شرکت سازنده باشی و باید کاستوم رم بریزی که این هم بستگی به این داره که گوشیت معروف هست یا نه !

- - -ویرایش - - -

صفحه نمایش Z5 Premium فقط در زمان مشاهده ویدئو و عکس رزولوشنش 4k اه در بقیه موارد Full HD اه :)

Sony Xperia Z5 Premium 4K display is actually a bit of a con

این سونی واقعا خیلی باحاله، گوشی هایی که این همه برای ضد آب بودنشون تبلیغ می کرد و توی بازار فروخته شدن رو یک شبه میاد حرف هایی که در مورد ضد آب بودنشون زده عوض می کنه، الانم که تبلیغ 4k بودن صفحه z5 premium رو همه جا کرده در نهایت به جز فیلم و عکس رزولوشن 1080P می شه
به نظر من که کار درستی کرده
چه اهمیتی داره وقتی داری از واتز اپ استفاده میکنی صفحه 4k باشه و شارژ بیشتری مصرف بشه ؟ بلکه سونی روی قسمتی تمرکز کرده که واقعا به صفحه با کیفیت بالاتر نیاز هست

من فکر میکنم در اینده بقیه شرکتها هم از همین قضیه استفاده کنند تا مصرف باتری در گوشی های خودشون را مدیریت کنند

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
دوم اینکه اگر گوشی پایین رده قرار هست بگیری پس باید کلا بیخیال اپدیت و بروز رسانی از طرف شرکت سازنده باشی و باید کاستوم رم بریزی که این هم بستگی به این داره که گوشیت معروف هست یا نه !

- - -ویرایش - - -

به نظر من که کار درستی کرده
چه اهمیتی داره وقتی داری از واتز اپ استفاده میکنی صفحه 4k باشه و شارژ بیشتری مصرف بشه ؟ بلکه سونی روی قسمتی تمرکز کرده که واقعا به صفحه با کیفیت بالاتر نیاز هست

من فکر میکنم در اینده بقیه شرکتها هم از همین قضیه استفاده کنند تا مصرف باتری در گوشی های خودشون را مدیریت کنند

الان 1024*768 هم برای Whatapp جواب می ده :|
الان توی مواردی مثل گیم که رزولوشن بالا قابل توجه هست باز هم رزولوشن همون 1080P اه

کلا این کار سونی خیلی خنده داره، اول میاد با حرف های دهن پر کن مثل صفحه نمایش 4k توجه رو به سمت خودش می کشونده بعدش زیر سیبیلی شروع می کنه حقایق رو گفتن

آخرین ویرایش:

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
بین 150 تا نهایتا 300 دلار ولی شما تا 250 در نظر بگیر چون بیشتر از این ارزش نداره مثلا گوشی وان پلاس رو خیلی پسندیدم ولی قیمتش رو 400 دلار هستش ک نمیرزه چون تا چن روز دیگه نکسوز ال جی با 400 دلار معرفی میشه پس هر چقدرم خوب باشه دیگه از اون بهتر ک نیس

من الان از برندهای هواوی شیائومی لنوو و میزو گوشی دیدم کلیپ هاشم دانلود کردم همشون خوب بود حداقل تو ویدئو حالا موندم کدومو بگیرم ؟؟؟

راجع به اپدیت حداقل کدوم شرکت تو چینی ها از همه به روزتره؟؟؟و اینکه چ برندهایی حداقل واسشون کاستوم میاد؟؟؟

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
بین 150 تا نهایتا 300 دلار ولی شما تا 250 در نظر بگیر چون بیشتر از این ارزش نداره مثلا گوشی وان پلاس رو خیلی پسندیدم ولی قیمتش رو 400 دلار هستش ک نمیرزه چون تا چن روز دیگه نکسوز ال جی با 400 دلار معرفی میشه پس هر چقدرم خوب باشه دیگه از اون بهتر ک نیس

من الان از برندهای هواوی شیائومی لنوو و میزو گوشی دیدم کلیپ هاشم دانلود کردم همشون خوب بود حداقل تو ویدئو حالا موندم کدومو بگیرم ؟؟؟

راجع به اپدیت حداقل کدوم شرکت تو چینی ها از همه به روزتره؟؟؟و اینکه چ برندهایی حداقل واسشون کاستوم میاد؟؟؟
در ایران بیشترین گوشی چینی که به فروش میرسه هواوی هست .. من خودم اصلا گوشی های چینی را دنبال نمیکنم ( حتی پرچمداراش ) و فعلا نمیتونم بهشون اعتماد کنم اما پسرداییم honor 3C داشت و میگفت خیلی ازش راضی هستم و البته چند تا موبایل فروشی انشا هم پرسیدم این را تایید کردند .. البته الان مدل جدیدترش یعنی honor 4C هم اومده
فقط توجه کن حتما مدل 2gb ram را بگیری !

در مورد اپدیت هم معروفترین شرکتی که کاستوم رم میسازه cyanogenmod هست .. برو سایتش چک کن ببین گوشی هایی که مد نظرت هست ایا براش نسخه جدید اندروید ساختند یا نه

یک نکته هم در مورد کاستوم رم بهت بگم .. یک موقع یک کاستوم رم مخصوص مثلا همین honor 3c میاد و کلیه امکانات و سخت افزار گوشی کار میکنه بعد برای honor 4c میبینند بیشتر قطعات یکی هست و همین نسخه را با کمی تغییرات مخصوص honor 4c منتشر میکنند .. این نسخه دوم که برای گوشی دیگه بهینه شده و گفتند تست کردند و برای یک گوشی دیگه منتشر میکنند ممکن هست در بعضی موارد قسمت هایی از گوشیت مثل بلوتوث کار نکنه .. پس حتما سعی کن اول نسخه مخصوص و بهینه شده همون مدل را بگیری و اگر قرار بود نسخه دیگه را برای گوشیت بریزی حتما تحقیق کن و مطمن شو به درستی روی گوشیت کار میکنه

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
در ایران بیشترین گوشی چینی که به فروش میرسه هواوی هست .. من خودم اصلا گوشی های چینی را دنبال نمیکنم ( حتی پرچمداراش ) و فعلا نمیتونم بهشون اعتماد کنم اما پسرداییم honor 3C داشت و میگفت خیلی ازش راضی هستم و البته چند تا موبایل فروشی انشا هم پرسیدم این را تایید کردند .. البته الان مدل جدیدترش یعنی honor 4C هم اومده
فقط توجه کن حتما مدل 2gb ram را بگیری !

در مورد اپدیت هم معروفترین شرکتی که کاستوم رم میسازه cyanogenmod هست .. برو سایتش چک کن ببین گوشی هایی که مد نظرت هست ایا براش نسخه جدید اندروید ساختند یا نه

یک نکته هم در مورد کاستوم رم بهت بگم .. یک موقع یک کاستوم رم مخصوص مثلا همین honor 3c میاد و کلیه امکانات و سخت افزار گوشی کار میکنه بعد برای honor 4c میبینند بیشتر قطعات یکی هست و همین نسخه را با کمی تغییرات مخصوص honor 4c منتشر میکنند .. این نسخه دوم که برای گوشی دیگه بهینه شده و گفتند تست کردند و برای یک گوشی دیگه منتشر میکنند ممکن هست در بعضی موارد قسمت هایی از گوشیت مثل بلوتوث کار نکنه .. پس حتما سعی کن اول نسخه مخصوص و بهینه شده همون مدل را بگیری و اگر قرار بود نسخه دیگه را برای گوشیت بریزی حتما تحقیق کن و مطمن شو به درستی روی گوشیت کار میکنه
تو ایران اره دقیقا همینطوره ولی تو خارج فک کنم شیائومی باشه اگه اشتبا نکنم

در کل بیشتر فروشنده ها دارن گشی های چینی رو تایید میکنن ک این کارو خیلی سخت کرده
در مورد اپدیت هم بیشتر منظورم خوده کمپانی بود میخوام بدونم کدوم یکی از کمپانی های چینی رام رسمی برای گوشی هاشون میدن البته تو نت بیشتر نوشته رام های مخوصو چین میدن و نسخه بین الملل نمیدن ولی خب اگه سیا نوژن هم بزنه عالیه

Hamed-M1

کاربر سایت
Jul 3, 2011
24
نام
Hamed
تو ایران اره دقیقا همینطوره ولی تو خارج فک کنم شیائومی باشه اگه اشتبا نکنم

در کل بیشتر فروشنده ها دارن گشی های چینی رو تایید میکنن ک این کارو خیلی سخت کرده
در مورد اپدیت هم بیشتر منظورم خوده کمپانی بود میخوام بدونم کدوم یکی از کمپانی های چینی رام رسمی برای گوشی هاشون میدن البته تو نت بیشتر نوشته رام های مخوصو چین میدن و نسخه بین الملل نمیدن ولی خب اگه سیا نوژن هم بزنه عالیه
الان شائومی بزرگترین برند پرفروش در چین و همچینین سوم جهان در سه ماهه سوم 2014 بوده پس از اپل و سامسونگ منبع موسسه idc امریکا . گوشی های mi دارای رام miui هستند که شما هر هفته جمعه ها اپدیت دریافت خواهید کرد. شما حتی محصولات خانگی این برند رو بگیرید هر ماه اپدیت میگیرید چه برسه به گوشی. بنده تصفیه هوای mi دارم و تا الان سه بار برای اسن محصول firmware update اومده.
در ضمن الان اندروید 5 برای گوشیmi2s عرضه شده. شما ببینید mi2s که زمانی عرضه شد و چه کانفیگی داشت.
خودتون قضاوت کنید
من دوستم هواوی داره g7
بعد از کمتر از یک سال دوتا اپدیت دریافت کرد. من هر هفته اپدیت دریافت میکنم.

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
سلام

دوستان بین دو گوشی HTC One M9 و Lumia 930 کدوم رو پیشنهاد میدید؟!...درسته که سیستم عامل این دو متفاوت هست اما اگه بخوایم جدا از سیستم عامل مقایسه کنیم کدوم؟..اگه بخوایم با سیستم عامل مقایسه کنیم کدوم؟

و اینکه من قبلا فقط اندروید داشتم و الان دنبال یه تجربه جدیدم واسه همین اومدم سمت وینفون ولی دلم نیمخواد هر روز با یه مشکل سرو کله بزنم..حالا به نظرتون وینفون چطوره؟..کلا اگه میتونید در مورد ویندوزفون توضیح بدین و اگه مقاله ی مفیدی هم سراغ دارین لینکش رو بزارین.

خیلی ممنون

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
سلام

دوستان بین دو گوشی HTC One M9 و Lumia 930 کدوم رو پیشنهاد میدید؟!...درسته که سیستم عامل این دو متفاوت هست اما اگه بخوایم جدا از سیستم عامل مقایسه کنیم کدوم؟..اگه بخوایم با سیستم عامل مقایسه کنیم کدوم؟

و اینکه من قبلا فقط اندروید داشتم و الان دنبال یه تجربه جدیدم واسه همین اومدم سمت وینفون ولی دلم نیمخواد هر روز با یه مشکل سرو کله بزنم..حالا به نظرتون وینفون چطوره؟..کلا اگه میتونید در مورد ویندوزفون توضیح بدین و اگه مقاله ی مفیدی هم سراغ دارین لینکش رو بزارین.

خیلی ممنون
ویندوز فون مثل IOS یک سیستم عامل سریع و روون هست

نصب برنامه ها باید از استور اصلی استفاده کنی و فقط تعداد محدود برنامه کرکی میتونی نصب کنی (فکر کنم 10 تا باشه )

اکثر برنامه های محبوب و کاربردی برای ویندوزفون پیدا میشه

این بحث برنامه که گفته میشه کم داره بیشتر مربوط به بازی ها ( یا برنامه های خیلی پیچیده ) میشه که پورتشون سخت هست مثل CLash of clans که برای ویندوز فون نیست

البته برای ویندوز 10 با قابلیت جدیدی که مایکروسافت گذاشته و امکان پورت برنامه های اندروید و IOS به ویندوزفون پیدا میکنه انتظار میره این کمبود برنامه ها هم جبران بشه ( چند وقت پیش همین کلش را روی ویندوزفون پورت و اجرا کردند و تنها مشکلش عدم اتصال به گوگل پلی بود یعنی بازی ذخیر نمیشد )

ظاهر و طراحی گوشی هم یک چیز شخصی هست که آیا میپسندی یا نه

دوربینش هم که جز بهترین هاست

اپدیت هم که همیشه برای اکثر گوشی های ویندوزفون منتشر میشه و از این بابت خیالت راحت میتونه باشه

به صورت کلی اون جوری نیست که بگی خوب ویندوزفون از اندروید و IOS عقب هست .. نه این طور نیست و مایکروسافت با ویندوزفون 8.1 خیلی قابلیت اضاف کرد البته باز یک سری امکانات در حال حاضر نداره مثل ساخت V-P-N که در ویندوزفون 10 اضاف میشه یا عکس پس زمینه به طور کامل نمایش داده بشه که با ویندوز 10 برطرف میشه ( الان ایکون ها جلوی عکس هست و شفاف نیست که پشتش دیده بشه )

ببین اول از همه توصیه میکنم اگر از نظر مالی مشکلی نداری یک گوشی میان رده ویندوز فونی مثل 640 بگیر اگر پسندیدی نسخه پرچمدار بگیر .. در مورد اعداد که جزیی از نام گوشی هست بگم در ایوفن مثلا ایفون 6 برتر از ایفون 5 هست اما در ویندوزفون 640 برتز از 730 هست :D پس گول عدد نخوری !

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,333
الان شائومی بزرگترین برند پرفروش در چین و همچینین سوم جهان در سه ماهه سوم 2014 بوده پس از اپل و سامسونگ منبع موسسه idc امریکا . گوشی های mi دارای رام miui هستند که شما هر هفته جمعه ها اپدیت دریافت خواهید کرد. شما حتی محصولات خانگی این برند رو بگیرید هر ماه اپدیت میگیرید چه برسه به گوشی. بنده تصفیه هوای mi دارم و تا الان سه بار برای اسن محصول firmware update اومده.
در ضمن الان اندروید 5 برای گوشیmi2s عرضه شده. شما ببینید mi2s که زمانی عرضه شد و چه کانفیگی داشت.
خودتون قضاوت کنید
من دوستم هواوی داره g7
بعد از کمتر از یک سال دوتا اپدیت دریافت کرد. من هر هفته اپدیت دریافت میکنم.
اره اینو تو نت هم چندین جا خوندم ک تو چین خیلی فروشش زیاد بوده ولی تو ایران هواوی فک کنم فروشش بیشتر باشه

اقا اپدیت رو جدی میگی واقعا اینجوری باشه خیلی عالیه من به کمترش هم راضیم ولی تا جاییکه من تو نت خوندم این گوشی های چینی نسخه های اینترنشنالش اپدیت نمیشه همه رام هاشن برا خودشون میاد ک مخصوص چین هست
راستی مدل گوشی شما چیه؟
در کل اپدیت رسمی بیاد عالیه راستی از لحاظ کاستوم رام چ جوری هست وضعیت ؟

و حرف اخر بین میزو شیائومی لنوو زد تی ای و ایسوز موندم !!!!:|

johhny

کاربر سایت
Jan 26, 2011
486
ویندوز فون مثل IOS یک سیستم عامل سریع و روون هست

نصب برنامه ها باید از استور اصلی استفاده کنی و فقط تعداد محدود برنامه کرکی میتونی نصب کنی (فکر کنم 10 تا باشه )

اکثر برنامه های محبوب و کاربردی برای ویندوزفون پیدا میشه

این بحث برنامه که گفته میشه کم داره بیشتر مربوط به بازی ها ( یا برنامه های خیلی پیچیده ) میشه که پورتشون سخت هست مثل CLash of clans که برای ویندوز فون نیست

البته برای ویندوز 10 با قابلیت جدیدی که مایکروسافت گذاشته و امکان پورت برنامه های اندروید و IOS به ویندوزفون پیدا میکنه انتظار میره این کمبود برنامه ها هم جبران بشه ( چند وقت پیش همین کلش را روی ویندوزفون پورت و اجرا کردند و تنها مشکلش عدم اتصال به گوگل پلی بود یعنی بازی ذخیر نمیشد )

ظاهر و طراحی گوشی هم یک چیز شخصی هست که آیا میپسندی یا نه

دوربینش هم که جز بهترین هاست

اپدیت هم که همیشه برای اکثر گوشی های ویندوزفون منتشر میشه و از این بابت خیالت راحت میتونه باشه

به صورت کلی اون جوری نیست که بگی خوب ویندوزفون از اندروید و IOS عقب هست .. نه این طور نیست و مایکروسافت با ویندوزفون 8.1 خیلی قابلیت اضاف کرد البته باز یک سری امکانات در حال حاضر نداره مثل ساخت V-P-N که در ویندوزفون 10 اضاف میشه یا عکس پس زمینه به طور کامل نمایش داده بشه که با ویندوز 10 برطرف میشه ( الان ایکون ها جلوی عکس هست و شفاف نیست که پشتش دیده بشه )

ببین اول از همه توصیه میکنم اگر از نظر مالی مشکلی نداری یک گوشی میان رده ویندوز فونی مثل 640 بگیر اگر پسندیدی نسخه پرچمدار بگیر .. در مورد اعداد که جزیی از نام گوشی هست بگم در ایوفن مثلا ایفون 6 برتر از ایفون 5 هست اما در ویندوزفون 640 برتز از 730 هست :D پس گول عدد نخوری !

ممنون از توضیحاتتون...الان بین دو گوشی که گفته شد کدوم رو شما پیشنهاد میدین؟! حالا فرض بگیریم به هردو سیستم عامل به یک اندازه علاقه مندیم.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
ممنون از توضیحاتتون...الان بین دو گوشی که گفته شد کدوم رو شما پیشنهاد میدین؟! حالا فرض بگیریم به هردو سیستم عامل به یک اندازه علاقه مندیم.
الان که M9، ولی یک/دو ماه دیگه که پرچمدار جدید ویندوز فون اومد اون بهتره. همین الان هم 930 عکساش توی Top 5 هست، با اینکه مال 1-2 سال پیشه گوشی.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
یکم گفتنش سخت هست چون بستگی به نیازت و کاربردت داره .. مثلا یکی ایفون میخره فقط باهاش زنگ میزنه پیام میده و میره واتزاپ .. خوب این کارها را یک گوشی 300 هزارتومانی هم میتونه انجام بده چه کاریه 2300 پول بدی ؟
اول از همه از خودت بپرس اگر گوشی خریدم چه استفاده هایی میکنم ؟ اگر استفاده های معمولی میکنی که همین کارها را چه گوشی 300 تومانی و چه گوشی 3 میلیونی هیچ تفاوتی بینش نیست :
" میبینم کدوم ته دلم بیشتر میپسندم و دوست دارم دست بگیرم نا بعد پشیمون نشم بگم ای کاش اون یکی گوشی خریده بودم "

اگر شرایط مساوی در نظر بگیریم من HTC را انتخاب میکنم

Hamed-M1

کاربر سایت
Jul 3, 2011
24
نام
Hamed
اره اینو تو نت هم چندین جا خوندم ک تو چین خیلی فروشش زیاد بوده ولی تو ایران هواوی فک کنم فروشش بیشتر باشه

اقا اپدیت رو جدی میگی واقعا اینجوری باشه خیلی عالیه من به کمترش هم راضیم ولی تا جاییکه من تو نت خوندم این گوشی های چینی نسخه های اینترنشنالش اپدیت نمیشه همه رام هاشن برا خودشون میاد ک مخصوص چین هست
راستی مدل گوشی شما چیه؟
در کل اپدیت رسمی بیاد عالیه راستی از لحاظ کاستوم رام چ جوری هست وضعیت ؟

و حرف اخر بین میزو شیائومی لنوو زد تی ای و ایسوز موندم !!!!:|
برای جهانی هم اپدیت میشه مشکلی نداره. من خودم چین استفاده میکنم چون چین زودتر اپدیتاش میاد. یکی دو هفته دیرتر وارد جهانی میشه. من mi3 دارم.
چین هم مشکلی نداره. نمیدونم چرا فکر میکنید توی رام جهانی قراره خبر خاصی باشه.
در مورد zte و... هم نظری ندارم نا جایی که من میدونم miui رامی هستش که در زمره رام های سیانوژن دسته بندی میشه
در مورد کاستوم رام هم چون با miui کاملا راضی هستم نیازی به کاستوم نیست
من اکسپریا p داشتم. اپدیت براش اومد توسط سونی و گوشی موقع تماس هنگ میکرد. فهمیدم این اپیدمی و همه هسنطوری هستن تنها راهش نصب کاستوم رامه. در حالی که مردم روی نکسوس و ال جی و... میان miui نصب میکنن. نمیدونم شما چرا فکر میکنس miui بدرد نمیخورخ

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
سلام دوستان به نظرتون خرید xperia z کارکرده با قیمت 450 معقول هست.اندروید 5 هم مثل اینکه براش اومده؟
درود.

قیمتش خوبه. میتونی بگیریش. به شرطی که تمیز باشه و سالم
بله اندروید 5.1.1 هم براش اومده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر