دادگاه دستور توقیف هکر پلی‌استیشن3 را صادر کرد

Sweet Jesus

کاربر سایت
دادگاهی در آمریکا روز پنج‌شنبه دستور توقیف و جلوگیری از ادامه فعالیت George "Geohot" Hotz، کسی که موفق شده بود با دور زدن سیستم امنیتی پلی‌استیشن3 اجرای بازی‌های کپی و غیرقانونی را روی این دستگاه امکان‌پذیر کرده بود صادر کرد.

به گفته قاضی سوزان ایلسون، شرکت سونی مدارک کافی به این دادگاه ارائه کرده است تا ثابت کند اقدامات آقای هاتز "امکان بروز آسیب‌های جبران ناپذیر به این شرکت" را به‌وجود آورده است و بنابراین دستور توقیف موقیت آقای هاتز را صادر کرده است.

همچنین سونی مدارکی را ارائه کرده است که ثابت می‌کند آقای هاتز قانون بین‌المللی کپی‌رایت را نقض کرده است.

طبق دستور این دادگاه هاتز دیگر نخواهد توانست هیچ فعالیتی در قبال کنسول پلی‌استیشن3 داشته باشد.

آقای هاتز در دفاع از خود گفته بود دادگاه کالیفرنیا در حوزه‌ای نیست که بتواند پیگیری این پرونده را به عهده داشته باشد؛ هرچند قاضی ایلستون با این ادعا مخالفت کرده و گفته است پس از بررسی تمام مدارک مشخص شد اقدامات آقای هاتز در حوزه اختیارات این دادگاه قرار می‌گیرد.

دادگاه همچنین اجازه توقیف تمام رایانه‌ها، هاردهای ذخیره اطلاعاتی، و همه وسائل الکترونیکی که قابلیت ذخیره اطلاعات دارند و در مالکیت آقای هاتز هستند را نیز به سونی داده است.

برخلاف ادعای سونی و رای دادگاه، آقای هاتز تاکنون حمایت از Piracy و ناقضان کپی‌رایت را رد کرده است.

geohot-ps3.jpg

حرفت تا حدودی درسته فقط یه نکته!!
اګر افکار عمومی اینقدر سریع تحت تاثیر قرار بګیرند ماکرو کم پرونده نداره!!(نمی ګم دروغه یا راست)
فکر می کنی چند درصد مردم دنیا این حرف ها براشون مهمه؟؟!!در ضمن الان وضعیت سونی به نظرم بحرانیه!!!توی این نسل اینقدر ضرر داده سر سخت افزار که دیګه فکر می کنم دنبال سود باشه!!!ماکرو به واسطه ویندوز سود خوبی می کنه و همیشه تراز مثبت خوبی داره اما الان سونی وضعیت خوبی نداره و می خواد در آینده توی نرم افزار سود خوبی داشته باشه!!(نظر من هست بازم دلیلی نداره درست باشه)
می خوای بګردم پرونده های ماکرو رو برات پیدا کنم؟؟/مقایسه یه ګروه موزیک هم با یه کمپانی به نظرم کار اشتباهی هست!!

من توضیح دادم که نه مایکروسافت فرشته است نه سونی شیطان. پرونده های مایکرو رو هم خیلی هاشون یادمه. مثلا جریمه سنگینی اتحادیه اروپا برای اجباری بودن نصب مدیا پلیر یا IE (یادم نیست کدوم)برای ویندوز در نظر گرفت که اگه اشتباه نکنم حدود 500 میلیون دلار بود ولی قضیه اینجاست همین ها هم سیاست کلی این شرکت رو برای انحصاری کردن تایید میکنه . این شرکت حتی در مقابل قاون کپی رایت هم انعطاف نشون میده تا مصرف کننده بیشتری در سراسر جهان داشته باشه و بنظر من این عامل موفقیت یک شرکت ـه.
در مورد مقایسه من بند رو با شرکت مقایسه نمیکنم. تاثیر افکار عمومی رو نشون میدم. همین الان هم در کشور های اروپایی ازادی هایی هست که برای ما مثل رویاست و قانونی هم هستند ولی در همین کشور های ازاد ببینید تاثیر افکار عمومی بر محبوبیت یا عدم محبوبیت شخصی مثل برلوسکنی چقدر زیاده. اینجا کسی مایکرو و سونی رو با متالیکا و برلوسکنی مقایسه نمیکنه چون از یک جنس نیستند ولی بحث بر سر تاثیر افکار عمومی بر موفقیت یا عدم موفقیت و همچنین محبوبیت یک چیزه.
این حرف ها دیګه چیه عزیز؟؟؟
شاید توی یه کوارتر یا دو تا کوارتر ضرر باعث تغییر سیاست کمپای نشه ولی دیګه وقتی کار به جای باریک برسه مثل سونی به نظر من که باعث تغییر سیاست کمپانی می شه!!
فکر میکردم باور نکنید یک نمونه رو براتون اتچ میکنم تا خودتون ببینید. بالا هم نوشتم حیات شرکت به سود بستگی داره ولی برای ما ایرانی ها باورش سخته که اولویت اولمون نباشه.
من خودم هم وقتی برای اولین بار میخوندم مدام دنبال این مساله بودم که کجا نوشته سود اقتصادی و بهره صاحبان سهام.
فراموش نکنیم این که میگم اولویت اصلی نیست به این معنی نیست که مهم نیست اتفاقا خیلی هم مهمه چون وجود شرکت به سود بستگی داره ولی کلا تفکیک اینکه ایا سوددهی اولویت اول ما هست یا نیست و ایا مهمه یا نیست برای ما خیلی سخته چون با روحیات مدیریتی شرکت های سطح اول دنیا فاصله زیادی داریم.
شرکتها ممکنه در نظر ما سود یا ضررهای بزرگی داشته باشن ولی چیزی که براشون خیلی اولویت داره پایبند بودن یه mission statement شون ـه و اهداف بلند مدتشون( که سود هم جزیی از این ـه) که واقعا برای ما درکش سخته.

Attachments

من توضیح دادم که نه مایکروسافت فرشته است نه سونی شیطان. پرونده های مایکرو رو هم خیلی هاشون یادمه. مثلا جریمه سنگینی اتحادیه اروپا برای اجباری بودن نصب مدیا پلیر یا IE (یادم نیست کدوم)برای ویندوز در نظر گرفت که اگه اشتباه نکنم حدود 500 میلیون دلار بود ولی قضیه اینجاست همین ها هم سیاست کلی این شرکت رو برای انحصاری کردن تایید میکنه . این شرکت حتی در مقابل قاون کپی رایت هم انعطاف نشون میده تا مصرف کننده بیشتری در سراسر جهان داشته باشه و بنظر من این عامل موفقیت یک شرکت ـه.
در مورد مقایسه من بند رو با شرکت مقایسه نمیکنم. تاثیر افکار عمومی رو نشون میدم. همین الان هم در کشور های اروپایی ازادی هایی هست که برای ما مثل رویاست و قانونی هم هستند ولی در همین کشور های ازاد ببینید تاثیر افکار عمومی بر محبوبیت یا عدم محبوبیت شخصی مثل برلوسکنی چقدر زیاده. اینجا کسی مایکرو و سونی رو با متالیکا و برلوسکنی مقایسه نمیکنه چون از یک جنس نیستند ولی بحث بر سر تاثیر افکار عمومی بر موفقیت یا عدم موفقیت و همچنین محبوبیت یک چیزه.

فکر میکردم باور نکنید یک نمونه رو براتون اتچ میکنم تا خودتون ببینید. بالا هم نوشتم حیات شرکت به سود بستگی داره ولی برای ما ایرانی ها باورش سخته که اولویت اولمون نباشه.
من خودم هم وقتی برای اولین بار میخوندم مدام دنبال این مساله بودم که کجا نوشته سود اقتصادی و بهره صاحبان سهام.
فراموش نکنیم این که میگم اولویت اصلی نیست به این معنی نیست که مهم نیست اتفاقا خیلی هم مهمه چون وجود شرکت به سود بستگی داره ولی کلا تفکیک اینکه ایا سوددهی اولویت اول ما هست یا نیست و ایا مهمه یا نیست برای ما خیلی سخته چون با روحیات مدیریتی شرکت های سطح اول دنیا فاصله زیادی داریم.
شرکتها ممکنه در نظر ما سود یا ضررهای بزرگی داشته باشن ولی چیزی که براشون خیلی اولویت داره پایبند بودن یه mission statement شون ـه و اهداف بلند مدتشون( که سود هم جزیی از این ـه) که واقعا برای ما درکش سخته.
من هم ګفتم که برای مدتی این حرف درسته مثلا یک سال.
حتی اګر یه شرکت یک سال هم ضرر بده این حرفت درسته!!ولی سر همین پروژه xBOX ماکرو می خواست به سود دهی برسه.مثلا به نظرت اګر نسل قبل GAMECUBE اونقدر ناموفق نمی شد نینتندو به طرف WII می رفت تا به چنین سودی برسه؟؟؟
سونی هم کم ضرر نداده و همین هم نشون می ده اون به آینده نګاه می کنه و سود دهی در حال حاضر شاید براش مهم نباشه.من هم می دونم شرکت ها براشون سود دهی در لحظه شاید براشون مهم نباشه ولی بحث سونی به نظرم جداست و اون برای متقاعد کردن سهامداراش و بهتر کردن وضعش باید به یه سود خوبی برسه!!!
می دونی الان مدیر عامل سونی فکر می کنم تا ۲۰۱۳ توی این کمپانی باشه اګر سونی بخوادهمین روند ادامه پیدا کنه به ڼظرت می تونه ابقا بشه!!!سهام دارها نیازمند دیدن نکات مثبتی در آینده هستند!!
دقیقا همین بحث توی فوتبال هم هست(با کمی تغییر)اون ها خیلی هاشون به مدیر عامل هاشون وقت زیادی می دهند تا موفق بشوند ولی وقتی نتونستند باشګاه رو نجات دهند مثل مدیر عامل رئال مادرید برکنار می شوند!!
در کل به نظر من حرفت تا حدودی درسته و من اون رو نقض نمی کنم فقط دارم می ګم از این منظر هم نګاه کن تا شاید به یه نتیجه ګیری خوبی برسیم!!!

منم با محمد جان موافقم شرکت تا یه حدی در یک بخش ضرر میده در صورتی که این ضرر رو نتونه کنترل کنه یا .... نداشته باشه اول از همه خر اون مدیر بخش رو میچسبن بعد هم مدیر عامل سهامدار ها هم به فکر سود هستن شاید 1سال 2سال حتی 3 سال ضرر به جاییشون بر نخوره اما باید یه امیدی به آینده باشه سونی روی PS3 از اول داشته ضرر میداده تا امده جون گرفته به سود دهی رسیده دوباره دارن میرن طرف ضرر پس مدیریت باید یه کار های بکنه که فوقش جلو سهام دار ها یه چیزی داشته باشه بگه .

PSP ش هم که عمر مفیدش تمام نشده بود اما به دلیل کپی شدن و.... از بخش نرم افزاری کلی ضرر دید که موجب شد دیگه شرکت ها بازی انچنانی نسازن براش .

پس حساب کنی میبینی که نمیشه وضع الان سونی رو با بقیه مقایسه کرد .

سامدار های سونی تا الان به فکر یه سود خیلی بزرگ از PS3 بودن بر مبنای PS2 که کلی براشون سود داشته اما الان که وضع به این مموال بوده فکر نکنم سهامدار ها ساکت بشینن تازه این یه بخشه حالا جمع کل بخش ها رو بزن ببین شاید مدیریت چقدر زیر فشار هستش بر مبنای این وضع اقتصادی دنیا .

منم با محمد جان موافقم شرکت تا یه حدی در یک بخش ضرر میده در صورتی که این ضرر رو نتونه کنترل کنه یا .... نداشته باشه اول از همه خر اون مدیر بخش رو میچسبن بعد هم مدیر عامل سهامدار ها هم به فکر سود هستن شاید 1سال 2سال حتی 3 سال ضرر به جاییشون بر نخوره اما باید یه امیدی به آینده باشه سونی روی PS3 از اول داشته ضرر میداده تا امده جون گرفته به سود دهی رسیده دوباره دارن میرن طرف ضرر پس مدیریت باید یه کار های بکنه که فوقش جلو سهام دار ها یه چیزی داشته باشه بگه .

PSP ش هم که عمر مفیدش تمام نشده بود اما به دلیل کپی شدن و.... از بخش نرم افزاری کلی ضرر دید که موجب شد دیگه شرکت ها بازی انچنانی نسازن براش .

پس حساب کنی میبینی که نمیشه وضع الان سونی رو با بقیه مقایسه کرد .

سامدار های سونی تا الان به فکر یه سود خیلی بزرگ از PS3 بودن بر مبنای PS2 که کلی براشون سود داشته اما الان که وضع به این مموال بوده فکر نکنم سهامدار ها ساکت بشینن تازه این یه بخشه حالا جمع کل بخش ها رو بزن ببین شاید مدیریت چقدر زیر فشار هستش بر مبنای این وضع اقتصادی دنیا .

وقتی دارک الکس کنار کشید تا همین اواخر اجرای بازیها خیلی سخت و نزدیک به غیر ممکن بود و در عین حال بر روی nds اگه نگیم خیلی راحت تر ولی مسلما سخت تر هم نبوده ولی چرا psp نتونست بعد از دارک الکس دوباره متولد بشه؟ این دقیقا همون دیدگاهیه که فکر میکنه اگه با قفل بشه جلوی کپی رو گرفت ملت میرن حتما گیم رو میخرن که مایکروسافت نشون داده کاملا غلطه. فروش بازیها بر روی 360 در مقایسه با ps3 و فروش nds در مقابل psp این رو ثابت میکنه. پستهای قبلی من رو در این تاپیک یکبار دیگه بخونید. سود مالی یک شرکت فقط به قفل قویتر ربط نداره و تمامی مسائل یک شرکت بر مبنای سود اون طرح ریزی نمیشه هرچند سود خیلی مهمه و حیات شرکت به سود بستگی داره. مدیرعامل هم هدفش فقط سود نیست کسب اعتبار برای شرکت بخش بزرگی از تلاش شرکت رو بخودش اختصاص میده که هرچند کسب اعتبار و رسیدن به اهداف شرکت در نهایت به کسب سود میرسه و سهامداران رو خوشحال میکنه ولی فهمیدن اولویت بندی این شرکتها در فعالیتهاشون واقعا با پیش زمینه هایی که ما در ذهن داریم کار مشکلی ـه. کلا یکی از مهمترین وظایف مدیران این شرکتها ایجاد یک بالانس منطقی بین اهداف شرکت و mission statement از یک طرف و کسب سود مناسب از طرف دیگر ـه که ظاهرا سونی داره برای کسب سود بیشتر بهر دلیل (مثلا چون تابحال ضرر داده و تحمل بیشتر از این رو نداره) این بالانس رو به سمت کسب سود بهم میزنه که فکر میکنم در اینده به ضرر این شرکت ـه. ممکن هم هست که من اشتباه کنم و مسلما نمیشه از راه دور برای مدیران این شرکت عظیم نسخه پیچید ولی کلا باز هم تاکید میکنم از نظر من برخورد مدیران مایکروسافت (به عنوان یکی از اصلی ترین رقیبان سونی) خیلی عاقلانه تر و هوشمندانه تره و البته همین که مایکرو رو سود دهی و سونی رو ضرر دهیست این رو نشون میده.
سونی میتونست مثل مایکروسافت شبکه انلاین پولی قدرتمندی برای بازی ها درست کنه که درامد این شرکت رو بالا ببره و باز هم مثل مایکرو سافت بطور غیر مستقیم اجازه بده که یک عده کپی رایت رو نقض کنند و طرفدار شرکت بمونن و نامش بر سر زبونها باشه ( بالارفتن اعتبار, تبلیغ برای شرکت, فن بیس بیشتر و در نهایت سود بیشتر) نه اینکه نتونن کپی کنند و از این شرکت فراری بشن. این مفهوم ظریفی ـه که از نظر من بزرگترین عامل موفقیت مایکروسافت در اکثر زمینه هاست.

دقیقا همین بحث توی فوتبال هم هست(با کمی تغییر)اون ها خیلی هاشون به مدیر عامل هاشون وقت زیادی می دهند تا موفق بشوند ولی وقتی نتونستند باشګاه رو نجات دهند مثل مدیر عامل رئال مادرید برکنار می شوند!!
رئال هم یک بنگاه اقتصادی ـه و اگر بخواد فقط به فکر کسب سود مالی باشه دیگه نمیتونه قهرمانی بدست بیاره و همون سود مالی رو هم از دست میده. پس باید اول به فکر نگه داشتن اعتبار باشه بعد سود خود بخود بدست میاد ( دقیقا مثل mission statement هایی که مثال زدم). برای همینه که ممکنه اون وسط یک تیم بینام و نشان و بی اعتبار جرقه ای بزنه و قهرمان بشه ولی دائمی نیست و اون اعتبار خاص رو نداره و نمیتونه همون روند رو ادامه بده. البته در کل قیاس مع الفارغه مقایسه این دو ولی چون شما فوتبال رو مثال زدی من هم همون رو گفتم. مدیر عامل رئال اگه بالانس رو نتونه ایجاد کنه زود تر از عدم قهرمانی یا عدم سود دهی اخراج میشه.

اتفاقا دقیقا به منو شما مربوطه
اگه همه کاری رو که شما میکنید بکنن کل صنعت فلج میشه و شما باید بشینی درو دیوار خونتو ببینی
چون کسی باقی نمیمونه که بازی بسازه
ببخشید الان چیکار کنیم ؟! مطمئن باش چه اعتراضات و چه حمایت های دوستان تو این تاپیک و این سایت از همین سایت و ایران فراتر نخواهد رفت ! چه برسه به سونی و هکرها ! الان حمایت یا اعتراض تو این جا چه فرقی می کنه ؟! ما که حتی جزو بازار جهانی هم به حساب نمیایم ! ولی خب گفتم که در کل زیادم با این رفتار (کاری که سونی کرد) موافق نیستم.

آخرین ویرایش:
lol
halo و gears of war و forza هم بوق تشریف دارن دیگه؟!!

یعنی تو دلت به همین بازی ها خوشه من خودم xbox دارم و همه رو بازی کردم گاهی بازی های ملتی پلتفروم حتی از انحصاری های xbox بهتر میشن درزام این هالو که فکر کنم دیگه تمام شده فقط یه گرز و فوروزا مونده که عرض دو روز تمام میشن:d

میگم چرا یه نظر سنجی نمی زارین

]سونی میتونست مثل مایکروسافت شبکه انلاین پولی قدرتمندی برای بازی ها درست کنه که درامد این شرکت رو بالا ببره و باز هم مثل مایکرو سافت بطور غیر مستقیم اجازه بده که یک عده کپی رایت رو نقض کنند و طرفدار شرکت بمونن و نامش بر سر زبونها باشه ( بالارفتن اعتبار, تبلیغ برای شرکت, فن بیس بیشتر و در نهایت سود بیشتر) نه اینکه نتونن کپی کنند و از این شرکت فراری بشن. این مفهوم ظریفی ـه که از نظر من بزرگترین عامل موفقیت مایکروسافت در اکثر زمینه هاست.

من حسابی این جمله رو قبول دارم ... Microsoft با اینکه کنسولش هک شد ولی توی دراز مدت از امکانات کم نکرد !!!
سونی توی این کوتاه مدت که هک شد جلوی خیلی چیز ها رو گرفت که یکیش نصب OS بود که حتی چندروز پیش خوندم توی نروژ شکایت کرده بودن از سونی چون PS3 کنسولش رو زمانی که فروخته بود با اسم نصب OS دیگه بازاریابی کرده بود !

در هر حال من با اینکه سونی رو خیلی دوست دارم ولی از سیاست های اشتباهش به خصوص توی این مدت حسابی ناراضی هستم !

کیفیت PSN هم که نسبت به XBL پایین تر هست، کاش که پولیش کنن ! ولی کیفیت خوب بدن ...
مثل من که حاضر هستم کنسولم هک نشه و بازی اصل بخرم، انتظار دارم کیفیت PSN بهتر باشه ... حتی اگه براش پول بیشتری بدم ...

واقعا حیف شد Other OS رو ورداشت سونی ... فوق الاده حیف شد !

یعنی تو دلت به همین بازی ها خوشه من خودم xbox دارم و همه رو بازی کردم گاهی بازی های ملتی پلتفروم حتی از انحصاری های xbox بهتر میشن درزام این هالو که فکر کنم دیگه تمام شده فقط یه گرز و فوروزا مونده که عرض دو روز تمام میشن:d

میگم چرا یه نظر سنجی نمی زارین
این حرفتون رو میشه یه منبع درست و حسابی براش بزارین ؟! :)
عزیزم هیلو خلاص نشده بلکه استدیو بانجی دیگه نمیسازتش !!
اینا خیلی باهم تفاوت دارن !

خیر جلوتر نیستم فقط از روی بی اطلاعی چیزی نمیگم.و روش تاکید کنم.
به این بخش سر بزن:
http://forum.bazicenter.com/forumdisplay.php?f=128

من اصولا عادت ندارم با کسی که اطلاعاتش اینقدر بالاس بحث کنم!!!
ولی شما برو تو AppStore ببین از 25 نرم افزار برتر چندتاش 99 سنتن
اینجور صحبت کردم هم که!!!

در هر حال من با اینکه سونی رو خیلی دوست دارم ولی از سیاست های اشتباهش به خصوص توی این مدت حسابی ناراضی هستم !

من حرف شما رو قبول دارم ولی خب از یه چیز مجانی بیشتر از این نمیشه توقع داشت
ولی ای کاش پولیش کنن (البته نه اجباری مثل XBL) و قابلیت هایی مثل پارتی چت و Private Chat و ... رو بهش اضافه کنن
اینجوری کسایی که این امکانات رو میخوان پول میدن اونایی که نمیخوان نمیدن و همه هم راضین

والا PS3 که دیگه هک شد و رفت .
اما من فکر میکنم سونی این کار رو برای کنسول های بعدی خودش کرد تا دست یکی از هکرهای بزرگ رو از کنسول خودش قطع کنه .

وقتی دارک الکس کنار کشید تا همین اواخر اجرای بازیها خیلی سخت و نزدیک به غیر ممکن بود و در عین حال بر روی nds اگه نگیم خیلی راحت تر ولی مسلما سخت تر هم نبوده ولی چرا psp نتونست بعد از دارک الکس دوباره متولد بشه؟ این دقیقا همون دیدگاهیه که فکر میکنه اگه با قفل بشه جلوی کپی رو گرفت ملت میرن حتما گیم رو میخرن که مایکروسافت نشون داده کاملا غلطه. فروش بازیها بر روی 360 در مقایسه با ps3 و فروش nds در مقابل psp این رو ثابت میکنه. پستهای قبلی من رو در این تاپیک یکبار دیگه بخونید. سود مالی یک شرکت فقط به قفل قویتر ربط نداره و تمامی مسائل یک شرکت بر مبنای سود اون طرح ریزی نمیشه هرچند سود خیلی مهمه و حیات شرکت به سود بستگی داره. مدیرعامل هم هدفش فقط سود نیست کسب اعتبار برای شرکت بخش بزرگی از تلاش شرکت رو بخودش اختصاص میده که هرچند کسب اعتبار و رسیدن به اهداف شرکت در نهایت به کسب سود میرسه و سهامداران رو خوشحال میکنه ولی فهمیدن اولویت بندی این شرکتها در فعالیتهاشون واقعا با پیش زمینه هایی که ما در ذهن داریم کار مشکلی ـه. کلا یکی از مهمترین وظایف مدیران این شرکتها ایجاد یک بالانس منطقی بین اهداف شرکت و mission statement از یک طرف و کسب سود مناسب از طرف دیگر ـه که ظاهرا سونی داره برای کسب سود بیشتر بهر دلیل (مثلا چون تابحال ضرر داده و تحمل بیشتر از این رو نداره) این بالانس رو به سمت کسب سود بهم میزنه که فکر میکنم در اینده به ضرر این شرکت ـه. ممکن هم هست که من اشتباه کنم و مسلما نمیشه از راه دور برای مدیران این شرکت عظیم نسخه پیچید ولی کلا باز هم تاکید میکنم از نظر من برخورد مدیران مایکروسافت (به عنوان یکی از اصلی ترین رقیبان سونی) خیلی عاقلانه تر و هوشمندانه تره و البته همین که مایکرو رو سود دهی و سونی رو ضرر دهیست این رو نشون میده.
سونی میتونست مثل مایکروسافت شبکه انلاین پولی قدرتمندی برای بازی ها درست کنه که درامد این شرکت رو بالا ببره و باز هم مثل مایکرو سافت بطور غیر مستقیم اجازه بده که یک عده کپی رایت رو نقض کنند و طرفدار شرکت بمونن و نامش بر سر زبونها باشه ( بالارفتن اعتبار, تبلیغ برای شرکت, فن بیس بیشتر و در نهایت سود بیشتر) نه اینکه نتونن کپی کنند و از این شرکت فراری بشن. این مفهوم ظریفی ـه که از نظر من بزرگترین عامل موفقیت مایکروسافت در اکثر زمینه هاست.

رئال هم یک بنگاه اقتصادی ـه و اگر بخواد فقط به فکر کسب سود مالی باشه دیگه نمیتونه قهرمانی بدست بیاره و همون سود مالی رو هم از دست میده. پس باید اول به فکر نگه داشتن اعتبار باشه بعد سود خود بخود بدست میاد ( دقیقا مثل mission statement هایی که مثال زدم). برای همینه که ممکنه اون وسط یک تیم بینام و نشان و بی اعتبار جرقه ای بزنه و قهرمان بشه ولی دائمی نیست و اون اعتبار خاص رو نداره و نمیتونه همون روند رو ادامه بده. البته در کل قیاس مع الفارغه مقایسه این دو ولی چون شما فوتبال رو مثال زدی من هم همون رو گفتم. مدیر عامل رئال اگه بالانس رو نتونه ایجاد کنه زود تر از عدم قهرمانی یا عدم سود دهی اخراج میشه.

تا حدود خیلی زیادی با حرفات موافقم ولی باز هم تاکید دارم روی این که
۱-ماکرو هم تلاش زیادی کرد که جلوی هک رو بګیره همچون عوض کردن درایو و همین آپدیت ها ولی به نظر من نتونست البته توی اسلیم مدت زیادی موفق بود!!
۲-ماکرو یه بخش داره به نام ویندوز که به نظر من بیشتر شبیه یه دستګاه پول سازی هست.توی هر قسمتی ضرر بده می تونه از این بخش جبران کنه حتی به نظر من توی این بحران اقتصادی ماکرو ضرر کمتری دید چون طرف اګر پولش کم باشه شاید تلویزیون 3D نخره ولی می ره یه لپتاپ می خره که روش ویندوز هست و یه سود مستقیم برای ماکرو هست!!
البته به نظر من توی این دوران که مردم اوضاع اقتصادی خوبی ندارند سونی سود کمتری می کنه!!
اما نکته آخر این که به نظر من هم سونی خیلی خیلی با اون سونی دهه ۹۰ فاصله داره همون طور که ژاپن با اون ژاپن دهه ۹۰ فاصله داره!!که به نظر من یه بخشش برمی ګرده به مدریت و یه بخشش هم بر می ګرده به این بحران جهانی که برای شرکتی مثل سونی که اجناسش یکمی ګرونه می تونه مشکل ایجاد کنه!!
در کل تحلیل جالبی بود و خیلی ممنون!!
موفق باشید!!

• Like
Reactions: Kainé and Kourosh
یه خبر خیلی جالب روی اینترنت پخش شده که یه هکر ناشناس سونی رو تهدید کرده که اگر دست از سر هکر ها و ادامه دادن داستان Geohotz و محاکمه اون تو دادگاه برنداره، اطلاعات بنیادی و حیاتی رو راجع به PS3 به صورت عمومی روی اینترنت پخش خواهد کرد که به مهندسی معکوس روی سخت افزار این دستگاه مربوط میشه تا جایی که اینترنت از هک های PS3 به مرز انفجار برسه ...

اقا من متوجه نشدم که جورج رو دستگیر کردن یا نه ؟

به شخصه که از دستگیری جرج خیلی ناراحت میشم ( من نه آیفون دارم و نه PS3 که بخوام به خاطر هک شدنشون از جورج ممنون باشم ) بیشتر از این ناراحت میشم که همچین آدمی با این ذهن خلاق و سرشار از علم رو بخوان دستاش رو از این دنیای فناوری قطع کنن :(

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or