تولد 25 سالگی NES

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
954.jpg

18 ام اکتبر 1985، دقیقا 25 سال پیش، روزی است که Nintendo of America از آن بعنوان روز تولد Nintendo Entertainment System یاد میکند.

NES ابتدا در یک فروش آزمایشی در ایالت متحده آمریکا که در تعطیلات آن سال محدود به New York میشد کار خود را آغاز کرد. حدودی نیمی از کارکنان قسمت ایالت متحده نینتندو در آن زمان از محل کار خود در مرکز Seattle (جایی در ایالت واشنگتن) به یک انبار متروکه در Hackensack واقع در New Jersey رفتند؛ انها در آنجا روزی 18 ساعت کار میکردند و به خیابان ها می رفتند و این محصول را به هر کسی که گوش میداد (مردم) نشان داده و معرفی میکردند (بازار گرمی میکردند :d)
فروش آزمایشی یک پروژه موفقیت آمیز بود که پس از آن با روش مشابه در ماه فوریه در لس آنجلس و در نهایت، در سراسر کشور تا آخر سال 1986 این کار انجام شد. به زودی پس از این موفقیت نینتندو به کشور های دیگر هم نفوذ کرد.

اولین NES در یک مغازه واقع در منهتن به نام FAO Schwarz به فروش رفت، جایی که یک تبلیغ وسیع در مساحتی بالغ بر 15 در 15 فوت با تلوزیون های متعدد برای این دستگاه انجام گرفت.
Gail Tilden که در آن زمان مدیر بخش تبلیغ نینتندو بود، اولین NES را که با یک آنالوگ و 15 بازی که همراه آن بود به یاد می آورد که قرار بود مجوز بگیرد!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: nihilnigritude

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
میگم مگه ماریو همین چن ماه پیش 25 سالش نشد ؟ پس چرا زودتر از خود نیتندو بوجود اومده ؟ مگه ساخته خود نیتندو نیست ؟

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
اين همون ميكرو خودمونه:d البته براي من مشكي با دسته وايرلس بود>:d<

كسي مي دونه چرا اين اسم روش گذاشته بودن؟

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
نمیدونستم :d واقعا از 1956 وجود داشته ؟ :d اونوقت تو چه کاری بوده اونموقع ؟ :d
این شرکت در سال 1956 شروع به کار کرده با اسم Nintendo Koppai که به ساختن کارت های بازی به نام Hanafuda میپرداخته، که بعد از یک مدت مشهور میشه و دامنه کاریش در زمینه ساخت کارت های بازی گسترش پیدا میکنه، در سال 1963 نام این شرکت از Nintendo Playing Card Company Limited به Nintendo Company Limited تغییر میکنه، در بین سالهای 1963 تا 1968 این شرکت به همه ی زمینه ها از جمله شبکه تلوزیونی، تاکسی رانی!!! و حتی غذا فروشی!!! نفوذ میکنه که پس ز مدتی همشون شکست میخورن. بعد از این شکست نینتندو شرکت ساخت اسباب بازی میشه و با تولید اسباب بازی های مشهوری به نام های Ultra Machine, Love Tester و Kousenjuu که بعضاشون مشهور هم بودن، باز هم شکست میخوره تا اینکه در سال 1985 NES رو میسازه و وارد عرصه ی دیجیتال میشه؛ که در سال 1989 کار اصلیش هم سرگرمی های ویدئویی میشه و ساخت کارت های بازی و دیگر کارهای متفرقه رو متوقف میکنه.

اطلاعات بیشتر

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
اين همون ميكرو خودمونه:d البته براي من مشكي با دسته وايرلس بود>:d<

كسي مي دونه چرا اين اسم روش گذاشته بودن؟

nes مدل های خیلی زیادی داشت. که اونی که توی ایران مشهور شد مدل میکرو بود. از نظر من همون میکرو تا آخر دنیا بهترین کنسولی بود که به وجود اومد. :x یادش به خیر یه ps move تفنگی هم داشت که باهاش کلاغ میزدیم! :d

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
nes مدل های خیلی زیادی داشت. که اونی که توی ایران مشهور شد مدل میکرو بود. از نظر من همون میکرو تا آخر دنیا بهترین کنسولی بود که به وجود اومد. :x یادش به خیر یه ps move تفنگی هم داشت که باهاش کلاغ میزدیم! :d
کلاغ چیه!؟؟آخه کی کلاغ میزنه! مرغابی تشریف داشتند!
بعضی ها هم تقلبی میکردند تفنگ رو میچسبوندند به صفحه تلویزیون

• Like
Reactions: keivan_depp

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
نمیشد که :D
باید از دور شلیک میکردی تا میشد ... :D !
چه کل کلی میکردیم ... یادش بخیر ...
قیافه سگه ته خنده بود وقتی مرغابیه رو شکار میکردیم :D

• Like
Reactions: keivan_depp

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
اولین بازی ای که تو عمرم انجام دادم همین بود...فکر کنم یه سگ هم تو بازی بود...
انقدر می شستم پاش که بهم الکی می گفتن تفنگه باعث سوختن تلویزیون می شه:D منم که حالیم نبود باور می کردم و بلند می شدم:D

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد

یعنی واقعا فکر کردید من اون موقع فرق کلاغ و مرغابی رو نمیدونستم؟! :d باو معلوم بود که دارم به شوخی میگم :d

اون سگ داداش کایکو اینا اسمش چی بود اونم توی بازی بود!! خیلی باحال میخندید!! =)) :d

نمیشد که :D
باید از دور شلیک میکردی تا میشد ... :D !
چه کل کلی میکردیم ... یادش بخیر ...
قیافه سگه ته خنده بود وقتی مرغابیه رو شکار میکردیم :D

داخل لوله تفنگ یه لنز بود! اگه اونو برمیداشتی میشد لولش رو به شیشه تلوزیون چسبوند و شلیک کرد! :D

تازه من یه بار سیماش رو دستکاری کردم تا یوزی بکنمش ولی یادم رفت محدودیت تیر دارم!! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر