رئیس کمپانی نینتندو از قفل های ریجن دفاع می کند

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
Satoru-Iwata-Smug-Nintendo-Boss-Smile-Help-Wii-Wii-U.jpg

کمپانی نینتند قفل های ریجن (region-locking) را برای کسب درآمد اضافه و ناراحت کردن کاربران اعمال نمی کند و رئیس این کمپانی آقای Satoru Iwata دلایل خوبی را ارائه کرده است.
سخنان آقای Iwata در IGN:
"از دید مردم احتمالا این موضوع یعنی محدودیت.من امیدوارم مردم از اینکه ما محصولاتمان را به صورت جهانی عرضه می کنیم راضی باشند.در دنیا مناطق و ملیت های گوناگونی وجود دارد و هریک فرهنگ مخصوص خود ، محدودیت ها و رده بندی سنی خود را دارند.برخی کارها است که باید برای یک سری از ملیت ها انجام دهیم ، که ممکن است با این موضوع مواجه شویم بازیبازان در سراسر دنیا آزادی این را باید داشته باشند که هر چیزی که می خواهند بازی کنند."
سخنان ایشان در حالی است که دو کمپانی Sony و Microsoft قفل ریجن را ندارد (region-free) البته ناشرین Third Party به انتخاب خود می توانند این قفل را داشته باشند.آقای Iwata اشاره کردند که نینتندو تنها شرکت جهان نیست که این کار را می کند و گفتند :
"امیدوارم طرفداران بازی ها این را درک کنند که این کار برای تجارت نیست.دلایلی پشت آن است"
همچنین تقاضا نامه ای که به موجب آن درخواست شده است از نینتندو که این قفل را بردارد هم اکنون به 16,000 امضا رسیده است
نظر شما پیرامون این عمل نینتندو چیست؟آیا با region-locking موافقید؟
VG247

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
مهدی و بنیامین: الان مشکل شما واسه تهیه بازی های ریجن uc چیه؟؟
سیاست چرتی هست مثلا بعضی بازی ها فقط برای ژاپن میاد و یا دیر تر برای امریکا و اروپا میاد کسی بخواد بازی بکنه یا باید صبر کنه یا باید بره کنسول جدید بخره:|
یک زمانی هم که دوستان می رفتن دنبال شینوبی هر کی می اومد می گفت PAL بوده تازه چند وقت پیش من یک UC دیدم

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
:))

شما نگران چاپیده شدن ملت جاپون نباش
اظهار نظرهای دوستان واقعا جالبه!
مشكل اينجاست كه من داشتم يه مدت دنبال شينوبي ريجن 1 ميگشتيدم آخرش زدم به سيم آخر دادم از اي بي آوردن برام كه به قيمت خون جگرم تمام شد برشكست شدم#:-s آخرش بازيش اونقدر كه فكر ميكردم جالب نبود و.....

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
من نگرانشون نیستم دلیل اصلی ریجن لاک نینتندو رو گفتم.
مشکل پافشاری شما رو یه سیاست غلط هست(البته رد و تایید شما مهم نیست)

Kevingamer441

کاربر سایت
Jan 7, 2010
928
نام
امید:دی
سیاست چرتی هست مثلا بعضی بازی ها فقط برای ژاپن میاد و یا دیر تر برای امریکا و اروپا میاد کسی بخواد بازی بکنه یا باید صبر کنه یا باید بره کنسول جدید بخره:|
یک زمانی هم که دوستان می رفتن دنبال شینوبی هر کی می اومد می گفت PAL بوده تازه چند وقت پیش من یک UC دیدم
حالا بازی هایی که برا جاپن میاد اگه مثلن قفل ریجنم نباشه میتونی بازی کنی شما؟؟خودت میدونی که مشکل جاپنی بودن منو یه مشکل گنده تره.بیشتر باید به این فکر بود که بازی سازار رو متقاعد کرد که بازی منحصرا واسه ژاپن درست نکنن.
مشكل اينجاست كه من داشتم يه مدت دنبال شينوبي ريجن 1 ميگشتيدم آخرش زدم به سيم آخر دادم از اي بي آوردن برام كه به قيمت خون جگرم تمام شد برشكست شدم#:-s آخرش بازيش اونقدر كه فكر ميكردم جالب نبود و.....
والله من همون اولین پیش نمایشی که از شینوبی دیدم از چشم افتاد.نمی دونم شماها چه جوری عاشقش شدینو و حاظر بودین از Ebay بگیریدش.در ضمن یه عالمه Review هست میتونستی همونجا بازیو ببینی و شک ندارم دیدی ولی چرا باز خواستی بگیریش؟!!!!(عاشق شدی دیگه حتما :D)

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
نینتندو خیلی به صنعت گیم آسیب زد .
برای همین سیاست های چرندش باعث شده کنسول های نسل بعد تایتان نداشته باشن :((

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
نینتندو خیلی به صنعت گیم آسیب زد .
برای همین سیاست های چرندش باعث شده کنسول های نسل بعد تایتان نداشته باشن :((
اصلا آسیبی که زده غیر قابل تصوره :|
بازی‌هاشم چرند هستند رده سنی پایین دارند:|
I know
...
من دوست دارم از سیاست غلط حمایت کنم به خودم مربوط هی نیایید بگید اون طوری مجبورم پست‌های زیبای و بورکمارک شده رو به نمایش بذارم. فعلا هم این سیاست‌هاش نیتجه داده آرزوی ورشکستگی رو برای برخی محال کرده

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
اصلا دوست دارند قفط منطقه‌ای بذارند فعلا که سرپا هستند مشکلی نیست. هروقت به آرزوتون نابودی این شرکت رسیدید اون وقت یک چیزی
طرفداری با چشم های اشک‌آلود؟!! این یه رقم جدیده تو بازیسنتر.
یعنی شما مصلحتت رو در پر شدن جیب نینتندو میبینی؟ سونی دو نسله RL رو برداشته و همه عالم این موضوع رو دوست دارن و ازش حمایت کردن پس میشه نتیجه گرفت سونی ارزوی نابودی این شرکت رو داره؟

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
اصلا آسیبی که زده غیر قابل تصوره :|
بازی‌هاشم چرند هستند رده سنی پایین دارند:|
I know
...
من دوست دارم از سیاست غلط حمایت کنم به خودم مربوط هی نیایید بگید اون طوری مجبورم پست‌های زیبای و بورکمارک شده رو به نمایش بذارم. فعلا هم این سیاست‌هاش نیتجه داده آرزوی ورشکستگی رو برای برخی محال کرده

خب شما حمایت کن . من کاری به تصمیم شما نداشتم . عزیزم اینجا دموکراسی و آزادی بیان هست . هر جور عشقته کارکن ;;)

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
طرفداری با چشم های اشک‌آلود؟!! این یه رقم جدیده تو بازیسنتر.
یعنی شما مصلحتت رو در پر شدن جیب نینتندو میبینی؟ سونی دو نسله RL رو برداشته و همه عالم این موضوع رو دوست دارن و ازش حمایت کردن پس میشه نتیجه گرفت سونی ارزوی نابودی این شرکت رو داره؟
به کسی مربوط نیست من از چی و کی طرفداری می‌کنم. خود شما تا 2 روز پیش داشتی تو سر سونی و کاز می‌زدی الان سونی شده محبوب قلب‌ها جهت یادآوری گفتم که گذشته چیزی خوبیه. آره من مصحلت رو تو پرشدن چیپ نینتندو جهان خوار می‌بینم که فقط تو بازی سنتر آرزوی نابودیش رو دارند
نکنه بابت چیزی که ازش خوشم میاد باید از بقیه اجازه کسب کنم؟

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
این منظورش نبوده که هر ملتی اعتقادات خودشون رو دارن !! و بازی رو با توجه به اون ملت سانسور میکنیم !!!
خوب اگه این باشه که ریجن ها باید به اندازه مو سر باشن !!
این ریجن لاک برداشته بشه خیلی خوبه ! حد اقل یکی رفت مسافرت جایی دیگه هم بتونه بازی رو خریداری کنه !!

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
آخ يعني ميشه نينتندو ورشكست بشه؟:bighug:
اگه بشه كل بي سي رو شيريني ميدم:d
یک دفعه بگو نمیخوام شیرینی بدم چرا یک چیزی میگی که نمیشه الان نینتندو داره از 3DS پول پارو میکنه توقع داری ورشکست بشه
میدونی کنسولش چند ماهه در صدر جدول فروشه

Kevingamer441

کاربر سایت
Jan 7, 2010
928
نام
امید:دی
آخ يعني ميشه نينتندو ورشكست بشه؟:bighug:
اگه بشه كل بي سي رو شيريني ميدم:d
مصطفی بشین فیفاتو بزن واسمون افتخار آفرینی کن کاری به نینتندو هم نداشته باش :D .پول شیرینی بچه های BC رو بزار واسه FIFA14 لازمت میشه :))
just kidding

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین

شما نگران چاپیده شدن ملت جاپون نباش
اظهار نظرهای دوستان واقعا جالبه!
شما اینقدر نمکی کامپیوترت خراب میشه ها!
____
مستر میلر:
مهدی تو جدا با قفل منظقه ای موافقی؟:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر