درخواست ترجمه یه متن کوتاه انگلیسی به فارسی

RPG'er

کاربر سایت
Aug 26, 2009
348
[FONT=&quot]من همین کیبورد رو در محل کارم، برای ده ساله که دارم. این کیبورد بدلیل اینکه من ناهارمو سر میز کامپیوترم میخورم، خیلی نفرت انگیز شده.گرچه، هنوز خیلی عالی کار میکنه.گرچه کلید T، یکم مشکل داره {Finicky رو نمیدونستم چی معنی کنم}و قسمت num lock هم هرموقع که دلش میخواد کار میکنه. و این باعث شد یه موضوعی ذهن منو مشغول کنه. چرا کیبوردها به این شکلی که هستند، طراحی شده اند؟ چرا دکمه ی Q در قسمت بالا سمت چپ کیبورد قرار داره؟
داستان طرح بندی کیبورد به این شکل، گرچه یکی از عجیبترین موضوع هاست، اما خیلی جالبه. در حالی که به طور عادی، ازش به عنوان کیبورد QWERTY یاد میشه، لند مارکش برای اولین بار در سال 1875 توسط کریستوفر شولز طراحی شد.
شاید خیلی ها فکر کنند که طراحی کیبورد به این شکل، برای هرچه کارآمدتر تایپ کردن طراحی شده، به من همیشه گفته میشد حروفی که ما ازشون بیشتر استفاده میکنیم، در وسط کیبورد قرار داده شده، ولی من به تازگی فهمیدم این طرح برای این استفاده میشه که خیلی هم ناکارآمد هست.
در سال 1875، مردم از ماشین های تایپ که در آن دکمه ها به ترتیب حروف الفبا چیده شده بودند، استفاده میکردند. چون اونها خیلی سریع تایپ میکردن، گیر کردن ماشین تایپ به یه مشکل عادی تبدیل شده بود.
اقای شولز نمیتونست ساختار ماشنیهای تایپ رو تغییر بده، بلکه اون باید از یه راه دیگه استفاده میکرد: کند کردن سرعت تایپ مردم. او از همین نطرح اولیه استفاده کرد تا دکمه های تایپ به هم گیر نکنن. که در کمال تعجب، جواب هم داد.
طبق نظر Idea finder این تغییر، مشکل گیر کردن ماشینهای تایپ رو به طور موثری مرتفع کرد.با گذر زمان، مدل QWERTY تبدیل به یک استاندارد شد.مخترعان، یه سری طرح های دوم نیز ارایه دادند، اما هیچ کدام جای طرح اصلی را نگرفتند.یکی از شناخه شده ترین این طرح ها، طرح اولیه Dvark است که howstuffworks{فکر کنم اسم یه سایت باشه} مزایا و معایب آن رو بررسی میکنه.
حالا چه چیزی باعث میشود تا شما یک طرح اولیه ی دیگه رو مورد استفاده قرار بدید؟ آیا تا به حال راجع بهش تفکر کردید؟ من ممکنه این کارو بکنم، به شرطی که کلید T حداقل بیشتر از 50% مواقع درست کار کند.
ممنون که اینو خوندید.{ پایان متن}
امیدوارم این ترجمه به دردت خورده باشه دوست عزیز. اگه اشکالی درش هست، ببخشید.
[/FONT]http://www.ideafinder.com/history/inventions/qwerty.htm

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
I’ve had the same keyboard here at work for nearly ten years. It’s now pretty (OK, very) disgusting due to the fact that I eat lunch at my desk. However, it still works perfectly. Well, almost. The “T” key is a bit finicky and the “numbers lock” key responds only when it wants to. And that got me thinking–why are keyboards laid out the way they are? Why is the “Q” key way up in the upper left-hand side? Who decided all this?
The story of the keyboard’s layout may seem like the dullest topic in the world, but it’s actually pretty interesting. Commonly referred to as the “QWERTY” keyboard, this landmark creation was first used in 1875 by Christopher Sholes.
One might think that the keys are arranged in this way to make typing as efficient as possible. I was always told that the letters you use the most are the ones nearest to the center. But I was misinformed. It turns out this layout was used because it is actually quite inefficient.
Back in 1875, people used typewriters with keyboards laid out in ABC order. Because folks typed so quickly, jamming was a common problem. Mr. Sholes couldn’t improve the mechanical aspects of the typewriter, so he would have to do the next best thing–get people to slow down. His solution was to arrange the letters in such a way so that the type bars wouldn’t get crossed up. Amazingly, it worked.
According to Idea Finder, the change reduced typewriter jamming drastically. Over time, the QWERTY became the standard. Inventors have since introduced alternatives, but nothing has caught on with the mainstream. One of the best known is the Dvorak Layout. HowStuffWorks breaks down the pros and cons.
What would it take to get you to switch to a new keyboard layout? Would you ever consider it? I might, provided the “T” key worked more than 50% of the time.
Thanks for reading,

طولانی نیست!:eek:
برادر 200 خطه !!!!!!!!!!!!

برادر کجاش 200 خط بود!؟

[FONT=&quot]من همین کیبورد رو در محل کارم، برای ده ساله که دارم. این کیبورد بدلیل اینکه من ناهارمو سر میز کامپیوترم میخورم، خیلی نفرت انگیز شده.گرچه، هنوز خیلی عالی کار میکنه.گرچه کلید T، یکم مشکل داره {Finicky رو نمیدونستم چی معنی کنم}و قسمت num lock هم هرموقع که دلش میخواد کار میکنه. و این باعث شد یه موضوعی ذهن منو مشغول کنه. چرا کیبوردها به این شکلی که هستند، طراحی شده اند؟ چرا دکمه ی Q در قسمت بالا سمت چپ کیبورد قرار داره؟
داستان طرح بندی کیبورد به این شکل، گرچه یکی از عجیبترین موضوع هاست، اما خیلی جالبه. در حالی که به طور عادی، ازش به عنوان کیبورد QWERTY یاد میشه، لند مارکش برای اولین بار در سال 1875 توسط کریستوفر شولز طراحی شد.
شاید خیلی ها فکر کنند که طراحی کیبورد به این شکل، برای هرچه کارآمدتر تایپ کردن طراحی شده، به من همیشه گفته میشد حروفی که ما ازشون بیشتر استفاده میکنیم، در وسط کیبورد قرار داده شده، ولی من به تازگی فهمیدم این طرح برای این استفاده میشه که خیلی هم ناکارآمد هست.
در سال 1875، مردم از ماشین های تایپ که در آن دکمه ها به ترتیب حروف الفبا چیده شده بودند، استفاده میکردند. چون اونها خیلی سریع تایپ میکردن، گیر کردن ماشین تایپ به یه مشکل عادی تبدیل شده بود.
اقای شولز نمیتونست ساختار ماشنیهای تایپ رو تغییر بده، بلکه اون باید از یه راه دیگه استفاده میکرد: کند کردن سرعت تایپ مردم. او از همین نطرح اولیه استفاده کرد تا دکمه های تایپ به هم گیر نکنن. که در کمال تعجب، جواب هم داد.
طبق نظر Idea finder این تغییر، مشکل گیر کردن ماشینهای تایپ رو به طور موثری مرتفع کرد.با گذر زمان، مدل QWERTY تبدیل به یک استاندارد شد.مخترعان، یه سری طرح های دوم نیز ارایه دادند، اما هیچ کدام جای طرح اصلی را نگرفتند.یکی از شناخه شده ترین این طرح ها، طرح اولیه Dvark است که howstuffworks{فکر کنم اسم یه سایت باشه} مزایا و معایب آن رو بررسی میکنه.
حالا چه چیزی باعث میشود تا شما یک طرح اولیه ی دیگه رو مورد استفاده قرار بدید؟ آیا تا به حال راجع بهش تفکر کردید؟ من ممکنه این کارو بکنم، به شرطی که کلید T حداقل بیشتر از 50% مواقع درست کار کند.
ممنون که اینو خوندید.{ پایان متن}
امیدوارم این ترجمه به دردت خورده باشه دوست عزیز. اگه اشکالی درش هست، ببخشید.[/FONT]

واقعا لطف کردید. یک دنیا تشکر...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر