حربه زیرکانه سونی برای مقابله با قیمت XOne

TCSCELL

8
کاربر سایت
11865955948242134895.jpg

زمانی که سونی در میان تشویق حضار در کنفرانس 3 E اعلام کرد که قیمت نهایی کنسول در هنگام عرضه 399$ خواهد بود، برتری حیاتی نسبت به XOne پیدا کرد. اما این برتری هزینه ای هم داشت؛ دوربین Playstation 4 (که سابقا به نام PS 4 Eye شناخته می‌شد). بر اساس گزارش‌هایی از چندین منبع معتبر، در ماه‌های منتهی به E3 سونی به خاطر کاهش قیمت 100 دلاری نسبت به قیمت اصلی 499 دلاری کنسولش، از تصمیم خود مبنی بر باندل کردن دوربین با تمام Playstation4 ها منصرف شد. چیزی که خلاف صحبت‌های پیشین سونی و مخصوصا شخص Shuhei Yoshida است. از همه مهم‌تر این کار را به صورت پنهانی و در سکوت کامل انجام داد و به شرکای خرده فروشش تنها از حذف دوربین خبر داد و حرفی از کاهش قیمت نزد تا دستش برای مایکروسافت رو نشود.

اما برای پیشی گرفتن از XOne، سونی کنسولش را محکوم به آینده ای با مصرف کنندگانی پراکنده و متفاوت و ساپورت نرم افزاری متناقض کرد. همچنین این تصمیم تاثیر بسزایی نیز در مورد DualShock 4 دارد و یکی از قابلیت‌های بزرگ آن یعنی چراغ LED داخلی که نقش move را دارد، خواهد داشت و عملا آن را به یک ویژگی بی مصرف تبدیل می‌کند.

تصمیم مایکروسافت مبنی بر باندل اجباری کینکت در تمام کنسول‌ها و استفاده از آن در کارهای ابتدایی کسنول، ممکن است نزد مخاطبان زیاد محبوب نباشد اما تضمین می‌کند هر مصرف کننده‌ای حق استفاده از بازی‌ها و تجربیات کینکت محور را خواهد داشت. برای توسعه دهندگان هم این به معنی این است که کینکت دیگر وسیله جانبی که فقط بخشی از استفاده کنندگان XBox از آن برخوردارند، نیست و سنسورهای حرکتی و المان‌های تشخیص صدا می‌توانند از چیزهای کوچک در بازی تا ارکان اصلی کنترل بازی باشند.
سونی با کاهش قیمت دوربین به 59.99 دلار و فروشش به صورت جدا، برعکس این کار را انجام داد. ایجاد جوی از وابستگی متقابل که در آن پذیرش دوربین PS4 وابسته به نرم افزارهای اجباری است اما این نرم افزارهای اجباری تنها بعد از پذیرش دوربین PS4 کاربرد دارد.
کدام بدتر است؟ LEDهای دسته PS4 الان تنها کمی بهتر از تزیینی است! از نگاه سونی، LEDها با رنگ‌های متفاوت، مشخص کننده هر استفاده کننده به صورت جداگانه است و به اتفاق‌های داخل بازی عکس‌العمل نشان می‌دهد؛ مثلا وقتی جانتان در حال اتمام است، چشمک خواهد زد. در پایان، کاربرد محدودLED در نبود دوربین PS نه تنها تاثیر خاصی روی تجربه بازیکن نخواهد داشت بلکه به شدت عمر باتری را هم کم می‌کند و تا مدت‌ها یادآورد شکست سونی در محدوده حمایت تکنیکی از کنسول خود خواهد بود.
ممکن است سونی برنامه‌های بلند مدتی برای دوربین Playstation 4 و DualShock 4 و تکنولوژی Move مانندش داشته باشد (طبق گفته سونی، PS4 قرار است کنسولی 10 ساله باشد) اما پشتیبانی در هنگام لانچ به نظر بعید می‌رسد. به نظر به این تکنولوژی در هنگام لانچ توجه زیادی نخواهد شد از آنجایی که در بیشتر از 40 عنوان معرفی شده در E3 برای PS4، تنها Drive Club و یک تک دمو، عناوین PS4 بودند که از دوربین پشتیبانی می‌کردند.

در حال حاضر تصمیم سونی مبنی بر حذف دوربین برای کاهش قیمت به نظر می‌رسد که دارد جواب می‌دهد. کمپانی اعلام کرده است که پیش بینی‌های داخلی خود مبنی بر میزان فروش را افزایش داده است و سایت‌ها نیز خبر از شکستن رکوردهای پیش فروش داده‌اند. اما آیا این باعث می‌شود که مصرف کنندگان و توسعه دهندگان در آینده آن را بپذیرند؟ با توجه به شرایط که این طور به نظر نمی‌رسد اما ممکن است سونی نرم افزاری فوق العاده در آستین خود داشته باشد که هنوز آن را رو نکرده است!

منبع: Sony Sacrificed the PlayStation 4 Camera to Beat Microsoft on Price - IGN

HDMI لازمه ی کنسول برای نمایش تصویر هست و تو همه ی لوازم الکترونیک کابل اتصال اون به TV یافت میشه. یه وسیله به من معرفی کن که صوتی و تصویری باشه ولی کابل اتصال داخل جعبه نداشته باشه و تهیه ی اون رو گذاشته باشه به عهده ی مشتری
لطفا بی منطقیه خودتون رو با این پست ها به نمایش نذارید.
شما هم یه وسیله صوتی تصویری نام ببر که بدون کنترلش عرضه شه ;)
من نگفتم چون کینکت دارم دیگه پول کینکت 2 رو نمیدم. اگه بناا به هر دلیلی کنسول X1 ـی که من خریدم از کار افتاد ولی کینکتش سالم بود ، من باید دوباره پول یه کینکت دیگه رو هم بدم. منظور رو
نکنه وقتی ps3 خراب میشه بلوری ریدرشو در میاری میزنی به یکی دیگه؟
گیرم ps4 خراب شد چرا من دوباره باید پول hdmi بدم؟

پ.ن:قضیه هدفون و عدم احترام به حق احترام هم که خورده شد رفت دیگه؟

اینکه اگه زوری باشه خوبیش اینه که سازنده ها به قول خبر میدونن که دیگه جزوی از دستگاهه و 100 درصد بازی های انحصاری (حتی از طرف شرکتی که زیر دست ماکرو نیست) نابی میتونه روش بیاد و مشکل انحصاری ماکرو رو حل کنه و سونی ازش محروم میشه. مسئله هم اینجاس که گیمر جماعت اصلا به این چیزا نگاه نمیکنه و فقط به فکر جیبشه که یه قرون کمترم داد بهتره به نظر من در ابتدا ممکنه ماکرو کمتر بفروشه ولی وقتی ببین چه قدر بازی خوب انحصاری برای کینکت میاد به سمتش جلب میشن البته به شرطی که ماکرو به سازنده بها بده.

شما هم یه وسیله صوتی تصویری نام ببر که بدون کنترلش عرضه شه ;)

نکنه وقتی ps3 خراب میشه بلوری ریدرشو در میاری میزنی به یکی دیگه؟
گیرم ps4 خراب شد چرا من دوباره باید پول hdmi بدم؟

پ.ن:قضیه هدفون و عدم احترام به حق احترام هم که خورده شد رفت دیگه؟

خب از اونجایی که طرز فکر من با شما کیلومترها فاصله داره و احتمال زیاد من اشتباه میکنم فکر کنم بهتر باشه زیاد ادامش ندیم
شما اگه نظرت اینه که نباید پول HDMI بدی من بهش احترام میذارم ولی چون پست منو نقل قول کرده بودی فکر کردم باید جواب بدم که بازم اشتباه من بود.
در مورد کنترل هم نظرتون محترم ولی نظر من اینه که کنسول نمیتونه کنترلی داشته باشه که کارایی کافی و لازم رو در همه ی بازیها نداره پس من اسم اونو میذارم وسیله ی جانبی.
در مورد هدفون ، اگه قرار بود برای من تفاوت 400 هزار تومانی ایجاد کنه میشد روش بحث کرد ولی اون هدست مونوی سونی ارزشی نداره.
در کل که با لج و لجبازی بحثی به نتیجه نمیرسه. شما اگه فکر میکنی داره حقت خورده میشه و نباید بابت hdmi پول بدی باشه من قبول میکنم و چیزی ندارم بگم در موردش. همینطور من فکر میکنم بهتر بود وقتی بحث تفاوت قیمت هست بهتر بود مایکرو انتخاب رو به خریدار واگذار میکرد. اگه اینکارو نکرده دلیلی نداره بگیم چون سونی هم اینکارو نکرده پس ایول مایکرو.

حالت بده فکر کنم.
اول یه تبریک بگو بابت 3 یا 4رمین اکانتش بعد مکاله رو شروع کن :دی.
---
این DDR5 انقدر قدرتمنده که AC روش گیر میکرد :))
اون GDDR5 اینقدر قدرتمنده که DF گفته بود inFamous Second Son اولین بازی CGI Like هست که ما بصورت real-time میبینیم :دی.

شما اگه نظرت اینه که نباید پول HDMI بدی من بهش احترام میذارم ولی چون پست منو نقل قول کرده بودی فکر کردم باید جواب بدم که بازم اشتباه من بود.
نه من مشکلی با hdmi ندارم(این حرفایی که زدم صرفا برای نشون دادن منطق بعضیاست);مسئله اینه که "بعضیا"و یه عده ی "معلوم الحال" به هرچیزی چنگ میزنن که ترول کنند کنسول رو آخرین دستاوردشون هم 100$ گرونتر بودن one هست
در کل که با لج و لجبازی بحثی به نتیجه نمیرسه.همینطور من فکر میکنم بهتر بود وقتی بحث تفاوت قیمت هست بهتر بود مایکرو انتخاب رو به خریدار واگذار میکرد. اگه اینکارو نکرده دلیلی نداره بگیم چون سونی هم اینکارو نکرده پس ایول مایکرو.
دقیقا" ماکرو و سونی بر حسب سیاست هاشون هرکدوم یه چیزایی تو جعبه کنسول دیگه ایول میول نداره هرکس هرکدوم رو پسندید میره اونو میخره لازم هم نیست که از پیچیدگی های اقتصادی(!) خرید کنسول صحبت بشه
در مورد هدفون ، اگه قرار بود برای من تفاوت 400 هزار تومانی ایجاد کنه میشد روش بحث کرد ولی اون هدست مونوی سونی ارزشی نداره.

مسلما" قیمت اون هدست 6-7$ هست;شما که با منطق هستی بیا واسه من توضیح بده چرا من باید پول چیزی رو بدم که واسم استفاده نداره؟ حتی اگه اون محصول 6-7$ باشه قیمتش؟
در مورد کنترل هم نظرتون محترم ولی نظر من اینه که کنسول نمیتونه کنترلی داشته باشه که کارایی کافی و لازم رو در همه ی بازیها نداره پس من اسم اونو میذارم وسیله ی جانبی.
kinect 2.0 بازی کردی فهمیدی کارایی نداره دیگه؟

کنفرانس اولی که قابلیت های non game نشون دادن تو e3 هم بازی های خیلی خوبی واسش معرفی شد
میشه چند تا از این بازی های هاردکور که کاملا و به صورت حرفه ای از کینکت پیشتیبانی میکنند و تو E3 معرفی شدن رو نام ببری؟

میشه چند تا از این بازی های هاردکور که کاملا و به صورت حرفه ای از کینکت پیشتیبانی میکنند و تو E3 معرفی شدن رو نام ببری؟

من اسم هاردکور اوردم ؟منظورم بیشتر بازی های کژوال بود ولی بازی های هاردکور مثل deadrising 3 و ryse و witcher 3 و...
کینکتی هستن

من اسم هاردکور اوردم ؟منظورم بیشتر بازی های کژوال بود ولی بازی های هاردکور مثل deadrising 3 و ryse و witcher 3 و ... کینکتی هستن
Holy Mother of Biggest Liar Ever Been Seen On This Planet. هنوز توی کف این دورغ بزرگم. نه 13 فروردین هست و نه آوریل که طرف انقدر دروغ گنده ای بگه. شاید از اون حرف هیتلر پیروی میکنه که هر چی دروغ بزرگ تر باشه مردم راحت تر قبولش میکنن.
لطفا دست از سر Witcher 3 بردارین. این عنوان مقدس رو وارد بحث ها و نظر های کم ارزش تون نکنین. ارزش این بازی بسیار بسیار بالاتر از اینکه شما بخواین دروغی درباره اش بگین. بعدشم راست میگین هر سه کینکتی هستن (کسی که توی روز روشن اینجوری دروغ میگه چه میشه کرد. نکرد بگه 3 تا IP که هنوز معرفی نشدن. موندم ایشون ما رو چقدر پرت فرض کرده. شاید منظورش اینه که کینکت باید به دستگاه وصل باشه تا بتونی Dead Rising یا Ryse رو بازی کنی.)
ولی جون من خجالت نمیکشی همچین دروغ هایی سر هم میکنی. این بیشتر توهین به خودته تا دیگران!

کینکت به عنوان یک "دستگاه جانبی":
دستگاه‌های جانبی یا تجهیزات جنبی (که نزد انگلیسی‌زبانان، Peripheral Equipments یا Peripherals خوانده می‌شود) دستگاه‌ها و تجهیزاتی هستند که به رایانه وصل شده و ظرفیت و کاربری آنرا بالا میبرند، اما جزئی از قطعات اصلی رایانه به حساب نمی‌آیند. لوازم جانبی می‌توانند به وسیلهٔ کابل یا بدون کابل (مثلاً از طریق فروسرخ یا امواج رادیویی) به رایانه متصل شوند.

HDMI به عنوان یک "رابط":
رابط چندرسانه‌ای اچ‌دی یا رابط چندرسانه‌ای وضوح بالا (به انگلیسی: High-Definition Multimedia Interface)‏ (اچ‌دی‌ام‌آی (به انگلیسی: HDMI)‏) یک رابط صوتی/تصویری متراکم برای انتقال داده‌های دیجیتال فشرده‌نشده‌است. این رابط اوّلین و تنها پورت مستقل بین چند شرکت است که در سال ۲۰۰۳ توسط شرکت‌های سونی، پاناسونیک، فیلیپس، هیتاچی، سیلیکون ایمیج، توشیبا و تامسون و با مشارکت مالی و تکنولوژی این شرکت‌ها ایجاد شد

نه در عنوان و نه در عمل هیچ سنخیتی با هم ندارن
دیگه این دوتا رو با هم مقایسه نکنید

آخرین ویرایش:
Holy Mother of Biggest Liar Ever Been Seen On This Planet. هنوز توی کف این دورغ بزرگم. نه 13 فروردین هست و نه آوریل که طرف انقدر دروغ گنده ای بگه. شاید از اون حرف هیتلر پیروی میکنه که هر چی دروغ بزرگ تر باشه مردم راحت تر قبولش میکنن.
لطفا دست از سر Witcher 3 بردارین. این عنوان مقدس رو وارد بحث ها و نظر های کم ارزش تون نکنین. ارزش این بازی بسیار بسیار بالاتر از اینکه شما بخواین دروغی درباره اش بگین. بعدشم راست میگین هر سه کینکتی هستن (کسی که توی روز روشن اینجوری دروغ میگه چه میشه کرد. نکرد بگه 3 تا IP که هنوز معرفی نشدن. موندم ایشون ما رو چقدر پرت فرض کرده. شاید منظورش اینه که کینکت باید به دستگاه وصل باشه تا بتونی Dead Rising یا Ryse رو بازی کنی.)
ولی جون من خجالت نمیکشی همچین دروغ هایی سر هم میکنی. این بیشتر توهین به خودته تا دیگران!

طوری از witcher 3 حرف میزنی حالا خوبه تا حالا شماره ای از اون رو سونی به چشم ندیده :))
چه فنهای 2 آتیشه ای پیدا کرده =))
اون بازی ها همه کینکتی هستن ،اطلاعات نداری مجبورت که نکردن پست بدی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or