خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS5

با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه کنسول های نسل جدید دارند وارد بازار می شوند و اینکه استانداردهای جدیدی را وارد عرصه می کنند لازم دیدم این تاپیک رو ایجاد کنیم تا در مورد تلویزیون های سازگار و هماهنگ با این کنسول با یکدیگه بحث و تبادل نظر کنیم
ویژگی های تصویری نسل جدید خروجی تصویر با کیفیت 4k و 8k هستش و همچنین استاندارد جدید hdmi 2.1 هستش
خب تقریبا دیگه همگی با استاندارد های 4k و 8k َنا هستیم و میدونیم که 4k یعنی رزولوشن تصویر با کیفیت 3840X 2160 هستش و 8K رزولوشن 7680X 4320 هستش
اما ورودی HDMI 2.1 چیست و به چه دردی میخورد ؟

ویژگی های HDMI 2.1
2.png

استاندارد HDMI 2.1 دارای پهنای باند خیره کننده 48 گیگابیت در ثانیه است که می‌تواند اقدام به پخش تصاویر 4K با نرخ 120 فریم در ثانیه کرده و تصاویر 8K را نیز با نرخ 60 فریم در ثانیه منتقل سازد. این در حالی است که این درگاه از VRR, eARC, QMS و ALLM در کنار استانداردهای دالبی و HDR پشتیبانی می‌کند. انتقال این حجم از اطلاعات تنها از عهده درگاه HDMI 2.1 برخواهد آمد.
رخی از ویژگی‌های HDMI 2.1 را می‌توان در کنترلرهای HDMI 2.0 مستقر در تلویزیون‌ها فعال کرد. در نتیجه برخی از کمپانی‌ها با استفاده از این مسئله ادعا می‌کنند که تلویزیون آنها از درگاه HDMI 2.1 به صورت کامل پشتیبانی می‌کند که این مسئله یک فریب تبلیغاتی است. در ادامه به سراغ تلویزیون‌هایی خواهیم رفت که به صورت استاندارد و واقعی، از درگاه HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند.

تلویزیون های شرکت سامسونگ:

Samsung Q950TS
Samsung Q900TS
Samsung Q950R / Q900RB
Samsung Q800T
Samsung Q95T
Samsung Q90T
Samsung Q80T
Samsung Q70T

تلویزیون های شرکت Vizo:

تمامی OLEDهای تولید شده در سال 2020
سری P و Quantum X 2020

تلویزیون های شرکت ال جی:

LG RX/ZX
LG WX/GX
LG CX/BX
LG NANO99/ LG NANO97/ LG NANO90/ LG NANO90/ LG NANO85
LG R9/Z9/W9/E9/C9/B9
LG SM99/SM98/SM95

تلویزیون های شرکت سونی:

Sony X900H / XH900
Sony Z9G / ZG9

تلویزیون های شرکت TCL:

TCL X915

با توجه به اینکه ورودی HDMI 2.1 یک امکان جدید رو برای شما به ارمغان میاره باید اشاره کرد که خرید تلویزیون هایی با این ورودی هیچ گونه الزامی برای نسل جدید نداشته و شما با همان HDMI 2.0 هم براحتی و بدون مشکل می توانید نسل جدید را تجربه کنید

کدام یک از تلویزیون های بازار را بخریم که پنل بهتری داشته باشد ؟ OLED - QLED - IPS - TFT - VA ?

خب شاید برای شما هم همین سوال پیش آمده باشد که کدوم پنل برای ما مناسب تر است ؟

هر کدام از این پنل ها مزایا و معایب خود را دارند و شما باید بسته به سلیقه ی خود انتخاب کنید . اگر بخواهیم در مورد هر کدام بحث بکنیم مطلب خیلی طولانی میشه فقط نکات کمی رو در موردشمون میگم خودتون بر اساس نیاز خودتون انتخاب کنید

صفحات OLED

از بهترین نمایشگر ها هستند که کنتراست تصویر بالا و و وضوح بالایی دارند همچنین نمایش رنگ مشکی و عمق رنگ مشکی را بخوبی نمایش می دهند ، زاویه ی دید خوبی دارند و مناسب تماشای فیلم و بازی هستند

اما ایرادات این نوع نمایشگر

ریسک BURN IN یا سوخته شدن نمایشگر پنل بر اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده از تصاویر ثابت در نمایشگر
عمر کوتاه تر نسبت به صفحات IPS و LED

یک نمونه OLED با صفحه Burn in شده

178594

صفحات QLED

این نمایشگرها نوع از نمایشگرهایی هستند که مشکلات OLED را نداشته ولی در مقابل OLED عمق رنگ مشکی را ندارند ولی باز هم کیفیت عالی و شفافیت خوبی را دارند همچنین غلظت رنگ در این نمایشگرها بالاتر است
مهمترین مزیت QLED ها نسبت OLED ها روشنایی بیشتر آن هاست در صورتی که نور بیشتر رو می پسندید QLED برای شماست

صفحات IPS

178597
مهم ترین مزیت IPS ها زوایای دید آن هاست همانطور که در بالا می بینید نسبت به صفحات TN زوایه دید بهتری دارند همچنین نور پس زمینه آن ها بیشتر است
اما مهم ترین عیب صفحات IPS مشکل نشت نور تصویر است که البته در مدل های جدید بسیار کمتر شده اما همچنان وجود دارد اما نیازی به نگرانی نیست بلکه فقط در صفحات مشکی قابل دید است
لذا اگر در شب بازی میکنید یا فیلم میبینید این پنل مناسب شما نیست

179920

یک مقایسه ساده براتون آماده کردم در مورد اینکه کدوم از تلویزیونها برای ما بهتره oled- qled -va
توی تصویر بالا نگاه کنید
از سمت چپ اولی oled cx هستش دومی q90t سامسونگ و سومی x900h سونی
نکته ی حائز اهمیت این عکس ایرادی هستش که من همیشه توی oled ها و صفحات سوپر امولد میبینم
به نور خورشید و رنگ سفید دقت کنید در oled همون طور که میبینید مشکل عمده صفحات oled خوب نمایش ندادن رنگ سفید است .
هر چقدر در نمایش رنگ مشکی توانا هستد در نمایش رنگ سفید خالص عاجز هستند!
برای سامسونگ بسیار پرنور و برای سونی طبیعی تر هستش بازم بسته به سلیقه ی شماست که چه تلویزیونی میخواهید خرید کنید

:Thumbsup:
تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

خب با توجه به اینکه خیلی از دوستان در صدد خرید X900h شدن لازم دونستم اینجا بهترین تنظیمات رو قرار بدم
خب ابتدا دکمه home رو بزنید وارد Setting گوشه تصویر که شبیه چرخ دهنده هست بشید
به قسمت Display بروید

اول گزینه های Auto Picture Mode و Light Sensor رو غیر فعال کنید

Sony X900H Calibration Settings 8

SDR

این حالت نمایش برای نمایش تصاویر استاندارد یا همون غیر HDR هستش
یادتون باشه حالت Auto Local Dimming رو خاموش کنید میتونید Brightness رو خودتون مطابق دلخواهتون تنظیم کنید اما من روی 40 گذاشتم
کنتراست رو روی 90 و gamma رو روی -2 قرار بدید
Sony X900H Calibration Settings 9

Clarity

Sony X900H Calibration Settings 12

خب Sharpness رو روی 50 بگذارید Reality Creation و Random Noise Reduction و Digital Noise Reduction رو غیر فعال کنید
ای گزینه ها میتونه برای دیدن تصاویر رزولوشن پایین خیلی موثر باشه در صورتی فیلم کیفیت پایین میبینید فعالش کنید اگر ویدئو کیفیت بالا خواستید ببینید غیر فعالش کنید ولی به صورت پیش فرض غیر فعال باشه بهتره

HDR

اگر میخواهید برای HDR تنظیم کنید تلویزیون رو و تصاویر شما خیلی کم نور هستش گزینه های Local Dimming, X-Tended Dynamic Range و Advanced Contrast Enhancer رو روی High تنظیم کنید .
برای فعال سازی 4K 120HZ میتونید بر روی Hdmi مورد نظر رفته و گزینه Enhanced Format رو انتخاب کنید

یادتون باشه حتما باید Tv آپدیت شده باشه !

Motion Settings

خب میرسیم به لذت بخش ترین بخش TV یعنی روان کردن تصاویر که این تلویزیون بنظرم توش بی نظیر بوده
وارد بخش Motion بشید گزینه Motionflow رو انتخاب کنید بگذارید روی حالت Custom و Smoothness رو بگذارید روی MAX و Clearness رو روی 1 قرار بدید
جالبه بدونید تصاویر رو به حدی نرم میکنه که من بازی کربی سوئیچ رو روش تست گرفتم بازی انگار 60 فریم کامل شد در صورتی که خودش 30 فریمه !

White Balance Settings
خب این تنظیم رنگ سفیدی که در 10 بخش هستش رو طبق تصاویر انجام بدید تلویزیون به بهترین حالت خودش میرسه

Sony X900H Calibration Settings 15

Sony X900H Calibration Settings 16

Sony X900H Calibration Settings 17

Sony X900H Calibration Settings 18

Sony X900H Calibration Settings 19

Sony X900H Calibration Settings 20

Sony X900H Calibration Settings 21

Sony X900H Calibration Settings 22

Sony X900H Calibration Settings 23

Sony X900H Calibration Settings 24

Sony X900H Calibration Settings 25

Attachments

• TN-vs-IPS.jpg
    TN-vs-IPS.jpg
    182.4 KB · مشاهده: 65
آخرین ویرایش:

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
منم چند ماه پیش یه BENQ EX2510 گرفتم یه پیکسل سبز رنگ داره، فقط هم تو رنگ مشکی مشخص میشه،راهی نداره درست بشه نه؟
یسری نرم افزار برای برطرف کردنش هست تست کن من رو یه 4ktv این مشکلو داشتم البته پیکس سیاه شده بود درست وسطش بود حسابی رو مخ! چند بار از این نرم افزارها استفاده کردم بعد یه مدتی درست شد
Stuck/dead pixel fixer software
اینو گوگل کن

اینجام هست :
The 5 Best Softwares to Fix Dead/Stuck Pixels on your Windows PC

البته ۱۰۰% نمیشه گفت برطرف میکنه اما به امتحان کردنش میارزه

• Like
Reactions: B!G_BosS

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین
تلویزیون الجی نانو 86 دارم اما کیفیت تصویر و .... راضی کننده نیست

دوستان مانیتور خمیده یا تلویزیون با مشخصات

4k
+HDR10
Dolby Vision
پورت ورودی HDMI 2.1
تکنولوژی ALLM
تکنولوژی VRR
تکنولوژی AMD FreeSync
تکنولوژی Nvidia G-Sync
پشتیبانی از HGiG
حالت بازی یا Game Mode
زمان پاسخگویی تصویر ( 1 میلی ثانیه)

با بودجه 35-45 میلیون تومان

چی پیشنهاد میدید؟
لطفا یه راهنمایی کنید
با تشکر
lg g1
lg c1
sony a80j

• Like
Reactions: amir200h

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
سلام. تا رنج 20 تومن تلویزیون 50 یا 55 چی خوبه؟
دوست عزیز تو این قیمت به جای اینکه برید بر فرض سری کیولد ۵۰ اینچ یا ۵۵ اینچ بخرید یه چند تومن روش بذار سری ۸۰۰۰ ۶۵ اینچ خرید بشه بهتره. ۶۵ اینچ کجا و ۵۵ اینچ کجا. اصلا تلویزیون های بزرگ جزئیات بیشتری نشون میدن اینو به واقع در گیم مشاهده کردم وقتی از ۵۰ اینچ سوئیچ کردم به ۶۵ اینچ. ضمن اینکه لذت بیشتری هم داره سایز بزرگتر. و اینکه کیولد ها سری ۶۰a خیلی تفاوتی با led ها ندارن و فقط به خاطر یدک کشیدن اسم کیولد قیمت خیلی زیادتر دارن. به نظرم که همون ۶۵ اینچ led 4k بخرید. سامسونگ رنگهای خیلی طبیعی داره حتی بدون کیولد🙂

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین
دوست عزیز تو این قیمت به جای اینکه برید بر فرض سری کیولد ۵۰ اینچ یا ۵۵ اینچ بخرید یه چند تومن روش بذار سری ۸۰۰۰ ۶۵ اینچ خرید بشه بهتره. ۶۵ اینچ کجا و ۵۵ اینچ کجا. اصلا تلویزیون های بزرگ جزئیات بیشتری نشون میدن اینو به واقع در گیم مشاهده کردم وقتی از ۵۰ اینچ سوئیچ کردم به ۶۵ اینچ. ضمن اینکه لذت بیشتری هم داره سایز بزرگتر. و اینکه کیولد ها سری ۶۰a خیلی تفاوتی با led ها ندارن و فقط به خاطر یدک کشیدن اسم کیولد قیمت خیلی زیادتر دارن. به نظرم که همون ۶۵ اینچ led 4k بخرید. سامسونگ رنگهای خیلی طبیعی داره حتی بدون کیولد🙂
تا بوده همیشه سامسونگ چه تو گوشی چه تو تلویزیون اغراق رنگ داشته و رنگ های طبیعی و نزدیک به واقعیت واسه سونی بوده.

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
تا بوده همیشه سامسونگ چه تو گوشی چه تو تلویزیون اغراق رنگ داشته و رنگ های طبیعی و نزدیک به واقعیت واسه سونی بوده.
یعنی واقعا کی میخواید دست از تعصب روی مارک خاصی بردارید!
در کل بدون تعصب نظر بدیم
الان دیگه همه میدونن سامسونگ تو گوشی‌هاش بهترین صفحه نمایش هارو میزنه حتی گوشی‌های معمولیش! اونوقت شما میخواید فکت صادر کنید جالب اینجاست چند نفر هم میان کامنتتونو لایک میکنن چون یا قدیمی هستید تو سایت یا ناظمی مدیری چیزی. شما هم خوشحال به نظرهای متعصبانتون ادامه میدید
بنده هم با گوشی سونی کارکردم هم سامسونگ هم بهترین تلویزیون سونی رو داشتم هم سامسونگ های ۴کی رو کار کردم ( البته نه بهترین سامسونگارو).
اولا اگه بحث ماندگاری و مقاوت تلویزیون باشه سامسونگ ها واقعا حرف های زیادی واسه صحبت دارن. ولی صحبت سر کیفیت تصویر هست جایی که شما عرض کردید سونی ها بهترین تصویر رو دارن. اتفاقا من خودم قبول دارم کیفیت تصویر تلویزیون های سونی رو. تلویزیون های سونی و کلا صفحه نمای هایش های سونی یکی از با کیفیت ترین ها هستند واقعا. تا جایی که وقتی باهاشون کار کنید فکر برند دیگه ای به ذهنتون نمیرسه که این واقعا نقطه قوت صفحات نمایش این برند است. ولی اون کیفیت تصویری که شما می‌بینید و براتون دلچسب هست به واسطه تکنولوژی هایی مثل x reality یا قبلا ها براویا ۳ و صفحات تریلومینوس ایجاد شده. یعنی x reality کیفیت تصویر رو بهبود می‌بخشه و نتیجه میشه اونی که کاربر میبینه. ولی تلویزیون های سامسونگ یا برند های دیگه تصویر رو خام همونجوری که موتور پردازش پرداخت میکنه نشون میده این یعنی یه تلویزیون 4k مثل سامسونگ بدون داشتن فناوری عالی ای مثل ایکس ریالیتی میتونه همیچین کیفیت تصویری رو بده. کهداین عالیه
البته خوبی تلویزیون های سونی اینه که این فناوری پردازش رو تو تلویزیون های میان رده مثل سری ۷۰۰۰ یا ۸۰۰۰ یا ۸۵۰۰ هم مثل سری های اولد بالا رده و ۹۰۰۰ به کار میبره. ولی سامسونگ مثلا تکنولوژی کیولد رو در تلویزیون های گرونش به کار میگیره. که البته اگه میخواید نهایت قدرت کیولد رو ببینید هم باید بهترین مدل رو بخرید. که البته باز میگم سامسونگ ها میان رده هاشونم کیفیت تصویر عالی دارن. اینجا خوب بحث خیلی داغ میشه که کدوم برند بهترین رنگ هارو پرداخت میکنن. شما احتمالا با تلویزیون های جدید سامسونگ کار نکردید چون حق با شماست تلویزیون های قدیمی این شرکت مشکل اغراق رنگ داشتن البته نه همشون و بعضیاشون ولی الان فرق کرده در کل
خود رنگ های تلویزیون سونی همیشه تمایل به گرمی داره برای همین رنگ زرد و سبز رو عالی نشون میده. ولی سامسونگ ها تمایل به آبی دارن. این برای همه تلویزیون هاشون تا حدودی بوده که با کالیبره کردن تلویزیون میشه رفعش کرد..
تو خرید تلویزیون باید به نکاتی مثل کنتراست تصویر هم توجه بشه که صفحات va کنتراست بهتری ایجاد میکنن.
و در آخر در انتخاب تلویزیون ۲ تا بحث هست که باید رعایت بشه. یکی سلیقه که مثلا رنگ های اغراق شده میپسندید یا طبیعی. یکی هم نگرش واقعی.

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,488
نام
امین
یعنی واقعا کی میخواید دست از تعصب روی مارک خاصی بردارید!
در کل بدون تعصب نظر بدیم
الان دیگه همه میدونن سامسونگ تو گوشی‌هاش بهترین صفحه نمایش هارو میزنه حتی گوشی‌های معمولیش! اونوقت شما میخواید فکت صادر کنید جالب اینجاست چند نفر هم میان کامنتتونو لایک میکنن چون یا قدیمی هستید تو سایت یا ناظمی مدیری چیزی. شما هم خوشحال به نظرهای متعصبانتون ادامه میدید
بنده هم با گوشی سونی کارکردم هم سامسونگ هم بهترین تلویزیون سونی رو داشتم هم سامسونگ های ۴کی رو کار کردم ( البته نه بهترین سامسونگارو).
اولا اگه بحث ماندگاری و مقاوت تلویزیون باشه سامسونگ ها واقعا حرف های زیادی واسه صحبت دارن. ولی صحبت سر کیفیت تصویر هست جایی که شما عرض کردید سونی ها بهترین تصویر رو دارن. اتفاقا من خودم قبول دارم کیفیت تصویر تلویزیون های سونی رو. تلویزیون های سونی و کلا صفحه نمای هایش های سونی یکی از با کیفیت ترین ها هستند واقعا. تا جایی که وقتی باهاشون کار کنید فکر برند دیگه ای به ذهنتون نمیرسه که این واقعا نقطه قوت صفحات نمایش این برند است. ولی اون کیفیت تصویری که شما می‌بینید و براتون دلچسب هست به واسطه تکنولوژی هایی مثل x reality یا قبلا ها براویا ۳ و صفحات تریلومینوس ایجاد شده. یعنی x reality کیفیت تصویر رو بهبود می‌بخشه و نتیجه میشه اونی که کاربر میبینه. ولی تلویزیون های سامسونگ یا برند های دیگه تصویر رو خام همونجوری که موتور پردازش پرداخت میکنه نشون میده این یعنی یه تلویزیون 4k مثل سامسونگ بدون داشتن فناوری عالی ای مثل ایکس ریالیتی میتونه همیچین کیفیت تصویری رو بده. کهداین عالیه
البته خوبی تلویزیون های سونی اینه که این فناوری پردازش رو تو تلویزیون های میان رده مثل سری ۷۰۰۰ یا ۸۰۰۰ یا ۸۵۰۰ هم مثل سری های اولد بالا رده و ۹۰۰۰ به کار میبره. ولی سامسونگ مثلا تکنولوژی کیولد رو در تلویزیون های گرونش به کار میگیره. که البته اگه میخواید نهایت قدرت کیولد رو ببینید هم باید بهترین مدل رو بخرید. که البته باز میگم سامسونگ ها میان رده هاشونم کیفیت تصویر عالی دارن. اینجا خوب بحث خیلی داغ میشه که کدوم برند بهترین رنگ هارو پرداخت میکنن. شما احتمالا با تلویزیون های جدید سامسونگ کار نکردید چون حق با شماست تلویزیون های قدیمی این شرکت مشکل اغراق رنگ داشتن البته نه همشون و بعضیاشون ولی الان فرق کرده در کل
خود رنگ های تلویزیون سونی همیشه تمایل به گرمی داره برای همین رنگ زرد و سبز رو عالی نشون میده. ولی سامسونگ ها تمایل به آبی دارن. این برای همه تلویزیون هاشون تا حدودی بوده که با کالیبره کردن تلویزیون میشه رفعش کرد.
تو خرید تلویزیون باید به نکاتی مثل کنتراست تصویر هم توجه بشه که صفحات va کنتراست بهتری ایحاد میکنن.
و در آخر در انتخاب تلویزیون ۲ تا بحث هست که باید رعایت بشه. یکی سلیقه که مثلا رنگ های اغراق شده میپسندید یا طبیعی. یکی هم نگرش واقعی.
تعصب 😅
جالب بود بگذریم.

اینکه شما از نظر کیفیت تصویر و کیفیت ساخت سامسونگ رو برتر میدونید نشون از تعصب داره.
توی جمهوری بخش تعمیرات تشریف ببرید رتبه 1 بعد از چینی ها و ایرانی ها همین سامسونگ هست، اونم علتش اینه تو ایران کلی مونتاژی هست.
خوشحال میشم اون دو مدل سونی و سامسونگی که باهاشون کار کردی و بگی تا ما هم بدونیم چطور سامسونگ رنگ طبیعی و بهتری رو داده.
الان شاخص و مرجع اولدها الجی هست و سامسونگ تازه امسال وارد این تکنولوژی تو تلویزیون شده و این مورد بحث نیست!
شما گفتی سامسونگ تو نشون دادن رنگ طبیعی تا الان بهترین بوده و من چون بار اوله اینو میشنوم خوشحال میشم بدونم شما کدوم دو مدل از این برندها رو کنار هم مقایسه کردید و به این نتیجه رسیدید.

آخرین ویرایش:

maravess

کاربر سایت
Oct 29, 2012
126
سلام
آیا بالا بردن رزولوشن و کنتراست توی حالت گیمینگ ، تاثیری در اینپوت لگ و این چیزا داره؟
توی تار شدن تصویر توی حرکتهای سریع تصویر چطور؟
(تلوزیون x9000h )

Parmidgamergirl

کاربر سایت
Mar 6, 2022
154
تعصب 😅
جالب بود بگذریم.

اینکه شما از نظر کیفیت تصویر و کیفیت ساخت سامسونگ رو برتر میدونید نشون از تعصب داره.
توی جمهوری بخش تعمیرات تشریف ببرید رتبه 1 بعد از چینی ها و ایرانی ها همین سانسونگ هست، اونم علتش اینه تو ایران کلی مونتاژی هست.
خوشحال میشم اون دو مدل سونی و سامسونگی که باهاشون کار کردی و بگی تا ما هم بدونیم چطور سامسونگ رنگ طبیعی و بهتری رو داده.
الان شاخص و مرجع اولدها الجی هست و سامسونگ تازه امسال داره وارد این تکنولوژی تو تلویزیون شده و این مورد بحث نیست!
شما گفتی سامسونگ تو نشون دادن رنگ طبیعی تا الان بهترین بوده و من چون بار اوله اینو میشنوم خوشحال میشم بدونم شما کدوم دو مدل از این برندها رو کنار هم مقایسه کردید و به این نتیجه رسیدید.
من تو حرفام نگفتم کیفیت سامسونگ رو برتر میدونم. دارم میگم یا بحث سلیقه مطرحه یا نگرش واقعی. یکی سامسونگ رو دوس داره یکی سونی یکی هم اصلا یه برند دیگه رو
الانم که تلویزیون های همه برند ها نزدیک همن از لحاظ مشخصات. اولویت های خرید هر شخصی متفاوته. بازم میگم تو انتخاب اینکه بگیم کدوم بهتره یا بحث تعصب هست و یا سلیقه که خیلی خوبه دومی رو معیار بذاریم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dead2021

Thanos

کاربر سایت
Jun 14, 2022
96
لطفا نظر شخصیتون رو به عنوان نظر تخصصی ارائه ندین بچه هارو تو انتخاب برای خرید گیج نکنین
سلیقه شخصی خودتون هر چی هست برا خودتون(هر برندی که فکر میکنین رنگ بهتری داره یا هر مشخصه دیگه ای)
از نظر color accuracy تو این سه برند تاپ 3
1-sony
2-lg
3-samsung
چه بسا بماند سامسنوگ دالبی ویژن هم پشتیبانی نمیکنه و خیلی موارد دیگر
سامسونگ pinkish screen هم هست تو اکثر مدل هاش که خیلی تو ذوق میزنه برا افرادی که حساسن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر