جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746

این بررسی LTT خوب بود. در آخر میگه پیشنهاد دادن AMD سخته و نظرش بیشتر روی Nvidia هست و باید منتظر نسل بعدی AMD موند.
فارغ از بحث RT و DLSS که AMD حرفی واسه گفتن نداره، توی پرفورمنس معمولی هم نسبت به قیمتی که میده بخصوص 6800 معمولی بصرفه نیست ترجیح دادنش به Nvidia.
کارهای غیر از گیم هم کلا Nvidia سرتره.
از 7970 که حدود 10 سال پیش آمد ، هنوز منتظر نسل بعدی AMD هستیم :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
زوتک که برند اشغالیه بماند اینم پایین ترین مدلشه من منظورم در گارانتی دارا بود این سایت جنس از چین میاره می شناسم جنس با گارانتی از مغازه دار مدل درست و حسابی که مموریش یا بردش نره بالای 90 درجه باید 23 اینا پیاده شید.

• Like
Reactions: z2s sas

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
زوتک که برند اشغالیه بماند اینم پایین ترین مدلشه من منظورم در گارانتی دارا بود این سایت جنس از چین میاره می شناسم جنس با گارانتی از مغازه دار مدل درست و حسابی که مموریش یا بردش نره بالای 90 درجه باید 23 اینا پیاده شید.
زوتک آشغاله؟
این حرفو جای دیگه نزنی حالا ما خودی هستیم به روت نمیاریم:D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
average-fps_1920_1080.png

average-fps_3840-2160.png

به طور میانگین در گیم به نسبت قیمتش واقعا خوب کار کرده و اولین باز بعد سال هاست که واقعا رقیب انویدیا شده
از لحاظ مصرف برق و دما و نویز فن هم برای اولین بار نه تنها به انویدیا رسیده بلکه کمی هم بهتر عمل کرده

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
زوتک آشغاله؟
این حرفو جای دیگه نزنی حالا ما خودی هستیم به روت نمیاریم:D
اشغال نیست اما در برابر گیگا msi asus کلا به حساب نمیاد امار فروششم خیلی کمتره گستردگی گارانتی و خدماتشم به مراتب ضعیف تره
حالا یکی میاد می گه inno3d با manli از همشون بهتره:D

• Like
Reactions: Polaris and Sterben

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
از 7970 که حدود 10 سال پیش آمد ، هنوز منتظر نسل بعدی AMD هستیم :D
البته همینکه این سری انویدیا جهش خوبی زد و amd عقب نیوفتاد خوبه.
درسته تو ریتریس که تقریبا مرخصه چه فریم و چه بصری
و dlss هم رقیب نرم افزاریشه ،قطعا نمیتونه رقیب براش باشه،چون دیگه داره تو یکسری از بازیها بهبود 80 درصد میده تا 120 رسیده
ولی فارغ از این دو تا،نسبتا خوب بوده. البته 6800 نمیارزه در مقابل 3070 انویدیا.6800xt ولی بهتره.
در مورد برق هم با این قدرت ریتریس و نداشتن dlss سخت افزاری،بهینگی ای وجود نداره،فقط از بخاری برقی بودن،بهتر شده. اون ریتریس رو بخوای ضعیف کنی و هسته های تورینگ dlss ام برداریم انویدیا مصرفش دوباره کمتر میشه.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
البته همینکه این سری انویدیا جهش خوبی زد و amd عقب نیوفتاد خوبه.
درسته تو ریتریس که تقریبا مرخصه چه فریم و چه بصری
و dlss هم رقیب نرم افزاریشه ،قطعا نمیتونه رقیب براش باشه،چون دیگه داره تو یکسری از بازیها بهبود 80 درصد میده تا 120 رسیده
ولی فارغ از این دو تا،نسبتا خوب بوده. البته 6800 نمیارزه در مقابل 3070 انویدیا.6800xt ولی بهتره.
در مورد برق هم با این قدرت ریتریس و نداشتن dlss سخت افزاری،بهینگی ای وجود نداره،فقط از بخاری برقی بودن،بهتر شده. اون ریتریس رو بخوای ضعیف کنی و هسته های تورینگ dlss ام برداریم انویدیا مصرفش دوباره کمتر میشه.

آره به نظرم بهترینش همون 6800XT هستش ، چون 6800 با اون قیمت نسبت به 3070 نمی ارزه از اونطرفم 6900XT به نظرم باز 400 تا بیشتر بدی ولی نسبت پرفرمورمنسی که میده زیاد نیست به 400 تا ! (روی کاغذ لاقل)

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
منتظر تخفیف 50-100 دلاری amd باید باشیم :D ولی rx5700xt انصافا‌کارت خیلی خوب بود و هست اوایل که‌اومده بود تو بنچمارک ها یه نمه ضعیف بود ولی با چند بار اپدیت درایور اینا رسما پا به پای rtx 2070 super هم در اومد!!
Amd از نظر درایور و‌ نرم‌افزار اینا واقعا عقبه اگه بیشتر رو این‌مورد سرمایه‌گذاری کنه واقعا میتونه جلوی انودیا حرفی برای گفتن داشته باشه!
این کارت های rx6xxx قوی هستن‌ولی اصلا اپتمایز نشدن به‌خوبی فکر‌کنم بعده ۱ سال با چنتا درایور اینا خیلی بهتر‌ میشه تو بنچمارک ها وضع اش ولی دوم‌گیمر هست‌‌که صبر کنه:D
بهترین‌کار که الا‌ میتونه‌ انجام ‌بده تخفیف دادن‌ هست چون‌از نظر قیمت واقعا ارزش نداره به نظرم‌نسبت به سری 3xxx انویدیا!
گفتید 7970 یاده کارت 7870 خودم‌افتاد عجب کارت قدرتمندی بود البته بخاطر پاورم ۲بار سوخت ولی اون زمان ناشی بودم:Dبعد این جریان فهمیدم چقدر پاور‌مهمه....

• Like
Reactions: z2s sas

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
آره به نظرم بهترینش همون 6800XT هستش ، چون 6800 با اون قیمت نسبت به 3070 نمی ارزه از اونطرفم 6900XT به نظرم باز 400 تا بیشتر بدی ولی نسبت پرفرمورمنسی که میده زیاد نیست به 400 تا ! (روی کاغذ لاقل)
البته 3060 نیومده ti داره. برا 3080 هم ti گذاشته که حالا شایعش هم بود و گذاشتیم. بعید نیست 3070 هم داشته باشه.
ولی یه نکته دیگه هست سری ناویهای کارتهای میان رده از 40 cu شروع میشه که 22 و 23 هست. یا باید فرکانسها سر بزنن به آسمون و گر نه اوضاع تو اونجا شاید بدتر باشه و حتی تو گیم عادی هم برتری رو تو انویدیا داشته باشیم.
اگه این راست باشه
2020-11-18_22-51-57.jpg

و اختلاف ti های این دو کارت با نسخه معمولی3060 و 3050 باشه 50 دلار.
رسما بازار میان رده رو قبضه میکنه. البته الانم مال انویدیاست تو استیم میشه دید.

• Like
Reactions: just_p30

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اشغال نیست اما در برابر گیگا msi asus کلا به حساب نمیاد امار فروششم خیلی کمتره گستردگی گارانتی و خدماتشم به مراتب ضعیف تره
حالا یکی میاد می گه inno3d با manli از همشون بهتره:D
OK Boomer
به شخصه زوتک 1070 داشتم و خیلی هم عالی بود.دماش هم بالای 70 نرفت. اون گیگابایت و ایسوزه که میره رو 90 :D پارتنر مخصوص انویدیا رو زیر سوال میبری؟
گارانتی و خدمات تو ایران؟ Good Luck with that :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
OK Boomer
به شخصه زوتک 1070 داشتم و خیلی هم عالی بود.دماش هم بالای 70 نرفت. اون گیگابایت و ایسوزه که میره رو 90 :D پارتنر مخصوص انویدیا رو زیر سوال میبری؟
گارانتی و خدمات تو ایران؟ Good Luck with that :D

چون شما داری که بهترین نیست :D
مخصوص؟ مخصوصش evga هست اونم عالیه کارش
گارانتی جهانیش گفتم در ایران 1 زمانی اواژنگ بود که بیخیالش شد حالا یا چون طرفدار نداشت یا خرابیش زیاد بود نفهمیدیم الان دست سریر هست که از پیچ و مهره تا کنسول کهنه بچه هم گارانتی می کنه چون عملا سر کاری بیش نیست

TOOL.

کاربر سایت
Nov 15, 2020
411
توی Raytracing افتضاحه کامله 6800
اونم توی این نسل که تمام بازیها دیگه پشتیبانیش میکنن به طور کامل و واقعا چشم نواز هست

شخصا 3080 رو کامل برای 50 دلار گرونتر ترجیح میدم

در مورد زوتاک هم فروش کمترش به خاطر مارکتینگ کمتر و ضعیفترش هست و قطعا در رده پایینتر MSI و Asus قرار میگیره

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
منتظر تخفیف 50-100 دلاری amd باید باشیم :D ولی rx5700xt انصافا‌کارت خیلی خوب بود و هست اوایل که‌اومده بود تو بنچمارک ها یه نمه ضعیف بود ولی با چند بار اپدیت درایور اینا رسما پا به پای rtx 2070 super هم در اومد!!
Amd از نظر درایور و‌ نرم‌افزار اینا واقعا عقبه اگه بیشتر رو این‌مورد سرمایه‌گذاری کنه واقعا میتونه جلوی انودیا حرفی برای گفتن داشته باشه!
این کارت های rx6xxx قوی هستن‌ولی اصلا اپتمایز نشدن به‌خوبی فکر‌کنم بعده ۱ سال با چنتا درایور اینا خیلی بهتر‌ میشه تو بنچمارک ها وضع اش ولی دوم‌گیمر هست‌‌که صبر کنه:D
بهترین‌کار که الا‌ میتونه‌ انجام ‌بده تخفیف دادن‌ هست چون‌از نظر قیمت واقعا ارزش نداره به نظرم‌نسبت به سری 3xxx انویدیا!
گفتید 7970 یاده کارت 7870 خودم‌افتاد عجب کارت قدرتمندی بود البته بخاطر پاورم ۲بار سوخت ولی اون زمان ناشی بودم:Dبعد این جریان فهمیدم چقدر پاور‌مهمه....

من 5700XT دارم از همون روزه اول تقریبا ، اول با 2060 مقایسه میشد تو بنچمارک ها ، درایورها بهتر شد رسید به 2060 سوپر ، الان بازم روشون کار کردن توی بنچمارکی که 2-3 ماه پیش دیدم از 2070 سوپر زده بود جلوتر :D توی میانگین یک چیزی بالاتر از 2070 سوپر بود و پایینتر از 2080 ! که خیلی عجیبه اینا مگر چقدر درایورهاشون خرابه که یک گرافیکی با این درایورها اینقدر میتونه افزایش پرفرمنس داشته باشه ! هر چند اشتباه نشه باگاش عین روزه اول باهاشه : ))
توی وگا هم همین بود ، وگا 56 از 1070 پایینتر بود و وگا 64 کلی از 1080 پایینتر ! ولی الان برین نگاه کنید با این آپدیت های جدید حتی وگا 56 تقریبا به 1080 رسیده چه برسه به وگا 64 که قویترم شده کلی نسبت به 1080 !
سره سری های قبلی مثل وگا و 5xx و 4xx هم همین داستانا بود ، با سری 6xxx هم همین داستانا هست ، یعنی اصلا تعجب نمی کنم اگر سال دیگه 6800XT حدقل 12-15 درصد افزایش FPS داشته باشه با همین سیستم های یکسان الان مقایسه بشه ، ولی چه فایده خوب یک سال دیگه باز نزدیک نسل بعدی هستیم و ...

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
چون شما داری که بهترین نیست :D
مخصوص؟ مخصوصش evga هست اونم عالیه کارش
گارانتی جهانیش گفتم در ایران 1 زمانی اواژنگ بود که بیخیالش شد حالا یا چون طرفدار نداشت یا خرابیش زیاد بود نفهمیدیم الان دست سریر هست که از پیچ و مهره تا کنسول کهنه بچه هم گارانتی می کنه چون عملا سر کاری بیش نیست
بله چون من داشتم بهترین نیست، ولی این که داشتمش میتونم در موردش نظر بدم و میگم خوبه:D

• Like
Reactions: mobile1199 and s.1

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
بله چون من داشتم بهترین نیست، ولی این که داشتمش میتونم در موردش نظر بدم و میگم خوبه:D
زوتاک کارت های خوبیه ، اسمی به MSI و Asus و Giga نمیرسه ، ولی در کل چیزیم نیست که خراب بشه زودتر یا چی ، ولی خوب خیلیم دیدم قبولش ندارن نسبت به بقیه برندها

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر