توضیحات استودیو Remedy در مورد تکنولوژی SSD و رهگیری پرتو در PS5

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
control-rtx-on-001-66ca124b1480b1e3191d76c0c7c36033.jpg

درحالی که از زمان رونمایی تاکنون، ما اطلاعات جامعی از مشخصات و سخت‌افزار PlayStation 5 دریافت کرده‌ایم اما هنوز تاحدی ویژگی‌های اعلام شده و درک درست از کارایی سیستم، حداقل در انظار عمومی کاملا مشخص نیست.
تاکنون بازی‌سازهای متعددی اقدام به تحسین سخت‌افزار PS5 کرده‌اند و حال نوبت استودیو Remedy است تا هیجان خود را در مورد این کنسول بیان کند.
طی مصاحبه مجله رسمی پلی‌استیشن (OPM)، اعضای کلیدی استودیو Remedy توضیح می‌دهند که چگونه عنوانی مانند بازی Control می‌توانست با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌تر حتی بهتر از چیزی که هست روی PS5 پیاده‌سازی شود.
واژه‌های محبوب مربوط به ویژگی‌های کلیدی این روز‌های کنسول‌های نسل بعد، مانند تکنولوژی سخت‌افزاری استفاده شده در رهگیری پرتور (Ray Tracing) و همچنین SSD، دو مورد اصلی بیان توضیحات اعضای استودیو رمدی در مورد PS5 هستند. برنامه‌نویش ارشد استودیو Remedy اقای تتو التو در مورد سیستم ری‌تریسنگ در نسل بعد چنین می‌گوید:
Ray Tracing یک تحول و تغییر بنیادین در مورد تعامل در گرافیک کامپیتوری است. در نسل فعلی و با پیشرفت تدریجی در بهبود قدرت عملکرد سیستم‌های پردازشی و همچنین برنامه‌نویسی این امکان فرآهم شده بود تا بتوان متریال شیدینگ و افکت‌های بسیار با کیفیت و نزدیک به واقعیت را خلق کرد اما برای پیوست سراسری گرافیک، بازی‌ها یا از دیتای ثابت و از پیش محاسبه شده استفاده می‌کردند و یا به اطلاعات ناقص مربوط به فضای نمایشگر تکیه داشتند. رهگیری پرتو تنها یک افکت نیست بلکه جهشی به‌سوی حل کردن واقعی موارد مربوط در پردازش هم‌زمان (Real-Time) است.
در ادامه یکی دیگر از برنامه‌ نویسان ارشد استودیو، جناب شان دنلی در تحسین از تکنولوژی SSD استفاده شده در PS5 چنین بیان می‌کند که:
این تکنولوژی جدید SSD است که واقعا برجسته بنظر می‌رسد؛ بخصوص در ارتباط با استریم یا جریان محیطی، نگرانی وجود نخواهد داشت و این موضوع می‌تواند تاحدی پهنای‌باند مربوط به پردازنده کنسول را نیز آزاد بگذارد. برای چیزی مانند بازی Control، این تکنولوژی و عملکرد آن طی پردازش می‌تواند برگردانی از سیستم تخریب‌پذیری عمیق‌تر، جهانی با جزيیات و ابجکت‌های بیشتر و یا بارگذاری آنی پس از هربار مرگ باشد.
از دیگر اعضای استودیو، توماس پوها نیز اشاره می‌کند که نسل آینده پیشرفت تنها به گرافیک ختم نمی‌شود:
نباید فرامش کنیم که روی کنسول جدید این تنها گرافیک نیست که بهترخواهد بود بلکه تجربه‌ی کلی از گیم‌پلی و همچنین استفاده از کنسول به‌طرز فوق‌العاده‌ای پیشرفت خواهد کرد. PS5 قرار است تجربه‌ای روان و بارگذاری بسیار سریع را مهیا کند و در عین حال اساس سخت‌افزار و کارکرد آن برای استفاده سازندگان آسان خواهد بود که در نوع خود عالی است چرا که می‌توانیم در مدت زمان کمتری قدرت کنسول را تحت کنترل خود در بیاوریم و از نهایت ظرفیت‌های آن استفاده کنیم.
منبع: metro.co.uk

نظر شما در رابطه با صحبت‌های اعضای استودیو رمدی در مورد تکنولوژی رهگیری پرتو و همچنین SSD و تحولات‌ ایجاد شده در تجربه متفاوت بازی‌ها در نسل بعد چیست؟

آخرین ویرایش:

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
حرفاش رو بخونید. دوستان مایکروفن در نظر داشته باشن که این آپشنا رو XSX هم داره و یه بار دیگه با ملایمت بیشتر بخونن. چیزای خوبی گفته:D

آره این خبر برای ۲۰۱۹ هست و قبل از مشخص شدن جزئیات کنسول ها

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
Friday 3 Apr 2020 5:36 pm

من سواد ندارم یا این تاریخ مال دو روز پیشه... سال پیش حتی کنسول از اون مجله هم معرفی نشده بود....

دوستان به درجه جدیدی از نه ما هر چی میگیم همونه رسیدن و هر چیزی در تعریف از ps5 باشه یه جای کارش میلنگه :Wink1::Wink1:

اصلا خبر مال ده سال پیش مگه تغییری تو اصل خبر و حرف دولوپر ها ایجاد میکنه؟؟؟ :lol:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
Friday 3 Apr 2020 5:36 pm

من سواد ندارم یا این تاریخ مال دو روز پیشه... سال پیش حتی کنسول از اون مجله هم معرفی نشده بود....

دوستان به درجه جدیدی از نه ما هر چی میگیم همونه رسیدن و هر چیزی در تعریف از ps5 باشه یه جای کارش میلنگه :Wink1::Wink1:
خبر مترو برای 2 روز پیشه، ولی مترو از یه سایت دیگه برداشته که اون سایتم از جلد دسامبر 2019 مجله پلی استیشن برداشته.

آخرین ویرایش:

bear14

کاربر سایت
Apr 24, 2017
223
طی حرف هایی که با remedyداشتم نسبت به این خبر پا فرا ترگذاشتند .به من گفتن اینبار سونی کنسولش به اندازه ی دونسل قوی است .مخصوصا remedyاین برداشت اخر رو که با من در میان گذاشتند از حرف های سرنی دریافت کرده اند . علاوه به این گفتند هیچ مشکل حراراتی نداره کنسول و از ایکس باکس جدید بیصداتر هست که این خودش یک انقلاب هست برای کنسول ها. و همچین به من گفتند دیگه شاهد لودینگ در بازی ها نخواهیم بود. همچنین از طراحی زیبا کنسول حیرت زده بودند که خدایا این چیه به این ظرافت که سونی ساخته .
دیگه منتظر باشید سونی یه کنسولی ساخته که تا حال دنیا به خود ندیده ..
بهرحال اینقدر کنسول ایکس باکس رو سبک شمردند که حاضر نشودند در موردش هیچ چیزی به من بگن .

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
طی حرف هایی که با remedyداشتم نسبت به این خبر پا فرا ترگذاشتند .به من گفتن اینبار سونی کنسولش به اندازه ی دونسل قوی است .مخصوصا remedyاین برداشت اخر رو که با من در میان گذاشتند از حرف های سرنی دریافت کرده اند . علاوه به این گفتند هیچ مشکل حراراتی نداره کنسول و از ایکس باکس جدید بیصداتر هست که این خودش یک انقلاب هست برای کنسول ها. و همچین به من گفتند دیگه شاهد لودینگ در بازی ها نخواهیم بود. همچنین از طراحی زیبا کنسول حیرت زده بودند که خدایا این چیه به این ظرافت که سونی ساخته .
دیگه منتظر باشید سونی یه کنسولی ساخته که تا حال دنیا به خود ندیده ..
بهرحال اینقدر کنسول ایکس باکس رو سبک شمردند که حاضر نشودند در موردش هیچ چیزی به من بگن .
داداش شما که دیگه از طرف سایت ویجاتو مصاحبه نگرفتی ۲۰ صفحه بریم جلو بعدش همچی جنبه طنز بخودش بگیره :D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,530
نام
Mehrdad
به نظرم باز خدا رو شکر سونی و اخبار پیرامون پلی استیشن و بازی هاش وجود دارند، وگرنه به گمانم باید دلمون برای یه سری از فن بوی های مایکروسافت تنگ میشد. اخه تاپیک های مایکروسافت که جذابیتی ندارند :D پس اگر این اخبار پیرامون سونی و مقایسه XB PS نبود یک سری از فن بوی های مایکروسافت احتمالا همچنان در حال جابه جایی بین غیبت صغری و کبری بودند :D من دوستون دارم و به همین دلیل خوشحالم که سونی باعث میشه روی ماهتون رو دوباره ببینم :D

یه پیشنهاد هم برای دوستان سونی فنم دارم. به نظرم با این واقعیت کنار بیایم که SX رو کاغذ و خام از PS5 قویتره. شما ها که مسلم برای قدرت کنسول فن نشدید. پس فکر کنم میتونید با این واقعیت کنار بیاید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر