درخواست راهنمایی برای کنسول نسل نهم

سلام، راجع به کنسول های نسل نهمی چند سوال داشتم:

۱. کنسول های ps5digital و xbox series s تا چه سالی پشتیبانی می شوند و تمام بازی ها برای آن ها منتشر می شود؟ (نسل در چه سالی به پایان می رسد؟)

۲. آیا کنسول های ps5digital و xbox series s برای فردی که هر هفته چهارشنبه تا شنبه در شهر دیگری است و طبیعتا قصد حمل کنسول را هر هفته برای دو بار دارد ( به وسیله کیف های مخصوص)، مناسب است و فرد می تواند به وسیله این کیف ها کنسول را در هفته دو بار جابجا کند یا آسیب می بیند؟
۳. آیا می توان مثل اکانت های هوم و سوییچ گیم پس آلتیمیت، پلاس ظرفیتی را هم از فروشگاه های اینترنتی تهیه کرد؟
۴. بعد از تمام شدن مدت اکانت ظرفیت دو پلاس، بازی های رایگانی که در طی این مدت به اکانت اضافه شدند، پس از تمام شدن این اکانت و خرید یک اکانت پلاس ظرفیت ۲ دیگر، قابل استفاده اند؟
۵. آیا نصب فارسی ساز ها، موجب بن شدن اکانت در صورت ورود به بخش آنلاین می شود؟ و آیا می توان از فارسی ساز بازی های ps4 برای همان بازی ها در ps5 استفاده کرد؟ و اینکه کنسول ps5 و xbox series s از فارسی ساز و آپشن فایل برای pes پشتیبانی می کنند؟

خیلی خیلی ممنون

آخرین ویرایش:

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
آیا اکانت های ظرفیتی ps5 مثل ظرفیت ۲ و ۳ برای بازی آنلاین مناسبند؟ یعنی می توان هر وقت که دلت خواست بخش آنلاین battlefield را بازی کنی و موجب بن شدن حتی با احتمال خیلی کم نمی شوند؟ و اینکه می توان هر تعداد اکانت ظرفیتی که دلت خواست، استفاده و فعال کنی؟

یعنی مثلا من اکانت ظرفیت دو call of duty black ops cold war رو برای ps5(اگر ps4 دارید، راجع به اون توضیح بدید) فعال کنم، هیچ خطر بن شدنی نیست و میتونم انلاین و افلاین بازی کنم و بازی های قبلیم رو که از پلاس گرفتم رو هم بازی کنم و بن هم نشوم؟
خواهشا جواب بدهید

PlayStation5

کاربر سایت
Sep 12, 2020
308

۱. کنسول های ps5digital و xbox series s تا چه سالی پشتیبانی می شوند و تمام بازی ها برای آن ها منتشر می شود؟ (نسل در چه سالی به پایان می رسد؟)

۲. آیا کنسول های ps5digital و xbox series s برای فردی که هر هفته چهارشنبه تا شنبه در شهر دیگری است و طبیعتا قصد حمل کنسول را هر هفته برای دو بار دارد ( به وسیله کیف های مخصوص)، مناسب است و فرد می تواند به وسیله این کیف ها کنسول را در هفته دو بار جابجا کند یا آسیب می بیند؟

۳. آیا اکانت های ظرفیتی ps5 مثل ظرفیت ۲ و ۳ برای بازی آنلاین مناسبند؟ یعنی می توان هر وقت که دلت خواست بخش آنلاین battlefield را بازی کنی و موجب بن شدن حتی با احتمال خیلی کم نمی شوند؟ و اینکه می توان هر تعداد اکانت ظرفیتی که دلت خواست، استفاده و فعال کنی؟

۴. با توجه به کمبود بازی های ویژه نسل نهم و با توجه به اینکه خیلی از بازی های خوب نسل هشت را تجربه نکردم(کنسول نداشتم)، مثلا می توانم ورژن نسل هشت بازی battlefield v را برای اکانت ps5 یا xbox series s بخرم و بخش آنلاینش را بازی کنم؟ (ویژگی بکوارد را برایم واضح توضیح دهید)

۵. آیا نصب فارسی ساز ها، موجب بن شدن اکانت در صورت ورود به بخش آنلاین می شود؟ و آیا می توان از فارسی ساز بازی های ps4 برای همان بازی ها در ps5 استفاده کرد؟ و اینکه کنسول ps5 و xbox series s از فارسی ساز و آپشن فایل برای pes پشتیبانی می کنند؟

۶. اگر فردی ps5digital بخرد و همان روز اول plus یکساله را فعال کند، می تواند بخش انلایت و افلاین تمام بازی های پی اس پلاس کالکشن مثل بتلفیلد یک یا انچارتد ۴ و کال اف دیوتی بلک اوپس ۳ را بازی کند؟
ممنونم از اینکه خواندید
لطفا پاسخ بدهید و طوری پاسخ بدهید که کسی که در نسل هشت و هفت با پی سی به تجربه بازی ها می پرداخته، متوجه آن شود.

خیلی خیلی ممنون
دوست عزیز از اعضای فروم 2-3 نفر ps5 گرفتن اونا هم چراغ خاموش هستن و هر از گاهی یه پست میدن! یادمه زمان ps4 هرکی میگرفت یه ریویو مینوشت و کلی عکس میزاشت ولی الان گویا زمونه عوض شده!

ولی تا جایی که من اطلاع دارم:
1-کنسول نسل نهم تا آخر نسل هست دیگه. حدود 7 سال
2-خیر ps5 قابلیت حمل و نقل دائم نداره (البته نظر شخصیه) بهتره ps4 اسلیم بگیری
3-بله اکانت قانونی هیچ مشکلی نداره
4-بله بازی های ps4 روی ps5 قابلیت بکوارد داره یعنی باهمون کیفیتی که روی ps4 بوده اجرا میشه مگر اینکه مثلا فریم لاک نباشه و فریم بالاتری بده یا سازنده پچ آپگرید بده و کیفیتش نسل نهمی بشه
5-فارسی ساز برای کنسول هک شده است تا جایی که میدونم
6-بله

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
دوست عزیز از اعضای فروم 2-3 نفر ps5 گرفتن اونا هم چراغ خاموش هستن و هر از گاهی یه پست میدن! یادمه زمان ps4 هرکی میگرفت یه ریویو مینوشت و کلی عکس میزاشت ولی الان گویا زمونه عوض شده!

ولی تا جایی که من اطلاع دارم:
1-کنسول نسل نهم تا آخر نسل هست دیگه. حدود 7 سال
2-خیر ps5 قابلیت حمل و نقل دائم نداره (البته نظر شخصیه) بهتره ps4 اسلیم بگیری
3-بله اکانت قانونی هیچ مشکلی نداره
4-بله بازی های ps4 روی ps5 قابلیت بکوارد داره یعنی باهمون کیفیتی که روی ps4 بوده اجرا میشه مگر اینکه مثلا فریم لاک نباشه و فریم بالاتری بده یا سازنده پچ آپگرید بده و کیفیتش نسل نهمی بشه
5-فارسی ساز برای کنسول هک شده است تا جایی که میدونم
6-بله
خیلی خیلی ممنون از پاسخگویی
حتی با کیف های مخصوصی که برای ps5 منتشر شده هم نمی توان ps5 دیجیتال را در حد هفته ای یا دوهفته ای یکبار حمل کرد؟ ( برای دانشجو)

PlayStation5

کاربر سایت
Sep 12, 2020
308
حتی با کیف های مخصوصی که برای ps5 منتشر شده هم نمی توان ps5 دیجیتال را در حد هفته ای یا دوهفته ای یکبار حمل کرد؟ ( برای دانشجو)
اون قسمت رو نوشتم نظر شخصی منه ممکنه برای شما مناسب باشه، هنوز خود کنسول تو بازار گیر نمیاد چه برسه به کیفش :D

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
حتما ps5 بخر عمر ps4 دیگه به سر رسیده
نهایتش حمل و نقلش یکم سخت تره ولی کاملا ارزشش رو داره

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,517

۳. آیا اکانت های ظرفیتی ps5 مثل ظرفیت ۲ و ۳ برای بازی آنلاین مناسبند؟ یعنی می توان هر وقت که دلت خواست بخش آنلاین battlefield را بازی کنی و موجب بن شدن حتی با احتمال خیلی کم نمی شوند؟ و اینکه می توان هر تعداد اکانت ظرفیتی که دلت خواست، استفاده و فعال کنی؟

۴. با توجه به کمبود بازی های ویژه نسل نهم و با توجه به اینکه خیلی از بازی های خوب نسل هشت را تجربه نکردم(کنسول نداشتم)، مثلا می توانم ورژن نسل هشت بازی battlefield v را برای اکانت ps5 یا xbox series s بخرم و بخش آنلاینش را بازی کنم؟ (ویژگی بکوارد را برایم واضح توضیح دهید)

۶. اگر فردی ps5digital بخرد و همان روز اول plus یکساله را فعال کند، می تواند بخش انلایت و افلاین تمام بازی های پی اس پلاس کالکشن مثل بتلفیلد یک یا انچارتد ۴ و کال اف دیوتی بلک اوپس ۳ را بازی کند؟
ممنونم از اینکه خواندید
لطفا پاسخ بدهید و طوری پاسخ بدهید که کسی که در نسل هشت و هفت با پی سی به تجربه بازی ها می پرداخته، متوجه آن شود.

خیلی خیلی ممنون
ل
در تکمیل پاسخ های دوستمون.
1 نسل 8 ساله هست و ps5 تا حداقل 2 سال بعد تموم شدن نسل پشتیبانی میشه و براش بازی میاد
2. جابجایی مشکلی بوجود نمیاره اما باید مواظب باشی بهش فشار نیاد یا ضربه نخوره حتی توی کیف مخصوص (بهرحال سونی نمایندگی نداره ) و چون معمولا فقط 2 یا 3 بار اول که جابجا میکنی مواظبی و بعدش بخاطر عادی انگاری مواظب نیستی دیگه.
3. ظرفیتی مشکل نداره ولی از جای معتبر خرید کن. حتی اکانت های هکی هم مشکلی ندارن اما آنلاین بشی در 50 درصد مواقع بازی قفل میشه .
4. بغیر از 10 مورد بازی چرت که حتی اسمشون رو هم برای اولین بار از طریق سونی شنیدیم بقیه بازی ها رو میتونی انجام بدی.
5.رو کنسول غیر هکی فارسی ساز نیست و آپشن فایلی هم نمیشه نصب کرد. فقط آپدیت های رسمی

• Like
Reactions: Jack cooper

meisamsat

کاربر سایت
Dec 14, 2010
95
سلام
۱.یه سوال دارم اکانت ((ظرفیت یک ))روی کنسول ps5)قابل استفاده و اکتیو هست...؟؟
۲.دیتای بازی مثل pes21 همون دیتای هست که برای ps4 دانلود کردم هست؟؟

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
خودم انگار باید تست کنم?
توی تاپیک Ps5 مطرح کنید؛ احتمال اینکه اونجا جواب بگیرید، خیلی بیشتر از این تاپیکه. تعداد مشترکین اون تاپیک به نسبت این تاپیک خیلی زیاده! اینجا فکر نکنم بیشتر از ده مشترک داشته باشه.

mahany_mahan

کاربر سایت
Nov 2, 2007
284
نام
ماهان
دوستان من یه کنسول پلی 4 داشتم و اخیرا یه پلی 5 هم گرفتم.سوالم اینه که روی کنسول پلی 5 اگه بازیای پلی 4 رو بازی کنم می تونم با داداشم که پلی 4 داره یه صورت کراس پلی بازی کنم ؟
مثلا بتل فیلد 5 رو می تونیم دوتایی با هم آنلاین بازی کنیم؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,517
دوستان من یه کنسول پلی 4 داشتم و اخیرا یه پلی 5 هم گرفتم.سوالم اینه که روی کنسول پلی 5 اگه بازیای پلی 4 رو بازی کنم می تونم با داداشم که پلی 4 داره یه صورت کراس پلی بازی کنم ؟
مثلا بتل فیلد 5 رو می تونیم دوتایی با هم آنلاین بازی کنیم؟

اگه تو ps4 اکانت خودشو زده باشه میشه وگرنه خیر.
با یک اکانت روی دو تا کنسول نمیتونید بازی کنین

• Like
Reactions: mahany_mahan

H&M

کاربر سایت
Jul 20, 2021
263
من بشدت تو دوراهي مزخرفي قرار گرفتم بشخصه واقعا نميخوام از پلتفورم پلي خارج بشم ولي با اين قيمتها و فروشنده ها واقعا حوصله خرابي و تعويض و تعمير ندارم

دلم ميخواد يه كنسول داشته باشم ٤ سال رو كار كنه حالا بهدشم سوخت عيب نداره.

متاسفانه تو تاپيك vs و بعضي تاپيكها ديگه انقدر مشكلات غيرواقعي و غرض ورزيه كه نتيجه درستي رو نميده

روي اكس باكس مشكل نت رو داريم و باتري كنترلر

روي پلي فايو كلي بازي خوب اما كيفيت پايين و خرابي بالا

تو نسل هشت اكس باكس اصلا اذيتم نكرد اما بازي نداشت

پلي استيشن بهم لذت داد اما اذيتم كرد

الانم مقايسه گرافيكي كه بنظر مثل هم هستن

منتهي تو خرابي نميدونم اكس باكس مثله قبل يا بهتر شده (البته تو سايتهاي خارجي مقاله راجع به كيفيت بالاش خوندم )

و پلي ٥ هم بهتر شده ظاهرا اما مشكل خرابي ها هست هنوز

Dead2021

کاربر سایت
Jul 20, 2021
1,004
پلي استيشن بهم لذت داد اما اذيتم كرد
و پلي ٥ هم بهتر شده ظاهرا اما مشكل خرابي ها هست هنوز

داداش اتفاق بد می‌افته دیگه، کاریش نمیشه کرد
بنظر من شما که نگرانی، اگه الآن هنوز کنسول برای بازی داری، بهترش اینه که صبر کنی، چون به احتمال 99 درصد این نسل یه چیزی مثلن ps5 pro خواهیم داشت، حتی اگه همچین چیزی هم نباشه ، حداقل ps5 های بهینه تر، ظرفیت بالاتر که قطعن خواهیم داشت،که می‌تونی اونا رو بخری، یا اونا باعث بشن که ps5. های فعلی کاهش قیمت پیدا کنن (البته باز نمیشه در مورد قیمت در اینجا دقیق پیش بینی کرد)
بنظرم تفاوت اصلی این دو، بکوارد بسیار خوب و گیم پس در ایکس باکس هست
و دسته ی جدید و انحصاری ها برای ps5، باید ببینی که از کدوم اینا می‌تونی بگذری، و همش هم کاملن سلیقه ای هست برای مثال برخلاف خیلی ها به شخصه انحصاری های سونی برام مهم نیست، بیشتر از همه دسته و در صورت لزوم تجربه ی بهتر کیفیت بازی های ps4 که دارم دلیل قصدم برای خرید ps5 هست

Sent from my iPad using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر