رئيس Ubisoft: ما به كنسول هاي جديد نياز داريم.

Techman

کاربر سایت
Jan 12, 2010
448
20121126_playstation_4_ps4.jpg

رئيس Ubisoft: ما به كنسول هاي جديد نياز داريم.

مدير كل شركت Ubisoft آقاي Yves Guillemot معتقد است كه نسل فعلي كنسول ها بيش از حد به درازا كشيده است و ضعف و محدوديت سخت افزارهاي نسل حاضر را دليلي دانست كه به دنبال آن اكثر عناوين اخير بدون هيچ گونه نوآوري و خلاقيت عرضه مي شوند.
Guillemot در مصاحبه با Polygon گفت:" گذار از اين نسل خيلي دارد طول مي كشد. "
وي افزود:" ميزان بازدهي مفيد يك كنسول در صنعت بازي 5سال مي باشد در حالي كه كنسولي مثل Xbox 360 هفت سال است كه از عمرش مي گذرد."
"ما به كنسول هاي جديد نيازمنديم چرا كه در پايان هر نسلي از سخت افزار ها به دليل نبود IP هاي جديد و امكانات تازه ما با كاهش سود دهي بازارمان مواجه ميشويم. و من اميدوارم دفعه ي بعد آنها (سازندگان كنسول ها) كمي بيشتر به خودشان بجنبند."
Guillemot گفت خالقان عناوين هميشه در شروع يك نسل جديد ازسخت افزارها با اين طرز فكر كه"ريسك بيشتري بكن و كار متفاوتي ارائه بده" پا به ميدان مي گذارند.درحالي كه در شروع يك نسل بازي ها خوب فروش نمي كنند حتي اگر خيلي خوب باشند و با اينكه همه باطنا مشتاق به امتحان تجربيات جديد هستيم ولي شركت ها چنين ريسكي را قبول نمي كنند.
"ما از هركسي كه ريسك ميكند و نوآوري به كار مي برد استقبال مي كنيم چرا كه تعداد زيادي ازافراد و گيمرهاي hardcore هستند كه به دنبال عناوين جديد و نوآورانه اند در حالي كه بازار بيشتر از عناويني استقبال مي كند كه قبلا امتحانشان را پس داده باشند.
ودر زماني كه اكثريت(در ماركت بازي ها) يادشان رفته كه چگونه دست به خلق تجربيات جديد بزنند ارائه ي سخت افزار هاي جديد هميشه فرصت خوبي براي نوآوري هاي تازه هست."
در حاضر آمار و ارقام خبر از اين ميدهد كه حدود يكسال است كه بازار اين صنعت با كاهش تدريجي سود دهي مواجه بوده و شركت هاي بزرگ در اين صنعت چه شركت هاي ناشر و چه كمپاني هاي صاحب پلتفرم با ضرر هاي مالي متناوب و كاهش نيروي انساني پياپي مواجه مي شوند.
با رشد صنايع ديجيتالي ديگر و ظهور انواع مختلف ديگر از سرگرمي ها كه افت و كاهش سود اين بازار برايشان سود اور است ولي هميشه Ubisoft از عرضه كنسول هاي جديد ابراز خرسندي كرده است و اين اولين بار هم نيست كه براي جهش و پيشرفت صنعت بازي از كمپاني ها مي خواهد تا كنسول هاي جديدشان را هرچه زوتر عرضه كنند .
هردو شركت Microsoft و Sony سخت درتلاش اند تا كنسول هاي جديدشان را در سال 2013 عرضه كنند.

منبع

DON MICHAEL

کاربر سایت
Jun 4, 2012
390
نام
علیرضا
ترجیح میدم این حرف ها رو از Rockstar و Naughty Dog و Kojima Productions و... بشنوم تا Ubisoft !!

همیشه قبول داشتم Ubisoft ، عناوین بزرگ و خوبی در اختیار داره و با خیلی از این عناوین هم، حال کردم، ولی به عنوان یه پیشرو در به چالش کشیدن سخت افزار های این نسل ، به هیچ عنوان قبولش ندارم(الان نریزید سرم ،بگید Watch Dogs پس چیه؟!:d اول بذارید رو این نسل بیاد بعد ... خودم به اندازه کافی بعد از دیدن نمایشش تو E3 میخکوب شدم!:d) !!!!

هر چند UBISOFT همیشه جزو بهترین ها بوده و بازی اخیرش (Far Cry 3) حسابی خوش درخشیده ولی این حرفا ، فعلا واسش زوده!

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سالPS 1 Launch : 1994 (6
سالPS2 Launch : March 2000 (6
سالPS3 Launch : Nov 2006 (6
سالPS4 Launch : TBA 2013 ? :d(7

فقط x360 هستش که این وسط عمرش 8ساله میشه اگه نوامبر سال آینده لانچ باشه،PS3 هم 7سال.تازه خیلی دیر هم شده درست گفتن ایشون Yves Guillemot.حالا دوستان بازم حدسیات و فرضیاتشون رو بیان کنن شاید 2015-2020 منتشر شد! ایمیل بزنید به سونی التماس کنید شاید دوروز دیرتر کنسولتون Drop شد! :d

البته به نظر من زیاد معلوم نیست که کنسول خانگی نسل بعد سونی چه میزان عمر بکنه به نظر من مثلا الان PS Vita با فروش نه چندان جالبش نسبت به رقیبش 3DS اصلا (البته میدونم که 3DS زودتر به بازار آمده ولی به نظر حتی اگر این رو هم در نظر بگیریم بازم Vita فروش چندان خوبی نداشته) آیا دقیق معلوم هست که عمر این کنسول چند سال خواهد بود ؟ به نظر من فروش نه چندان جالبش میتونه در عمرش هم تاثیر گذار باشه البته شایدم چندان تاثیر گذار نباشه.

شاید کنسول خانگی نسل بعد سونی هم نتونه فروش خیلی خوبی بکنه و به نظر من این امر میتونه در عمرش هم تاثیر گذار باشه البته شایدم چندان تاثیر گذار نباشه.

ببخشید که شاید حرفهام تقریبا به این تاپیک ربط نداشته باشه

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
درسته که خلاقیت خیلی وقتا ربطی به سخت افزار نداره ، ولی بعضی چیزها هم در ارتباط مستقیم با سخت افزار هست. از همون مثال HL2 که فرهود زد گرفته تا خیلی چیزهای دیگه. مثلاً بالا رفتن فریم ریت ارتباط مستقیمی با سخت افزار داره و تأثیر عمیقی هم روی گیم پلی میذاره. یا بهتر شدن هوش مصنوعی خودش خیلی روی بازی ها تأثیرگذار هست و به سخت افزار برمیگرده. تعداد زیاد NPC ها و کاراکترها توی یه محیط یا وسعت دید و فیزیک و ...
گذشته از اینا ، اول هر نسل کلی IP جدید ساخته میشه چون پتانسیل بیشتری برای محبوب شدنشون وجود داره. هرچی از نسل میگذره بازیسازها دیگه به جای ساخت IP جدید ، فقط قبلی ها رو ادامه میدن و بازی Khafan که یکی دو سال بعد از اومدن نسل ساخته شده ، تبدیل میشه به Khafan 2,3,4 به جای اینکه یه عنوان جدید ببینیم.
===========
اگه خارجی بودم بدجوری از اومدن نسل بعد استقبال میکردم چون قیمت بازی ها که فرقی با این نسل نمیکنه و حداکثر 10 دلار گرون تر بشه ، خود کنسول ها هم قیمتشون مثلاً 2 برابر کنسول های این نسل باشه ، آدم یه بار کنسول میخره و تا 6،7 سال راحت هست. ولی واقعاً نسل بعد برای ماها مثل جهنم هست ! اگه یادتون باشه من توی خیلی از تاپیک ها از اومدن هرچه سریع تر نسل بعد استقبال میکردم ولی الآن دیگه اوضاع فرق میکنه. کنسول این نسل رو میدن 1 میلیون ، دیگه خدا به داد نسل بعد برسه !! بازی این نسل رو میدن 200 تومن ، دیگه نسل بعد چه شود ! فکر کنم باید از الآن روی مغز فک و فامیل فرنگ نشین کار کنم تا وقتی کنسول ها اومدن ، با یه درخواست مظلومانه یه کنسول برام بفرستن ! :D حالا بازی هاش به کنار.
یعنی این بحث قیمت ها بدجوری باعث شده حس دوگانه ای نسبت به نسل بعد داشته باشم. از یه طرف خیلی دوست دارم نسخه های بعدی بازی های محبوبم برای کنسول های نسل بعد بیان تا ببینم چه شکلی میشن ، از یه طرف هم میدونم در اون صورت نمیتونم تجربه ـشون کنم ! حس خیلی بدیه ! :D

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
پرورش دادن ایده ها نیازمند به ابزارهای قابله ، بازی های
AAA برای پیاده کردن ایده های جدید و فرار از کلیشه های موجود تو هر سبکی به صورت قابل توجه نیازمند سخت افزار قابلین . یه بازی مثه HL2 که سرشار از نوآوری بود رو نمی شد با کنسول های نسل قبل ست کرد ؛ بخاطر فیزیک ماورای اون نسل که عامل مهمی هم بود تو گیم پلی ، جدای کیفیت بصری بازی .
آره ولی باز بخش اعظمی از نوآوری برمیگرده به گیم پلی ، گیم پلی ای که میتونه به دور از بافت های سنگین و فیزیک فوق العاده بازیباز رو بسیار بیشتر از یه بازی سنگین سرگرم کنه
نسل فعلی و نسل قبل کنسول ها و بازیهایی رو که براشون میومد رو با نسل قبل ترش یعنی ps1 مقایسه کن . نوآوری اگر کمتر نشده به نظر من بیشتر هم نشده .
بنابراین خیلی از موارد مربوط به نوآوری برمیگیرده به خود کارگردان و کمپانی به نظر من

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دیگه رسما شیرش رو که کشیدن اما با این حال بازم ادم غافل گیر می شه با بعضی از بازی ها مثل: halo 4 forza horizon یا همین ac3 که عالی عمل کردن

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
دوساله داره همین حرفو میزنه...اونایی ک بازیاشون هر سال گوتی و بهترین گرافیک رو میبره هم اینقدر گیر نمیدن به محدودیت ها که این ubi میده.
جمش کن بابا توخودت داری سالی یه ac میدی بیرون دم از خلاقیت و این حرفا هم میزنی :|

خوبه که خلاقانه ترین بازیها رو ما روی wii و یا بازیهای ارکید داریم میبینیم

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,305
نام
Matthew
این اصلا خبر خوبی نبود ، همونطوری که آرمان جان فرمودند بازی های WD , SC میرند برای 720 و 4 که اصلا دوست نداشتم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر