شایعه جف گراب: سرویس گلد حذف خواهد شد.

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
آقای جف گراب، خبرنگار سایت خبری Venturebeat که در ماه های گذشته اطلاعات مختلفی از برنامه های نسل بعدی مایکروسافت و سونی را افشا کرده، طی تویتی از حذف سرویس Xbox Gold و رایگان شدن مولتی پلیر بر روی Xbox خبر داد.
در صورت واقعیت پیدا کردن این شایعه، حرکت قابل توجهی از سوی مایکروسافت برای افزایش سهم خود از بازار گیمینگ خواهد بود.

منبع

SmartSelect_20200731-192216_Twitter.jpg

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
تا کوروش کبیر یه سری متن از ویکیپدیا کپی پیست نکرده مبنی بر اینکه اتفاقا پرداخت پول برای مولتی زدن خیلی هم خوبه و حتی فواید زیادی برای بدن داره،

بگم که اگه این شایعه راست باشه واقعا اتفاق خفن و مهمیه.
و البته کاملا هماهنگ با مسیر مایکرو.
وقتی از اکوسیستم یکپارچه حرف میزنیم، طبیعی نیست وقتی دو نفر با هم دارن بازی میکنن، یکی رو پی سی پول گلد نده ولی اون یکی رو کنسول بده.
نیاز نیست بره از ویکی پدیا بیاره ،، فقط کافیه بره پست های ده سال پیش مایکرو فن های همین فروم رو رو راجع به آنلاین پولی برداره بیاره :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,359
چقد تعداد مریدان زیاد :))
من پیش بینی میکردم که گلد با گیم پس ادغام بشه
اما حذف کامل گلد :-??
یاد این قصه افتادم

در زمان خلافت هادی عباسی مرد نیکوکار ثروتمندی در بغداد زندگی می کرد. در همسایگی او شخصی سکونت داشت که نسبت به مال او حسادت می کرد. آنقدر درباره او حرف ها زد تا دامن او را خراب کند، نشد. تصمیم گرفت غلامی بخرد و او را تربیت کند و بعد مقصد خود را به او بگوید.

روزی بعد از یک سال به غلام گفت: چقدر مطیع مولای خود هستی؟ گفت: اگر بگویی به آتش خود را بیانداز، انجام می دهم، مولای حسود خوشحال شد. گفت: همسایه ام ثروتمند است و او را دشمن خودم می دانم، می خواهم دستورم را انجام دهی.

گفت: شب با هم بالای پشت بام همسایه ثروتمند می رویم تو مرا بکش، تا قتلم به گردن او بیفتد و حکومت او را به خاطر قتلم قصاص کند و از بین ببرد.

هر چه غلام اصرار در انجام ندادن این کار کرد، تأثیری نداشت. نیمه شب به دستور مولای حسود گردن مولایش را بالای بام همسایه ثروتمند زد؛ و زود به رختخواب خود آمد.

فردا قتل حسود بر بام همسایه کشف شد. هادی عباسی دستور بازداشت ثروتمند را داد و از او باز پرسی کرد؛ بعد غلام را خواست و از او جویا شد.

غلام دید که مرد ثروتمند گناهی ندارد، جریان حسادت و کشتن را تعریف کرد. خلیفه سر به زیر انداخت و فکر کرد و بعد سر برداشت و به غلام گفت:

هر چند قتل نفس کرده ای، ولی چون جوانمردی نمودی و بی گناهی را از اتهام نجات دادی ترا آزاد می کنم و او را آزاد کرد، و زیان حسادت به خود حسود بازگشت.

احتمالا فیل اسپنسر و دوستان بعد دیدن امار شگفت انگیز 41.5 میلیون کاربر پلاس حالتی شبیه همسایه حسود پیدا کردن
:lol:

گلد در بدترین شرایط هم احتمالا 1 تا 1.5 میلیارد دلار برای مایکروسافت درامد زایی داره
حذف گلد ضربه تبلیغاتی بزرگی به سونی وارد میکنه , همزمان به درامد بخش xbox هم ضربه می زنه
:-??
وجود یه رقیب پولدار تو یه بازار چنین مزیت هایی رو برای مشتری ها داره! سونی صد سال سیاه چنین کاری نمیکرد، اما اگر مایکروسافت اینکار رو انجام بده سونی قطعا برای مقابله باهاش اقدام میکنه! اینو دیگه نمی تونه مثل بکوارد بپیچونه (که اونم یه نسل دووم آورد) چون براش گرون تموم میشه.
خالق اشتراک پولی برای انلاین بازی کردن کی بود ؟ مایکروسافت
مایکروسافت در طی 15 سال گذشته 10 میلیارد دلار از ملت برای گلد پول گرفته :-?? حالا فیل اسپنسر قراره جلو دوربین ها توبه کنه ؟

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
چقد تعداد مریدان زیاد :))
من پیش بینی میکردم که گلد با گیم پس ادغام بشه
اما حذف کامل گلد :-??
یاد این قصه افتادم

در زمان خلافت هادی عباسی مرد نیکوکار ثروتمندی در بغداد زندگی می کرد. در همسایگی او شخصی سکونت داشت که نسبت به مال او حسادت می کرد. آنقدر درباره او حرف ها زد تا دامن او را خراب کند، نشد. تصمیم گرفت غلامی بخرد و او را تربیت کند و بعد مقصد خود را به او بگوید.

روزی بعد از یک سال به غلام گفت: چقدر مطیع مولای خود هستی؟ گفت: اگر بگویی به آتش خود را بیانداز، انجام می دهم، مولای حسود خوشحال شد. گفت: همسایه ام ثروتمند است و او را دشمن خودم می دانم، می خواهم دستورم را انجام دهی.

گفت: شب با هم بالای پشت بام همسایه ثروتمند می رویم تو مرا بکش، تا قتلم به گردن او بیفتد و حکومت او را به خاطر قتلم قصاص کند و از بین ببرد.

هر چه غلام اصرار در انجام ندادن این کار کرد، تأثیری نداشت. نیمه شب به دستور مولای حسود گردن مولایش را بالای بام همسایه ثروتمند زد؛ و زود به رختخواب خود آمد.

فردا قتل حسود بر بام همسایه کشف شد. هادی عباسی دستور بازداشت ثروتمند را داد و از او باز پرسی کرد؛ بعد غلام را خواست و از او جویا شد.

غلام دید که مرد ثروتمند گناهی ندارد، جریان حسادت و کشتن را تعریف کرد. خلیفه سر به زیر انداخت و فکر کرد و بعد سر برداشت و به غلام گفت:

هر چند قتل نفس کرده ای، ولی چون جوانمردی نمودی و بی گناهی را از اتهام نجات دادی ترا آزاد می کنم و او را آزاد کرد، و زیان حسادت به خود حسود بازگشت.

احتمالا فیل اسپنسر و دوستان بعد دیدن امار شگفت انگیز 41.5 میلیون کاربر پلاس حالتی شبیه همسایه حسود پیدا کردن

گلد در بدترین شرایط هم احتمالا 1 تا 1.5 میلیارد دلار برای مایکروسافت درامد زایی داره
حذف گلد ضربه تبلیغاتی بزرگی به سونی وارد میکنه , همزمان به درامد بخش xbox هم ضربه می زنه
:-??

خالق اشتراک پولی برای انلاین بازی کردن کی بود ؟ مایکروسافت
مایکرسافت در طی 15 سال گذشته 10 میلیارد دلار از ملت برای گلد پول گرفته :-??
ای بابا اولش گفتم بالاخره یه پست "با سر و ته" ازت دیدیم که یهو اسپویلر رو باز کردم.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
الان دارم به این فکر میکنم احتمالا بعد چند سال که گلد و پلاس برچیده شدند، برای آنلاین بازی کردن گیم پس و ps now اجباری بشوند و جای گلد و پلاس رو بگیرند

• Wow
Reactions: IMANOKA

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,252
بعید میدونم حذف بشه چون بخش بزرگی از درامد بخش Xbox همین سرویس GOLD هست. احتمالا با Game Pass ادغام میشه ولی اگه افرایش قیمت نداشته باشه و ماهی 10 دلار باشه خیلی خوبه

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
چرا من فکر میکنم این آمار "شگفت انگیز" چیزیه که نشون از تعداد زیادی آدم بیچاره میده که مجبور شدن به خاطر آنلاین بازی های که 60 دلار بابتش پول دادن، دوباره پول بدن؟:D این آمار و ارقام (چه سونی چه مایکی) بیشتر شبیه اعلام تعداد برده ها هست:D:D:D

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,201
نام
سامان
نگفتم حذف میکنه، گفتم دست روی دست نمیزاره که قطعا هم همینطوره! تو نسل فعلی بخاطر بکوارد کلی رو سونی فشار بود، بخاطر چی؟ بخاطر کاری که مایکروسافت انجام داد در صورتی که سونی از ریمستر هاش داشت پول میاورد و اگر مایکرو نبود چه کاری بهتر از پول پارو کردن با ریمسترهای بیشتر تو نسل جدید؟
ولی الان مجبور هر طور شده بکوارد رو به PS5 بیاره!

کلا حرکت های اساسی دو طرف بی جواب نمی مونه. مثال دیگه ش میشه قیمت، در مورد قیمت دو شرکت رو یه خط حرکت می کنن، ممکنه نهایتا سال اول قیمت کنسول ها متفاوت باشه اما بعد از اون تا جای ممکن به هم نزدیک میشن و شاید برابر بشن حتی شده به قیمت ضرر دادن رو فروش سخت افزار.

واقعا الان فکر نمیکنم سونی فشاری حس کنه! طبق همه نظرسنجی ها با اختلاف جلوتره و قطعا فروش بیشتری داره نیاز نداره کاری بکنه بکوارد PS3 هم اگر قرار بود باشه با همون PS4 تایید میشد نیاز نبود تیکه تیکه بکوارد بذارن

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,259
نام
سروش
کبیر بیا برامون تحلیل کن چطور مایکرو می خواد بره رو درآمد سرویس محور و حذف گلد اتفاقا باعث می شه بعدا بیشتر تو بازی واسه آپدیت ری تریسینگ مثلا پول بگیره ازمون ?:D
آخرین تحلیل قبل این خبر از کوروش این بود که می خواد به جای سالی 60 دلار مجبور به خرید کیم پس آلتیمیت و پرداخت 180 دلار در سال کنه ما رو :-"

تئوریسین صنعت و اقتصاد :D

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
واقعا الان فکر نمیکنم سونی فشاری حس کنه! طبق همه نظرسنجی ها با اختلاف جلوتره و قطعا فروش بیشتری داره نیاز نداره کاری بکنه بکوارد PS3 هم اگر قرار بود باشه با همون PS4 تایید میشد نیاز نبود تیکه تیکه بکوارد بذارن
تصمیم های کلان شرکت ها تاثیر خودشو تو بلند مدت نشون میده. اینکه مایکروسافت تو این نسل تا این حد از سونی عقب افتاد بخش مهمیش بخاطر تصمیماتی بود که زمان لانچ کنسول و قبل از اون (بحث سخت افزار ضعیف تر) گرفت.

از طرف دیگه موفقیت سونی هم اتفاقی نبوده، سونی حساب شده کار میکنه و همین باعث موفقیتش شده. دید مشتری در حال حاضر به سونی نسبت به مایکروسافت مثبت تره اما این قطعی نیست و تصمیمات اشتباه میتونه خیلی راحت ورق رو برگردونه. صنعت کنسول گیمینگ به شدت رقابتی هست و مایکروسافت و نینتندو انقدر دست بسته نیستند که سونی تحت هر شرایطی بتازونه! متوجه منظور شما در مورد بکوارد PS نشدم اما شک نکن اگر بکوارد قابلیت مهمی نبود سونی برای کنسول نسل بعدش نمیومد رو این قابلیت سرمایه گذاری کنه.

بحث اشتراک پولی برای آنلاین بازی کردن قطعا تاثیرگذارتر از بکوارد هست و برا همینه که میگم شرکتی مثل سونی در برابر این حرکت مایکروسافت خنثی نمیمونه. حالا اید منتظر موند و دید چی میشه ولی کلا این حرکت های مایکروسافت داره به صنعت جهت میده و امیدوارم کلا مثبت باشه. یکی از حرکت های خوبی که زدن همین بحث تغییر دادن مفهوم انحصاری بود که حداقل برای PC گیمرها خیلی خوب شد :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,359
چرا من فکر میکنم این آمار "شگفت انگیز" چیزیه که نشون از تعداد زیادی آدم بیچاره میده که مجبور شدن به خاطر آنلاین بازی های که 60 دلار بابتش پول دادن، دوباره پول بدن؟:D این آمار و ارقام (چه سونی چه مایکی) بیشتر شبیه اعلام تعداد برده ها هست:D:D:D
اگه سونی این نسل بر خلاف اکثر ناشر های صنعت گیم کیفیت خودش حفظ کرد , فشاری روی استودیو های داخلی برای ساخت بازی های تکراری و سرویس محور بی محتوا نبود / کلی شاهکار خلق شد , علتش وجود گاو شیردهی مثل پلاس بود
41.5 میلیون کاربر شوخی نیست ( مایکروسافت با یک چهارم این تعداد جشن گرفته )
60 دلار در سال برای یه امریکای / اروپای / ژاپنی و اعراب و... پولی نیست . اما از دست دادن 3 یا 4 میلیارد دلار درامد ضربه بزرگی به بخش پلی استیشن وارد میکنه که قطعا تاثیرمنفی روی بازی های سونی هم خواهد داشت
سونی هم مجبور می شه کلی بازی سرویس محور بسازه

همون چیزی که من پیش بینی میکردم
ادغام دو سرویس

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اگه سونی این نسل بر خلاف اکثر ناشر های صنعت گیم کیفیت خودش حفظ کرد , فشاری روی استودیو های داخلی برای ساخت بازی های تکراری و سرویس محور بی محتوا نبود / کلی شاهکار خلق شد , علتش وجود گاو شیردهی مثل پلاس بود
41.5 میلیون کاربر شوخی نیست ( مایکروسافت با یک چهارم این تعداد جشن گرفته )
60 دلار در سال برای یه امریکای / اروپای / ژاپنی و اعراب و... پولی نیست . اما از دست دادن 3 یا 4 میلیارد دلار درامد ضربه بزرگی به بخش پلی استیشن وارد میکنه که قطعا تاثیرمنفی روی بازی های سونی هم خواهد داشت
سونی هم مجبور می شه کلی بازی سرویس محور بسازه

همون چیزی که من پیش بینی میکردم
ادغام دو سرویس
کوروش؛ بعضی وقتا این حس رو نسبت بهت دارم:

ezgif-7-efe9b9d8a057.gif

====

:))

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,359
کبیر جان قبل از ارائه آمارهای فضاییت لطفا یه سرچی بزن! :D
Xbox Live has 90 million monthly users, plus hundreds of thousands testing xCloud
:yes:
این تعداد کسانی که صرفا یه اکانت live ساختن , تفاوتی نمیکنه xbox / pc / اندروید / ios ,.....
تعداد مشترکین گلد در حال حاضر مشخص نیست
اون همه پلتفرم در مقابل ps4
PLAYSTATION™NETWORK MONTHLY ACTIVE USERS REACHES 103 MILLION

کوروش؛ بعضی وقتا این حس رو نسبت بهت دارم:

View attachment 158156

====

:))
حقیقت محض :ar!
مایکروسافت صرفا دنبال پلیر بیشتر , کیفیت بازی در درجه دوم اهمیت ( نمایش هیلو / عرضه بازی های ناقص / کلی بازی سرویس محور / فدا کرن gears و ..... )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر