حجم عظیمی از بازی ها در راه PS VITA

ایا سونی شکست رو زود هنگام پذیرفت؟

• اره خیلی پتانسیل داشت خیلی زود کنار کشید

• اره باید بیشتر بازی انحصاری می ساخت و تبلیغ می کرد

• نه کارش درست بود

• بیخیال ویتا یعنی می شه PSP 3 بسازه؟

Results are only viewable after voting.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
198765
در حالی که سونی سال هاست که شکست ویتا رو قبول کرده و دیگر حاضر به ساخت نسخه ی سوم کنسول محبوب دستی خود نشد اما طرفداران چند اتیشه این کنسول محبوب بیخیال اون نشدن و با اینکه حتی 20 ملیون نسخه از اون فروخته نشد اما به عنوان فعال ترین کنسول بعد از پایان دوره ی خودش شناخته می شه ویتا در سال های اخیر به خاطر کامیونیتی قوی هکش محبوب تر از قبل هم شده موارد دیگر صفحه نمایش بسیار با کیفیت OLED و صدای استریو و قابلیت استفاده از هر نوع هدفون بلوتوثی(سوییچ PS4 PS5 فقط مدل های مخصوص شرکت برای ان ها کار می کند) قابلیت اجرای تمامی بازی های PS1 PSP یا بازی های RETRO خوش دست بودن و قابلیت حمل بالای اون نیز قطعا بی تاثیر در اون نبودن

حالا به لطف THEFLOW و دیگر هکرها راهکاری برای پورت بازی های PC و بازی های اندروید برای ویتا پیدا شده البته قبلا برخی بازی های کامپیوتر برای ویتا پورت شده بودن از جمله QUAKE یا wolfenstein اما اینبار بازی های بزرگی از جمله GTA 3 یا GTA VICE CITY نسخه کامپیوتر برای ویتا پورت شدن و در کمال ناباوری با رزولوشن NATIVE به همراه نرخ فریم نسبی 60 قابل اجرا هستن حتی این نسخه ها از مادهای PC هم پشتیبانی می کنن و اگر به 30 فریم راضی باشید می توانید کیفیت بازی رو به طرز چشمگیری افزایش دهید

اما کار به اینجا ختم نشده GTA SA به همراه MAX PAYNE نسخه اندروید نیز برای ویتا پورت شدن نسخه مکس پین با بالاترین کیفیت با رزولوشن NATIVE نرخ فریم 60 و بازی GTA SA با رزولوشن NATIVE با کیفیت بالاتر از نسخه ی موبایل با نرخ 30 فریم قابل اجرا هستند
دیروز نیز بازی محبوب GTA CHINA TOWN WARS برای ویتا پورت شد و بازی بعدی BULLY اعلام شده

در ادامه THEFLOW سازنده ی ادرنالین و خیلی نرم افزارهای محبوب دیگر ویتا اعلام کرد در حال پورت بازی های بسیار زیادی(124 عنوان) از اندروید به کنسول محبوب ویتا هست لیست بازی های قابل پورت در زیر اورده شده که بازی های مطرح زیادی از جمله MASS EFFECT/ DEUS EX/DOOM 3 BFG/HALF LIFE 2/ DEAD SPACE/ BULLY ANIVERSARY/ DEAD CELLS/ H.A.W.X/ PORTAL دیده می شود
حالا به لطف این پورت ها بازار خرید و فروش ویتا مجددا داغ شده و کلیپ های ویتا در یوتیوب با استقبال زیادی رو به رو می شود

نظر شما در این باره چیست؟ ایا سونی خیلی زود شکست رو پذیرفت؟ در حالی تنها باید بیشتر صبر می کرد و بازی های بیشتری رو برای ان می ساخت یا شاید مدل های دیگری از ویتا با صفحه نمایش بزرگ تر با قابلیت های بیشتر؟ یا با کار سونی موافق هستید؟
لیست بازی ها:
Android to PSVITA Candidate Ports List

آخرین ویرایش:

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
به نظرم یکم دیر شده الان خود من کنسول رو خیلی وقت پیش فروختم رفت هیچوقت هم دلم براش تنگ نشد چون نینتندو سوئیچ لایت قشنگ جای حالیش و برام پر کرد..!! سونی سر این کنسول قشنگ ر.........د خیلی زیبا.!!! این پشتیبانی که الان نینتندو از سویچ لایت می‌کنه واقعا معرکه ست .!! سونی جوری با این کنسول برخورد کرد انگار بنده خدا یه بچه سره راهی بود..!!!! خیلی اذیت شدم سره ویتا ...!

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
به نظرم یکم دیر شده الان خود من کنسول رو خیلی وقت پیش فروختم رفت هیچوقت هم دلم براش تنگ نشد چون نینتندو سوئیچ لایت قشنگ جای حالیش و برام پر کرد..!! سونی سر این کنسول قشنگ ر.........د خیلی زیبا.!!! این پشتیبانی که الان نینتندو از سویچ لایت می‌کنه واقعا معرکه ست .!! سونی جوری با این کنسول برخورد کرد انگار بنده خدا یه بچه سره راهی بود..!!!! خیلی اذیت شدم سره ویتا ...!

اره سونی به طرفدارش پشت کرد اما THEFLOW عین پدر خوانده اومد به فرزند خوندگی قبولش کرد:D
چقدر عالی ،فکر کنم اروم اروم به فکر هکش بیفتم
اصلا بدون هک جذابیت نداره من اورکلاکش کردم به 500 مگاهرتز دیگه هیچ کدوم از بازی هاش تقریبا افت فریم ندارن یا یک سری از بازی هاش که رزولوشن NATIVE ندارن درست کردم سوای کلی قابلیت های دیگش جالبه که دیگه سونی هم بن من نمی کنه

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,510
نام
alireza
به نظرم سخت افزارش دیگه خیلی قدیمی شده....الان کنسول های دستی دیگه که ویندوزی هستند خیلی بهترن...هم قدرت بیشتری دارن و هم دسترسی بیشتر به بازی (استیم..گاگ...اپیک استور و غیره) و هم شبیه سازها به راحتی نسب میشن بدون هک

الان aya neo اومده وخیلی تعریف میکنن...و همین طور چند وقتی هست که gdp win هست وی میخواد کنسول جدید بده بر اساس cpu های جدیدamd
نقد کنسول aya توسط لاینوس که خیلی تعریف کرده:

شاید تنسنت میخواد وارد کنسول-وار بشه...خدا بخیر کنه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
چقدر عالی ،فکر کنم اروم اروم به فکر هکش بیفتم
هک کن مازیار.
هیچ یک از قابلیتهای آنلاینش از دست نمیدی.
من با اکانت اصلیم دارم ران میکنم، مثل ویتای اورجینال.
تازه خیلی پررو تروفی هم سینک میکنم :D
فقط بعد هک بس که بازی دانلود کردم به مشکل کمبود رم خوردم، هرچی گشتم sd2vita پیدا نکردم.
به نظرم سخت افزارش دیگه خیلی قدیمی شده....الان کنسول های دستی دیگه که ویندوزی هستند خیلی بهترن...هم قدرت بیشتری دارن و هم دسترسی بیشتر به بازی (استیم..گاگ...اپیک استور و غیره) و هم شبیه سازها به راحتی نسب میشن بدون هک

الان aya neo اومده وخیلی تعریف میکنن...و همین طور چند وقتی هست که gdp win هست وی میخواد کنسول جدید بده بر اساس cpu های جدیدamd
aya خیلی جذابه ولی قیمتش چندبرابر ویتاست.
به آرشیو بازیهای فوق العاده ویتا هم دسترسی نداره چون شبیه سازی نداریم براش.
ویتا بهترین کنسول دستی برای اجرای بازیهای ps1,psp هست.
با هک هم بازیهای nes,gba و... حتی بخشی از nds هم اجرا میکنه.
با moonlight قابلیت ریموت پلی از pc برای بازیهای استیم هم داره.

این کنسولهای ویندوزی با تمام جذابیتها(مخصوصا برای ما پی سی گیمرها)، در حالت کلی هیچوقت نمیتونن جای کنسولهای دستی سونی/نینتندو بگیرن.
اول بخاطر قیمت بالا که قابل مقایسه نیستن.
دوم چون محتوای اورجینال ندارن و غیر از بازیهای pc، تمرکز روی بازیهای نسلهای قبل کنسولها و شبیه سازها دارن.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
هک کن مازیار.
هیچ یک از قابلیتهای آنلاینش از دست نمیدی.
من با اکانت اصلیم دارم ران میکنم، مثل ویتای اورجینال.
تازه خیلی پررو تروفی هم سینک میکنم :D
فقط بعد هک بس که بازی دانلود کردم به مشکل کمبود رم خوردم، هرچی گشتم sd2vita پیدا نکردم.
من یک جا می شناسم توی ایران که داره اگرم از اونم نخوای توی امازون پره از طریق مالینتا باز می تونی بخری
ببینید اینده این حرکت اگر شرکت های بزرگ پشتیبانیش کنن خیلی خوبه که یک کنسول دستی با کیفیت و ارزون بدن صد البته یک چیز جمع و جور تری هم بدن که شبیه نون ساندویچی نباشه:D
تازه با این هیکل و قیمتش بازم صفحه نمایشش OLED نیست بازی های 30 فریم غیر از OLED بازی کنی همه چیز کش میاد خیلی بد می شه غیر از کیفیت تصویر و زاویه دیدش تازه
اما بازم حرف ماکان درسته نه محتوای انحصاری داره نه قیمتش قطعا زیر 500 دلار می شه که هم قیمت PS5 می شه تازه نسخه دیسکی دیجیتالش که 400 تا هست اما ویتا می شه با 150 دلار خرید توی ایران که با 3.5 4 تومن با کلی تشکیلات می شه تمیزش رو خرید
این قابلیت ریموت پلی ش هم خیلی خوبه کیفیت خیلی خوبی داره هم می شه بازی ها رو بدون روشن کردن صفحه نمایش اجرا کرد یا بستشون که شبا در تخت گزینه ی مطلوبی هست جالبیش اینکه کیفیت تصویر ویتا از تلویزیون سونی با پنل VA 4K که تازه کلیم دستی تنظیمش کرد باز بهتره اگر دارید حتما یکبار CYBERPUNK درش اجرا کنید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Adam and m.d.makan

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,510
نام
alireza
aya خیلی جذابه ولی قیمتش چندبرابر ویتاست.
به آرشیو بازیهای فوق العاده ویتا هم دسترسی نداره چون شبیه سازی نداریم براش.
ویتا بهترین کنسول دستی برای اجرای بازیهای ps1,psp هست.
با هک هم بازیهای nes,gba و... حتی بخشی از nds هم اجرا میکنه.
با moonlight قابلیت ریموت پلی از pc برای بازیهای استیم هم داره.

این کنسولهای ویندوزی با تمام جذابیتها(مخصوصا برای ما پی سی گیمرها)، در حالت کلی هیچوقت نمیتونن جای کنسولهای دستی سونی/نینتندو بگیرن.
اول بخاطر قیمت بالا که قابل مقایسه نیستن.
دوم چون محتوای اورجینال ندارن و غیر از بازیهای pc، تمرکز روی بازیهای نسلهای قبل کنسولها و شبیه سازها دارن.

ببینید اینده این حرکت اگر شرکت های بزرگ پشتیبانیش کنن خیلی خوبه که یک کنسول دستی با کیفیت و ارزون بدن صد البته یک چیز جمع و جور تری هم بدن که شبیه نون ساندویچی نباشه:D
تازه با این هیکل و قیمتش بازم صفحه نمایشش OLED نیست بازی های 30 فریم غیر از OLED بازی کنی همه چیز کش میاد خیلی بد می شه غیر از کیفیت تصویر و زاویه دیدش تازه
اما بازم حرف ماکان درسته نه محتوای انحصاری داره نه قیمتش قطعا زیر 500 دلار می شه که هم قیمت PS5 می شه تازه نسخه دیسکی دیجیتالش که 400 تا هست اما ویتا می شه با 150 دلار خرید توی ایران که با 3.5 4 تومن با کلی تشکیلات می شه تمیزش رو خرید
این قابلیت ریموت پلی ش هم خیلی خوبه کیفیت خیلی خوبی داره هم می شه بازی ها رو بدون روشن کردن صفحه نمایش اجرا کرد یا بستشون که شبا در تخت گزینه ی مطلوبی هست جالبیش اینکه کیفیت تصویر ویتا از تلویزیون سونی با پنل VA 4K که تازه کلیم دستی تنظیمش کرد باز بهتره اگر دارید حتما یکبار CYBERPUNK درش اجرا کنید

دوستان اینده کنسولهای دستی که مشخصه...سرویسهای ابری هستند....مردم موبایل معمولیشون رو تبدیل به کنسول مبکنن...و منتظر نسل بعدی کنسول نیستند که چندسال یه بار میاد.
در کل بالا هم گفتم که این کنسول دیگه پیر شده و سخت افزارش خیلی ضعیفه (با وجود بازیهای انحصاری)....گرون بودن کنسولهایی مثل aya هم مشخصه سخت افزار قوی تر و اینکه این سیستم ها به سرویسی متصل نمیشن و سازنده فقط از فروش سخت افزار سود میکنه.(چون به استیم دسترسی دارن جدید ترین بازیها رو میتونید انجام بدین مثلا اساسینز والهالا رو میتونید با رزولوشن پایین و ۳۰ فریم بازی کنید)
دررابطه با اسکرین هم رزولوشن aya بالاتره (دستگاهای دیکه هم هستند) و لی خوب بله اولد نیست...در کل این جور چیزا سلیقه ای هست

• Like
Reactions: Bhador_a

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
و ویتا را از زیر انبوهی از خاک برمیدارد؛ خاک زدایی میکند و به شارژ میزند!
کلا فکر کنم سونی فقط قصدش از تولید ویتا، درست کردن یه پلتفرم برای هکرا بود. که اتفاق خیلی خوبی بود... چون من مثه این ندید بدیدا از همون روز اول منتظر اومدن این دستگاه تو ایران بودم و هر روز زنگ میزدم به مغازه های پشت شهرداری که ببینم آوردن یا نه، اولین جایی هم که آورد من خریدم. بعد از بازی کردن چنتا گیم احساس کردم بدجوری رفته تو پاچم و خورد تو ذوقم (البته انصافن MGS collection - GoW collection - uncharted خیلی خوب بودن) بعد هم کنسول رفت افتاد زیر تخت و خاک خورد تااااااااااا اینکه تو همین بازی سنتر فهمیدم بطرز جالبی هک شده و تازه امکانات جالبی بهش اضافه شده و خیلی حال کردم باهاش. بعد هم دیدم یجوری هکرا دارن همینطوری پشت هم گیم واسش میدن بیرون که انگاری ویتا برا ایناست! گرچه بازی AAA جدیدی نیومد براش اما در حد سرگرمی همینایی هم که میان 50-50 اوکی هستن بنظرم.
ماکااااااان!!!! ببین کاراتوووووو!!!! چرا من نباید بدونم که تو هم ویتا داری؟!!!!! :D
من همون دورانی که داشتی black beard هادی رو نایف میکردی، رفتم هک کردم و sd2vita هم گرفتم... نمیدونم هنوز هم باشه یا نه ولی اگه طلبه بودی تو دیسکورد بهم بگو که برات یه آماری بگیرم، چون بعد عید باید یه سر برم اون سمتی

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
ضمن تبریک سال جدید یک لینک حرفه ای می ذارم تمامی نرم افزارهای هک اینجا قرار می گیره به روزم هست حتی اونایی که مهر غیر قانونی هم می خوره می ذاره
VitaDB by Vita Nuova

اما یک نرم افزار خوبم برای ویتا بازا می ذارم که خودم خیلی دنبالش بودم نرم افزاری که باهاش می شه کنتراست افزایش داد گاما هم کم کرد مشکلی که OLED ها داشتن و خیلی تصاویر تاریک گاما زیادی داشت رو می تونید حل کنید باهاش
VitaDB by Vita Nuova
اینم برای FULL RGB کردن هست با افزایش حجم رنگ ها که برای LCD ها خیلی تاثیرش بیشتره
VitaDB by Vita Nuova

دیگه اینم عیدی من:D سال خوبی داشته باشید

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
ماکااااااان!!!! ببین کاراتوووووو!!!! چرا من نباید بدونم که تو هم ویتا داری؟!!!!! :D
من همون دورانی که داشتی black beard هادی رو نایف میکردی، رفتم هک کردم و sd2vita هم گرفتم... نمیدونم هنوز هم باشه یا نه ولی اگه طلبه بودی تو دیسکورد بهم بگو که برات یه آماری بگیرم، چون بعد عید باید یه سر برم اون سمتی
سلاااااام داش حمید چطوری آقا:x:x
ای بابا سلطان منم فکر نمیکردم wowباز سوپر حرفه ای بیشتر از اینها اهل دل باشه:D
منم رمم 32گیگ هست یادمه ویتارو خریدم 700 یا 800 ، چند ماه بعد با گریه زاری 300و خورده ای براش پول دادم:Wallbash:
ولی آره با این وضع فعلی بازیها خیلی کمه،چشم حمید جون حتما مزاحمت میشم:x?

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
اما یک نرم افزار خوبم برای ویتا بازا می ذارم که خودم خیلی دنبالش بودم نرم افزاری که باهاش می شه کنتراست افزایش داد گاما هم کم کرد مشکلی که OLED ها داشتن و خیلی تصاویر تاریک گاما زیادی داشت رو می تونید حل کنید باهاش
VitaDB by Vita Nuova
فقط فکر کنم یادت رفت اشاره کنی که خود برنامه اول باید نصب باشه.
قبل استفاده از افزونه بالا باید خود برنامه اصلی دانلود ونصب بشه.
برای دانلود VitaBright میتونین از Autoplugin استفاده کنین که اصلا باید رو هر ویتایی نصب باشه.

ممنون VitaBright خیلی خوبه، مشکل تو شب بازی کردن و نایت مود حل شد \m/

• Like
Reactions: Persia Tech

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
فقط فکر کنم یادت رفت اشاره کنی که خود برنامه اول باید نصب باشه.
قبل استفاده از افزونه بالا باید خود برنامه اصلی دانلود ونصب بشه.
برای دانلود VitaBright میتونین از Autoplugin استفاده کنین که اصلا باید رو هر ویتایی نصب باشه.

ممنون VitaBright خیلی خوبه، مشکل تو شب بازی کردن و نایت مود حل شد \m/

اره اون که لازمه VITABRIGHT 1.1 داخل توضیحاتشم نوشته می خواد اما با این نرم افزار می شه گاماشم درست کرد

کلا اولد ارزشش به نمایش مشکی خالصش هست که ویتا مشکیش به خاکستری می زد اینقدر گاماش زیاد بود من خیلی توی مخم بود محیط های تاریک همه خاکستری بودن الان با کم کردن اعداد انتهایی می شه گاماش فیکس کرد کنتراستشم خیلی بهتر می شه
خود پلاگین هم نور کمتر یا بیشتر حد مین یا مکس رو فراهم می کنه

البته قبلا هم می شد باید اعداد داخل فایل تکست دستکاری می شدن که عملا غیر قابل استفاده بود چون چیزی برای سنجش نداشت 1 مشت عدد گنگ داخلش بود

• Like
Reactions: residen

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870

شاید تنسنت میخواد وارد کنسول-وار بشه...خدا بخیر کنه
این کنسولای دستی ویندوزی که گفتی تو ایران هم گیر میان؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر