جنبش بازی سازان ایرانی

Dr.XJ

کاربر سایت
Sep 28, 2005
1,868
نوشته شده توسط arthuhzard:
ايني كه شما ميگي يك موتور بازيسازيه كه محصول ea هستش.اگه بتونين تهيش كنين بازيهايي با كيفيت و گرافيك بالا حتي بالاتر از پايان معصوميت خواهيد ساخت.
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
شما به پايان معصوميت میگی بازی؟:confused:

arthuhzard

کاربر سایت
Mar 5, 2006
12
نوشته شده توسط Dr.XJ:
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
شما به پايان معصوميت میگی بازی؟:confused:
خوب چيكار كنن بيچاره ها.قدرتشون تو همون سطح بود ديگه.ولي نا اميد نشين ما در عصر رشد بازي در ايران هستيم.
خود اين هم كار بزرگيه.اينها موتور بازي رو خودشون نوشتن.من ميتونم يك بازي سه بعدي توليد كنم كه گرافيكش 3 برابر اين باشه ولي با يك موتور آماده.من حتي موتوري دانلود كردم كه وقتي بازي رو تست ميكردم سيستمم كم مياورد.ولي اين تيم خودشون انجين نوشتن كه خودش كار بزرگيه.
نبايد نا اميد شد.شما انتظار داشتيد كه اولين بازي ايراني در سطح half life 2 باشه و حتي بالاتر از اون! ولي بايد مستحكم حركت كرد.بايد به دولت فشار بياريم تا از بازيسازان حمايت كنه. به جاي شعار انرژي هسته اي حق مسلم ماست كه اونم معلوم نيست كي بهره برداري بشه.
آمريكا 75 ميليون دلار ديگه براي مبارزه با ايران بودجه گذاشته.حالا ما حاظر نيستيم به خاطر يك بازي ايراني 0.01% اون پول رو كمك ساخت بازي كنيم.

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
ببینید عزیزان !
معصومیت از دست رفته به عنوان اولین بازی حرفه ای ایرانی به نظر من خوب بود ولی اگر سازنده گان بازی بیشتر عقلشونو به کار میبردند خیلی بهتر میشد .
ببینید سازنده گان معصومیت از دست رفته میخواستند در یکی از حرفه ای ترین ژانر ها ( اول شخص ) بازی تولید کنند ! خب پس اولا انتظار معجزه ازشون نداشته باشید و دوما من طرف صحبتم با همون سازنده های بازی هستش . چی میشد که بازی اولتون رو خیلی ساده تر میدادید بیرون. لازم نبود یه اکشن اول شخص همراه با دموهای با کیفیت و موتور پایه ساخته خوده سازنده ها ( البته به قول خودشان :exclaim: ) بدن بیرون .
الآن شما شرکت Jowood را نگاه کنید یعنی وقتی یه بازی مثل همسایه آزاری میده بیرون که در نگاه اول به بازی احساس میکنید که خیلی سادس ! یعنی سازنده های بازی آماتور و غیر حرفه ای بوده اند ؟!؟ صد در صد غلطه !
اگه همین شرکت (سازنده معصومیت ) حداقل یه بازیه ماجرایی معمایی میساخت که اقلا به پردازش گرافیکی و محیط گرافیکی و کنترل و کلا موتور پایه ساده تری نیاز داشت خیلی بهتر میشد . ولی افسوس که ما همیشه بلند پروازیم . نمیخوایم از 0 شروع کنیم حالا چرایش دیگه بماند !!

reza_novin

کاربر سایت
Jan 14, 2006
368
نام
رضا
دوستان جای دور نروید.............

بلک اسم بازی است که ایران رو کشور تروریست اعلام کرده و برای کنسولهای ایکس باکس و پلی استیشن 2 طراحی شده و همکنون در بازارهای جهانی به فروش میره :mad:

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan
میشه یک سری عکس از این معصومیت از دست رفته بگذارین؟
سلام
اسم بازی پایان معصومیته نه معصومیت از دست رفته !
عکس هاش و تریلرش و همه اطلاعات بازی در سایت خودش موجوده :
www.questofpersia.com
لک اسم بازی است که ایران رو کشور تروریست اعلام کرده و برای کنسولهای ایکس باکس و پلی استیشن 2 طراحی شده و همکنون در بازارهای جهانی به فروش میره
بلک اولین بازی نیست که اینکارو کرده !!!
بینید سازنده گان معصومیت از دست رفته میخواستند در یکی از حرفه ای ترین ژانر ها ( اول شخص ) بازی تولید کنند ! خب پس اولا انتظار معجزه ازشون نداشته باشید و دوما من طرف صحبتم با همون سازنده های بازی هستش . چی میشد که بازی اولتون رو خیلی ساده تر میدادید بیرون. لازم نبود یه اکشن اول شخص همراه با دموهای با کیفیت و موتور پایه ساخته خوده سازنده ها ( البته به قول خودشان ) بدن بیرون .
الآن شما شرکت Jowood را نگاه کنید یعنی وقتی یه بازی مثل همسایه آزاری میده بیرون که در نگاه اول به بازی احساس میکنید که خیلی سادس ! یعنی سازنده های بازی آماتور و غیر حرفه ای بوده اند ؟!؟ صد در صد غلطه !
اگه همین شرکت (سازنده معصومیت ) حداقل یه بازیه ماجرایی معمایی میساخت که اقلا به پردازش گرافیکی و محیط گرافیکی و کنترل و کلا موتور پایه ساده تری نیاز داشت خیلی بهتر میشد . ولی افسوس که ما همیشه بلند پروازیم . نمیخوایم از 0 شروع کنیم حالا چرایش دیگه بماند !!
منم موافقم
اگه یه بازی ادونچر ساده میساختن حداقل قابل رقابت با بازیهای خارجی فعلی میشد باشه ... اما اینا اومدن اول شخصش کردن و چون اولین تجربشون بود و موتورشون قوی نبود حتی از مدال اف هانر صدسال پیش پی اس 1 بدتر شد !!!
من اصلا دلیلی نمیبینم وقتی که آدم نمیتونه یه موتور خوب و هم سطح بازی های معمولی بنویسه نیاد از موتور آماده استفاده کنه ... وکار خودشو سخت تر کنه و نتیجه اش یه بازی با گرافیک افتضاح باشه و از نظر مالی هم سود کمتری کنه
ولي بايد مستحكم حركت كرد.بايد به دولت فشار بياريم تا از بازيسازان حمايت كنه
heh !!!
تازمانی که دولت به رایانه میگه یارانه نمیشه ازش انتظار حمایت داشت !
تونايي كه اينترنت پرسرعت دارن اگه دانلود كردن به ما هم بگن كه چيه
باشه من هروقت ای دی اس الم وصل شد حتما دانلودش میکنم

mahdijoon

کاربر سایت
Apr 7, 2006
126
نام
mahdi latify
سلام
من از خودم تعریف نمیکنم
ولی خیلی دوست دارم یه تیم تشکیل بدیم
من خودم 4 ساله که تری دی مکس رو به صورت حرفه ای کار میکنم
در هر حال میتونید رو من هم حساب کنید

mahdidotcom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
25
نام
mahdi
سلام ! ایران هم میتونه

سلام بچه ها
ایران هم می تونه بازیهای خوبی بسازه ! به شرطی که یه کم از پوله توی جیب خودشون بگذرن !:cheesygri

ZOE

کاربر سایت
Oct 5, 2006
2
اوضاع خیلی اسفناک تر از این حرفهاست. نه تنها از گروههای بازیسازی مستقل حمایت نمی شه. بلکه چون افرادی که متصدی حمایت از بازی های رایانه ای هستند، هیچ آگاهی از ساخت بازی ندارند... بودجه های کلان، روی نداشتن آگاهی حیف و میل میشه.

همین دو ماه پیش "مرکز صنایع نوین" وزارت صنایع بودجه میلیاردی را در اختیار تیمی گذاشت که تا حالا یک دمو ساده بازی هم درست نکردند. من نمی گم این بد هست، شاید اون گروه بتونن یک بازی خوب بسازن، ولی بهتر بود که اول بودجه کمی می دادند ، اگر می تونستند توانایشون رو ثابت کنند آنوقت بودجه بیشتری می دادند.

مشکل نداشتن بودجه و یا حمایت نیست، مشکل اینه که افرادی مثل دکتر جم زاد و یا مهندس میقانی در صنایع نوین که تو این زمینه تصمیم گیری می کنند، هیچ ایده ای از ساخت بازیهای رایانه ای و مشکلات اون ندارند.

بله ، اینها همه از استادای دانشگاه شریف هستند، اما هیچ دانشی در مورد ساخت بازیهای رایانه ای ندارند که بخوان تو این زمینه در مورد بودجه های عظیم تصمیم گیری کنند.:((

اینجوری که پیش می ریم نمونه اش میشه کارهایی که هممون قبلا دیدیم، که با حمایت "مرکز صنایع نوین" به بازار اومده.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
مصطفی جون آخرین پست این تایپیک مربوط به یک سال و خورده ای پیش هست حتی از کسایی که تو این تایپیک پست میدادن هم دیگه از خیلیاشون خبری نیست.
یا علی مدد

sinadata

کاربر سایت
May 19, 2007
4
دعوت به همكاري

سلام.

از دوستاني كه با موتور بازي Power Render كار كرده اند و با آن آشنايي دارند دعوت به عمل مي آوريم تا در صورت تمايل براي تهيه و ساخت بازي با ما همكاري داشته باشند.
براي با خبر شدن از اطلاعات و جزئيات بيشتر با شماره 09192110412 يا با پست الكترونيكي sinadata@gmail.com تماس حاصل نمايند.
با تشكر.
محمد كاملي.
.SinaData CO

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر