خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دوست عزیز نیاز به قبول داشتن نظر بنده نیست..شما یه سرچ ساده بزنی متوجه میشی که سایز توصیه شده برای تی وی 4 کا از 55 اینچ به بالا هست..وگرنه تو سایز پایین تر خیلی تفاوتی دیده نمیشه..اگر تی وی قبلی شما فول اچ دی بوده و اینو خریدی قطعا بخاطر پیکسل بیشتر ازش راضی هستی..
تو مانیتورم بله مورد استفاده و فاصله با نوع استفاده از تی وی فرق داره و بحثش جداست..
تفاوت تعداد پیکسل در سایزهای بالا مشخص میشه..
انشالا که تی وی ای که خریدی بخوب برات کار کنه و ازش راضی باشی..
موفق باشی
وقت بخیر اقا سعید.جسارت نباشه ولی برای این گفتتون لینک معتبری دارید؟

mephist33

کاربر سایت
Nov 21, 2016
79
کلا خرید tv خفن و گرون و البته با استانداردهایی که اساتید اشاره میکنن(فقط برای pspro) کاملا اشتباهه.

به چند دلیل
1-فقط تعدادی از بازی ها uhd یا همون 2160p رو پشتیبانی میکنن.
2-یکی مثل من که gta-dark souls-batman-witcher و..... بازی های اینجوری بازی میکنم همشون 1080p و 30فریم هستن...
3-یه سری فکر میکنن boost mode رو که فعال کنی، خروجی ps هم بذاری 2160p دیگه حله!!! نه داداش شما به محض وارد شدن به بازی 1080p خودش میره رو auto
4-قضیه boost mode - به عنوان مثال قبلا gta v در حین رانندگی فریم تا 22 پایین میومد، اما حالا نهایت میشه 28!!!! یا مثلا dark souls تو مپ irythil of borean valley فریم بهتری میده....

کلا در همین حد و حدوده. توضیحات بیشتر رو میتونید گوگل کنید.

با این تفاسیر، خرید یه tv با کلی استاندارد یکم پول هدر دادنه (البته اینو نسبت به جیب اونایی میگم که 100 تومن واسشون مهمه)

ممکنه یه سری بگن، داداش ما الان یه خوبشو میخریم، ایشالا ps5 اومد عشق میکنیم.

همینطور که tv های 2015 امروز به هیچ دردی نمیخورن، همین اتفاق هم 2019 خواهد افتاد.

امیدوارم این وراجی کمکی که به دوستانی که بین مدل های ریز و درشت، گرون و ارزون یه مقدار گیر کردن کمکی کنه

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
وقت بخیر اقا سعید.جسارت نباشه ولی برای این گفتتون لینک معتبری دارید؟
بله محسن جان تا دلت بخواد منبع هست..یک نمونه که خیلی هم معتبره برات میزارم..تو خط هفتم گفته که 4کا از 50 اینچ به بالا مفید و موثر هست..میتونی خودت بخونی و ترجمه کنی..
زیر این سایز تفاوت زیادی با 1080 دیده نمیشه.

4K TV and UHD: Everything you need to know about Ultra HD | TechRadar

snoko

کاربر سایت
Dec 23, 2008
450
نام
احسان
کلا خرید tv خفن و گرون و البته با استانداردهایی که اساتید اشاره میکنن(فقط برای pspro) کاملا اشتباهه.

به چند دلیل
1-فقط تعدادی از بازی ها uhd یا همون 2160p رو پشتیبانی میکنن.
2-یکی مثل من که gta-dark souls-batman-witcher و..... بازی های اینجوری بازی میکنم همشون 1080p و 30فریم هستن...
3-یه سری فکر میکنن boost mode رو که فعال کنی، خروجی ps هم بذاری 2160p دیگه حله!!! نه داداش شما به محض وارد شدن به بازی 1080p خودش میره رو auto
4-قضیه boost mode - به عنوان مثال قبلا gta v در حین رانندگی فریم تا 22 پایین میومد، اما حالا نهایت میشه 28!!!! یا مثلا dark souls تو مپ irythil of borean valley فریم بهتری میده....

کلا در همین حد و حدوده. توضیحات بیشتر رو میتونید گوگل کنید.

با این تفاسیر، خرید یه tv با کلی استاندارد یکم پول هدر دادنه (البته اینو نسبت به جیب اونایی میگم که 100 تومن واسشون مهمه)

ممکنه یه سری بگن، داداش ما الان یه خوبشو میخریم، ایشالا ps5 اومد عشق میکنیم.

همینطور که tv های 2015 امروز به هیچ دردی نمیخورن، همین اتفاق هم 2019 خواهد افتاد.

امیدوارم این وراجی کمکی که به دوستانی که بین مدل های ریز و درشت، گرون و ارزون یه مقدار گیر کردن کمکی کنه
داداش شما چه مدلی رو برای پرو پیشنهاد میکنی؟

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

• Like
Reactions: eeeeee

mephist33

کاربر سایت
Nov 21, 2016
79
داداش شما چه مدلی رو برای پرو پیشنهاد میکنی؟

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
والا من یه عمر pc بازی میکردم و مانیتور 1 تا 5 ms.

مثل همه بچه ها که input lag براشون مهمه... برای من چندین برابر مهم بود.

اما با چندتا سرچ ساده متوجه شدم تو اکثر بازی ها به جز shooter تا 60ms هم مشکل خاصی نداره!!!

از اونحایی هم که نصف بیشتر بازی ها 1080 هستن، یه مدل ارزون ولی خداییش راضیم کرده.
LG43UH651

همونطوری که دوستان اشاره کردن، شما 4k رو احساس نمیکنی، اما مهم فقط hdr هست که داره.
نمونه تست شده last of us بدون hdr و با hdr خیلی تفاوت داره.

ولی همونطور که گفتم مثلا dark souls رو 1080p هم افت فریم داره چه برسه hdr

البته ناگفته نمونه، بهترین مدل تو این رنج قیمت:

Tcl s405
Tcl p607
هست که بدلیل عدم موجودی من اون مدل که بالا ذکر کردم رو خریدم

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
دوست عزیز نیاز به قبول داشتن نظر بنده نیست..شما یه سرچ ساده بزنی متوجه میشی که سایز توصیه شده برای تی وی 4 کا از 55 اینچ به بالا هست..وگرنه تو سایز پایین تر خیلی تفاوتی دیده نمیشه..اگر تی وی قبلی شما فول اچ دی بوده و اینو خریدی قطعا بخاطر پیکسل بیشتر ازش راضی هستی..
تو مانیتورم بله مورد استفاده و فاصله با نوع استفاده از تی وی فرق داره و بحثش جداست..
تفاوت تعداد پیکسل در سایزهای بالا مشخص میشه..
انشالا که تی وی ای که خریدی بخوب برات کار کنه و ازش راضی باشی..
موفق باشی

این که میفرمایین 4k تو ۵۵ به بالا خودش رو نشون میده حرف کاملی نیست.
شما اگه مثل من از ۵۰ سانتی به تصویر نگاه کنین تو ۲۷ اینچ 4k هم میتونین با دقت پیکسل ها رو ببینین.
عنصر فاصله نقش مهمی داره.
من این چارت ها رو هم قبول ندارم چون برا عوام هستن.
کلا به نطر من تی وی باید 4k باشه حتی اگه ۳۲ اینچ هستش.
من الان iMac 5k دارم ۲۷ اینچ هست و از فاصله ۵۰ سانتی هم دارم بهش نگاه میکنم.
از الان عزا گرفتم که کاش تلویزیون 8k به بازار بیاد وگرنه ۶۵ اینچ 4k از فاصله ۱ متری نابودم میکنه

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
این که میفرمایین 4k تو ۵۵ به بالا خودش رو نشون میده حرف کاملی نیست.
شما اگه مثل من از ۵۰ سانتی به تصویر نگاه کنین تو ۲۷ اینچ 4k هم میتونین با دقت پیکسل ها رو ببینین.
عنصر فاصله نقش مهمی داره.
من این چارت ها رو هم قبول ندارم چون برا عوام هستن.
کلا به نطر من تی وی باید 4k باشه حتی اگه ۳۲ اینچ هستش.
من الان iMac 5k دارم ۲۷ اینچ هست و از فاصله ۵۰ سانتی هم دارم بهش نگاه میکنم.
از الان عزا گرفتم که کاش تلویزیون 8k به بازار بیاد وگرنه ۶۵ اینچ 4k از فاصله ۱ متری نابودم میکنه
دوست عزيز اين چيزي كه شما فرمايش ميكني در مورد مانيتور صدق ميكنه،صفحه نمايش آيمك هم مانيتور محسوب ميشه،اگه دقت كنيد بحث تايپيك در مورد تي وي هست،هيچكسي در فاصله نيم متري تي وي قرار نميگيره،اگرم قرار بگيره كه فاتحه چشماشو بايد بخونه،
من لينك كاملا معتبري در مورد سايز تي وي ٤ كا گذاشتم كه ميتوني ببيني.
شك نداشته باش كه تي وي ٤ كا بايد از سايز ٥٠ تا ٥٥ اينچ به بالا باشه تا بتوني تفاوت كيفيت رو متوجه بشي،
همين الان شما دو تا تي وي ٤٠ اينچ كه يكي فول اچ دي باشه و يكي ٤ كا رو بزار كنار هم و يك تصوير مشترك پخش كن،شايد اختلافي كه مشاهده كني ٣٠ درصد باشه،همين كارو در مورد ٥٥ اينچ به بالا انجام بده اونوقت قشنگ متوجه تفاوت در بين فول اچ دي و ٤ كا ميشي.
كلا ٤ كا بيشتر به درد سايز بزرگ ميخوره چون تراكم پيكسلي بالايي داره و در سايز بزرگ خودشو بيشتر نشون ميده و كيفيت خوبي ارائه ميده وگرنه فول اچ دي در سايزهاي پايين كاملا كافي هست،
موفق باشي

Sent from my iPad using Tapatalk

• Like
Reactions: ps3_360_wii

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
سلام
دوستان یه PS4 pro دارم یه tv میخوام بخرم با قیمت مناسب و کیفیت خوب hdr داشته باشه ترجیحا 4k هم باشه چی پیشنهاد میدین ؟

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
دوست عزيز اين چيزي كه شما فرمايش ميكني در مورد مانيتور صدق ميكنه،صفحه نمايش آيمك هم مانيتور محسوب ميشه،اگه دقت كنيد بحث تايپيك در مورد تي وي هست،هيچكسي در فاصله نيم متري تي وي قرار نميگيره،اگرم قرار بگيره كه فاتحه چشماشو بايد بخونه،
من لينك كاملا معتبري در مورد سايز تي وي ٤ كا گذاشتم كه ميتوني ببيني.
شك نداشته باش كه تي وي ٤ كا بايد از سايز ٥٠ تا ٥٥ اينچ به بالا باشه تا بتوني تفاوت كيفيت رو متوجه بشي،
همين الان شما دو تا تي وي ٤٠ اينچ كه يكي فول اچ دي باشه و يكي ٤ كا رو بزار كنار هم و يك تصوير مشترك پخش كن،شايد اختلافي كه مشاهده كني ٣٠ درصد باشه،همين كارو در مورد ٥٥ اينچ به بالا انجام بده اونوقت قشنگ متوجه تفاوت در بين فول اچ دي و ٤ كا ميشي.
كلا ٤ كا بيشتر به درد سايز بزرگ ميخوره چون تراكم پيكسلي بالايي داره و در سايز بزرگ خودشو بيشتر نشون ميده و كيفيت خوبي ارائه ميده وگرنه فول اچ دي در سايزهاي پايين كاملا كافي هست،
موفق باشي

گرامی
من از سال ۲۰۱۱ به اینور مونیتور رو گذاشتم کنار و فقط از تی وی دارم استفاده میکنم
تا چند ماه پیش هم تی وی سایز ۵۵ گذاشته بودم به عنوان مونیتور اونم از فاصله ۸۰ سانت
چشمای نازنینم هم خراب نشدن
شما یه چیزی رو درست متوجه نشدین
تو سایتها میگن 4k تو ۵۵ به بالا نشون میده خودشو فقط و فقط به خاطر cost benefit هست
چون مردم tv رو میزارن تو پذیرایی طبیعتا تو پذیرایی هم فاصله از tv بالای ۲ متر هستش
وگرنه هرچی رز بیشتر کیفیت هم بیشتر
من تعجب میکنم که شما هی دارین پافشاری میکنین رو هرفتون
اگه حرف شما درست باشه دیگه چرا کمپانیهای موبایل دارن هی زور میزنن رز بیشتر رو بتپونن تو اون LCD به اون کوچیکی !
این چارتها رو هم قطعا دیدین ولی باز میزارم
image

image.php

همونطور که میبینین هیچ جا نگفتن 4k به درد اینچ پایین نمیخوره بلکه میگن 4K به درد فاصله نزدیک نمیخوره که البته اونم به درد عوام میخوره
کلا 4k به درد همه چیز و همه جا میخوره

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
گرامی
من از سال ۲۰۱۱ به اینور مونیتور رو گذاشتم کنار و فقط از تی وی دارم استفاده میکنم
تا چند ماه پیش هم تی وی سایز ۵۵ گذاشته بودم به عنوان مونیتور اونم از فاصله ۸۰ سانت
چشمای نازنینم هم خراب نشدن
شما یه چیزی رو درست متوجه نشدین
تو سایتها میگن 4k تو ۵۵ به بالا نشون میده خودشو فقط و فقط به خاطر cost benefit هست
چون مردم tv رو میزارن تو پذیرایی طبیعتا تو پذیرایی هم فاصله از tv بالای ۲ متر هستش
وگرنه هرچی رز بیشتر کیفیت هم بیشتر
من تعجب میکنم که شما هی دارین پافشاری میکنین رو هرفتون
اگه حرف شما درست باشه دیگه چرا کمپانیهای موبایل دارن هی زور میزنن رز بیشتر رو بتپونن تو اون LCD به اون کوچیکی !
این چارتها رو هم قطعا دیدین ولی باز میزارم
image

image.php

همونطور که میبینین هیچ جا نگفتن 4k به درد اینچ پایین نمیخوره بلکه میگن 4K به درد فاصله نزدیک نمیخوره که البته اونم به درد عوام میخوره
کلا 4k به درد همه چیز و همه جا میخوره
دوست عزيز چرا نگفتن،وقتي سايتهاي معتبر ميگن ٤ كا از ٥٠ به بالا مفيده يعني سايزهاي پايين تر نميتونن به اندازه سايزهاي بالاتر موثر باشن،اصلا يكي از فلسفه هاي ٤ كا بالا بردن تعداد پيكسل جهت استفاده در سايز بالا بوده،چون تو سايزهاي بزرگ فول اچ دي جواب نميده،
بعدشم اگر نوشته قبلي منو خوب بخوني نگفتم تو اينچ پايين ٤ كا تاثير نداره،گفتم ميزان تفاوت در سايز كوچك خيلي كمتر از تفاوت در سايز بزرگه،فقط ٥٥ اينچ نه،از ٥٥ اينچ به بالا،
همين الان اگه ٨ كا بياد مطمئن باش تو سايزهاي خيلي بزرگ بيشتر خودشو نشون ميده،

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
والا رنج قیمت رو ندارم دقیقا فک کنم بین 2 تا 3 مناسب باشه دیگه حداقل 46 اینچ به بالا باشه.
دوست عزيز چون پرو داري حتمن ٤ كا بخر،و حتمنم بالاي ٥٥ اينچ بخر كه تفاوت با فول اچ دي رو كاملا احساس بكني،يمقدار بودجه رو افزايش بده كه بتوني ٥٥ ال جي يا سوني يا سامي بخري،توصيه ميكنم اصلا مونتاژ داخل نخر كه آمار خرابيشون خيلي زياده مخصوصن سامسونگ مونتاژ داخل،ال جي ٨٥٠ الان با حدود ٣٧٠٠ ميتوني ٥٥ اينچشو بخري كه خيلي خوبه و همه ي امكاناتو داره،يكم بيشتر بزاري سوني هم ميتوني بخري

• Like
Reactions: genaveh

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
ببخشید دوستان این موضوع رو اینجا مطرح میکنم
من vlc player رو روی سونی x8000d نصب کردم ولی زیرنویس رو نشون نمیده!
اینکدینگ رو روی utf-8 گذاشتم جواب نداد و همچنین روی arabic 1256 هم همینطور و حتی فرمت زیرنویس رو هم ansi کردم
در صورتی که روی برنامه پیش فرضش و mx player راحت نشون میده
ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر