تکنولوژی Eyefinity در GPUهای نسل بعد AMD

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
AMD در یک کنفرانس خبری که اخیرن برگذار شد جزییاتی از پردازشگرهای گرافیکی جدیدش که برروی آنها تمرکز زیادی کرده منتشر کرده. درعین حال تمام جزییات بطور کامل بیان نشد.
این فناوری جدید که قرار است GPU های آینده ی این شرکت از آنها پشتیبانی کنند Eyefinity نام دارد که در آن قابلیت اتصال حداکثر 6 مانیتور به یک کارت گرافیک فراهم میشود.

11_ATI_Eyefinity_1x3_Ubisoft_HAWX_72601_640screen.jpg

بله درست خواندید 6مانتیور.
حالا امکان اتصال 6 مانیتور 30 اینچی به یک یکدیگر و سپس به کارت گرافیک فراهم میشود.
دلیل این اقدام اینکار توسط AMD میتواند بسیار معنادار باشد. درحالی که اکثر ما حتی نمیتوانیم یک مانیتور 30 اینچ تهیه کنیم تهیه ی 3 نمایشگر 20 اینچی حداقل 400$ هزینه
خواهد داشت درحالی که 6 نمایشگر براحتی میتواند هزینه ای تا 1000$ هم داشته باشد.

03_ATI_Eyefinity_3x2_Blizzard_World_of_Warcraft_2_59234_640screen.jpg

درکنار امکان ایجاد یک تصویر دسکتاپ عظیم ATI کارت های جدید را با قابلیت پردازش رزولوشن های فوق العاده ای در نظر گرفته است. دیگر مجبور نیستید تصور بازی کردن World of Warcraft را در وضوح 7680x3200 بکنید چون حالا واقعا میتوانید اینکار را انجام دهید. تنها مشکل احتمالی میتواند پشتیبانی نکردن این تکنولوژی توسط بازیها باشد اما ATI اطمینان داده که بیشتر از تعدادی محدود قادر هستند بخوبی با این فناوری سازگاری داشته باشند و البته پچ های ساده ای برای هر بازی میتواند این قابلیت را فعال کند.

IMG_0710_86811_640screen.jpg

همچنین ATI فکر پردازش این حجم عظیم از پیکسل ها را کرده برای افرادی که شاید شک کنند که چگونه همچین حجم پردازشی توسط یک کارت قابل اجرا خواهد بود.
GPU های جدید 2.15 میلیارد ترانزیستور خواهند داشت و قادرند عملیات 2.5 تریلیون پردازش محاسبات شناور را انجام دهند.(2.5 TFLOPs)
برای درک راحتر این اطلاعات باید گفت کارتهای گرافیک فعلی ATI یعنی Radeon HD 4890 کمتر از نصف این مقدار ترانزیستور را دارند و قدرت پردازش محاسبات شناور آنها 1 TFLOPs است.
ما شانس اینرا داشتیم که Deft 4 Dead را بطور مختصر با این فناوری تجربه کنیم و باید گفت بازی بطور بسیار راحتی روان و البته بشکل عجیبی عظیم شد.

IMG_0703_96328_640screen.jpg

باید دید آیا این GPU ها بزودی میتوانند درخواست های گرافیکی متوقع از خود را با کیفیت تصویری بالا و البته رزولوشن فوق بالای خود برآورده کنند.

=============
منبع

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
واقعا بی نظیره
من هر چی گشتم اطلاعات بیشتر از اینکه شما گفتی پیدا نکردم ولی روی تک مانیتور عملکرد این تکنولوژی مثل مولتی مانیتور هست یا تفاوت داره؟منظورم اینه که روی سینگل هم قایبلیت اجرای بازی ها رو رزولوشن ها کذایی رو داره یا فقط مولتی به این شکل هست؟

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
من خودم ترجیح میدم رو یه TV بزرگ بازی کنم مثلا اون تصویر آخر رو ببینین چه قدر تو ذوق میزنه:sick:مزیتش چی هست الان؟:confused:

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
وقتی یه دونه پشه میاد روی صفحه ی ال سی دیم میشینه خونشو میریزم ,نمی دونم چه جوری بعضی از افراد میخوان دیدن فریم دور ال سی دی که آمیخته با تصویره رو تحمل کنند...

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
واقعا بی نظیره
من هر چی گشتم اطلاعات بیشتر از اینکه شما گفتی پیدا نکردم ولی روی تک مانیتور عملکرد این تکنولوژی مثل مولتی مانیتور هست یا تفاوت داره؟منظورم اینه که روی سینگل هم قایبلیت اجرای بازی ها رو رزولوشن ها کذایی رو داره یا فقط مولتی به این شکل هست؟
تا اونجایی که من از مطلب متوجه شدم هر کارت میتونه تا 6تا نمایشگر رو پشتیبانی کنه که هرکدوم رزولوشن های استاندارد دارن.
یعنی اونی که شما میگی نمیشه. اگرهم بشه باید دید کدوم مانیتوری هست که همچین رزولوشنی رو ساپورت کنه و نمایش بده که فعلا همچین مانیتورهایی در بازار نیست.

نه.من منظورم این بود که این کارت اگه می تونه این تعداد مانیتور با رزولوشن های بالا رو ساپورت کنه می تونه مثلا کرایسیس رو با 16 ایکس انتی الیاسینگ و رزولوشن 2500 روی very high با 60 فریم فول اجرا کنه یا فقط قدرتش روی استفاده بصورت مولتی مانیتور هست؟
خب وقتی مشخصات فنی سخت افزارش بیشتر از دوبرابر 4890 باشه حتمن میتونه×

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
تا اونجایی که من از مطلب متوجه شدم هر کارت میتونه تا 6تا نمایشگر رو پشتیبانی کنه که هرکدوم رزولوشن های استاندارد دارن.
یعنی اونی که شما میگی نمیشه. اگرهم بشه باید دید کدوم مانیتوری هست که همچین رزولوشنی رو ساپورت کنه و نمایش بده که فعلا همچین مانیتورهایی در بازار نیست.
نه.من منظورم این بود که این کارت اگه می تونه این تعداد مانیتور با رزولوشن های بالا رو ساپورت کنه می تونه مثلا کرایسیس رو با 16 ایکس انتی الیاسینگ و رزولوشن 2500 روی very high با 60 فریم فول اجرا کنه یا فقط قدرتش روی استفاده بصورت مولتی مانیتور هست؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
یک سوال برام پیش اومده؟؟؟:confused:
حداکثر سایز هر مانیتور 30 اینچه؟ یا مثال براش بود.مثلا 6 تا 45 اینچی:biggrin1:
اگه بخوایم فقط مانیتور در نظر بگیریم بالاتر از 30 نیست (هست ولی یجورایی نایابه) و اگه بخوایم کلی در نظر بگیریم (یعنی اون panel قابلیت مانیتور بودن هم داشته باشه) از "7 هست تا "100 .:cheesygri

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,995
نام
فرهاد
واقعا AMD داره پیشرفتهای بسیار خوبی میکنه با این پردازنده حال میکنم :biggrin1: نسل جدید CPU های BLACK 32 nnm هم داره میاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر