خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS5

با سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه کنسول های نسل جدید دارند وارد بازار می شوند و اینکه استانداردهای جدیدی را وارد عرصه می کنند لازم دیدم این تاپیک رو ایجاد کنیم تا در مورد تلویزیون های سازگار و هماهنگ با این کنسول با یکدیگه بحث و تبادل نظر کنیم
ویژگی های تصویری نسل جدید خروجی تصویر با کیفیت 4k و 8k هستش و همچنین استاندارد جدید hdmi 2.1 هستش
خب تقریبا دیگه همگی با استاندارد های 4k و 8k َنا هستیم و میدونیم که 4k یعنی رزولوشن تصویر با کیفیت 3840X 2160 هستش و 8K رزولوشن 7680X 4320 هستش
اما ورودی HDMI 2.1 چیست و به چه دردی میخورد ؟

ویژگی های HDMI 2.1
2.png

استاندارد HDMI 2.1 دارای پهنای باند خیره کننده 48 گیگابیت در ثانیه است که می‌تواند اقدام به پخش تصاویر 4K با نرخ 120 فریم در ثانیه کرده و تصاویر 8K را نیز با نرخ 60 فریم در ثانیه منتقل سازد. این در حالی است که این درگاه از VRR, eARC, QMS و ALLM در کنار استانداردهای دالبی و HDR پشتیبانی می‌کند. انتقال این حجم از اطلاعات تنها از عهده درگاه HDMI 2.1 برخواهد آمد.
رخی از ویژگی‌های HDMI 2.1 را می‌توان در کنترلرهای HDMI 2.0 مستقر در تلویزیون‌ها فعال کرد. در نتیجه برخی از کمپانی‌ها با استفاده از این مسئله ادعا می‌کنند که تلویزیون آنها از درگاه HDMI 2.1 به صورت کامل پشتیبانی می‌کند که این مسئله یک فریب تبلیغاتی است. در ادامه به سراغ تلویزیون‌هایی خواهیم رفت که به صورت استاندارد و واقعی، از درگاه HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کنند.

تلویزیون های شرکت سامسونگ:

Samsung Q950TS
Samsung Q900TS
Samsung Q950R / Q900RB
Samsung Q800T
Samsung Q95T
Samsung Q90T
Samsung Q80T
Samsung Q70T

تلویزیون های شرکت Vizo:

تمامی OLEDهای تولید شده در سال 2020
سری P و Quantum X 2020

تلویزیون های شرکت ال جی:

LG RX/ZX
LG WX/GX
LG CX/BX
LG NANO99/ LG NANO97/ LG NANO90/ LG NANO90/ LG NANO85
LG R9/Z9/W9/E9/C9/B9
LG SM99/SM98/SM95

تلویزیون های شرکت سونی:

Sony X900H / XH900
Sony Z9G / ZG9

تلویزیون های شرکت TCL:

TCL X915

با توجه به اینکه ورودی HDMI 2.1 یک امکان جدید رو برای شما به ارمغان میاره باید اشاره کرد که خرید تلویزیون هایی با این ورودی هیچ گونه الزامی برای نسل جدید نداشته و شما با همان HDMI 2.0 هم براحتی و بدون مشکل می توانید نسل جدید را تجربه کنید

کدام یک از تلویزیون های بازار را بخریم که پنل بهتری داشته باشد ؟ OLED - QLED - IPS - TFT - VA ?

خب شاید برای شما هم همین سوال پیش آمده باشد که کدوم پنل برای ما مناسب تر است ؟

هر کدام از این پنل ها مزایا و معایب خود را دارند و شما باید بسته به سلیقه ی خود انتخاب کنید . اگر بخواهیم در مورد هر کدام بحث بکنیم مطلب خیلی طولانی میشه فقط نکات کمی رو در موردشمون میگم خودتون بر اساس نیاز خودتون انتخاب کنید

صفحات OLED

از بهترین نمایشگر ها هستند که کنتراست تصویر بالا و و وضوح بالایی دارند همچنین نمایش رنگ مشکی و عمق رنگ مشکی را بخوبی نمایش می دهند ، زاویه ی دید خوبی دارند و مناسب تماشای فیلم و بازی هستند

اما ایرادات این نوع نمایشگر

ریسک BURN IN یا سوخته شدن نمایشگر پنل بر اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده از تصاویر ثابت در نمایشگر
عمر کوتاه تر نسبت به صفحات IPS و LED

یک نمونه OLED با صفحه Burn in شده

178594

صفحات QLED

این نمایشگرها نوع از نمایشگرهایی هستند که مشکلات OLED را نداشته ولی در مقابل OLED عمق رنگ مشکی را ندارند ولی باز هم کیفیت عالی و شفافیت خوبی را دارند همچنین غلظت رنگ در این نمایشگرها بالاتر است
مهمترین مزیت QLED ها نسبت OLED ها روشنایی بیشتر آن هاست در صورتی که نور بیشتر رو می پسندید QLED برای شماست

صفحات IPS

178597
مهم ترین مزیت IPS ها زوایای دید آن هاست همانطور که در بالا می بینید نسبت به صفحات TN زوایه دید بهتری دارند همچنین نور پس زمینه آن ها بیشتر است
اما مهم ترین عیب صفحات IPS مشکل نشت نور تصویر است که البته در مدل های جدید بسیار کمتر شده اما همچنان وجود دارد اما نیازی به نگرانی نیست بلکه فقط در صفحات مشکی قابل دید است
لذا اگر در شب بازی میکنید یا فیلم میبینید این پنل مناسب شما نیست

179920

یک مقایسه ساده براتون آماده کردم در مورد اینکه کدوم از تلویزیونها برای ما بهتره oled- qled -va
توی تصویر بالا نگاه کنید
از سمت چپ اولی oled cx هستش دومی q90t سامسونگ و سومی x900h سونی
نکته ی حائز اهمیت این عکس ایرادی هستش که من همیشه توی oled ها و صفحات سوپر امولد میبینم
به نور خورشید و رنگ سفید دقت کنید در oled همون طور که میبینید مشکل عمده صفحات oled خوب نمایش ندادن رنگ سفید است .
هر چقدر در نمایش رنگ مشکی توانا هستد در نمایش رنگ سفید خالص عاجز هستند!
برای سامسونگ بسیار پرنور و برای سونی طبیعی تر هستش بازم بسته به سلیقه ی شماست که چه تلویزیونی میخواهید خرید کنید

:Thumbsup:
تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

تنظیم تلویزیون X900h سونی با بهترین کیفیت و رنگ بندی

خب با توجه به اینکه خیلی از دوستان در صدد خرید X900h شدن لازم دونستم اینجا بهترین تنظیمات رو قرار بدم
خب ابتدا دکمه home رو بزنید وارد Setting گوشه تصویر که شبیه چرخ دهنده هست بشید
به قسمت Display بروید

اول گزینه های Auto Picture Mode و Light Sensor رو غیر فعال کنید

Sony X900H Calibration Settings 8

SDR

این حالت نمایش برای نمایش تصاویر استاندارد یا همون غیر HDR هستش
یادتون باشه حالت Auto Local Dimming رو خاموش کنید میتونید Brightness رو خودتون مطابق دلخواهتون تنظیم کنید اما من روی 40 گذاشتم
کنتراست رو روی 90 و gamma رو روی -2 قرار بدید
Sony X900H Calibration Settings 9

Clarity

Sony X900H Calibration Settings 12

خب Sharpness رو روی 50 بگذارید Reality Creation و Random Noise Reduction و Digital Noise Reduction رو غیر فعال کنید
ای گزینه ها میتونه برای دیدن تصاویر رزولوشن پایین خیلی موثر باشه در صورتی فیلم کیفیت پایین میبینید فعالش کنید اگر ویدئو کیفیت بالا خواستید ببینید غیر فعالش کنید ولی به صورت پیش فرض غیر فعال باشه بهتره

HDR

اگر میخواهید برای HDR تنظیم کنید تلویزیون رو و تصاویر شما خیلی کم نور هستش گزینه های Local Dimming, X-Tended Dynamic Range و Advanced Contrast Enhancer رو روی High تنظیم کنید .
برای فعال سازی 4K 120HZ میتونید بر روی Hdmi مورد نظر رفته و گزینه Enhanced Format رو انتخاب کنید

یادتون باشه حتما باید Tv آپدیت شده باشه !

Motion Settings

خب میرسیم به لذت بخش ترین بخش TV یعنی روان کردن تصاویر که این تلویزیون بنظرم توش بی نظیر بوده
وارد بخش Motion بشید گزینه Motionflow رو انتخاب کنید بگذارید روی حالت Custom و Smoothness رو بگذارید روی MAX و Clearness رو روی 1 قرار بدید
جالبه بدونید تصاویر رو به حدی نرم میکنه که من بازی کربی سوئیچ رو روش تست گرفتم بازی انگار 60 فریم کامل شد در صورتی که خودش 30 فریمه !

White Balance Settings
خب این تنظیم رنگ سفیدی که در 10 بخش هستش رو طبق تصاویر انجام بدید تلویزیون به بهترین حالت خودش میرسه

Sony X900H Calibration Settings 15

Sony X900H Calibration Settings 16

Sony X900H Calibration Settings 17

Sony X900H Calibration Settings 18

Sony X900H Calibration Settings 19

Sony X900H Calibration Settings 20

Sony X900H Calibration Settings 21

Sony X900H Calibration Settings 22

Sony X900H Calibration Settings 23

Sony X900H Calibration Settings 24

Sony X900H Calibration Settings 25

Attachments

• TN-vs-IPS.jpg
    TN-vs-IPS.jpg
    182.4 KB · مشاهده: 68
آخرین ویرایش:
به نظر من اینکه تولید کجا باشه فرق میکنه.
من یه 43 7100 سامسونگ دارم. حدود 2 سال میشه دارم ازش استفاده میکنم.تولید اسلوانی هست. معمولا این سری ها هم تولید خود کره ندارن و فقط 2 مدل اسلوانی و مصر تو بازار بود.
در کل بسته به قیمتش راضی بودم. و هر کی پرسیده گفتم خوبه. ولی الان حدود 1 هفته میشه یکی از led هاش نیم سوز شده و چون اج لایت هست یه خط تاریک وسط صفحه افتاده. لازم بود اینجا بگم تا دوستان هم بدونن.
البته این شانسی هست ولی دوستم یه lg کره ای داره و حدود 6 سال استفاده میکنه. تا بحال مشکلی نداشته خدا رو شکر.
البته سرچ کردم و تعمیرش راحت هست ولی پیدا شدن یه تعمیر کار وارد و مطمئن کار سختی هست. و یا پیدا کردن قطعات چون تعمیرش به راحتی در دست خودم برمیاد.
سامسونگ اکثر رفقای منم تو چند سال به مشکل خورده.
ولی سونی تا به حال از هیچکی از اطرافیان مشکلی نبوده و الان من یه تی وی سونی دارم 32 یه 17 سالی هست یه سر روشنه و عین روز اول کار میده.
واسه همینم هست که هنوز بین sony x90j و hisense u8G موندم کدوم و انتخاب کنم.
کیفیت و موندگاری سونی برام ثابت شدست و از اون طرف امتیازها و قیمت عالی هایسنس.

Hisense U8G vs Sony X90J Side-by-Side TV Comparison

آخرین ویرایش:
سامسونگ اکثر رفقای منم تو چند سال به مشکل خورده.
ولی سونی تا به حال از هیچکی از اطرافیان مشکلی نبوده و الان من یه تی وی سونی دارم 32 یه 17 سالی هست یه سر روشنه و عین روز اول کار میده.
واسه همینم هست که هنوز بین sony x90j و hisense u8G موندم کدوم و انتخاب کنم.
کیفیت و موندگاری سونی برام ثابت شدست و از اون طرف امتیازها و قیمت عالی هایسنس.

Hisense U8G vs Sony X90J Side-by-Side TV Comparison
منم 5 سال سونی داشتم هیچیش نشد

یک سونی با قدمت 12 سال شایدم بیشترم هست که الان خونه فامیل هاست و همچنان کار می کنه
اما کلا جنس های جدید بی کیفیت شدن و البته گرون ترم شدن

در مورد جنس های قدیم یکمی فرق میکنه. خود من یه 32 سامسونگ دارم که سال 87 خریدم.
یه مدت زیادی به عنوان tv خونه خدمت کرد. یه مدت دیگه هم برای مانیتور dvr کار کرد که 24ی روشن بود. هنوز هم سالمه. درسته روشنایی روز اول رو نداره و محسوس کم نور شده. ولی تا بحال خرابی نداشته.

• Like
Reactions: AMIN-1399F
دوستان چیزی که من فهمیدم اینه که PS5 اصلاً رزولوشن 2560 1440 رو ساپورت نمیکنه:|:|
کشف بزرگی کردید :D از اولشم نمی کرد بعد از یک سال همچنان vrr هم نداده

خیلی دیکتاتور و خود خواه بازیه که چون تی وی های خودش این دو تا قابلیت ندارن کلا روش نذاشته

کشف بزرگی کردید :D از اولشم نمی کرد بعد از یک سال همچنان vrr هم نداده

خیلی دیکتاتور و خود خواه بازیه که چون تی وی های خودش این دو تا قابلیت ندارن کلا روش نذاشته
من چند ساله از فضای گیم دورم سر همین الان سر خرید مانیتور تازه فهمیدم!:)) یعنی یا 1080 یا 4k ساپورت میکنه اره؟ این چه مسخره بازیه خب؟ سری ایکس ساپورت میکنه ولی.

• Like
Reactions: Persia Tech
این حرف بر چه اساسه؟
شرکت‌هایی مثل سونی و الجی دهه‌ها روی اعتبار برندشون کار کردن بعد بیان جنس بی‌کیفیت بسازن؟
این شرکتا حاضرن هر غلطی بکنن که کمتر ضرر کنن و بیشتر سود بگیرن
همین سونی عزیز دسته های PS1شو کشتی هم میگرفتی آخ نمیگفت حالا درصد زیادی از کنترلرهاش مشکل دریفت دارن

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

این حرف بر چه اساسه؟
شرکت‌هایی مثل سونی و الجی دهه‌ها روی اعتبار برندشون کار کردن بعد بیان جنس بی‌کیفیت بسازن؟
بر اساس امارهای خرابی و نظرات کاربران هست اینکه سونی کیفیتش بر فرض از سامسونگ یا الجی بیشتره من کاری ندارم اینکه سونی الان با سونی 20 سال پیش کیفیت هاش زمین تا اسمون فرق کرده من با این کار دارم
شما دستگاه ps3 سری اول یا اصلا سری های قبل ترش برو از نزدیک ببینید بعد بیاد 4 یا 5 هم ببینید من الان همچنان دسته ps2 اصلم دارم عین روز اولشه عمرا اگر دسته 4 یا 5 اینقدر عمر کنن که همین الانشم دسته 5 به ماه نکشیده خراب می شه
هنوز تلویزیون های ناسینوال 40 سال پیش دارن کار می کنن کدوم تلویزیون نسل جدیدی عمرا 40 سال کار بده دیگه
ماشینا همین طور چقدر امار خرابی و سوتی هاشون زیاد شدن
همین کارت گرافیک های جدید چقدر سوتی هاش فاحش مهندسی داشتن که مدام بیان درستش کنن
همین محصولات ریزر چقدر جدیدا بی کیفیت شدن که از جعبه درش میارید صدای قرت قرت می دن دکمه هاش کافیه یک سرچ بزنید در حالی که موس مامبا سال 2012 هنوز عین روز اولشه حتی باتریشم همونه
اصلا گوشی های جدید چقدر سریع پیر می شن از بین می رن گوشی k750 دارم هنوز 3 روز شارژ نگه می داره 300 بارم زمین خورده حتی s7 lcd شکسته من به مراتب سر حال تر از نوت 9 هست که یک بارم زمین نخورده 3 برابر همچنان باتری بهترم نگه می داره
این مسله کاهش کیفیت - کاهش کیفیت خدمات - افزایش بی دلیل قیمت چیزی نیستس که بتونید ازش دفاع کنید مگه بخواید خودتون گول بزنید اینکه چیپ سیسلکونی نیستا و هزاران بهانه هم برای ادم های کم سواد هست عین مذاکرات ایران که بازیچه ای برای داستان های دیگر هست کی اخه سر یک مسئله مشخص 10 سال مذاکره می کنه دیگه با 4 تا اجلاس باید تلکیفش مشخص بشه دیگه خواهشا شما از این سیاست های کثیف حمایت نکنید حامی چنین بازی هایی نشید

من چند ساله از فضای گیم دورم سر همین الان سر خرید مانیتور تازه فهمیدم!:)) یعنی یا 1080 یا 4k ساپورت میکنه اره؟ این چه مسخره بازیه خب؟ سری ایکس ساپورت میکنه ولی.
سری ایکس که هیچی ایکس باکس قبلی هم 2k vrr داشت
کلا احترام به مشتری به حداقل خودش در سال های اخیر رسیده اپدیت های اجباری(که خیلی هاشونم پر باگ هستن بدترشم می کنن) یا پالیسی قوانین اجباری - افزایش قیمت و کاهش کیفیت قطعات و خدماتشون همگی نوید اینده درخشانی رو می دن
کلا بحث سونی نیست ماکروسافت هم کم زورگو نیست اما خوب توی کنسول ها قدرت بیشتر دست سونی هست سونی فعلا بیشتر زور می گه

• Like
Reactions: B!G_BosS
سری ایکس که هیچی ایکس باکس قبلی هم 2k vrr داشت
کلا احترام به مشتری به حداقل خودش در سال های اخیر رسیده اپدیت های اجباری(که خیلی هاشونم پر باگ هستن بدترشم می کنن) یا پالیسی قوانین اجباری - افزایش قیمت و کاهش کیفیت قطعات و خدماتشون همگی نوید اینده درخشانی رو می دن
کلا بحث سونی نیست ماکروسافت هم کم زورگو نیست اما خوب توی کنسول ها قدرت بیشتر دست سونی هست سونی فعلا بیشتر زور می گه
اخه تو سرچ هایی که زدم متوجه این موضوع شدم که سونی میتونه با یه اپدیت نرم افزاری این رزولوشن رو به راحتی اضافه کنه ولی چرا نمیکنن؟! فروش تی وی هاشون؟!
الان من اگر مانیتور با رزولوشن ۱۴۴۰ بخرم و پی اس ۵ رو وصل کنم بهش رزولوشنی که بهم میده 1080p هست درسته؟! بعد تو مانیتور کیفیت کار چطور نمایش داده میشه؟!

اخه تو سرچ هایی که زدم متوجه این موضوع شدم که سونی میتونه با یه اپدیت نرم افزاری این رزولوشن رو به راحتی اضافه کنه ولی چرا نمیکنن؟! فروش تی وی هاشون؟!
الان من اگر مانیتور با رزولوشن ۱۴۴۰ بخرم و پی اس ۵ رو وصل کنم بهش رزولوشنی که بهم میده 1080p هست درسته؟! بعد تو مانیتور کیفیت کار چطور نمایش داده میشه؟!
بله دقیقا همینه
بله 1080 پی می شه مگر برخی مانیتورهای جدید که می تونید 4k بذارید به 2k دان می کنن دقیقا برای همین منظورم ساخته شدن

بر اساس امارهای خرابی و نظرات کاربران هست اینکه سونی کیفیتش بر فرض از سامسونگ یا الجی بیشتره من کاری ندارم اینکه سونی الان با سونی 20 سال پیش کیفیت هاش زمین تا اسمون فرق کرده من با این کار دارم
شما دستگاه ps3 سری اول یا اصلا سری های قبل ترش برو از نزدیک ببینید بعد بیاد 4 یا 5 هم ببینید من الان همچنان دسته ps2 اصلم دارم عین روز اولشه عمرا اگر دسته 4 یا 5 اینقدر عمر کنن که همین الانشم دسته 5 به ماه نکشیده خراب می شه
هنوز تلویزیون های ناسینوال 40 سال پیش دارن کار می کنن کدوم تلویزیون نسل جدیدی عمرا 40 سال کار بده دیگه
ماشینا همین طور چقدر امار خرابی و سوتی هاشون زیاد شدن
همین کارت گرافیک های جدید چقدر سوتی هاش فاحش مهندسی داشتن که مدام بیان درستش کنن
همین محصولات ریزر چقدر جدیدا بی کیفیت شدن که از جعبه درش میارید صدای قرت قرت می دن دکمه هاش کافیه یک سرچ بزنید در حالی که موس مامبا سال 2012 هنوز عین روز اولشه حتی باتریشم همونه
اصلا گوشی های جدید چقدر سریع پیر می شن از بین می رن گوشی k750 دارم هنوز 3 روز شارژ نگه می داره 300 بارم زمین خورده حتی s7 lcd شکسته من به مراتب سر حال تر از نوت 9 هست که یک بارم زمین نخورده 3 برابر همچنان باتری بهترم نگه می داره
این مسله کاهش کیفیت - کاهش کیفیت خدمات - افزایش بی دلیل قیمت چیزی نیستس که بتونید ازش دفاع کنید مگه بخواید خودتون گول بزنید اینکه چیپ سیسلکونی نیستا و هزاران بهانه هم برای ادم های کم سواد هست عین مذاکرات ایران که بازیچه ای برای داستان های دیگر هست کی اخه سر یک مسئله مشخص 10 سال مذاکره می کنه دیگه با 4 تا اجلاس باید تلکیفش مشخص بشه دیگه خواهشا شما از این سیاست های کثیف حمایت نکنید حامی چنین بازی هایی نشید
تلویزیون فوق ساده‌ی 40 سال پیش با یه لامپ معمولی مقابل tv های امروزی که حدود 8 میلیون پیکسل دارن، با هیچ فرمولی اصلا قابل مقایسه نیستند‌. روشنایی هزار نیتی و دالبی ویژن و hdr10 و صدها آپشن خاص و ویژه هم بهش اضافه کن.
مثال ماشین هم دقیقا همینه، وقتی توی یه ماشین از قطعات الکترونیکی حساس زیادی استفاده بشه خب معلومه امکان خرابی هم به همین نسبت بیشتر هم میشه( حالا شما از ایرانخودرو یا سایپا ماشین بی‌کیفیت میخری فکر میکنی توی دنیا هم همچین خبریه)
شاید توی بحث ps5 هم اگه رقیب قَدَری مثل xss و xsx رو به روشون نبود و دستشون توی قیمت‌گذاری باز تر بود، احتمالا از قطعات با کیفیت تری استفاده میشد. Ps3 با قیمت 600 دلار هم نشون‌دهنده همین مسئله‌ست.
ضمنا خودم s7 دارم و با باتری فول کلا دوساعت مفید جواب نمیده.

تلویزیون فوق ساده‌ی 40 سال پیش با یه لامپ معمولی مقابل tv های امروزی که حدود 8 میلیون پیکسل دارن، با هیچ فرمولی اصلا قابل مقایسه نیستند‌. روشنایی هزار نیتی و دالبی ویژن و hdr10 و صدها آپشن خاص و ویژه هم بهش اضافه کن.
مثال ماشین هم دقیقا همینه، وقتی توی یه ماشین از قطعات الکترونیکی حساس زیادی استفاده بشه خب معلومه امکان خرابی هم به همین نسبت بیشتر هم میشه( حالا شما از ایرانخودرو یا سایپا ماشین بی‌کیفیت میخری فکر میکنی توی دنیا هم همچین خبریه)
شاید توی بحث ps5 هم اگه رقیب قَدَری مثل xss و xsx رو به روشون نبود و دستشون توی قیمت‌گذاری باز تر بود، احتمالا از قطعات با کیفیت تری استفاده میشد. Ps3 با قیمت 600 دلار هم نشون‌دهنده همین مسئله‌ست.
ضمنا خودم s7 دارم و با باتری فول کلا دوساعت مفید جواب نمیده.
من کاری با اون بخشش ندارم کیفیت ساخت دارم می گم دقت کنید مثالم زدم از دکمه ی موس یا باتری گوشی
باتری گوشی s7 edge من در حالت بی کاری یک هفته کار می کنه با سیم کارت و وای فای بعد از فکر کنم 5 6 سال استفاده
شما چرم بنز قدیمی با جدید مقایسه کنید یا مواردی که قابل قیاس هستن
شما کیفیت پلاستیک ps4 slim با ps3 fat یا ps2 قدیمی مقایسه کنید
اصلا کیفیت ps vita با سوییچ مقایسه کنید 3ds با سوییچ مقایسه کنید
اینکه کارت گرافیک ها رو با 3 برابر قیمت اصلیش می فروشن بعدم می گن اگر ماین کنید کلا از گارانتی خارج می شه دست بازتریم می خوان؟ عملا پول دو تا کارت دارن روش می گیرن بازم حاضر نیستن گارانتیش کنن
یا ps5 که 2 برابر قیمت اصلیش 1000 دلار می فروشن بعد از یک سالم همچنان اوضاع همینه دست باز تریم می خوان؟
اینکه این همه سوتی های تابلو و ابتدایی توی تولید هست که اصلا قبلنا نبود مشابه مشکل دریفت انالوگ یا سوکت پاورهای گرافیک گیگابایت یا پاورهای قابل انفجارش یا دریفت دسته های سوییچ یا مشکل لحیم کاری کارت های evga اینا توجیهی ندارن دقیقا مشابه بازی های جدید که پر باگ و مشکل هستن طرف یک نفره بازی می سازه 0.1 این بازی های بزرگ مشکل نداره یک نفره بازی hd می کنه هیچ باگی توش نمی بینید

اگر سهام دار این شرکت ها هستید بگید من الکی انرژی نذارم :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
    or