راهنمایی برای از بین بردن ویروس Svchost.exe

.Nicolas.

کاربر سایت
May 8, 2010
1,445
نام
Sina
سلام بر دوستان خوب بازیسنتری:d
من یه مدته یه ویروس ...... تخیلی:d اومده تو My PC که اسمش Svchost هست:d که البته با اونی که در پوشه System 32 هست فرق می کنه;;)
اگه نمیدونید این ویروس چیه این رو بگم که این ویروس شدیدا بر روی Ram تاثیر می زاره و فضای بسیار زیاد از Ram رو به خود اختصاص میده که این امر باعث ارورهای و اخطار های بسیار و Crash های مداوم میشه و همچنین بر روی اجرای نرم افزارهای هم تداخل اجرا می کنه.
به عنوان مثال من می خواستم برنامه بچه های AS رو اجرا کنم ولی حجم برنامه ای که من دانلود کردم بودم با برنامه ای که آقا ساسان داشتند متفاوت بود.فهمیدم که کار این ویروسه هست که به برنامه اضافه و حجم آنرا افزایش و جلوگیری از اجرای برنامه می کنه.
در کل و لپ کلام دوستان Help ME:d

KiNG St@r

کاربر سایت
Feb 3, 2011
250
نام
NoName
سلام بر دوستان خوب بازیسنتری:d
من یه مدته یه ویروس ...... تخیلی:d اومده تو My PC که اسمش Svchost هست:d که البته با اونی که در پوشه System 32 هست فرق می کنه;;)
اگه نمیدونید این ویروس چیه این رو بگم که این ویروس شدیدا بر روی Ram تاثیر می زاره و فضای بسیار زیاد از Ram رو به خود اختصاص میده که این امر باعث ارورهای و اخطار های بسیار و Crash های مداوم میشه و همچنین بر روی اجرای نرم افزارهای هم تداخل اجرا می کنه.
به عنوان مثال من می خواستم برنامه بچه های AS رو اجرا کنم ولی حجم برنامه ای که من دانلود کردم بودم با برنامه ای که آقا ساسان داشتند متفاوت بود.فهمیدم که کار این ویروسه هست که به برنامه اضافه و حجم آنرا افزایش و جلوگیری از اجرای برنامه می کنه.
در کل و لپ کلام دوستان Help ME:d

به به! خیلی بد شد اما عیبی نداره :D
الان هر چی exe روی سیستم داری روش این ویروس به این شکل که وقتی روی فلان برنامه کلیک میکنی کارش اینه که برنامه رو اجرا میکنی برنامه رو جدا از ویروس اکسترکت میکنه و اجرا میکنه ویروس هم روش یعنی اگر ویندوز عوض کنی و روی یک exe که الان روی این هاردت هست کلیک کنی دوباره ویروس فعال میشه. حالا چند تا روش واسه از بین بردنش هست ( نصب آنتی ویروس ، دستی ، و...)
اولین کاری که میکنی ویندوزت رو عوض میکنی و هیچ فایلی رو از هارد خودت اجرا نمیکنی.
آنتی ویروس نورتون کسپر و چند تای دیگه هست نود 32 جواب کارت رو نمیده از روی CD تاکید میکنم CD یا DVD نصب کن. حالا بعضی آنتی ویروس ها هستن که کله EXE هاتو میخوان پاک کنن و Clean نمی تونن کنن اما من خودم با Norton کار کردم.
الان توجه کنی توی Task Manager می تونی یک عکس کامل ازش بدی یا این برنامه که شبیهش ولی کامل تر : Proces***plorer اینم لینکش :
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653
یک عکس بده شاید بتونم بهتر منظورمو واست بیان کنم.

• Like
Reactions: .Nicolas.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
اقا من این مشکل رو داشتم قبلا
به دو روش میتونی پاکش کنی
یا از SPYHUNTER استفاده کنی
یا ازش روش دومی که من استفاده کرد اینه که یه ویندوز دیگه ریختم ، انتی ویروسش رو هم به روز کردم ( BITDIFENDER ) و از طریق اون ویندوز زدم درایو ویندوز قبلیم رو بگرده و همش رو پاک کرد

• Like
Reactions: .Nicolas.

KiNG St@r

کاربر سایت
Feb 3, 2011
250
نام
NoName

نه مثل اینکه تمام فایل های exe ویروسی نشده.
خیالت راحت.
برو :
Run > msconfig > Startup
ببین
[h=2]Svchost.exe[/h]از کجا اجرا میشه و غیر فعالش کن و ... میتونی بدون عوض کردن ویندوز پاکش کنی اما اگر ویندوز عوض کنی خیال خودت راحت تره.
ویندوز عوض کن و یک فول اسکن با یک آنتی ویروس مشکل حل میشه.

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
آقا من هم این مشکل رو داشتم
توی پروسه ها نوشته SVCHOST.EXE نمیشد از بین برد
نگران نباشید
این ویروس نیست
ولی برای مطمئن شدن یه راه ساده هست :

روش اول :
در run عبارت regedit را تایپ کنید
بعد کلید زیر رو پیدا کنید :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run
وهمچنین کلید زیر رو بیابید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
(روی run یک کلیک کنید )
بعد در سمت راست دنبال عبارت یا متغیر svchost یا SVCHOST بگردید
اگر پیدا کردید آن را حذف کنید و اگر نبود سیستم شما ویروسی نشده است
لازم به ذکر است که SVCHOST یک تروجان ایرانی است !!!
ولی بازهم تاکید میکنم که برای اطمینان ویندوز را عوض کنید

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
آقا من هم این مشکل رو داشتم
توی پروسه ها نوشته SVCHOST.EXE نمیشد از بین برد
نگران نباشید
این ویروس نیست
ولی برای مطمئن شدن یه راه ساده هست :

روش اول :
در run عبارت regedit را تایپ کنید
بعد کلید زیر رو پیدا کنید :
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\run
وهمچنین کلید زیر رو بیابید :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
(روی run یک کلیک کنید )
بعد در سمت راست دنبال عبارت یا متغیر svchost یا SVCHOST بگردید
اگر پیدا کردید آن را حذف کنید و اگر نبود سیستم شما ویروسی نشده است
لازم به ذکر است که SVCHOST یک تروجان ایرانی است !!!
ولی بازهم تاکید میکنم که برای اطمینان ویندوز را عوض کنید

کی گفته تروجان ایرانی هست ؟ چندتا تروجان میخوای با این نام بهت بدم ؟ این نام فقط اسمی هست که توی task manager نشون داده میشه. و توسط خود شخص انتخاب میشه که چه نامی باشه.

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
کی گفته تروجان ایرانی هست ؟ چندتا تروجان میخوای با این نام بهت بدم ؟ این نام فقط اسمی هست که توی task manager نشون داده میشه. و توسط خود شخص انتخاب میشه که چه نامی باشه.

من اینو از ترفندستان پیدا کردم
ایرانی بودنشو نمیدونم
ولی مطمئنم این همیشه ویروس نیست

ExMusic

کاربر سایت
Jun 22, 2009
149
نام
محمد
منم چند وقته CPU همش 100% میشه نمیدونم مشکل از کجاس!!

اوه اوه نگو .
یه دفعه یه ویروسی بود که بعد هر 30 دقیقه شروع به کار میکرد و پردازنده میرفت رو 100 درصد . هیچکاری هم نمی تونستم بکنم .
آخرش با avg تونستم پاکش کنم . کار ویروس هم نوشته بود اینه که پشت سر هم مثه اینکه کلیک کنی !!!

زدم که سیستم رو چک کنم دوباره این ویروس زد پردازنده رو برد رو 100 % . چند ساعت طول کشید تا اسکن کنه و اینو پیدا کنه . تو این چند ساعت لپ تاپم شده بود بخاری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر