دیدن بازی های ایکس باکس بر روی tv یا monitor?

کسانی که ایکس باکس دارن از چه وسیله ای برای دیدن استفاد

• مجموع رای دهنده‌ها
    92

Jackie Dee

کاربر سایت
Jul 24, 2007
33
خوب با خوندن تمامی پست های این تاپیک من یه سوالی برام پیش اومد .
تلویزیون من سونی 29 اینچ وگا هست و خوب ایچ دی هم نیست ولی کامپوننت طبیعتا داره . یعنی با این توضیحاتی که دوستان فرمودن مانیتور ایسر بنده که فلترون هم هست تصویر بهتری می ده ؟!
راستش من کمی گیج شدم چرا که تا به حال هر دی وی دی ای که دیدم خیلی تصویر به مراتب بهتری در تلویزیونم نسبت به مانیتورم داشته !
با توجه به اینکه دیدم بعضی دوستان از واژه های ثقیلی برای توصیف تصویر تلویزیون های 4:3 استفاده می کنن . راغب شدم این سوال رو بپرسم . ممنون

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
ببین مطمعنی پشتش از اون فیش ها سبز آبی وزرد نیست آخه من یک الجی 21 داشتم 480i رامیداد مال تو هم باید حداقل 720p را بده

Jackie Dee

کاربر سایت
Jul 24, 2007
33
ببین مطمعنی پشتش از اون فیش ها سبز آبی وزرد نیست آخه من یک الجی 21 داشتم 480i رامیداد مال تو هم باید حداقل 720p را بده

گادفادر عزیز ممنون بابت توجهتون .
خوب من عرض کردم که من کامپوننت رو دارم . یعنی سه فیش آبی ، سبز و قرمز برای تصویر و دو فیش برای صدا ولی دقت نکردم تا به حال ببینم که 480i روی کارتونش نوشته یا 720p.
من چون خیلی از تصویرش راضی بودم کلی تعجب کردم که همه می گن مانیتور بهتره !
آخه من دی وی دی هام رو تو مانیتورم می بینم اصلا اونقدری که توی تلویزیونم می بینم راضی نیستم .
می خواستم مطمئن بشم که این سونی وگای 29 اینچم تصویر بهتری میده یا مانیتور ایسر G781 . مانیتورم به مراتب قدیمی تر از تلویزیونم هست. ممنون

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
ببین عزیز اصلا تلوزیون غیر hd ر از نظر کیفیت نمیتونی با مانتوری که با کابل vga هست مقایسه کنی vga از این تلوزیون ها بهتره ولی باید توجه داشته باشی تلوزیون های hd با اندازه های بزرگ کیفیت داخل مانیتور را میدن که اون مقع هست که پرواز میکنی

Jackie Dee

کاربر سایت
Jul 24, 2007
33
ببین عزیز اصلا تلوزیون غیر hd ر از نظر کیفیت نمیتونی با مانتوری که با کابل vga هست مقایسه کنی vga از این تلوزیون ها بهتره ولی باید توجه داشته باشی تلوزیون های hd با اندازه های بزرگ کیفیت داخل مانیتور را میدن که اون مقع هست که پرواز میکنی

خوب خیلی ممنون بابت این جواب صریح . فقط یه مورد دیگه تو ذهنم می مونه . اگه 720p هم باشه( تلویزیونم رو عرض می کنم ) باز مانیتورم تو رزولوشن 1280 در 720 تصویر بهتری میده ؟
اگه جواب بله هست که من همچنان در تعجبم که چرا پس اصلا از تصویر مانیتورم راضی نیستم.

mehdi_siasat

کاربر سایت
Jul 13, 2007
194
بهترین گزینه

من یک مانیتور lcd wide میخام که کیفیتش نزدیک hd باشه تا 400 تومن هم میتونم هزینه کنم پیشنهاد شما چیه؟

l149wt lg یا 940bw samsung
ازنظر مشخصات و قیمت 940bw
از نظر مشخسات بهتر l149wt
کنتراست l149wt 2000.1 است ولی کنتراست 940bw 700.1 کنتراست زیاد چشم را اذیت میکنه فقط lg از یه موتر پردازش تصویر استفاده کرده که سامسونگ نکرده در کل به نظر من پولت را دو نریز و 940bw را بخر با قیمت 270 یا 280
قیمت l149wt 350 370 است میل خودته این دو تا بهترین هستن.

mehdi_siasat

کاربر سایت
Jul 13, 2007
194
سلام

خوب با خوندن تمامی پست های این تاپیک من یه سوالی برام پیش اومد .
تلویزیون من سونی 29 اینچ وگا هست و خوب ایچ دی هم نیست ولی کامپوننت طبیعتا داره . یعنی با این توضیحاتی که دوستان فرمودن مانیتور ایسر بنده که فلترون هم هست تصویر بهتری می ده ؟!
راستش من کمی گیج شدم چرا که تا به حال هر دی وی دی ای که دیدم خیلی تصویر به مراتب بهتری در تلویزیونم نسبت به مانیتورم داشته !
با توجه به اینکه دیدم بعضی دوستان از واژه های ثقیلی برای توصیف تصویر تلویزیون های 4:3 استفاده می کنن . راغب شدم این سوال رو بپرسم . ممنون

اینکه معلومه مانیتور یه کیفیت بهتری میده ولی کیفیت را بی خیال 29 اینچ را بچسب بهترین راه.اگه تلویزیون 720p ساپرت باشه و حد اگثر رزولیشن مانیتورت 1280 در 1024 است که میشه 720p برو با تی وی حال کن چون رزولیشنش فرقی نداره فقط تی وی بزرگتر است و نیازی به کابل vga نداره تمام.

mehdi_siasat

کاربر سایت
Jul 13, 2007
194
خوب خیلی ممنون بابت این جواب صریح . فقط یه مورد دیگه تو ذهنم می مونه . اگه 720p هم باشه( تلویزیونم رو عرض می کنم ) باز مانیتورم تو رزولوشن 1280 در 720 تصویر بهتری میده ؟
اگه جواب بله هست که من همچنان در تعجبم که چرا پس اصلا از تصویر مانیتورم راضی نیستم.

جوابت نه خیر نه بله ببین رو مانیتور با اینچ کم اگر یه کم کیفیت بهتر باشه ولی رو تلویزیون با اینچ بالا بازی کردن بیشتر حال میده اگه هر دو 720p باشند.پیشنهاد من tv است.

Jackie Dee

کاربر سایت
Jul 24, 2007
33
اینکه معلومه مانیتور یه کیفیت بهتری میده ولی کیفیت را بی خیال 29 اینچ را بچسب بهترین راه.اگه تلویزیون 720p ساپرت باشه و حد اگثر رزولیشن مانیتورت 1280 در 1024 است که میشه 720p برو با تی وی حال کن چون رزولیشنش فرقی نداره فقط تی وی بزرگتر است و نیازی به کابل vga نداره تمام.

از جواب شما هم خیلی ممنونم. تلویزیونم رو چک کردم و 720p ساپورت بود. مانیتورم انگار تا 1280 در 1024 رو ساپورت می کنه . در مورد اینچ هم باید بگم یکی از دلایلی هست که از مانیتورم خوشم نمیاد چرا که 17 اینچ هست و تلویزیونم 29 اینچ . به هر حال خیلی ممنونم بابت توجهتون.

آخرین ویرایش:

Mohammad

Aquatic Guru
Administrator
Sep 23, 2005
675
نام
محمد
اگر تلویزیون سونی شما 720p هست ( یعنی HD هست ) در بهتر بودنش نسبت به مانیتورتون شک نکنید. دلیلی که میگن مانیتور بهتر از تیوی 4:3 هست بخاطر رزولوشن هست. چون همه مانیتور ها رزولوشن های HD که 720p به بالا هست رو پشتیبانی میکنند ( حداقل 720p ) و تیوی های عادی 480i/p هستند ( 640*480 ) که تفاوتش با 720p بسیار قابل ملاحظه هست ( 1280*720 )
در صورتی که از لحاظ رزولوشن برابر بودن نوبت کیفیت رنگ و سایز و دیگر مسائل میرسه که در این زمنیه معمولاً TV بهتر هست.

در ضمن این مقایسه ای که انجام میشه در مورد پخش یک تصویر 720p ( مثل فیلم HD یا بازی های نسل جدید ) هست نه پایین تر. مثلاً در پخش فیلم های dvd که 720*480 هستن مانیتور برتری ای نسبت به TV عادی نداره.

Jackie Dee

کاربر سایت
Jul 24, 2007
33
اگر تلویزیون سونی شما 720p هست ( یعنی HD هست ) در بهتر بودنش نسبت به مانیتورتون شک نکنید. دلیلی که میگن مانیتور بهتر از تیوی 4:3 هست بخاطر رزولوشن هست. چون همه مانیتور ها رزولوشن های HD که 720p به بالا هست رو پشتیبانی میکنند ( حداقل 720p ) و تیوی های عادی 480i/p هستند ( 640*480 ) که تفاوتش با 720p بسیار قابل ملاحظه هست ( 1280*720 )
در صورتی که از لحاظ رزولوشن برابر بودن نوبت کیفیت رنگ و سایز و دیگر مسائل میرسه که در این زمنیه معمولاً TV بهتر هست.

در ضمن این مقایسه ای که انجام میشه در مورد پخش یک تصویر 720p ( مثل فیلم HD یا بازی های نسل جدید ) هست نه پایین تر. مثلاً در پخش فیلم های dvd که 720*480 هستن مانیتور برتری ای نسبت به TV عادی نداره.

خیلی ممنونم از توجهتون . راستش تصور نمی کردم اینقدر سریع دوستان لطف کنن و این اطلاعات رو در اختیارم بذارن . بله ، اینطور که من متوجه شدم تلویزیونم CRT HD باید باشه چرا که روش نوشته 720p رو ساپورت می کنه . در ضمن ممنون بابت روشن کردن موضوع تصویر دی وی دی های معمولی که برام سوال ایجاد کرده بود.

Pikil

کاربر سایت
Jul 23, 2007
314
نام
پویا
تازه الآن که Xbox 360 قابلیت 1080p رو هم پیدا کرده و با وجود ارزان شدن تلویزینهای full HD که این رزولوشن (1920*1080) رو پجش میکنند , حتماً کیفیت با تلویزون بهتره. البته این رزولوشن رو سایز 40 اینچ به بالا فایده داره و خوده بازی هم باید اون رو ساپورت کنه که چند تایی دارن میکنن و در آینده بیشتر هم خواهد شد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر