تنظیمات Graphic بازی های Pc در قسمت Options

یه سری موارد را در مورد Cod 2 تست کردم به این نتیجه رسیدم که زمانی که بازی را در حالت Dx9 میزاریم اگر تمام موارد را روی High بزاریم و یا روی Low هیچ تفاوتی در تعداد فریم ها نمیکنه !!!
و سرعت کم بازی در حالت Dx9 فقط به خاطر 2 چیز میتونه باشه
1-smoke
2- سایزنی ها
و متاسفانه نمیشه سایزنی را مانند Riddick در چند حالت مختلف بزاریم

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
خیلی عجیبه من Ut2004 را روی 800 در 600 بازی میکردم، گفتم یه بار بزارمش روی آخرین Res دیدم اگر قبلا 60 تا فریم مینداخت الان 58 تا میندازه !!!!!!!! اگر اشتباه نکنم گذاشتم روی 1280 در 1024
آخه چطوری ممکنه ؟

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
یه سوالی داشتم از کسانی که Ut 2004 را بازی میکنند(البته اگر سیستمشون قوی هست)
من وقتی که Ut2004 بازی میکنم اکثرا فریم ها بین 80 تا 60 هستش (البته به 130 هم میرسه) ولی وقتی که درگیری از نزدیک زیاد میشه فریم ها به 30 و 40 کاهش پیدا میکنه !!! و نشانه گیری سخت میشه، قبلا هم گفتم در 600 در 800 هیچ فرقی با آخرین Res نداره ، این ناهمانگیه فریم ها خیلی عذیتم میکنه ، میخواستم بدونم شما هم با این مشکل روبرو هستید ؟

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
سلام ، من امروز بازیه Prince Of Persia: T2t را نصب کردم ، چون قبلا سیستم خوبی نداشتم دلم نمیومد بازیهای جدیدا اجرا کنم،البته هر کسی یه صلیقه ای داره، یه چیز جالب که من بهش رسیدم اینه من بازی را از رو حالت Defaults یعنی 768 در 1024 به 800 در 600 تغییرش دادم ،تا نرم تر اجرا بشه ، خوب مشخصه که تعداد فریم ها زیاد تر شد ، ولی به چه قیمت ؟
الان توضیح میدم در صحنه هایی که عمق تصویر و حجم فضا کمتر بود فریم ها خیلی نرم (حدودا 60 تا 70 فریم) بودند ولی در بعضی صحنه ها کاهش فریم پیدا میکرد (حدودا 35 تا 50) این کاهش فریم در رزلوشن 600 در 800 باعث میشد که روی این قضیه حساس بشم ، ولی بعد از اینکه رزلوشن را روی 768 در 1024 گذاشتم درست که فریم ها در کل کمتر شد ولی دیگه مشکل تفاضل فریم ها برطرف شد و این باعث شد که دیگه بهش فکر نکنم ، این خیلی برام جالب بود ، به این نتیجه رسیدم که همیشه رزلوشن پایین راحت تر نمیتونه باشه ( البته این استثناء بود)
یه چیزم بگم که انگار هیچ کس از این تاپیک خوشش نیمده ، البته برای من این موضوع بحث در مورد تنظیمات Setting بازی ها خیلی مهمه

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
CALL OF DUTY 2 :
2 تا فرمان هستش که هر کدوم روی زیاد شدن فریم ها تاثیر خواهد داشت ، البته گزینه ی اولی را من خودم امتحان کردم و حدودا تا 6 فریم افزایش داشتم !!!
1- استفاده از فرمان r_multigpu 1 که البته توی خود OPTION بازی هم هست

البته یه اشکالی که در این حالت هست اینه که حرکت MOUSE با مکس روبرو میشه و خیلی تیز نیست

2- استفاده از فرمان r_applypicmips که برای کارت های NVIDIA توصیه شده

آخرین ویرایش:

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
آقا احسان سلام
می خواستم بدونم آیا از گرافیک 6600 راضی هستی منظورم اینه که بازی مثل فیر رو براحتی اجرا میکنه؟در ضمن چطوری میشه مقدار دودرو تویه بازی کاهش داد چون منم هر وقت تویه بازی به قسمتهایی که دود دارن میرسم اجرا بازی کند وزننده میشه؟راستی سیستمتون که خوب پس چطوریه که تویه بازیها جوابیو که می خواین نمیگیرین؟چون ممکن منم یه 6600 بگیرم ولی اگه اینطوری باشه که.....

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
لازمه چند چیز را گوشزد کنم البته من بنا به تجربه ی خودم میگم و این اطلاعات را در حد یک کاربر در نظر بگیرید چون امکان داره به این شکل نباشه
1-در میون بازی های جدید Call Of Duty 2 و F.e.a.r حتی روی سیستم های High-end هم بد اجرا میشند ، با توجه به اینکه در سایت Game Spot به Gamer های فوق العاده حساس سفارش کرده که حتی به 7800 Gtx هم رجوع نکنند بلکه
از Sli های Nvidia یا Cross Fire های Ati برای اجرای این بازی استفاده کنند
2-6600 کارت گرافیکی هست که در حال حاضر در سطح متوسط رو به بالا قرار داره
و شما مجبور هستید تموم بازی های جدید مانند F.e.a.r و Cod 2 یا Quake را در تفکیک 600 در 800 اجرا کنید تا حد میانگین فریم شما 45 باشه
در بازی های اول شخص فریم میانگین باید از 40 بالا تر باشه تا قابل بازی باشه (با توجه به گفته ی خود Gamespot)
3- کارت Gt 6600 از 6600 معمولی حدودا 20% قویتر هستش به طور مثال اگر در یک بازیه مشابه شما با 6600 معمولی 30 فریم داشته باشید با 6600 Gt 45 فریم خواهید داشت به مراتب میتونید با 6800 Gt 60 فریم داشته باشید. البته این تفاضل فریم ها متغییر هستش ...
4-و اما چرا من این سیستم را انتخاب کردم:
من اصلا قصد Upgdare کردن سیستم را نداشتم ، چون به نتایجی رسیدم که برای بازی Pc اصلا گزینه ی به سرفه ای نیست، همونطور که میدونی 6600 1 سال و نیم پیش جزو کارت گرافیک های High End به حساب میومد، در نهایت من به این رسیدم که کنسول Xbox 360 را به شرط کپی خور بودن به جای Pc انتخاب کنم
متاسفانه فعلا Xbox 360 کپی خور نشده و حتی اگر 10 هزار تومن هم باشه به صرفه نیست که بخریم ،چون به ازای هر بازی باید حد اقل 50 هزار تومان هزینه کنیم ..
از طرفی هم سیستم قبیلم دیگه جواب گوی بازی های جدید حتی در پایین ترین تنظیمات نبود... دیگه این شد که طاقت نیوردم و موقتا این 4 قطعه را عوض کردم
=====================
حدودا شد 474 هزار تومن
زمانی هم که این سیستم را داشتم خریداری میکردم میدونستم که سیستم سطح بالایی نیست
البته از لحاظ Cpu یه جورایی میشه گفت High-end هستش
775 Ht 3.0
============
چیزه جالبی که در مرد F.e.a.r توی مقاله های Game Spot خوندم این بود که شما با یک Cpu ی 3.0 همونقدر فریم دارید که با 2.2 دارید !!!!
همچنین اختلاف خیلی کمی بیند Ram 2 Gig و 256 بود !!!!
و تنها زورش به کارت گرافیک بود
======================
البته اگر شما قصد خرید 6600 را دارید مطمین بشید که Cpu شما توان این را داره که حد اکثر قدرت کارت گرافیک را به کار ببره ، وگرنه شما با تعویض تنها Gpu قادر به دیدن تفاوت محسوسی خواهید بود
=========================
یه مساله دیگه اینه که چه موقع بفهمیم که Ram کم میاره یا کارت گرافیک کم میاره
ضعف کارت گرافیک اصولا در Frame ها خلاصه میشه ، زمانی که شما تصاویر بازی لرزش و ضعف احساس میکنید به طوری که نشونه گیری به سختی انجام میشه و سرعت بازی کند هستش این میتونه از ضعف کارت گرافیک باشه
ولی چه موقع Ram به اصطلاح کم میاره :
زمانی که شما در صحنه های بازی مکس میبینید، یا زمانی که از محیطی به محیط جدیدی وارد میشید که باید حجم اون Map یا محیط جدید بر روی Ram بار گذاری بشه
بازی برای چند ثانیه ایست پیدا میکنه طوری که شما قادر به هیچ حرکتی نیستید
این نشون میده که Ram شما فضا یا سرعت کافی برای بارگذاریه اطلاعات مربوطه را نداره،و عقلب میبینیم که چراغ روی کیس شروع میکنه به چشمک زدن !!!
و اما تاثییر Cpu :
Cpu بیشترین تاثیر را روی Frame ها داره تا قابلیت های Ram،
میشه نتیجه گرفت که در اجرای بازی عمل کرد Ram بر روی Cpu و عملکرد Cpu بر روی Gpu تاثیر گذاره و هیچ زمان Gpu بر روی Ram تاثیر گذار نیست، البته خود Gpu رم مخصوص به خودش را داره که اون متفاوت با این قضیه هستش
البته در مورد مادر بورد هم میشه گفت تاثیر گذار هستش ولی خوب مسلمه برای نصب این قطعات خوب به یک مادر بورد بهتر هم نیاز میشه
پس اگر نظر من را میخواهید، من به هیچ عنوان ارتقاع سیستم Pc را به شما پیشنهاد نمیکنم ، چون متحمل هزینه ی سنگینی برای اجرای بازی خواهید شد، در صورتی که مثلا دستگاه Xbox 360 به مدت 6 سال ( حدسی- بنا تاریخچه ی کنسول های قبل)
میتونه بازی هایی را داشته باشه که بازی ساز اون بازی را با توجه به سخت افزار ثابت همون کنسول پیشرفت داده، و دیگه احتیاج به نصب و Download پچ ها و مشکلات زیادی که بر روی Pc شاهدش هستیم ،نیست
ببخشید که طولانی شد

آخرین ویرایش:

amin mozy

کاربر سایت
Feb 8, 2006
97
سلام
اگه ممکنه بگید که چه طوری می تونیم بازی fable:the lost chapters

رو با یک کارت گرافیک جی فورس اف اکس 5200 روون اجرا کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
توضیحات بسیار مفیدی بود دوست خوبم خود من مدتهاست که به این نتیجه رسیدم که pcبرای بازی چندان مناسب نیست وبا توجه به پیشرفتهای سریع وچشمگیر برای افرادی چون من چیزی جز هزینه سنگین ببار نخواهد آورد این درحالیست که به گفته شما نتیجه دلخواه هم حاصل نمی شود همونطور که براورد کردم اگه بخوام سیستممو ارتقا بدم باتوجه به خرید هارد با فضای بیشتر ویه رم 512 دیگه هزینه ای درحدود 500-600 هزارتومان خواهم داشت اونم چی یه سیستم درحد متوسط واین واقعا ناعادلانست من خودم به شخصه مایل به خرید پلی 3 هستم اما متاسفانه بزرگترین مانع پیشروی من برای تهیه این کنسول جو وافکار سنتی خانوادم است که درصورت تهیه باید هرروز دراین مورد بااونا درگیر بشم درحالی که درتمام دنیانتنها افراد نوجوان وجوان بلکه پیرمردهای صدسالشون هم موقع عرضه این کنسولها سرودست خودشون هم میشکنن ولی تویه جامعه وخانوادههای سنتی وبدور از علم روز ماچی هیچ چیز بجز مخالفتهای بیدلیل

T800

کاربر سایت
Nov 3, 2005
126
راستی احسان جان نگفتی راهی وجود داره تا دودو تویه بازیها ازبین برد ؟یعنی تنظیماتو طوری انجام بدی که در بازی از نمایش دود جلوگیری کنه؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
نوشته شده توسط t800:
راستی احسان جان نگفتی راهی وجود داره تا دودو تویه بازیها ازبین برد ؟یعنی تنظیماتو طوری انجام بدی که در بازی از نمایش دود جلوگیری کنه؟
از طریق تنظیمات کارتت که فکر نکنم بشه باید تو قسمت اپشن بازی ها بری و اگه گزینه ای برای این کار هست اون رو غیر فعال کنی و اگه نداشت فکر نکنم کاری بشه کرد.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
یه نکته هست که هر چه جلوتر میریم مشکلاتی از قبیل پردازش دود ، Antialiasing ، عمق تصویر با توجه به به کار گیریه تکنیک های جدید در کارت گرافیک ها کمتر میشند
مثلا اگر به فرض کارت گرافیک 6800 Ultra داشته باشیم در 2 حالت Aa/af و
Non-aa/af تفاضل خیلی کمی خواهیم داشت ، به فرض اگر در بازی Ut 2004 در حالت 4aa/af با کارت 6800 Ultra
70 فریم داشته باشیم در حالت Non-aa/af مقدار 68.5 فریم خواهیم داشته
البته نظریه من در این مورد اینه که فیلتر گذاری بر میگرده به سرعت حافظه ی اون کارت گرافیک که در سریه 6800 ازram های Ddr 3 استفاده میشه
در مورد دود و برف و بارون هم در نسل های قبلی با این مشکل مواجه بودیم که پردازش دود خیلی تاثیر گزار بود ولی شما اگر یک کارت 6600 تهیه کنید شاهد خواهید بود که مقدار دود تاثیر زیادی بر افت فریم نخواهید داشت، به همین ترتیب مشکل عمق تصویر هم به میزان قابل توجهی پیشرفت داشته،
نسل جدید کارت های گرافیکی بیشترین مشکلی که بر سره راهشون قرار میگیره

نور پردازی و سایه زنی هاست، در واقع همون Shader که از 1.0 تا 3.0 استفاده میکنه،یعنی الان رقابت Nvidia و Ati بیشتر بر روی پردازش هرچه بهتر این Shader ها متمرکز شده،به طور مثال ما بازیه Call Of Duty 2 را اگر در حالت Dx9 اجرا کنیم
حتی با قدرتمند ترین سیستم های خونگی هم با مشکل مواجه خواهیم شد
Cod 2 دارای فضا هایی با وسعت زیاد هستش ،که برای حتی چروک لباس کارکتور هم سایه به صورت Real-time پردازش میشه و دیگه فقط یک نقاشی از یک سایه ی ساده نیست، با این حساب ما با مشکل جدیدی رو برو هستیم و اون هم سایزنی های پیشرفته،خلاصه این که پردازش دود و بارون یا برف و گرد و خاک توان زیادی از کارت گرافیک های نسل جدید نمیگیره، یعنی ما بعد از حل شدن مشکلی با مشکل دیگه روبرو شدیم، البته همزمان با این قضیه مشکل فیزیک هم پدیدار شده که اون از اطلاعات من خارجه ، شما هم به هیچ عنوان قادرنخواهید بود که مشکل دود را با کارت گرافیک قدیمی حل کنید
البته توی Option اکثر بازی ها این گذینه را یا میتونید غیر فعالش کنید یا اینکه مقدار حجم اون را کم کنید

سلام

من این بازی را نصب نکردم ولی تا انجا که میدونم با سیستم های معمولی هم میشه این بازی را اجرا کرد
مگه شما با اجرای اون مشکل دارید

آخرین ویرایش:

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
من هم در بازی ماست وانتد به این نتیجه رسیدم و هر موقع که تنظیمات در سطح بالا تری بود بازی روانتر اجرا میشد.

SHvIRUS

کاربر سایت
Dec 2, 2005
938
نام
Shayan
زمانی که شما در صحنه های بازی مکس میبینید، یا زمانی که از محیطی به محیط جدیدی وارد میشید که باید حجم اون Map یا محیط جدید بر روی Ram بار گذاری بشه
البته رم وقتی کم میاره که صفحه کند میشه. منظورم از کند شدن تیکه تیکه اومدن و کمبود فریم نیست اما در کل بازی کند میشه و ممکنه کسی که داره بازی میکنه متوجه نشه... من قبلا با رم دویست و پنجاه و شیش بازی پین کیلر رو تموم کرده بودم و متوجه کند شدن بازی نشده بودم ولی بعد که یه رم دیگه مثل خودش گذاشتم بقلش و بازی رو اجرا کردم تفاوت رو به شدت احساس کردم ...
سلام

با کارت های ضعیفی مثل 5200 معمولا باید بازی های سطح پایین و معمولی رو هم روی پایین ترین تنظیمات اجرا کرد

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
البته رم وقتی کم میاره که صفحه کند میشه. منظورم از کند شدن تیکه تیکه اومدن و کمبود فریم نیست اما در کل بازی کند میشه
منم منظورم همین بود !!!!
ممکنه کسی که داره بازی میکنه متوجه نشه...
اتفاقا این چیزی هست که عصاب گیمر را میریزه به هم و در بعضی موارد باعث میشه
از ادامه ی بازی سر باز بزنه
اگر متوجه این مکس نشه که دیگه نمیگند رم کم میاره... و قاعدتا مشکلی نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر