خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS5

با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه کنسول های نسل جدید دارند وارد بازار می شوند و اینکه استانداردهای جدیدی را وارد عرصه می کنند لازم دیدم این تاپیک رو ایجاد کنیم تا در مورد تلویزیون های سازگار و هماهنگ با این کنسول با یکدیگه بحث و تبادل نظر کنیم
ویژگی های تصویری نسل جدید خروجی تصویر با کیفیت 4k و 8k هستش و همچنین استاندارد جدید hdmi 2.1 هستش
خب تقریبا دیگه همگی با استاندارد های 4k و 8k َنا هستیم و میدونیم که 4k یعنی رزولوشن تصویر با کیفیت 3840X 2160 هستش و 8K رزولوشن 7680X 4320 هستش
اما ورودی HDMI 2.1 چیست و به چه دردی میخورد ؟

ویژگی های HDMI 2.1
2.png

استاندارد HDMI 2.1 دارای پهنای باند خیره کننده 48 گیگابیت در ثانیه است که می‌تواند اقدام به پخش تصاویر 4K با نرخ 120 فریم در ثانیه کرده و تصاویر 8K را نیز با نرخ 60 فریم در ثانیه منتقل سازد. این در حالی است که این درگاه از VRR, eARC, QMS و ALLM در کنار استانداردهای دالبی و HDR پشتیبانی می‌کند. انتقال این حجم از اطلاعات تنها از عهده درگاه HDMI 2.1 برخواهد آمد.
رخی از ویژگی‌های HDMI 2.1 را می‌توان در کنترلرهای HDMI 2.0 مستقر در تلویزیون‌ها فعال کرد. در نتیجه برخی از کمپانی‌ها با استفاده از این مسئله ادعا می‌کنند که تلویزیون آنها از درگاه HDMI 2.1 به صورت کامل پشتیبانی می‌کند که این مسئله یک فریب تبلیغاتی است. در ادامه به سراغ تلویزیون‌هایی خواهیم رفت که به صورت استاندارد و واقعی، از درگاه HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند.

تلویزیون های شرکت سامسونگ:

Samsung Q950TS
Samsung Q900TS
Samsung Q950R / Q900RB
Samsung Q800T
Samsung Q95T
Samsung Q90T
Samsung Q80T
Samsung Q70T

تلویزیون های شرکت Vizo:

تمامی OLEDهای تولید شده در سال 2020
سری P و Quantum X 2020

تلویزیون های شرکت ال جی:

LG RX/ZX
LG WX/GX
LG CX/BX
LG NANO99/ LG NANO97/ LG NANO90/ LG NANO90/ LG NANO85
LG R9/Z9/W9/E9/C9/B9
LG SM99/SM98/SM95

تلویزیون های شرکت سونی:

Sony X900H / XH900
Sony Z9G / ZG9

تلویزیون های شرکت TCL:

TCL X915

با توجه به اینکه ورودی HDMI 2.1 یک امکان جدید رو برای شما به ارمغان میاره باید اشاره کرد که خرید تلویزیون هایی با این ورودی هیچ گونه الزامی برای نسل جدید نداشته و شما با همان HDMI 2.0 هم براحتی و بدون مشکل می توانید نسل جدید را تجربه کنید

کدام یک از تلویزیون های بازار را بخریم که پنل بهتری داشته باشد ؟ OLED - QLED - IPS - TFT - VA ?

خب شاید برای شما هم همین سوال پیش آمده باشد که کدوم پنل برای ما مناسب تر است ؟

هر کدام از این پنل ها مزایا و معایب خود را دارند و شما باید بسته به سلیقه ی خود انتخاب کنید . اگر بخواهیم در مورد هر کدام بحث بکنیم مطلب خیلی طولانی میشه فقط نکات کمی رو در موردشمون میگم خودتون بر اساس نیاز خودتون انتخاب کنید

صفحات OLED

از بهترین نمایشگر ها هستند که کنتراست تصویر بالا و و وضوح بالایی دارند همچنین نمایش رنگ مشکی و عمق رنگ مشکی را بخوبی نمایش می دهند ، زاویه ی دید خوبی دارند و مناسب تماشای فیلم و بازی هستند

اما ایرادات این نوع نمایشگر

ریسک BURN IN یا سوخته شدن نمایشگر پنل بر اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده از تصاویر ثابت در نمایشگر
عمر کوتاه تر نسبت به صفحات IPS و LED

یک نمونه OLED با صفحه Burn in شده

178594

صفحات QLED

این نمایشگرها نوع از نمایشگرهایی هستند که مشکلات OLED را نداشته ولی در مقابل OLED عمق رنگ مشکی را ندارند ولی باز هم کیفیت عالی و شفافیت خوبی را دارند همچنین غلظت رنگ در این نمایشگرها بالاتر است
مهمترین مزیت QLED ها نسبت OLED ها روشنایی بیشتر آن هاست در صورتی که نور بیشتر رو می پسندید QLED برای شماست

صفحات IPS

178597
مهم ترین مزیت IPS ها زوایای دید آن هاست همانطور که در بالا می بینید نسبت به صفحات TN زوایه دید بهتری دارند همچنین نور پس زمینه آن ها بیشتر است
اما مهم ترین عیب صفحات IPS مشکل نشت نور تصویر است که البته در مدل های جدید بسیار کمتر شده اما همچنان وجود دارد اما نیازی به نگرانی نیست بلکه فقط در صفحات مشکی قابل دید است
لذا اگر در شب بازی میکنید یا فیلم میبینید این پنل مناسب شما نیست

179920

یک مقایسه ساده براتون آماده کردم در مورد اینکه کدوم از تلویزیونها برای ما بهتره oled- qled -va
توی تصویر بالا نگاه کنید
از سمت چپ اولی oled cx هستش دومی q90t سامسونگ و سومی x900h سونی
نکته ی حائز اهمیت این عکس ایرادی هستش که من همیشه توی oled ها و صفحات سوپر امولد میبینم
به نور خورشید و رنگ سفید دقت کنید در oled همون طور که میبینید مشکل عمده صفحات oled خوب نمایش ندادن رنگ سفید است .
هر چقدر در نمایش رنگ مشکی توانا هستد در نمایش رنگ سفید خالص عاجز هستند!
برای سامسونگ بسیار پرنور و برای سونی طبیعی تر هستش بازم بسته به سلیقه ی شماست که چه تلویزیونی میخواهید خرید کنید

:Thumbsup:
تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

خب با توجه به اینکه خیلی از دوستان در صدد خرید X900h شدن لازم دونستم اینجا بهترین تنظیمات رو قرار بدم
خب ابتدا دکمه home رو بزنید وارد Setting گوشه تصویر که شبیه چرخ دهنده هست بشید
به قسمت Display بروید

اول گزینه های Auto Picture Mode و Light Sensor رو غیر فعال کنید

Sony X900H Calibration Settings 8

SDR

این حالت نمایش برای نمایش تصاویر استاندارد یا همون غیر HDR هستش
یادتون باشه حالت Auto Local Dimming رو خاموش کنید میتونید Brightness رو خودتون مطابق دلخواهتون تنظیم کنید اما من روی 40 گذاشتم
کنتراست رو روی 90 و gamma رو روی -2 قرار بدید
Sony X900H Calibration Settings 9

Clarity

Sony X900H Calibration Settings 12

خب Sharpness رو روی 50 بگذارید Reality Creation و Random Noise Reduction و Digital Noise Reduction رو غیر فعال کنید
ای گزینه ها میتونه برای دیدن تصاویر رزولوشن پایین خیلی موثر باشه در صورتی فیلم کیفیت پایین میبینید فعالش کنید اگر ویدئو کیفیت بالا خواستید ببینید غیر فعالش کنید ولی به صورت پیش فرض غیر فعال باشه بهتره

HDR

اگر میخواهید برای HDR تنظیم کنید تلویزیون رو و تصاویر شما خیلی کم نور هستش گزینه های Local Dimming, X-Tended Dynamic Range و Advanced Contrast Enhancer رو روی High تنظیم کنید .
برای فعال سازی 4K 120HZ میتونید بر روی Hdmi مورد نظر رفته و گزینه Enhanced Format رو انتخاب کنید

یادتون باشه حتما باید Tv آپدیت شده باشه !

Motion Settings

خب میرسیم به لذت بخش ترین بخش TV یعنی روان کردن تصاویر که این تلویزیون بنظرم توش بی نظیر بوده
وارد بخش Motion بشید گزینه Motionflow رو انتخاب کنید بگذارید روی حالت Custom و Smoothness رو بگذارید روی MAX و Clearness رو روی 1 قرار بدید
جالبه بدونید تصاویر رو به حدی نرم میکنه که من بازی کربی سوئیچ رو روش تست گرفتم بازی انگار 60 فریم کامل شد در صورتی که خودش 30 فریمه !

White Balance Settings
خب این تنظیم رنگ سفیدی که در 10 بخش هستش رو طبق تصاویر انجام بدید تلویزیون به بهترین حالت خودش میرسه

Sony X900H Calibration Settings 15

Sony X900H Calibration Settings 16

Sony X900H Calibration Settings 17

Sony X900H Calibration Settings 18

Sony X900H Calibration Settings 19

Sony X900H Calibration Settings 20

Sony X900H Calibration Settings 21

Sony X900H Calibration Settings 22

Sony X900H Calibration Settings 23

Sony X900H Calibration Settings 24

Sony X900H Calibration Settings 25

Attachments

• TN-vs-IPS.jpg
    TN-vs-IPS.jpg
    182.4 KB · مشاهده: 65
آخرین ویرایش:

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,986
نام
Mohammad
از نظر تصویر قطعا.ریسپانس تایم عالی. پشتیبانی کامل از 4k VRR. ایراداش به نظر من اصلی ترینش آپسکلینگ خیلی بد حتی محتوای 1440 به 4k واقعا جالب نیست. پنلش یکم براقه و بازتاب تصویر بسته به محلش میتونه اذیت کنه مخصوصا که پنل خیلی روشنی نداره. و اینکه 120BFI که رو CX بود رو الجی حذف کرد و الان فقط 60BFI . تو گیمای خیلی سریع و مولتی به خاطر 120BFI تو CX، حس میشه اون موشن بلور کمتر. اما بی شک خیلی محاسنش بیشتره. فقط به عنوان PC Monitor شخصا اصلا توصیه نمیکنم
نظرتون راجب x90l سونی چیه؟ اونم قیمتش نزدیکه به قیمت C2

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
قصد خرید ۸۵ اینچش رو دارم برای blooming اگر به این صورتی که میفرمائید باشه مشکلی ندارم، قیمتش حدود ۱۴۰ میلیون تومن میشه، گزینه چندانی وجود نداشت برای این رنج قیمت تو ۸۵ اینچها، سونی x90l هست که قیمتش پایینتر هست و مینی ال ای دی نیست، سامسونگ هم یکی ۲ تا مدل هست که تو rtings نمرات پایینتری دارند، زیاد بازی نمیکنم، بازی کنم هم سه تا چهار متر فاصله دارم از تی وی، بیشتر برای فیلم دیدن مد نظرم هست، یه مدل هم x95l هست که نمرات بهتری داره ولی قیمتش تقریبا ۱۰۰۰ دلار بالاتر هست که نمیخوام اینقدر هزینه کنم، در مجموع با این توضیحات به نظرتون انتخاب مناسبی هست؟ ممنون

البته دوستان دیگه اینجا قطعا می‌تونن تخصصی تر راهنمایی کنن من از رو تجربه شخصی خودم می‌گم و ممکنه گزینه هایی باشه که اصلا تجربه دیدن تصویرشونو نداشتم. در مورد مدلایی که شخصا تست نکردم نظر نمی‌دم. من X90L رو تجربه نکردم. ولی به نقل از Rtings بهبود قابل توجهی نسبت به 90K داشته. پنل روشن تر و لوکال دیمینگ بهتر و بلومینگ خیلی کمتر. در کل زیاد این Mini-LED بودن رو معیار قرار ندید. تعداد DZ در نهایت مهم تره و ظاهرا 90L از این نظر بهتره. ولی در کل برای فیلم بدون شک سایز ۸۵ یه تلوزیون خوب خیلی ارجح هست به مثلا سایز ۶۵ بهترین تی‌وی بازار. نمرات Rtings با احتساب همه فاکتورا لحاظ میشه. صرفا نمیشه عدد رو معیار قرار داد. باید ببینید تو حیطه نوع مصرف شما عملکردش چطوره. مثلا ممکنه ریسپانس تایم یه تی‌وی خیلی بالا باشه ولی پنل خیلی روشنی برای HDR داره. یا بی‌ شک برای دیدن محتوای ورزشی مثلا فوتبال مهم تر از روشنایی پنل، color uniformity و موشن هندلینگ بهتر هست. یه نکته هم اینکه پنلای خیلی بزرگ، یونیت به یونیت گاها تفاوتشون خیلی زیاده. به خاطر ذات ساختارشون. در کل از X90K نباید انتظار کنتراست و بلک لول اولدو داشته باشید. مادامی که Backlight وجود داره، نشت نور و clouding و اینا هم وجود داره. مدلای فلگ شیپ پنلای Mini-LED، به خاطر تعداد خیلی بالاتر Dimming Zone واقعا خیلی خیلی نزدیک میشن به کنتراست و عمق مشکی اولد. بهترین نمونه ای که شخصا دیدم تو آیپد پرو بوده که پنل شگفت انگیزی داره ولی خب طبیعتا یه پنل ۱۳ اینچی با چندین هزار Dimming Zone رو نباید با یه تی‌وی میان رده ۸۵ اینچی با DZ به مراتب کمتر مقایسه کرد. از اونجایی که انتخاب برای ما محدوده و خیلی از مدلای خوب امکان خریدش نیست مثلا از برند Hisense یا Panasonic که اولداش بی‌نظیرن، تو بازه قیمتی مد نظر شما و برای مصرف شما، ۸۵ اینچ بودن قطعا به بعضی ایراد و کمبودای دیگه می‌چربه. ولی اگه با همین بودجه امکان خرید X90L هست، به نظرم زیاد درگیر MINI-LED بودن K نشید و L رو انتخاب کنید. برای کنتراست و بلک لول مشابه یا قابل رقابت با اولد، درسته بهترینای مینی ال‌ای‌دی تا حد قابل توجهی نزدیک میشن به اولد، اما Micro-LED چیزیه که واقعا می‌تونه برسه به اون حد.

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
نظرتون راجب x90l سونی چیه؟ اونم قیمتش نزدیکه به قیمت C2

پست قبل در موردش گفتم به دوست عزیزمون. چون شخصا تجربه دیدن تصویرشو ندارم صرفا دِیتای Rtings کمک کننده‌ست. برخلاف سیستم فاجعه بار ارزیابی هدفونشون، تو حیطه تی‌وی به نظرم قابل اتکا و معتبرن. اما C2… به نظرم یه جورایی گزینه پیش‌فرض تو این قیمت به خصوص واسه گیمینگه. فقط برای گرفتن خروجی ایده آل حتما باید محتوای 4K native مد نظر باشه و از نظر آپسکیلینگ تی‌ویای سونی فرسنگ‌ها برای محتوای 1440P و حتی پایین تر بهترن. کلا اگه روشنایی پنل خیلی بالا نخواید C2 معرکه ست.

• Like
Reactions: BitsandBytes

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
اگه میتونی c3 بگیر و سایز هم 55 .
من c2 دارم . چیزایی میدونم که هیچ بلاگ و سایتی ننوشته حوصله ام ندارم اینجا بنویسم :D مختصر اینکه یک مشکل روشنایی داره ( از C2 به پایین و مدلای قبل ترم هست که تو C3 دیگه نیست اونطوری ) که دهنت رو تو بازی های HDR سر قضیه Hgig یا DTM سرویس میکنه . اگه من برگردم به گذشته شاید شاید دیگه اولد نخرم و برم سراغ همین کوناتوم دات ها و اینا . 4 تا نقطه مشکی که میخوام صد سال سیاه True Black نباشن ارزش روشنایی و رنگ های زنده قشنگ تر رو نداره . مگر اینکه پول زیادی باشه و Flagship و سری G یا همین C3 .
در مورد سایز هم اگر اشتباه نکنم مدل های زیر 55 پنلشون فرق داره . یک سری مدل ها بودن سایز های 48 شون روشنایی یا همون Max Luminance شون اگه اشتباه نکنم کمتر بود .
چرا انقدر با اولدهای LG مشکل داری؟ :p
ببین من فکر میکنم احتمالا ازون افرادی هستی که خیلی به تصاویر روشن و پررنگ تمایل داری، حالا تمام اولدهای نسل C ال جی کلا توی نمایش رنگ های اشباع و روشنِ HDR کم میارن اما خیلی به طبیعی بودن رنگ ها و نزدیک بودن به چیزی که سازنده مد نظرش بوده وفادارن، مدلای سونی هم تقریبا همینن
ازین نظر شاید بهتر بود میرفتی سمت یکسری از مدلای سامسونگ که خیلی خروجی پانچی و روشنی دارن
مثلا این خروجی گیم مد G3 (که روشن ترین اولد حال حاضر ال جیه) با S95C (اولد پرچم دار سامسونگه)، قطعا خروجی سامسونگو دوست داری دیگه :D:

hdr-brightness-game-photo-hallway-large (1).jpg
hdr-brightness-game-photo-hallway-large.jpg

حتی ازین روشن ترم میخواستی میرفتی سراغ Samsung QN90B که QLED ـه (قیمتشم مناسبه) و هر چند که تصاویرش گاهی زیاد دقیق و طبیعی نیست اما به شدت روشن و پانچیه! (بالایی G3 پایینی QN90B):

hdr-brightness-photo-landscape-large (1).jpg
hdr-brightness-photo-landscape-large.jpg

اینم در نظر بگیر که همچین روشنایی پدر چشم آدمم درمیاره

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,205
نام
محمد
@Sir Daniel
سلام رفیق چطوری خوبی ؟
این چیزی که میگم مربوط به اینا که گفتی نیست و بحث روشنایی کلی تلوزیون نیست و تو عکس و review های rtings و اینا هم چیزی ازش معلوم نمیشه . برا اون رفیقمم نوشتم حال توضیح ندارم ولی ردیت و فروم های حرفه ای تلوزیون پر از همین صحبتیه که من کردم . یک مشکلی تو Hgig و dtm هست که تو c2 به پایین تصاویر hdr تو حالت گیم مود پانچی و شفاف نیستن تو hgig و dtm هم تصویر رو خراب میکنه .
در مورد شفافیت کلی هم اتفاقا همیشه برایتنس گوشی و اینام بسیار پایینه و چشمم به نور زیاد حساسه . چون کارم گرافیکه مونیتورم هم رو 20-30 درصده و کلا زرد زرده .
چیزی که مد نظر منه چیزی نیست که چشم من ببینه یا نبینه . یه چیزیه که هست فقط بعضی ها اگه تلوزیون یا مونیتور خیلی خوب داشته باشن و بیان سراغ اولد این چیزی که میگم رو بهتر میفهمن . انقدر redit و فروم های کالیبریشن رو زیر و رو کردم تا فهمیدم مشکل چیه البته تو منوی سرویس میشه درستش کرد و من کردم ولی خب بهتره C3 بگیره که اون مشکل هم نداشته باشه .

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
البته دوستان دیگه اینجا قطعا می‌تونن تخصصی تر راهنمایی کنن من از رو تجربه شخصی خودم می‌گم و ممکنه گزینه هایی باشه که اصلا تجربه دیدن تصویرشونو نداشتم. در مورد مدلایی که شخصا تست نکردم نظر نمی‌دم. من X90L رو تجربه نکردم. ولی به نقل از Rtings بهبود قابل توجهی نسبت به 90K داشته. پنل روشن تر و لوکال دیمینگ بهتر و بلومینگ خیلی کمتر. در کل زیاد این Mini-LED بودن رو معیار قرار ندید. تعداد DZ در نهایت مهم تره و ظاهرا 90L از این نظر بهتره. ولی در کل برای فیلم بدون شک سایز ۸۵ یه تلوزیون خوب خیلی ارجح هست به مثلا سایز ۶۵ بهترین تی‌وی بازار. نمرات Rtings با احتساب همه فاکتورا لحاظ میشه. صرفا نمیشه عدد رو معیار قرار داد. باید ببینید تو حیطه نوع مصرف شما عملکردش چطوره. مثلا ممکنه ریسپانس تایم یه تی‌وی خیلی بالا باشه ولی پنل خیلی روشنی برای HDR داره. یا بی‌ شک برای دیدن محتوای ورزشی مثلا فوتبال مهم تر از روشنایی پنل، color uniformity و موشن هندلینگ بهتر هست. یه نکته هم اینکه پنلای خیلی بزرگ، یونیت به یونیت گاها تفاوتشون خیلی زیاده. به خاطر ذات ساختارشون. در کل از X90K نباید انتظار کنتراست و بلک لول اولدو داشته باشید. مادامی که Backlight وجود داره، نشت نور و clouding و اینا هم وجود داره. مدلای فلگ شیپ پنلای Mini-LED، به خاطر تعداد خیلی بالاتر Dimming Zone واقعا خیلی خیلی نزدیک میشن به کنتراست و عمق مشکی اولد. بهترین نمونه ای که شخصا دیدم تو آیپد پرو بوده که پنل شگفت انگیزی داره ولی خب طبیعتا یه پنل ۱۳ اینچی با چندین هزار Dimming Zone رو نباید با یه تی‌وی میان رده ۸۵ اینچی با DZ به مراتب کمتر مقایسه کرد. از اونجایی که انتخاب برای ما محدوده و خیلی از مدلای خوب امکان خریدش نیست مثلا از برند Hisense یا Panasonic که اولداش بی‌نظیرن، تو بازه قیمتی مد نظر شما و برای مصرف شما، ۸۵ اینچ بودن قطعا به بعضی ایراد و کمبودای دیگه می‌چربه. ولی اگه با همین بودجه امکان خرید X90L هست، به نظرم زیاد درگیر MINI-LED بودن K نشید و L رو انتخاب کنید. برای کنتراست و بلک لول مشابه یا قابل رقابت با اولد، درسته بهترینای مینی ال‌ای‌دی تا حد قابل توجهی نزدیک میشن به اولد، اما Micro-LED چیزیه که واقعا می‌تونه برسه به اون حد.

ممنون از وقتی که گذاشتید و توضیحات خوبتون فقط برای دابل چک من قصد خرید x95k رو داشتم شما تو متنتون در مورد x90k نوشتید، خواستم مطمئن شم که انتخاب شما بین x95k و x90l ، ایکس ۹۰ ال هست.
مقایسه rting هم پیوست کردم. IMG_7170.png

• Like
Reactions: MobbMicc

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
ممنون از وقتی که گذاشتید و توضیحات خوبتون فقط برای دابل چک من قصد خرید x95k رو داشتم شما تو متنتون در مورد x90k نوشتید، خواستم مطمئن شم که انتخاب شما بین x95k و x90l ، ایکس ۹۰ ال هست.
مقایسه rting هم پیوست کردم.View attachment 323254

آخ شرمنده. ببخشید. تو اولین پستم اتفاقا در مورد X95Kگفتم که حدود ۴۰۰ تا DZ داره. 95K که بی شک بهتر از 90L. نسبت به 90K هم خیلی DZ بیشتری داره من تعداد دقیقشونو نمی‌دونم ولی تو عمل هم دیدم 90K کاملا مشخص بود Zone Shift اما تو 95K با اینکه هیلو افکت همچنان ملموسه ولی خیلی به اولد نزدیک تره. 95K بی شک گزینه خیلی خوبیه. این significantly هایی که Rtings نوشته در عمل و موقع پخش محتوا در اون حد شدید سیگنیفیکنت نیس اما کاملا ملموس بهتره. فقط من چون از موجودی و قیمتا خبر ندارم نمی‌دونم تو ایران هست یا نه، اما قیمت جهانی LG C2 سایز ۸۳ اینچ فک کنم یکیه با 85X95K. اونم می‌تونید در نظر بگیرید اگه با روشنایی خیلی پایین ترش نسبت به 95K مشکل نداشته باشید و عموما محتوای 4k می‌بینید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vahid1400

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
@Sir Daniel
سلام رفیق چطوری خوبی ؟
این چیزی که میگم مربوط به اینا که گفتی نیست و بحث روشنایی کلی تلوزیون نیست و تو عکس و review های rtings و اینا هم چیزی ازش معلوم نمیشه . برا اون رفیقمم نوشتم حال توضیح ندارم ولی ردیت و فروم های حرفه ای تلوزیون پر از همین صحبتیه که من کردم . یک مشکلی تو Hgig و dtm هست که تو c2 به پایین تصاویر hdr تو حالت گیم مود پانچی و شفاف نیستن تو hgig و dtm هم تصویر رو خراب میکنه .
در مورد شفافیت کلی هم اتفاقا همیشه برایتنس گوشی و اینام بسیار پایینه و چشمم به نور زیاد حساسه . چون کارم گرافیکه مونیتورم هم رو 20-30 درصده و کلا زرد زرده .
چیزی که مد نظر منه چیزی نیست که چشم من ببینه یا نبینه . یه چیزیه که هست فقط بعضی ها اگه تلوزیون یا مونیتور خیلی خوب داشته باشن و بیان سراغ اولد این چیزی که میگم رو بهتر میفهمن . انقدر redit و فروم های کالیبریشن رو زیر و رو کردم تا فهمیدم مشکل چیه البته تو منوی سرویس میشه درستش کرد و من کردم ولی خب بهتره C3 بگیره که اون مشکل هم نداشته باشه .
سلام مخلصم
می تونی یه لینکی از مشکلی که میگی برام بفرستی؟ حالا ردیت یا فرومای خارجی

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,205
نام
محمد
سلام مخلصم
می تونی یه لینکی از مشکلی که میگی برام بفرستی؟ حالا ردیت یا فرومای خارجی
Ignorance is bliss 😄
چون میدونم داری با تلوزیونت حال میکنی برات نمیفرستم‌ چون وقتی ببینیش دیگه نمیتونی نبینیش و هی میوفته تو جونت که بری بهترش کنی .
تو تاپیک تلوزیون Resetera هم بحثش بود یه مدت پیش منم اونجا چندباری پست گذاشته بودم .
به صورت کلی اینه که وقتی تلوزیون رو حالت Hgig میذاری و Gaming هم روشنه میاد بخاطر پروسس کردن برای گیمینگ اگه اشتباه نکنم mid tone رو دستکاری میکنه یه لایه نور رو کم میکنه که البته تو سرویس منو میشه دستکاریش کرد. رو حالت dtm هم brighness کل تصویر رو میبره بالا و تو اکثر بازی ها تصویر رو از حالت نرمال خارج میکنه .
تو C3 این مشکل حل شده و DTM تو همه بازی ها بهتره و دیگه اونطوری روشنایی کل تصویر رو بالا نمیبره و دقیق تر هست .

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
Ignorance is bliss 😄
چون میدونم داری با تلوزیونت حال میکنی برات نمیفرستم‌ چون وقتی ببینیش دیگه نمیتونی نبینیش و هی میوفته تو جونت که بری بهترش کنی .
تو تاپیک تلوزیون Resetera هم بحثش بود یه مدت پیش منم اونجا چندباری پست گذاشته بودم .
به صورت کلی اینه که وقتی تلوزیون رو حالت Hgig میذاری و Gaming هم روشنه میاد بخاطر پروسس کردن برای گیمینگ اگه اشتباه نکنم mid tone رو دستکاری میکنه یه لایه نور رو کم میکنه که البته تو سرویس منو میشه دستکاریش کرد. رو حالت dtm هم brighness کل تصویر رو میبره بالا و تو اکثر بازی ها تصویر رو از حالت نرمال خارج میکنه .
تو C3 این مشکل حل شده و DTM تو همه بازی ها بهتره و دیگه اونطوری روشنایی کل تصویر رو بالا نمیبره و دقیق تر هست .
آره این که Game Optimizer با تنظیمات پیش فرض یه مقدار تاریک تره و رنگ ها یکم Washed Out هستن رو از همون روز اول متوجهش شده بودم (هم SDR و هم HDR) که البته با دستکاری تنظیمات تصویر تا حد زیادی حل شد، اون مدهای گیم TV مثل FPS یا RTS هم به نظرم midtone و کنتراست رو دستکاری میکنه، تنظیمات پیش فرض کاملا توی دیواره و برای گیم هم کالیبره و اینا خیلی معنایی نداره و باید متناسب سلیقه ـت دستکاریش کنی، آخه این برام عجیب بود که گفتی از طریق سرویس منو حلش کردی اینو جایی ندیده بودم که کسی بهش اشاره کنه
اینام احتمالا به خاطر یه سری لایه های پردازش تصویره که LG تو حالت گیم برای کاهش اینپوت لگ برش میداره و تا حدی باعث مشکلات تصویر توی این مود نسبت به مدهای دیگه میشه
حتی G3 هم این مشکلو داشت که با آپدیت حلش کردن، منتهی دیگه برای مدلای پایین تر این آپدیت ها رو منتشر نمیکنن
مثلا یه آپدیتی هم بود که Auto Dimming رو اصلاح میکرد که اونم تا الان برای مدلای قدیمی تر از C2 ندادن
متاسفانه خیلی ازین مشکلات بیشتر بر میگرده به Firmware و پرسسور قدیمی تا خود پنل

• Like
Reactions: Scαrface

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,205
نام
محمد
آره این که Game Optimizer با تنظیمات پیش فرض یه مقدار تاریک تره و رنگ ها یکم Washed Out هستن رو از همون روز اول متوجهش شده بودم (هم SDR و هم HDR) که البته با دستکاری تنظیمات تصویر تا حد زیادی حل شد، اون مدهای گیم TV مثل FPS یا RTS هم به نظرم midtone و کنتراست رو دستکاری میکنه، تنظیمات پیش فرض کاملا توی دیواره و برای گیم هم کالیبره و اینا خیلی معنایی نداره و باید متناسب سلیقه ـت دستکاریش کنی، آخه این برام عجیب بود که گفتی از طریق سرویس منو حلش کردی اینو جایی ندیده بودم که کسی بهش اشاره کنه
اینام احتمالا به خاطر یه سری لایه های پردازش تصویره که LG تو حالت گیم برای کاهش اینپوت لگ برش میداره و تا حدی باعث مشکلات تصویر توی این مود نسبت به مدهای دیگه میشه
حتی G3 هم این مشکلو داشت که با آپدیت حلش کردن، منتهی دیگه برای مدلای پایین تر این آپدیت ها رو منتشر نمیکنن
مثلا یه آپدیتی هم بود که Auto Dimming رو اصلاح میکرد که اونم تا الان برای مدلای قدیمی تر از C2 ندادن
متاسفانه خیلی ازین مشکلات بیشتر بر میگرده به Firmware و پرسسور قدیمی تا خود پنل
دقیقا همونه که با آپدیت حلش کردن و برای مدلای پایین نیومده .
آره با دستکاری فکر کنم maxcll تو سرویس منو میشه یه کارایی کرد ولی در نهایت چون vrr و اینا تو حالت HDR Film maker mode هم فعاله و من هیچ تفاوتی تو input lag ندیدم رو اون دارم بازی میکنم اون لایه dull رو که گیم مود میندازه بر میداره یکم بهتره اوضاش ولی خب بازم ایده آل نیست مگر اینکه بازی خودش تنظیمات دقیق hdr داشته باشه و بتونی تو بازی mid tone و اینا رو دستکاری کنی

• Like
Reactions: Sir Daniel

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,475
نام
امین
آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
دوستان ،
گیم مود رو بندازین دور
من به عمرم به یاد ندارم رو حالت گیم مود بازی کرده باشم
وقتی حالت ویوید و دیانامیک هست آخه گیم مود چه ارزشی داره ؟

• Like
Reactions: pedram_sad

jj191

کاربر سایت
Aug 22, 2021
450
یک تی وی سونی x75k تا دو سه روز دیگه دستم میاد دوستانی که مد نظر داشتن بعد از تست بهشون اطلاع میدم.
تی وی از تولیدات 2022 هست و چون سفارش آسیا هست شاید ویتنام یا مالزی باشه ژاپن که دیگه باید تو خواب ببینیم.مدلشو دقیق میبینم و میگم و همین گزینه موجود بود و مدل بالاتر تا نزدیک 60 تومن هم میرفت. این شد 27 تومن ولی 50 یا 55 بودنش رو هنوز نمیدونم. توی یوتیوب که کیفیت پردازنده x1 سونی رو تعریف کرده بودن تا ببینیم چی میشه. فقط گیمینگ بنده روی پی سی هست و اونجور که دیدم از یوتیوب گفتن که ساپورت vrr نداره و برای ps5 گفتن که بهتره تلویزیون رده بالا با ساپورت vrr بخرید. ولی روی اینم ps5 پلی میدادن و راضی بودن. انتظار معجزه ندارم چون تی وی اقتصادی سونی هست.

هر چی باشه از آشغالهای موجود خیلی بهتر باشه که دو روزه کنترلش از کار میفته یا پنلشون میسوزه و بردشون بردهای چینی که مشخص نیست ساخت کجاست... اینم وارداتی هست تا ببینیم چی پیش میاد محصول رده بالایی نیست که بشه ازش انتظار معجزه داشت خیلی آشغال تر از اینو میدن 22 23 حالا دو سه تومن اینور اونور سونی فقط اسمش میارزه به هزارتا برند مزخرفی که دوروز میان جنس های آشغالشون رو بندازن و جمع کنن و برن. اگه راضی بودم ازش بی برو برگرد فن سونی میشم و تمام لوازمی که نیاز باشه و بشه از سونی پیدا کرد رو تهیه میکنم. آدم یه بار پول میده یکم بالاتر بده بره جنس خوب بخره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: tboy2022 and jdepp

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
یک تی وی سونی x75k تا دو سه روز دیگه دستم میاد دوستانی که مد نظر داشتن بعد از تست بهشون اطلاع میدم.
تی وی از تولیدات 2022 هست و چون سفارش آسیا هست شاید ویتنام یا مالزی باشه ژاپن که دیگه باید تو خواب ببینیم.مدلشو دقیق میبینم و میگم و همین گزینه موجود بود و مدل بالاتر تا نزدیک 60 تومن هم میرفت. این شد 27 تومن ولی 50 یا 55 بودنش رو هنوز نمیدونم. توی یوتیوب که کیفیت پردازنده x1 سونی رو تعریف کرده بودن تا ببینیم چی میشه. فقط گیمینگ بنده روی پی سی هست و اونجور که دیدم از یوتیوب گفتن که ساپورت vrr نداره و برای ps5 گفتن که بهتره تلویزیون رده بالا با ساپورت vrr بخرید. ولی روی اینم ps5 پلی میدادن و راضی بودن. انتظار معجزه ندارم چون تی وی اقتصادی سونی هست.

هر چی باشه از آشغالهای موجود خیلی بهتر باشه که دو روزه کنترلش از کار میفته یا پنلشون میسوزه و بردشون بردهای چینی که مشخص نیست ساخت کجاست... اینم وارداتی هست تا ببینیم چی پیش میاد محصول رده بالایی نیست که بشه ازش انتظار معجزه داشت خیلی آشغال تر از اینو میدن 22 23 حالا دو سه تومن اینور اونور سونی فقط اسمش میارزه به هزارتا برند مزخرفی که دوروز میان جنس های آشغالشون رو بندازن و جمع کنن و برن. اگه راضی بودم ازش بی برو برگرد فن سونی میشم و تمام لوازمی که نیاز باشه و بشه از سونی پیدا کرد رو تهیه میکنم. آدم یه بار پول میده یکم بالاتر بده بره جنس خوب بخره.
من الان 6 ماهیه 55 اینچ همین مدلو دارم (ساخت ویتنام)، به عنوان TV پذیرایی ازش استفاده میکنیم، برای چه استفاده ای خریدی؟
به صورت کلی چون پنلش IPS ـه زاویه دید خوبی داره و کیفیت رنگشم برای SDR خوبه
سیستم عامل اندروید هم که گستره برنامه هاش خیلی خوبه
یه LCD سونی دیگه ـم داشتم از سال 88 به طور متوسط روزی 4 5 ساعت کار میکرد و آخ نگفته بود، دیگه چون یه مقدار قدیمی شده بود گذاشتمش کنار اینو جاش خریدم :D

• Like
Reactions: jj191

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر