در بازی Gears 5 مصرف دخانیات وجود نخواهد داشت

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی

آقای «راد فرگوسن» (Rod Fergusson) رئیس استودیو کوالیشن (Coalition) در مصاحبه‌ای که با سایت IGN انجام داده بصورت واضح بیان کرده است که در بازی Gears 5 هیچگونه صحنه‌ای از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات وجود نخواهد داشت و تا زمانیکه او ریاست را برعهده داشته باشد این موضوع ادامه دارد.
طبق گزارش سایت Variety سازندگان بازی Gears 5 برای حمایت از انجمن‌های ضد مصرف دخانیات، تمام رفرنس‌ها و صحنه‌های مربوط به مصرف سیگار و تنباکو رو از بازی حذف کرده‌اند و قرار است در این بازی هیچ اشاره‌ای به سیگار و دخانیات وجود نداشته باشد. شاید کمی عجیب باشد که داخل چنین بازی‌ای که مخاطب‌ آن افراد بزرگ‌سال هستند، هیچ‌گونه دخانیاتی وجود نداشته باشد. این موضوع از آنجا شروع شد که مسئولان سازمان بشردوستانۀ Truth Initiative که در زمینۀ مبارزه با...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
ی عده میگن طرف دلش خاسته سیگار نباشه... اتفاقی نیوفتاده ولی من میگم طرف دردو دلشو تو صنعت بازی اعمال نکنه که بخاد ی امر طبیعی بشه

الان این بنظرتون به نفع صنعت بازیهاست یا به ضررش؟
بحثی نیس دیگه....
بابا بازیهای راک‌استاره کبیرو ببینید به این جینگولک بازیهای حذف سیگار پوزخند بزنید :D

آره سیگار باشه تو گیرز صنعت بازی 2 برابر بزرگتر میشه :D یه تحلیل‌های آبدوغ خیاری نکنید دیگه :D

این هم بازی طرف و استودیو هست به هیچ کسی ربطی نداره که چی میذارن تو بازیشون یا نمی‌ذارن، اسمش نه سانسور هست نه هیچ چیز دیگه ای انتخاب بازیسازه. الان لابد باید بیان به شما و دوستان جواب پس بدن که چرا این بازی سیگار نداشته و الان دی ال سی بازی و یه کاراکتر جانبی شده ریشه بازیی که انگار اصلا دست هم بهش نزدید :D برید خدا روزیتون رو جای دیگه بده :D

کاش صرفا توانایی ترجمه و نوشتن خبر نمیشد ملاک تحریریه شدن تو سایت :D حالا امیروان بیاد یه چیزی بگه میخندیم از کنارش رد میشیم میگیم دست خودش نیست، درکش در همین حده ولی دیگه تحریریه بیاد همچین تحلیل‌های رائفی پور طوریانه‌ای بکنه باید گل گرفت در سایت و فروم رو :D

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
هیچ صحبتی از اینکه چی باید تو ی بازی باشه و چی نباشه تا بازی قابل قبول بشه نشده

یعنی برداشتت از اینکه اصول رو تو سیگار خلاصه کردی خدایی خنده دار تره

اینکه قبلا سیگار تو بازی بوده مشخصه ک بوده مگه اینکه اون dlc رو مال ی بازی دیگه بدونی!
با اینکه بارها گفته شد که وجود داشتن یا نداشتن سیگار اصلا مهم نیس ولی شما بازم بقول خودت حرف خودتو میزنی
مشکل بنده شروع محدودیت در یک بازیه
الان ی اتفاق دیگه بولد بشه این بازی و امثالش سریع سانسورو اعمال میکنن

یعنی چی سانسور وجود نداشته یعنی ما حذف یک موضوع که قراره ادامه هم داشته باشه رو سانسور ندونیم!
هر چند قبلا مهم نبوده ولی حالا ک بولد شده مسلما حذفش سانسور بحساب میاد
شما جدا متوجه نمیشی یا اینکه ما رو گذاشتی سر کار؟! شماره اول این بازی سال 2006 اومد که سیگار نداشت، شماره دوم سال 2008 اومد که سیگار نداشت، شماره سوم سال 2011 اومد که سیگار نداشت، الان یه DLC داستانی واسه شماره سوم رو گذاشتی مرجع استعمال دخانیات تو بازی و طبق این میگی بازی سانسور شده؟ :)) اوکی اگه اینجوریه حق با شماست، هر کسی میخواست بفهمه قضیه چیه تا الان دیگه فهمیده بود. طرف دلش نمیخواد تو بازیش سیگار بزاره در نتیجه بازی محدودیت داره lol مرزهای منطق چندین سطح جا به جا شد! یعنی طبق این منطق فوق خفن، هر بازی که سیگار نداشته باشه محدودیت داره و سانسور شده، واقعا چی داره به سر این صنعت میاد lol

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
شما جدا متوجه نمیشی یا اینکه ما رو گذاشتی سر کار؟! شماره اول این بازی سال 2006 اومد که سیگار نداشت، شماره دوم سال 2008 اومد که سیگار نداشت، شماره سوم سال 2011 اومد که سیگار نداشت، الان یه DLC داستانی واسه شماره سوم رو گذاشتی مرجع استعمال دخانیات تو بازی و طبق این میگی بازی سانسور شده؟ :)) اوکی اگه اینجوریه حق با شماست، هر کسی میخواست بفهمه قضیه چیه تا الان دیگه فهمیده بود. طرف دلش نمیخواد تو بازیش سیگار بزاره در نتیجه بازی محدودیت داره lol مرزهای منطق چندین سطح جا به جا شد! یعنی طبق این منطق فوق خفن، هر بازی که سیگار نداشته باشه محدودیت داره و سانسور شده، واقعا چی داره به سر این صنعت میاد lol
صحبت من همون چیزی بود که شما نقل قولش کردی
همه چیز هم واضح بیان شده و اینکه منظور منو نمیگیری که سیگار مهم نیست ، صحبت مخالفت با سانسور و محدودیته...
از نظر من تاکید در نبودن چیزی یعنی ایجاد محدودیت... و کشیدن خط قرمز که برای من هیچ جوره نمیگنجه کنار اومدن با این موضوع...
حالا شاید این موضوع برای شما تعبیر دیگه‌ای داشته باشه... نظرها متفاوته ممنونم از وقتی که گزاشتین فک نمیکنم نیازی ب ادامه بحث باشه البته که دوستان صاحب قضاوت این حرفو تاکتیک پیچوندن درنظر میگیرن !

• Like
Reactions: z2s sas

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,866
نام
Sajjad
صحبت من همون چیزی بود که شما نقل قولش کردی
همه چیز هم واضح بیان شده و اینکه منظور منو نمیگیری که سیگار مهم نیست ، صحبت مخالفت با سانسور و محدودیته...
از نظر من تاکید در نبودن چیزی یعنی ایجاد محدودیت... و کشیدن خط قرمز که برای من هیچ جوره نمیگنجه کنار اومدن با این موضوع...
حالا شاید این موضوع برای شما تعبیر دیگه‌ای داشته باشه... نظرها متفاوته ممنونم از وقتی که گزاشتین فک نمیکنم نیازی ب ادامه بحث باشه البته که دوستان صاحب قضاوت این حرفو تاکتیک پیچوندن درنظر میگیرن !
یه اشتباهی می‌کنی حداقل دیگه بحث رو ادامه نده چرا الکی پافشاری میکنی
آیا به گذشته‌ی این بازی هم ی نگاهی میکنید!!!!؟
قبلا موضوع سیگار ی داستان طبیعی بوده تو این بازی و حالا اینجوری سانسور میشه....
که دوستان جواب دادن که فقط یک کارکتر فرعی سیگاری بوده تو بازی و از همون اول هم خود راد فرگوسن با سیگار مخالف بوده و سانسوری در کار نیست ولی شما الکی کش دادی بحث رو...

آخرین ویرایش:

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,866
نام
Sajjad
ببینید اوضاع بازی چقدر وخیمه که سازنده هاش چیزی واسه ارائه نداشتن, گفتن بیایید یه چیزی تفت بدیم بلکه راهگشا شد:D
الان همه دارن تک تست رو بازی می‌کنن و در مورد اون صحبت میکنن، این که شما تو باغ نیستی تقصیر سازنده نیست

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,867
والا من از زاویه ی کارکترهای بازی کامپیوتری و اینا منظورم بود که چرا یکی قهرمانش میتونه کلی کشتو کشتار انجام بده ولی سیگار اجازه نداره بکشه! بخوای اینجوری هم به قضیه نگاه کنی که کل صنعت گیم زیر سوال میره! اگه بخوای وارد جزییات این قضایا بشی اینکه دخانیات یک امر فردیه ، ایا کسی حق داره که این رفتار ها رو ترویج بده یا نده و الی اخر بحث خیلی طولانی میشه که به یک نتیجه ی منسجم هم نمیرسه.
منم همین رو میگم اگر این سانسور در راستای عدم ترویج رفتارهای غلطه پس باید کل بازی سانسور بشه! قاعدتا کشتن و خونریزی رفتاری به مراتب بدتر از کشیدن سیگاره. توجیهات انواع کشتن روهم در پست قبلی دادم.
=============
این پافشاری که بعضی ها روی واژه ی سانسور دارن آدمو متعجب میکنه.
دوستان حذف هرچیزی به هرشکلی که به دلایل "ارزشی" اتفاق بیوفته اسمش میشه سانسور. کم و زیاد هم نداره. اینجا سانسور اعمال شده حالا کرکتر یه بار سیگار کشیده یا دوستاش سیگاری بودن اینم پیراهنش بو گرفته یا اصن از بقل یه دکه روزنامه فروشی رد شده. به هرحال به دلایل "ارزشی" حذف شده و این اسمش سانسوره.
این ارزش ها میتونن متعلق به هرشخص، گروه، فرقه، دین، حکومت و... باشن. این در ماهیت سانسور اختلافی ایجاد نمی کنه.

دوست عزیزمون @B.F.M.V هم داره همینو میگه. باید از ورود سانسور به هرشکل و ابعادی در این صنعت جلوگیری شه. من و ایشون هم قصد تخریب بازی رو نداریم، هرچند معدود کسانی هستند که از آب گل آلود ماهی میگیرن.

• Like
Reactions: Coma BlacK

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
منم همین رو میگم اگر این سانسور در راستای عدم ترویج رفتارهای غلطه پس باید کل بازی سانسور بشه! قاعدتا کشتن و خونریزی رفتاری به مراتب بدتر از کشیدن سیگاره. توجیهات انواع کشتن روهم در پست قبلی دادم.
=============
دوستان حذف هرچیزی به هرشکلی که به دلایل "ارزشی" اتفاق بیوفته اسمش میشه سانسور. کم و زیاد هم نداره. اینجا سانسور اعمال شده حالا کرکتر یه بار سیگار کشیده یا دوستاش سیگاری بودن اینم پیراهنش بو گرفته یا اصن از بقل یه دکه روزنامه فروشی رد شده. به هرحال به دلایل "ارزشی" حذف شده و این اسمش سانسوره.
این ارزش ها میتونن متعلق به هرشخص، گروه، فرقه، دین، حکومت و... باشن. این در ماهیت سانسور اختلافی ایجاد نمی کنه.

دوست عزیزمون @B.F.M.V هم داره همینو میگه. باید از ورود سانسور به هرشکل و ابعادی در این صنعت جلوگیری شه. من و ایشون هم قصد تخریب بازی رو نداریم، هرچند معدود کسانی هستند که از آب گل آلود ماهی میگیرن.
چیزی که وجود نداره چطور دقیقا سانسور میشه؟8-|

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
=============

من یه سوال خیلی ساده از شما می پرسم. تو بازی X هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن، الان تو این بازی سانسور اتفاق افتاده؟ بعدش سازنده نسخه بعدی بازی X رو منتشر میکنه که توی اون هم هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن، تو این بازی چطور، اینجا سانسور اتفاق افتاده؟ این سوال خیلی ساده رو جواب بدید دیگه نیازی به این همه بحث نیست.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,867
من یه سوال خیلی ساده از شما می پرسم. تو بازی X هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن، الان تو این بازی سانسور اتفاق افتاده؟ بعدش سازنده نسخه بعدی بازی X رو منتشر میکنه که توی اون هم هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن، تو این بازی چطور، اینجا سانسور اتفاق افتاده؟ این سوال خیلی ساده رو جواب بدید دیگه نیازی به این همه بحث نیست.
من که تو پست اولم گفتم اگر سازنده ها بدون مصاحبه و سر و صدا به قول شما این حذف بی ارزش رو انجام میدادند، خیلی ها از جمله خودم به هیچ عنوان متوجه نمی شدیم و در نتیجه سانسوری هم شکل نمی گرفت. صادقانه میگم من هیچ چیزی از سیگار در سری gears به یاد ندارم!
ولی اینکه این حذف رو با دلایل ارزشی انجام داده و خودشم با افتخار در مصاحبش عنوان کرده، دیگه اسمش یک حذف ساده نیست. اسمش میشه سانسور.
اگر مهم نبود چرا همچین چیزی رو رسانه ای کردن؟ کی ازشون خواسته که رسانه ای کنن؟ خود شیرینی بوده یا مثلا برای قرار گرفتن در تیتر و تبلیغات رایگان؟
......
یه گروهی دعوتشون کردن به حذف سیگار. خودش هم کل خاندانش بر اثر مصرف سیگار مردن. این دو دلیلیه که سازنده برای حذفش عنوان کرده.
حالا شما فرض کن رسانه ها و افراد مختلف و حتی بعضی گیمرها از این حرکت تعریف و تمجید کنن و مورد استقبال قرار بگیره.
به نظر شما این تاثیری روی سازنده های دیگه نمیزاره؟ مثلا "انجمن حمایت از گفتار سالم" یه نامه به راکستار بده و اونها هم کلمات رکیک رو از دیالوگ هاشون حذف کنن. رییس استادیو هم بگه "پدر من پشت فرمون عصبی شده و به یه راننده تریلی فحش داده، اونم زده پدرمو له کرده. برای همین من تصمیم گرفتم تا زمانی که رییس این کمپانی هستم، از الفاظ رکیک در بازیهام استفاده نکنم."
منظور من به صورت کلی اینه که باید با سانسور در هر شکل و اندازه ای مبارزه کرد.

• Like
Reactions: Coma BlacK

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,665
منم همین سوال ساده رو دارم ، تو بازی X هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن ، بعدش سازنده نسخه بعدی بازی X رو منتشر میکنه که توی اون هم هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن، حالا نسخه Y ! از راه می رسه و سازنده میگه از استعمال دخانیات خبری نیس !! وقتی از اول همچین موردی نبوده چرا الان باید بگی نیست ؟ چیزی که وجود نداشته چرا لفظی سانسورش می کنی ؟

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
من که تو پست اولم گفتم اگر سازنده ها بدون مصاحبه و سر و صدا به قول شما این حذف بی ارزش رو انجام میدادند، خیلی ها از جمله خودم به هیچ عنوان متوجه نمی شدیم و در نتیجه سانسوری هم شکل نمی گرفت. صادقانه میگم من هیچ چیزی از سیگار در سری gears به یاد ندارم!
ولی اینکه این حذف رو با دلایل ارزشی انجام داده و خودشم با افتخار در مصاحبش عنوان کرده، دیگه اسمش یک حذف ساده نیست. اسمش میشه سانسور.
اگر مهم نبود چرا همچین چیزی رو رسانه ای کردن؟ کی ازشون خواسته که رسانه ای کنن؟ خود شیرینی بوده یا مثلا برای قرار گرفتن در تیتر و تبلیغات رایگان؟
......
یه گروهی دعوتشون کردن به حذف سیگار. خودش هم کل خاندانش بر اثر مصرف سیگار مردن. این دو دلیلیه که سازنده برای حذفش عنوان کرده.
حالا شما فرض کن رسانه ها و افراد مختلف و حتی بعضی گیمرها از این حرکت تعریف و تمجید کنن و مورد استقبال قرار بگیره.
به نظر شما این تاثیری روی سازنده های دیگه نمیزاره؟ مثلا "انجمن حمایت از گفتار سالم" یه نامه به راکستار بده و اونها هم کلمات رکیک رو از دیالوگ هاشون حذف کنن. رییس استادیو هم بگه "پدر من پشت فرمون عصبی شده و به یه راننده تریلی فحش داده، اونم زده پدرمو له کرده. برای همین من تصمیم گرفتم تا زمانی که رییس این کمپانی هستم، از الفاظ رکیک در بازیهام استفاده نکنم."
شما به جای اینکه سوال من رو جواب بدید، بحث رو کلا عوض کردید :D جواب اینکه چرا به نبود سیگار اشاره شده رو تو نقل قول پایین گذاشتم. در نهایت هم باز رسیدیم به این نقطه که سیگار از تو بازی «حذف» شده، در حالی که اصلا سیگاری وجود نداشته که بخواد حذف بشه. در کل شما تاکید خیلی زیادی دارید که بگید از اینا خواسته شده سیگار رو از توی بازی حذف کنن، در حالی که سازنده خیلی واضح گفته از روز اول (همون گیرز که سال 2006 اومد)، هیچ قصدی برای گذاشتن سیگار تو بازی نداشتن، پس اینکه میگید یه گروه دعوتشون کردن به حذف سیگار یه حرف کاملا اشتباه هست. در کل بیخیال :D
منم همین سوال ساده رو دارم ، تو بازی X هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن ، بعدش سازنده نسخه بعدی بازی X رو منتشر میکنه که توی اون هم هیچ کدوم از شخصیت ها سیگار نمیکشن، حالا نسخه Y ! از راه می رسه و سازنده میگه از استعمال دخانیات خبری نیس !! وقتی از اول همچین موردی نبوده چرا الان باید بگی نیست ؟ چیزی که وجود نداشته چرا لفظی سانسورش می کنی ؟
یه گروه مبارزه با استعمال مواد مخدر از تیم سازنده دعوت کرده تا به کمپین اونا ملحق بشه، تمام صحبت ها هم در رابطه با این کمپین بوده. خیلی ساده :D

آخرین ویرایش:

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
607
نام
سینا
کاری به بحث فعلی ندارم ولی دوستانی که میگن سانسور اتفاق نیافتاده یه بار دیگه توییتهای خود سازنده رو بخونید
داره میگه تو کانسپتهای بازی سیگار بوده و قرار بود تو بازی هم باشه اما من چون پدرم رو از دست دادم نزاشتم سیگار تو بازی باشه
این یعنی ایشون توی بازی بر اساس باورهای شخصیشون سانسور انجام داده
توی بازی که هزینه اش رو یه شرکت دیگه میداده و ایشون هم تنها سازنده بازی نبوده و صدها نفر دیگه هم بودن که رو بازی کار میکردن
بحث دوستانی که اینجا مخالف این کارن هم فکر کنم همینه
میگن اقا اگه توی طرح های بازی بوده ایشون حق نداشته به خاطر مسائل شخصی بزنه سانسورش کنه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,636
نام
محمد
کاری به بحث فعلی ندارم ولی دوستانی که میگن سانسور اتفاق نیافتاده یه بار دیگه توییتهای خود سازنده رو بخونید
داره میگه تو کانسپتهای بازی سیگار بوده و قرار بود تو بازی هم باشه اما من چون پدرم رو از دست دادم نزاشتم سیگار تو بازی باشه
این یعنی ایشون توی بازی بر اساس باورهای شخصیشون سانسور انجام داده
توی بازی که هزینه اش رو یه شرکت دیگه میداده و ایشون هم تنها سازنده بازی نبوده و صدها نفر دیگه هم بودن که رو بازی کار میکردن
بحث دوستانی که اینجا مخالف این کارن هم فکر کنم همینه
میگن اقا اگه توی طرح های بازی بوده ایشون حق نداشته به خاطر مسائل شخصی بزنه سانسورش کنه
ایشون تهیه کننده ارشد بازی بوده و تصمیم گرفته تو بازی هایی که میسازه سیگار استفاده نشه، اسم این سانسوره؟ مثلا تو فلان بازی یه طرحی بدن که فلان کار انجام بشه بعد کارگردان یا تهیه کننده به هر دلیل مخالف باشن میشه سانسور؟ مگه همه طرح هایی که برای یه ساخت یه بازی میدن همشون به مرحله اجرا میرسن؟ اینجا واژه سانسور داره به شکل کاملا اشتباهی استفاده میشه :D

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
......
بنظرم با حذف شدن الفاظ رکیک تو gta خیلی تم بازی و جو بازی تغییر میکنه :D
اما با حذف سیگار تو بازی مثل گرز ک خشونت و خون از سر و کولش بالا میره اصلا بچشم نمیاد:D

• Like
Reactions: z2s sas

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر