راهنمایی برای از بین بردن ویروس Svchost.exe

vame

کاربر سایت
Oct 20, 2012
1
سلام
منم با SVCHOST دچار مشکل شدم. الان دو ساله که یه ویندوز 7 نصب کردم و تا یه هفته پیش بدون انتی ویروس باهاش کار میکردم و مشکلی هم نداشتم. هفته پیش که اسکن کردم (با Kaspersky 2012 البته آپدیت نبود) هیچی پیدا نشد و منم طبق روال دوسال گذشته آنتی ویروس رو غیر فعال کردم. یکی دو روزه که CPU میره بالای 25 درصد که تو پروسس های task manager جمعا 4-5 درصد بار روی cpu دیده میشه ولی وقتی Resource Monitor رو باز کردم دیدم SVCHOST.EXE با PID 4016 25 درصد از cpu رو گرفته وقتی End process هم میکنم بعد از یه مدت دوباره راه میوفته .اومدم آنتی ویروس رو اجرا کنم دیدم اصلا بالا نمیاد!! دوباره نصبش کردم ؛ بلافاصله پیداش کرد و روش اعمال قانون کرد! ولی کلی از برنامه های دیگه(Babylon,IDM,KMP,…) رو هم به عنوان تروجان شناخت و اجازه اجرا نداد برنامه های ویندوز هم درست کار نمیکردند حتی یه فولدر با 11 گیگ اطلاعات مهم رو خالی نشون میداد! اینجوری شد که ترسیدم و آنتی ویروس رو غیرفعال کردم! کلا احساس کردم کاسپرسکی از عهدش بر نیومد و ناچارا لب تاپ رو تو حالت سیف مد ریستور کردم به زمانی که فکر میکردم ویروسی نبوده ولی باز هم بعد از یه مدت کار همونطوری شد!
حالا باید چیکار کنم؟ ویندوزم چیزای مهمی داره و میخوام تا حد ممکن از تعویض ویندوز جلوگیری بشه .آیا راهی هست؟ اگه بیشتر بگذره ویندوزم خراب تر میشه؟
ببخشید که خیلی پرحرفی کردم و توضیح دادم.

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
برنامه SvchostAnalyzer رو دانلود کنید بدید سرچ کنه اگه سوای svhost که خود مایکروسافت برای ویندوز ساخته svhost دیگه ای رو پیدا کنه بهتون با رنگ قرمز نشون میده
اگه همچین چیزی رو مشاهده کردید سریعا با برنامه SecurityTaskManager از کار بندازیدش
چون این یه ویروس بسیار خطرناکه که عمر قطعات و بازدهی سیستم رو کاهش میده

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام من نرم اقزاری رو که گفتین دانلود کردم و سیستم رو اسکن کردم باهاش و این نتایج رو داد :
qjxqd87a5n1dtkx45ot5.png

حالا باید چیکار کنم ؟

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
سلام من نرم اقزاری رو که گفتین دانلود کردم و سیستم رو اسکن کردم باهاش و این نتایج رو داد :
qjxqd87a5n1dtkx45ot5.png

حالا باید چیکار کنم ؟
سیستم شما این ویروس رو نداره
اگه تو تبservices عدد 0 رو دیدی اونوقت معلوم میشه که این برنامه از طریق مایکروسافت پیشتیبانی نمیشه

mboy2050

کاربر سایت
Oct 31, 2012
1
سلام من سیستمم خیلی وقته ویروسی شده و تمام کار هایی رو میکنه که ویروس svchost.exe من هر وقت ویندوز عوض میکنم بعد چند ساعت کار رو برنامه هام اختلال ایجاد میشه فکر کنم رو فایل های exe که کلیک میکنم این ویروس اجرا میشه مثلا یه کار که میکنه تو فتوشاپ عکسی که میخوام place کنم رو تاره میاره کاملا و وقتی متن ها رو با فونت 1300 مینویسم اندازه فونت 10 مینویسه و فونت 10 اندازه یه مورچه مینویسه این دو تا عکس از تسک مناجرم که این فایل توی این عکسا هست لطفا بگید مشکل سیستم من این ویروسه و اگه اینه چه جوری درست کنم اینم بگم من با کاسپر اسکای 2013 کاملا آپدیت کردم زدم اسکن هیچی پیدا نکرد ولی سیستمم کاملا رو برنامه های exe اختلال ایجاد میکنه اینم عکسام
http://upcity.ir/images/12921782351347386216.png
http://upcity.ir/images/12921782351347386216.png

mateo_1998

کاربر سایت
Jul 31, 2017
22
نام
؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام بر دوستان خوب بازیسنتری:d
من یه مدته یه ویروس ...... تخیلی:d اومده تو My PC که اسمش Svchost هست:d که البته با اونی که در پوشه System 32 هست فرق می کنه;;)
اگه نمیدونید این ویروس چیه این رو بگم که این ویروس شدیدا بر روی Ram تاثیر می زاره و فضای بسیار زیاد از Ram رو به خود اختصاص میده که این امر باعث ارورهای و اخطار های بسیار و Crash های مداوم میشه و همچنین بر روی اجرای نرم افزارهای هم تداخل اجرا می کنه.
به عنوان مثال من می خواستم برنامه بچه های AS رو اجرا کنم ولی حجم برنامه ای که من دانلود کردم بودم با برنامه ای که آقا ساسان داشتند متفاوت بود.فهمیدم که کار این ویروسه هست که به برنامه اضافه و حجم آنرا افزایش و جلوگیری از اجرای برنامه می کنه.
در کل و لپ کلام دوستان Help ME:d
این ویروس مشابه ویروس نیو فلدر هست یه انتی ویروس مخصوص این دسته ویروس ها هست تو اینترنت بچرخی فایلش رو پیدا میکنی با اون پاکش کن

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
این ویروس مشابه ویروس نیو فلدر هست یه انتی ویروس مخصوص این دسته ویروس ها هست تو اینترنت بچرخی فایلش رو پیدا میکنی با اون پاکش کن
داداش تاپیک های زیر خاکی رو بالا نیار، آخرین پست این تاپیک مربوط به 5 سال پیشِ :| به نظرت کسی 5 سال لنگ یه مشکل میمونه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر