دخانیات و الکل نیز در رده بندی بازی ها تاثیر خواهند گذاشت!!!

QOSMIO

کاربر سایت
Nov 13, 2008
386
نام
سهراب
1409-1-1232286735.jpg

سلام دوستان !!!

اقای Joe Baca عضو مجلس قانون گذاری امریکا در مورد اختیار قانون های بازی های ویدیویی Electronics Software Ratings Board (ESRB) گفته است بازی هایی که با درجه ی Teen یا بالاتر هستند باید با برچسب های خطر های سلامتی فروخته شوند!!!این برچسب سلامتی (خطر سلامتی) تصویب نامه ای برای سال 2009 میباشد (برای بازی های ویدیویی) که این قوانین باید مطابق با Consumer Product Safety Commission (CPSC) باشد که باید با جدیت برای بازی های T rating یا درجه سنی بیشتر باشند که این برچسب خطر باید نوشته زیر را شامل شود :
WARNING: Excessive exposure to violent video games and other violent media has been linked to aggressive behavior.”
از این متن میتوان نتیجه زیر را گرفت :
"بیش از اندازه نمایش این بازی ها (بازی کردن این بازی ها) باعث پرخاشگری در رفتار و ایجاد خطر میشود"

"در صنعت بازی سازی نکاتی هست که باید مسئولیت هایی هم در ان برای پدرومادر و خانواده ها و مصرف کننده ها باشد که این روش میتواند خطراتی را که در محصول هست به اطلاع این ها برساند"
"خانواده های امریکایی لایق هستند که این واقعیت هارو در بازی ها بدانند"
او همچنین عقیده دارد که قانون او با به تصویب رسیدن بتواند جلوی این خطر هارو در بچه ها و جوان های امریکایی بگیرد.

منبع

توجه:لطف نظرات انتقاد امیز و ... که باعث منحرف شدن تاپیک شود رو در این تاپیک استفاده نکنید....

...

کاربر سایت
Dec 17, 2008
213
سلام.
جالبه که اینقدر فکرشون میرسه که اینکارا رو بکنن. فکر کنم از سال دیگه باید بازیهایی مثل GTA رو با این برچسب ببینیم. فکر کنم موارد ســـــکســــی هم جزو همین برچست به حساب بیادش. ولی من متوجه نشدم که گروه بندی سنی مگه شامل این موارد نیستش؟ پس احتمالا باید واسه آمریکا هم در انتظار یه درجه ی جدید +25 باشیم:biggrin1:

Last edited by a moderator:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
سلام.
جالبه که اینقدر فکرشون میرسه که اینکارا رو بکنن. فکر کنم از سال دیگه باید بازیهایی مثل GTA رو با این برچسب ببینیم. فکر کنم موارد هم جزو همین برچست به حساب بیادش. ولی من متوجه نشدم که گروه بندی سنی مگه شامل این موارد نیستش؟ پس احتمالا باید واسه آمریکا هم در انتظار یه درجه ی جدید +25 باشیم:biggrin1:
اين يك برچسب جداست كه ميگه بازي ها داراي صحنه هاي مخرب هستند.

اين فكر ميكنم يك ديد روانپزشكي هست چند سال پيش يك بررسي انجام شد و ميگفت كسايي كه بازيگر مورد علاقشون سيگار ميكشه درصد بيشتري سيگاري ميشند تا كساني كه بازيگر مورد علاقشون سيگاري نيست:biggrin1:

همین سیاست ها باعث پیشرفت صنعت میشه...
وگرنه اونا هم حالا تو فاز کمک به غزه و اینجور حرفها بودن...
البته اگر همين كار ايران انجام مي داد ميشد پس رفت صنعت ...

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
همین سیاست ها باعث پیشرفت صنعت میشه...

وگرنه اونا هم حالا تو فاز کمک به غزه و اینجور حرفها بودن...​
دوست عزیز به نظر من چیزی که باعث پسرفت صنعت در کشور ما میشه طرز فکر آدم هایی مثل شماست که همیشه سعی میکنید همه چیز را با هم قاطی کنید.
به نظر من کمک به مردم مظلوم و بی گناه غزه جزو ارزش های بلند انسانی محسوب میشه و هیچ ربطی به این مسائل پیش و پا افتاده نداره.
امیدوارم مدیر سایت این حرف های مرا سیاسی حساب نکنند فقط میخواستم بعضی ارزش ها حفظ بمونه.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
دوست عزیز به نظر من چیزی که باعث پسرفت صنعت در کشور ما میشه طرز فکر آدم هایی مثل شماست که همیشه سعی میکنید همه چیز را با هم قاطی کنید.
به نظر من کمک به مردم مظلوم و بی گناه غزه جزو ارزش های بلند انسانی محسوب میشه و هیچ ربطی به این مسائل پیش و پا افتاده نداره.
امیدوارم مدیر سایت این حرف های مرا سیاسی حساب نکنند فقط میخواستم بعضی ارزش ها حفظ بمونه.
و البته مردم بي گناهتر خودمون رو فراموش كنيم.
كشوري كه در آمار بيكاري و تورم مقام اول رو تو دنيا داره بايد بره به كشورهاي ديگه كمك كنه.
واقعا متاسفم...

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
فکر کنم موارد سـکـسی هم جزو همین برچست به حساب بیادش.
سلام
آقا تو رو خدا یکم تو انتخاب کلمات دقت کن و اگر هم یه کلمه خطرناک مینویسی اقلا بینش یه ستاره ای، فاصله ای، چیزی بنداز. ما جرات نمیکنیم کلمه ف ی ل ت ر رو درست بنویسیم مبادا در سایت تخته بشه اون وقت شما تو این سیستم ف ی ل ت ر ینگ ایران کلمه س ک س ی رو خیلی راحت مینویسی.
شما اون موقعیکه سایت ف ی ل ت ر شده بود هنورز عضو سایت نبودی و نمیدونی یه مدتی چه دردسری برای وارد شدن به سایت داشتیم. پس از شما خواهش میکنم یکم تو انتخاب کلمات و یا حد اقل نحوه نوشتن اونا دقت داشته باش.
متشکرم
یا علی مدد

Last edited by a moderator:

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
فـیلتر فـیلتر فـیلتر فـیلتر :biggrin1:
با سلام
حمیدوس بزرگ، از اینکه عرایض بنده را تایید نمودید صمیمانه از جنابعالی مراتب تشکر و سپاسگذاری را دارم.:-":biggrin1:
با تشکر از شما و دیگر اعضای کلن ممد(حالا چه ربطی ب کلن ممد داشت؟:-")
یا علی مدد

armin_xbox360

کاربر سایت
Oct 22, 2007
251
نام
امير
نوشته شده توسط NEXT GEN GAMER
چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است ...

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
سلام
آقا تو رو خدا یکم تو انتخاب کلمات دقت کن و اگر هم یه کلمه خطرناک مینویسی اقلا بینش یه ستاره ای، فاصله ای، چیزی بنداز. ما جرات نمیکنیم کلمه ف ی ل ت ر رو درست بنویسیم مبادا در سایت تخته بشه اون وقت شما تو این سیستم ف ی ل ت ر ینگ ایران کلمه س ک س ی رو خیلی راحت مینویسی.
شما اون موقعیکه سایت ف ی ل ت ر شده بود هنورز عضو سایت نبودی و نمیدونی یه مدتی چه دردسری برای وارد شدن به سایت داشتیم. پس از شما خواهش میکنم یکم تو انتخاب کلمات و یا حد اقل نحوه نوشتن اونا دقت داشته باش.
متشکرم
یا علی مدد
فكر نكنم سيستم في لتر گزاري اينجوري باشه كه با چهار تا كلمه اونم توي انجمن ها يك سايت رو به صورت كلي ببنده.

اون زمان هم يك موج كوچيك بود كه ميخواستن حواس مديرا رو جمع كنند كه فروش غير قانوني بعضي چيز ها و... انجام نشه و تموم شد رفت.
وگرنه اونا هم حالا تو فاز کمک به غزه و اینجور حرفها بودن...
البته بنده خداها تو فاز كمك به اسرائيل هستند.

بعد ربط تاپيك به غزه رو نگرفتم.

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
ببخشید یه سوال داشتم:
قبلا دخانیات و الکل توی رده بندی ها تاثیر نداشت؟
من خودم فکر کنم تاثیر داشت.
وقتی یک Fatality ساده از بازی MK Vs DC (مخصوص جوکر)حذف شد دیگه اینها حذف نشه؟

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
حالا شمایی که اینجوری فکر نمی کنی چه گلی به سر صنعت بازی ایران زدی؟
ممنون که باعث میشی بعضی از ارزش ها حفظ بشه...
منظور من مقایسه ی صنعت بازی دو کشور بود نه مسائلی که شما تو نظرت هست،وگرنه خود امریکایی ها هم به غزه کمک کردن ولی به فکر بقیه ی مسائل هم هستند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر