خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
من cx دارم و زمین تا اسمون با سونی قبلی که پنل va داشت hdr توش فرق می کنه اونجا فقط برخی hdr خوب می شدن بقیه همین مشکل بی روح شدن و خاکستری شدن داشتن اما توی cx تقریبا هیچ hdr اینجوری نمی شه فقط کافیه درست تنظیمش کنید
برای من b7 هست. تو فیلم ها کاملا اوکی هست اما تو 4 که وصل میکنم خیلی بی روح میشه رنگ ها و sdr کیفیت رنگ بهتری ارائه میده. اخرین اپدیتم زدم روش ولی تاثیری نداشته

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
برای من b7 هست. تو فیلم ها کاملا اوکی هست اما تو 4 که وصل میکنم خیلی بی روح میشه رنگ ها و sdr کیفیت رنگ بهتری ارائه میده. اخرین اپدیتم زدم روش ولی تاثیری نداشته
باید HDR ار تنظیمات خود دستگاه به درستی کالیبره کنید من 4 درست کالیبره کردم حتی روی سونی هم خیلی بهتر می شدش

• Like
Reactions: x23are

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
تو ستینگ هم مطابق همون استانداردی ک میخواست کالیبره کردم. خیلی عجیبه اگر کسی b7 یا c7 داره بتونه تجربه اش رو بیان کنه ممنون میشم.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
تقلب سامسونگ در تست HDR تلویزیون

why-4k-matters_main_1.jpg

طبق گزارش‌ها، جدیدترین تلویزیون QN95B Neo QLED سامسونگ در تست‌های HDR تقلب می‌کند. آنطور که به نظر می‌رسد، مدل جدید تلویزیون Neo QLED سامسونگ از الگوریتم هوشمندانه‌ای برای تشخیص بنچمارک‌های HDR و تنظیم خروجی تصویر برای فریب دادن این برنامه‌ها و ارائه نتایج آزمایشی دقیق‌تر از عملکرد واقعی، استفاده می‌کند.

خوشبختانه، راهی برای دور زدن الگوریتم تقلب کارانه سامسونگ و دریافت نتایج دقیق تست HDR پیدا شده است. اکثر ریویوکنندگان و مراجع صدور گواهی، قابلیت‌های HDR را با استفاده از یک پنجره 10% (یعنی 10% از کل صفحه) آزمایش می‌کنند.

الگوریتم تقلب سامسونگ هم بر همین اساس نوشته شده و زمانی شروع به کار می‌کند که آزمایشی را که روی اندازه پنجره 10 درصد انجام می‌شود شناسایی کند؛ این یعنی نمی‌تواند همه اندازه پنجره‌های مختلف را تشخیص دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، وب‌سایتFlatPanelsHD کشف کرد که تلویزیون QN95B Neo QLED سامسونگ نتایج آزمایش HDR بسیار متفاوتی را هنگام استفاده از اندازه پنجره 9٪ به جای 10٪ ارائه می‌دهد.

Samsung-Neo-QLED-TV-2.jpg

بخش نگران‌کننده‌تر قضیه این است که به نظر می‌رسد تلویزیون Neo QLED سامسونگ در هنگام تقلب در بنچمارک‌های HDR، حداکثر روشنایی را تا 80 درصد افزایش می‌دهد. از این رو، برای جلوگیری از آسیب رساندن به نور پس زمینه miniLED، روشنایی نمایشگر از 1300 به 2300 نیت (حتی برای یک لحظه کوتاه) افزایش می‌یابد.

با این حال، بررسی عملکرد دستگاه نشان می‌دهد که تلویزیون Neo QLED سامسونگ در سناریوهای استفاده در دنیای واقعی هرگز به شدت روشنایی 2300 نیت نمی‌رسد. با این وجود به نظر می‌رسد این میزان از افزایش شدت روشنایی در تلویزیون جدید سامسونگ، به طور خاص برای فریب دادن بنچمارک‌های HDR برنامه ریزی شده باشد.

در پاسخ به این موضوع و تقلب صورت گرفته، سامسونگ اعلام کرد به زودی بروزرسانی فریمور جدیدی برای تلویزیون QN95B Neo QLED ارائه می‌کند.

برای ارائه تجربه مشاهده پویاتر برای مصرف‌کنندگان، سامسونگ بروزرسانی نرم‌افزاری ارائه خواهد کرد که روشنایی ثابت محتویاتHDR را در محدوده وسیع‌تری از اندازه پنجره فراتر از استانداردهای صنعتی تضمین می‌کند.

هنوز مشخص نیست که این وعده آپدیت نرم افزاری دقیقاً شامل چه چیزی است. سامسونگ با این بیانیه فضایی را برای تفسیر بیشتر ماجرا باقی گذاشت.

گفته‌های این شرکت می‌تواند به این معنا باشد که سامسونگ بجای کنار گذاشتن الگوریتم خود، آن را طوری بروزرسانی خواهد کرد تا تلویزیون QN95B Neo QLED بتواند بنچمارک‌های HDR را در ابعاد پنجره بزرگ‌تر نیز اجرایی کند.

منبع : شهر سخت افزار

سامسونگ دست به تقلبش خوبه گلسی اس 22 هم بنچمارک ها رو شناسایی می کرد عدد بیشتری می داد برای همین توی یکی از بنچمارک های رسمی که کلا بلاک شده حالا چقدر قبلا پول داده تا بقیه رو ساکت کنه بماند
با این حال اولد خیلی خوبی هست و روشناییش در حد سری جی الجی هست
اما الجی تصاویر به مراتب دقیق تر و کالیبره تری داره حالت گیم الجی به هیچ چیزیم دست نمی زنه تا کیفیت کاهش پیدا کنه اما سامسونگ این کار رو متاسقانه می کنه البته پی سی مد جفتشون کیفیت بدتر می کنه چیزی که من اصلا پیشنهادش نمی کنم

تو ستینگ هم مطابق همون استانداردی ک میخواست کالیبره کردم. خیلی عجیبه اگر کسی b7 یا c7 داره بتونه تجربه اش رو بیان کنه ممنون میشم.
من C7 هم دارم 4 بهش وصل کردم HDR حرف نداشت با LAST REMASTERED با لست گاریدن بازی کردم
شما مشکلت می دونی چیه 4K می ذاریش 4K برای HDMI 2.0 لیمیت بشه به 4.2.0 که اشغاله شما بذارید 1080P
کالر هم فول ار جی بی باشه درست می شه اگر نشد یک گزینه تی وی برای این حالت داره از حالت اتو دستی تنظیمش کنید اما همیشه خودش درست تشخیص می ده

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
سلام
دوستان اگر دغدغه مالی ندارید و روی تلویزیون بازی میکنید .

نگاهی به بی نظیرترین (اندرویدباکس و کنسول بازی ) در یک دستگاه​

nvidia-shield-android-tv-2-jpg.260086

سلام
اسم این دستگاه Nvidia Shield TV PRO است .
این دستگاه دارای امکاناتی است که در هیچ دستگاهی در جهان مشاهده نخواهید کرد !!!!!

قدرتمند ترین مینی کامپیوتر اندرویدی در جهان Nvidia Shield TV PRO

shield-16gb-625-u-png.260087

---------------------------------
کنسول بازی با دسته بازی داخل جعبه
+ یک کنسول بازی اندرویدی که از تمامی بازی های اندروید در بالاترین کیفیت و فریم ریت پشتیبانی می کند و شامل بازی های انحصاری Nvidia هم می شود .

+ یک اندروید باکس (فیلم باکس) با اخرین نخسه اندروید موجود ، اندروید 12
که میتوانید به تمامی سرویس های فیلم و سریال Netflix - Amazon prime
و سرویس های ایرانی فیلم فیلیمو - نماوا و .... دسترسی داشته باشید .

+ مدیا پلیر فوق العاده فوق العاده قوی در بین تمامی اندروید باکس ها
قابلیت پشتیبانی از
تمامی استاندارد های HDR - HDR10- HDR10+
تمامی استاندارد های دالبی ویژن
تمامی فرمت های صوتی و تصویری - AV1- AV9 و ...
پشتیبانی از HEVC X265
پشتیبانی از 10Bit واقعی و کامل

+ قابلیت منحصر به فرد ارتقای محتوا بیا کیفیت پایین به 4k در آن واحد Upscale (همانند تلویزیون ها ، برای تلویزیون های داخلی که قابلیت ارتقای تصویر معمولی به 4k را ندارید بسیار عالیست )

+ پشتیبانی از آخرین نسل پورت ها HDMI 2.1 و USB 3.2

+ یک مینی کامپیوتر اندرویدی فوق العاده قوی با قابلیت اتصال ماس و کیبورد و دسته بازی

و اینک غول مرحله آخر سونی ! Z9J با قدرتمند ترین پردازشگر بصری در بین تلویزیون ها

و با کیفیت ترین تلویزیون 8k در جهان :-j:-j:-j:-j :x:x:x:x

احترام بگذارید !!!!! ^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

ما فقط میتونم عکس این تلویزیون رو ببینیم .... قیمت فضایی داره 188 تا 250 برای سایز 75 و 85 :-t:-t:-??^#(^

sony-z9j-unboxing-1-scaled-1-800x450-jpg.260247

sony-z9j-movie-set-scaled-jpg.260245

ادامه تصاویر در .....

::::: گالری عکسهای TV گیمینگ شما ::::

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

PooyaGH

کاربر سایت
Oct 19, 2011
349

من قبلا B7 داشتم روشنايي hdr كلا پايين هست نسبتا و مشكل بعدي هم اينه كه DTM رو نداره كه از سري ٨ به بعد اضافه شد كه خودش رو ps4 خيلي كمك ميكنه توي hdr.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
چند نکته درباره تلویزیون های جدید خوب است بدانید . (هر چند ما پولمون نمیرسه ولی بدونیم بهتره :-??=((:o:D)

الجی :

+ ظاهر و طراحی Web Os ال جی از تلویزیون های 2022 تغییر کرده است ....
+ جالب است بدانید سیستم عامل تلویزیون های ال جی Web Os بر خلاف نامش بر اساس اپلیکیشن وب نیست ! و سیستم عاملی بر اساس هسته لینوکس است .
+ تلویزیون های سری 7 به بالای 2022 الجی همگی Mini-LED هست.
+ ال جی پیشگام در ارائه نوآوری های جدید ، تعداد تلویزیون های 8k را با با قیمت های اقتصادی تر معرفی کرده و در حال گسترش این نوع تلویزیون ها است .

840_560.jpeg

تلویزیون های سونی :
+ لاین 2023 تلویزیون های سونی همگی به پنل Mini-LED ارتقا خواهند یافت . (سری 8 به بالا)
+ تلویزیون های سری مستر سونی Master برترین تلویزیون های 8k Mini-LED این شرکت هستند که با کیفیت بسیار شبیه به OLED ، ایرادات آن را ندارند .

تلویزیون سامسونگ :
+ با اینکه از مدت ها پیش سامسونگ درتلویزیون های بالا رده از Mini-LED در تلویزیون های خود استفاده کرده ، تلویزیون های میان رده جدید سامسونگ به پنل Mini-LED و پنل جدید ارتقا یافته ADS که بسیار شبیه به IPS است (که کنتراست بهتری دارد و مقاوم تر به ضربه است معرفی شده Q80A)

یکی از بهترین تلویزیون های میان رده 2022 سامسونگ ; برای همه چیز ; فیلم و سریال ، ورزشی و گیم

بهترین پنل IPS در تلویزیون های همرده (پنل ADS ) ; و استفاده از Mini-LED ; کنتراست بسیار خوب

نام مدل : QN85A Samsung

untitled-jpg.261352

بقیه تصاویر در تاپیک زیر

=P~8->8->8->

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: rezvideo

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
دوستانی که تلویزیون OLED دارن . میخواستم بدونم نسل جدید هم مشکل پیکسل سوختگی دارد یا خیر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا صفحه نمایش های (Sup*er AMOLED سامسونگ که در موبایل ها هست هیچ وقت دچار مشکل پیکسل سوختگی نمیشه با وجود بازی های طولانی مدت و یا ثابت بودن لوگوی باتری و آنتن موبایل) و چرا تلویزیون S.uper AMOLED تولید نمیشه که مشکل Burn-in یا پیکسل سوختگی نداشته باشه ؟

کیفیت OLED ها اینقدر عالیه که واقعا دیگه هیچ چیز چشمان رو راضی نمیکنه =P~=((=P~=P~=P~

• Like

darkzside

کاربر سایت
Jan 5, 2010
188
نام
بهرام
یکی از بهترین تلویزیون های میان رده 2022 سامسونگ ; برای همه چیز ; فیلم و سریال ، ورزشی و گیم

بهترین پنل IPS در تلویزیون های همرده (پنل ADS ) ; و استفاده از Mini-LED ; کنتراست بسیار خوب

نام مدل : QN85A Samsung

untitled-jpg.261352

بقیه تصاویر در تاپیک زیر

=P~8->8->8->
تلویزیون خوبیه این مدل، خصوصابه خاطر بک لایت مینی ال. ای .دی پیک پرایتنس مناسبی داره، مشکل اصلی اش همون بحث رایج اینطور پنل ها یعنی کنتراست و بلومینگ و بلک یونیفورمیتی است، اگر محتوای اچ دی آر برای کسی اولویت اول نباشه، انتخاب خوبیه
ویرایش* : با نقدهایی که خوندم و ویدیوهایی که دیدم، نظرم نسبت به این تلویزیون مقداری بهتر شد، به نظرم گزینه مناسبیه، مشکلات بلومینگ و کنتراست و نحوه ی نمایش رنگ سیاه به نظرم با توجه به قیمت و امکاناتی که این تلویزیون داره قابل چشم پوشیه!

دوستانی که تلویزیون OLED دارن . میخواستم بدونم نسل جدید هم مشکل پیکسل سوختگی دارد یا خیر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا صفحه نمایش های (Sup*er AMOLED سامسونگ که در موبایل ها هست هیچ وقت دچار مشکل پیکسل سوختگی نمیشه با وجود بازی های طولانی مدت و یا ثابت بودن لوگوی باتری و آنتن موبایل) و چرا تلویزیون S.uper AMOLED تولید نمیشه که مشکل Burn-in یا پیکسل سوختگی نداشته باشه ؟

کیفیت OLED ها اینقدر عالیه که واقعا دیگه هیچ چیز چشمان رو راضی نمیکنه =P~=((=P~=P~=P~
Super Amoled یا Amoled به نسبت سایر پنل ها قیمت بالاتری داره تولیدش خصوصا تو سایز های بالا (پنل های مانیتور و تی وی )، بنابراین فعلا اقبال شرکت های سازنده رویOLED ، در مورد بِرن این یا حتی پیکسل سوخته، این موارد توی پنل های AMOLED هم وجود داره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: comil2021

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
دوستا میشه یک اندروید باکس قوی معرفی کنید بتونیم فیلم های 4k 60 120 hrtz و hevc 10bit hdr رو بدون کوچکترین فریز و .... پخش کنیم ؟

کاربرد فقط و فقط برای پخش فیلم
بنظرم یه مینی کیس بگیر یه os اندرویدی روش بالا بیار مثل phoenix os یا Bliss os. من خودم با یه مینی پیسی اینتل روش اندروید ریختم یه کاری که خیلی باید هزنیه میداشت رو با هزنیه خیلی کم جمش کردم.
ولی حتما به ورژن hdmi و خروجی رزولوشنش باید توجه کنی با توجه به این کاربردی ک میخوای ازش داشته باشی

ehsanxxx3

کاربر سایت
Aug 30, 2021
11
من یه مانیتور اچ پی prodisplay p221 دارم که ورودی DVI-d داره که با تبدیل به hdmi هرچیزی(لپتاپ، رسیور و...) بهش وصل میکنم اوکی هست اما ps4 رو بهش وصل میکنم فقط چراغ روی مانیتور سفید میشه(یعنی یه دیوایس متصل هست) اما تصویر مشکیه. مشکلش بنظرتون چیه؟

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
من یه مانیتور اچ پی prodisplay p221 دارم که ورودی DVI-d داره که با تبدیل به hdmi هرچیزی(لپتاپ، رسیور و...) بهش وصل میکنم اوکی هست اما ps4 رو بهش وصل میکنم فقط چراغ روی مانیتور سفید میشه(یعنی یه دیوایس متصل هست) اما تصویر مشکیه. مشکلش بنظرتون چیه؟
دستتون رو روی دکمه ی پاور کنسول نگه دارید تا بوق بزنه کنسول و وارد safe mode بشه و از اونجا رزولوشون مناسب رو انتخاب کنید

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
دوستان تلویزیون سامسونگ ua43mu7980 خریدم البته از دست وقتی اومدم خونه متوجه شدم یه هاله سیاه خیلی خیلی کمرنگ رو تلویزیون هست خلاصه فروشنده قبول نکرد کلی هم قسم خورد که تلویزیون مشکلی نداره و من حساسم خلاصه بهم ثابت شده هاله داره حالا برام سواله چجوری میشه تعمیرش کرد؟ یکجا خوندم که ۸ ساعت تصویر سیاه کامل رو تلویزیون باشه خود به خود تعمیر می‌کنه ولی تست نکردم
تو محیط های روشن و رنگ سبز یکم سایه هست فقط هم با دوربین گوشی میشه دید با چشم نمیشه و در محیط های دیگه اصلا معلوم نیست .... حالا چکار کنم حداقل پیشروی نکنه تو این گرونی خرج رو دستم نزاره ممنون
IMG_20220916_142805_321.jpg IMG_20220916_142525_590.jpg IMG_20220916_142533_953.jpg IMG_20220916_142534_059.jpg IMG_20220916_142527_548.jpg

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,357
نام
بابک
دوستان تلویزیون سامسونگ ua43mu7980 خریدم البته از دست وقتی اومدم خونه متوجه شدم یه هاله سیاه خیلی خیلی کمرنگ رو تلویزیون هست خلاصه فروشنده قبول نکرد کلی هم قسم خورد که تلویزیون مشکلی نداره و من حساسم خلاصه بهم ثابت شده هاله داره حالا برام سواله چجوری میشه تعمیرش کرد؟ یکجا خوندم که ۸ ساعت تصویر سیاه کامل رو تلویزیون باشه خود به خود تعمیر می‌کنه ولی تست نکردم
تو محیط های روشن و رنگ سبز یکم سایه هست فقط هم با دوربین گوشی میشه دید با چشم نمیشه و در محیط های دیگه اصلا معلوم نیست .... حالا چکار کنم حداقل پیشروی نکنه تو این گرونی خرج رو دستم نزاره ممنون
View attachment 272787View attachment 272790View attachment 272791View attachment 272788View attachment 272789
یادمه شما دسته دوم خریده بودید و متاسفانه دسته دوم این ریسکا رو هم داره خصوصا قطعات الکترونیکی و باید بپذیرید،من توی عکسا متوجه چیز خاصی نشدم در هرحال امیدوارم مشکلتون حل بشه

• Like
Reactions: SHAYAN1999

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر