جنگ قدرت، دلیل جدایی لیدن از مجموعه Sony، سردرگمی در SIE در آستانه ورود به نسل نهم

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
118787

اخیرا اعلام شد که رئیس استودیوهای جهانی Sony Interactive Entertainment یعنی شان لیدن بعد بیش از 30 سال تصمیم به جدایی از مجموعه Sony گرفته است. اندکی بعد تایید شد که رئیس شعبه ژاپن Sony Interactive Entertainment نیز دیگر در موقعیت شغلی خود فعالیت ندارد و بازنشست شده است. جدایی لیدن از طریق تنها یک توییت ساده در توییتر رسمی PlayStation اعلام شد که همین موضوع خود جای بحث دارد.

لیدن در سال 2016 به ریاست استودیوهای جهانی Sony Interactive Entertainment برگزیده شد و در دوره فعالیت خود با ارائه عناوین انحصاری موفق، دوران طلایی PlayStation را رقم زد. به نظر می رسد که داستان جدایی لیدن به اندازه توییت PlayStation کوتاه نبوده است. وبسایت GameDaily.biz در گزارشی از دخالت مدیران بالا دستی در کنار گذاشتن او خبر داده و وضعیت تیم PlayStation در آستانه یک تحول و همزمان با ورود به نسخه نهم را آشفته اعلام کرده است.

GameDaily.biz در گزارش خود از دخالت رئیس و مدیر عامل Sony Interactive Entertainment یعنی جیم رایان، در کنار گذاشتن شان لیدن خبر داده است. یکی از اختلاف های آشکار این دو عضو ارشد مجموعه SIE را می توان در سرویس های کراس پلی یافت. جیم رایان در سال 2017 در مصاحبه با یوروگیمر از استراتژی سونی در مخالفت با کراس پلی دفاع کرد در حالی که مدتی بعد لیدن اعلام کرد که به دنبال راهی برای پشتیبانی از قابلیت است.

118785

اختلاف دیگر را می توان در علاقه رایان به گیمینگ ابری یافت. مدیر عامل Sony Interactive Entertainment در ماه ژوئن از برنامه Sony برای ارتقا سرویس PlayStation Now گفت و اخیرا شاهد ارتقا این سرویس و کاهش قیمت اشتراک آن از $19.99 در یک ماه به $9.99 بودیم.

برای مقایسه، لیدن پیش از سخنرانی اصلی خود در رویداد D.I.C.E 2019 در مصاحبه با CNET از عمر طولانی تجربه بازی ها بر روی سخت افزار محلی گفته بود.

در سوی دیگر وبسایت GameDaily نیز گزارش داده که تلاش Sony برای گرد هم آوردن تمامی زیرمجموعه های SIE در یک مجموعه "جهانی" واحد، سردرگمی هایی را ایجاد کرده است. این مسئله همراه با جنگ قدرت ها، بخش سرگرمی های تعاملی Sony را در آستانه ورود به نسل جدید کنسول ها درگیر سردرگمی های زیادی کرده است. اطلاعات کنسول PlayStation 5 حتی برای استودیوهای فرست پارتی نیز همچنان مبهم است و وضعیت برای استودیوهای ترد پارتی حتی گنگ تر.

Sony Power Struggle May Have Forced Layden Out, PS5 Plans Reportedly Mired in Confusion

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
@z2s sas
من کجای صحبتم گفتم مدیران جدید که میان هیچ چیزی تغییر نمیکنه؟
چرا حرفهای خودت به من نسبت میدی؟
من گفتم به سابقه این چندسال که نگاه کنیم میبینیم که این تعداد تغییر داشتیم، چه بسا بزرگتر، که با توجه به تیتر تاپیک اگر قرار بود سردرگمی پیش بیاد الان سونی اینجا نبود.
مدیر جدید که وارد مجموعه میشه تمام سیساستهای گذشته نمیریزه دور و از صفر شروع کنه (بلانسبت کشور عزیزمون).
یکسری سیاستها اهداف کلیدی شرکت هست که فرآیندش طی میشه، تیم های پائین دستی هم که همون قبلیان، یک سری تصمیم جدید هم توسط مدیر جدید گرفته میشه.
منظور من از سیستمی که داره کار خودش ادامه میده این بود، کجای این پیچیدگی داره که از اون داستان میکشی بیرون؟

این موارد خیلی سادست اگر شما درگیر این فن بازیهای PS/Xbox نباشی .

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
@z2s sas
من کجای صحبتم گفتم مدیران جدید که میان هیچ چیزی تغییر نمیکنه؟
چرا حرفهای خودت به من نسبت میدی؟
من گفتم به سابقه این چندسال که نگاه کنیم میبینیم که این تعداد تغییر داشتیم، چه بسا بزرگتر، که با توجه به تیتر تاپیک اگر قرار بود سردرگمی پیش بیاد الان سونی اینجا نبود.
مدیر جدید که وارد مجموعه میشه تمام سیساستهای گذشته نمیریزه دور و از صفر شروع کنه (بلانسبت کشور عزیزمون).
یکسری سیاستها اهداف کلیدی شرکت هست که فرآیندش طی میشه، تیم های پائین دستی هم که همون قبلیان، یک سری تصمیم جدید هم توسط مدیر جدید گرفته میشه.
منظور من از سیستمی که داره کار خودش ادامه میده این بود، کجای این پیچیدگی داره که از اون داستان میکشی بیرون؟

این موارد خیلی سادست اگر شما درگیر این فن بازیهای PS/Xbox نباشی .
شما حرفاتو عوض میکنی بعد وایمیسی اونور میگی کی این حرفارو زدم.
منم نگفتم تو این چند سال تغییرات سونی باعث شده این کمپانی دچار مشکلات شدید بشه. تو پست قبلیم هم اشاره کردم که تغییرات در اثر جابه جایی میتونه مثبت باشه یا منفی.
در مورد لیدن گمانم بر اینه که قطعا میتونه اثر منفی بزاره. با توجه به رزومه و فعالیت ها و سابقه ای که در سونی داشته...
حالا شما ابتدا مخالف بودی قراره تغییری ایجاد بشه و حرف سیستم فرازمینی و این داستانها میزدی ولی الان یه 2*2=4 کردی دیدی چقدر این حرف بی منطق و بی اساسه و کلا زدی زیر میز.
اونیکه فن بوییسم منطق رو ازش گرفته من نیستم دوست عزیز. کلاتو بزار بالا تر...

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
البته یه سری اخبار و جزییات از کنسول نسل بعد اومده ، میگن سونی آنقدر سطح محرمانه بودن اطلاعات رو بالا برده که حداقل افراد ممکن در جریانش باشن ، و این بی اطلاعی و سردرگمی به خاطر این موضوعه، نه تغییرات مدیریتی!

• Like
Reactions: AMIN-1399F

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
البته یه سری اخبار و جزییات از کنسول نسل بعد اومده ، میگن سونی آنقدر سطح محرمانه بودن اطلاعات رو بالا برده که حداقل افراد ممکن در جریانش باشن ، و این بی اطلاعی و سردرگمی به خاطر این موضوعه، نه تغییرات مدیریتی!
نه بابا سطح کجا بود تمام این لیک های اینترنت کارخودشون بخوان میدن نخوانم نمیدن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر