حل مشکل بالا نیامدن کنسول بعد از آپدیت (چراغ آبی مرگ)

OzonE

کاربر سایت
Jul 12, 2014
19
اگر دستگاهتون رو آپدیت کردید و پس از آپدیت رفت به Safe mode یا دیگه بالا نیومد، PS4 شما دچار مشکل چراغ آبی مرگ شده است.
این اسم به این دلیل روی این مشکل گذاشته شده که چراغ کنسول سفید نمی شه و آبی باقی میمونه.

من این روش رو تست کردم ولی باید بگم که روی همه کنسول ها جواب نمی ده و فقط برخی از انواع چراغ آبی با این حل می شن (خودمم نمیدونم چرا).

و در آخر بگم این روش ممکنه (احتمالش بسیار بسیار کمه) که به تلوزیون یا به دستگاهتون آسیب بزنه و من هیچ مسئولیتی نمی پذیرم در این مورد

این روش رو با ریسک خودتون امتحان کنید.

1- PS4 رو خا موش کنید. توجه کنید PS4 وقتی خاموش می شه که هیچ چراغی روشن نباشه. مطمئن شوید که PS4 خاموشه.

2-همه ی کابل ها رو از PS4 بکشید. کابل برق، HDMI ، USB LAN و غیره. به دستگاه هیچ کابلی وصل نباشه

3- فقط کابل برق کنسول رو بهش وصل کنید. (HDMI) رو وصل
نکنید.

4- کنسول رو روشن کنید (دکمه پاور روی دستگاه رو بزنید) و منتظر بشید تا دستگاه اول دو بوق می زنه و بعد از چند ثانیه یک بوق دیگه می زنه، چراغ آبی تبدیل به چراغ سفید می شه.
(اگر هنوز چراغ آبی باقی موند این روش برای کنسول شما کار نمی کنه)

5- کابل HDMI رو وصل کنید و می بینید که کنسول نرمال بالا اومده و مشکلی هم نیست .

بازم می گم این روش روی کنسول خودم تست شده و مشکلی نداشت. من هیچ مسئولیتی در مورد خراب شدن کنسول و وسایل دیگه (تلویزیون یا مانیتور و ...) رو نمی پذیرم.
تمامی دستورات این آموزش رو به ریسک خودتون و با مسئولیت خودتون انجام بدید.

NimA1375

کاربر سایت
Jan 23, 2012
241
نام
نيما
بهترين كار اينه كه دستگاه ريستور كني
اگرچه آپديت مي پره و پروفايل و سيو بازي ها پاك ميشه ولي صد در صد تضميني هست و آسيب نمي بينه!!

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

NimA1375

کاربر سایت
Jan 23, 2012
241
نام
نيما
چطور ریست کنی یا ببری سیف مود؟

در سيف مد اون دكمه ي وسط دسته در پايين كه آرم ps داره (نمي دونم اسمش چيه!!) رو ميزني يا فشار ميدي
بعد چندتا گزينه مياد فكر كنم آخري reset كامل بود
كه آپديت هم مي پره و ميشه مثل روز اول كه خريدي

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

Hadi ps4

کاربر سایت
Jul 13, 2014
4
من ps4م رو به ورژن ١.٧٤ آپديت كردم و بعد از آپديت موقعه روشن كردنش چراغ آبيش چشمك ميزنه ولى بعدش سفيد ميشه و روى تلوزيون صفحه اش ظاهر ميشود.به نظر شما ممكن مشكلى وجود داشته باشه؟چون قبلا موقع روشن كردنش چراغش آبى سفيد ميشد.

Kian007

کاربر سایت
May 18, 2014
811
نام
---->کیان<----
من ps4م رو به ورژن ١.٧٤ آپديت كردم و بعد از آپديت موقعه روشن كردنش چراغ آبيش چشمك ميزنه ولى بعدش سفيد ميشه و روى تلوزيون صفحه اش ظاهر ميشود.به نظر شما ممكن مشكلى وجود داشته باشه؟چون قبلا موقع روشن كردنش چراغش آبى سفيد ميشد.
نه. زیادی حساس شدی

ASB_BOND

کاربر سایت
May 12, 2011
152
نام
بهروز

داداش واسه منم همينجوريه و طبيعي هست اول يه چندتا آبي روي بوت دستگاه ميزنه بعد كه فريمور اومد بالا سفيد ميشه ... بي خودي حساسي

m2fard

کاربر سایت
Aug 31, 2010
127
آقا این که میگن چراغ آبی شده، یعنی دیگه واقعا کنسولو باید انداخت سطل آشغال یا یه مشکل نرم افزاری بوجود میاد (مثل پریدن ویندوز) که با ریستور کردن درست میشه؟

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,819
نام
پدرام
آقا این که میگن چراغ آبی شده، یعنی دیگه واقعا کنسولو باید انداخت سطل آشغال یا یه مشکل نرم افزاری بوجود میاد (مثل پریدن ویندوز) که با ریستور کردن درست میشه؟

سونی چیزی واسه سطل اشغال نمیسازه دوستم،صد درصد نرم افزاریه و براحتی حل میشه

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

mojtaba.tarfan

عضو جدید
Dec 22, 2023
1
یه کنسول اسلیم دارم دادم بازی ریختن روز اول وسط جی تی ای هنگ کرد اومد بیرون و فقط گزینه خاموش کار میکرد.بعد دو روز خوب بود الان میاد رو سیف مود هرچی ری استارت میزنم و ریبولد دیتابیس میزنم مجدد میاد رو سیف مود .در ضمن چراغ موقع روشن شدن یه لحظه آبی میزنه بعد سفید میشه .ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر