تلویزیون LG CS هنگام روشن کردن کولر صفحه ش یک لحظه خاموش میشه

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
سلام دوستان
تلویزیون مشکلی نداره و سالمه اما موقع روشن کردن یا خاموش کردن کولر یا مایکرویو برای یک لحظه صفحش خاموش میشه و دوباره روشن میشه.
برای تلویزیون محافظ زدم. اما چون یک لحظه هست محافظ تغییری ایجاد نمیکنه.
همون لحظه ای هست که لامپ ها یک لحظه کم نور میشن وقتی کولر رو میزنم.
یک تلویزیون قدیمی LG هم دارم و اون این مورد براش پیش نمیاد.

آیا محافظ خاصی هست که بتونم بگیرم برای تلویزیون که این مشکل رو برطرف کنه.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
احتمال خیلی زیاد به خاطر نوع سیم کشی ساختمان باشه و چون همه سیم ها به هم وصل هستن وقتی یهو برق بکشی روی بقیه وسایل تاثیر میزاره

احتمالا جارو برقی هم روشن کنی این اتفاق بیفته

معمولا برق کارها چند رشته سیم میارن و تقسیم میکنن و راه حل این موضوع هم اینه که برق وسایل پر مصرف از سیم های متفاوتی بگیری

البته طبق قوانین جدید ساختمان سازی باید کلید پریز ها سیم های مجزا داشته باشن ولی تا چند سال پیش این قوانین نبود و واسه کاهش هزینه چند تا از کلید پریزها رو به هم وصل میکردن

خلاصه کنم که به نتیجه برسی

معمولا ورودی واحد یه جعبه فیوز هست که روش یه تعدادی کلید داره برای سیم های مختلف
چون یک سیم تحمل فشار کل برق نداره
دونه دونه فیوز هارو قطع کن و ببین کدوم پریز ها برق دارن ( با فاز متر البته ) و سعی کن تلویزیون به پریز وصل کنی که مسیر برق یکسانی با کولر نداره

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
احتمالا جارو برقی هم روشن کنی این اتفاق بیفته

معمولا برق کارها چند رشته سیم میارن و تقسیم میکنن و راه حل این موضوع هم اینه که برق وسایل پر مصرف از سیم های متفاوتی بگیری

البته طبق قوانین جدید ساختمان سازی باید کلید پریز ها سیم های مجزا داشته باشن ولی تا چند سال پیش این قوانین نبود و واسه کاهش هزینه چند تا از کلید پریزها رو به هم وصل میکردن

خلاصه کنم که به نتیجه برسی

معمولا ورودی واحد یه جعبه فیوز هست که روش یه تعدادی کلید داره برای سیم های مختلف
چون یک سیم تحمل فشار کل برق نداره
دونه دونه فیوز هارو قطع کن و ببین کدوم پریز ها برق دارن ( با فاز متر البته ) و سعی کن تلویزیون به پریز وصل کنی که مسیر برق یکسانی با کولر نداره
ساختمان برق کشی بالای بیست سال پیشه، جعبه فیوز نداره اصلا. فقط یک کنتور داره!
یک نفر بهم گفت باید استابلایزر تهیه کنم. پیشنهادی دارید؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
ساختمان برق کشی بالای بیست سال پیشه، جعبه فیوز نداره اصلا. فقط یک کنتور داره!
یک نفر بهم گفت باید استابلایزر تهیه کنم. پیشنهادی دارید؟

پس قطعا اشکال از همون سیم کشی هست

مطمئن نیستم استابلایزر مشکل حل کنه ولی ممکنه اوکی بشه چون تست نکردم

ولی اگه برق کار بیاری میتونه از جایی که سیم ها تقسیم شدن یه سیم جدا بیاره که بار همه وسایل روی یه سیم نباشه

• Like
Reactions: F.3.R.Y.X

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
پس قطعا اشکال از همون سیم کشی هست

مطمئن نیستم استابلایزر مشکل حل کنه ولی ممکنه اوکی بشه چون تست نکردم

ولی اگه برق کار بیاری میتونه از جایی که سیم ها تقسیم شدن یه سیم جدا بیاره که بار همه وسایل روی یه سیم نباشه
ممنون داداش.
اگر به این سوالم هم بتونید جواب بدید خیلی ممنون میشم.

• Like
Reactions: ravi

tboy2022

کاربر سایت
May 20, 2022
197
نام
محمد
سلام دوستان
تلویزیون مشکلی نداره و سالمه اما موقع روشن کردن یا خاموش کردن کولر یا مایکرویو برای یک لحظه صفحش خاموش میشه و دوباره روشن میشه.
برای تلویزیون محافظ زدم. اما چون یک لحظه هست محافظ تغییری ایجاد نمیکنه.
همون لحظه ای هست که لامپ ها یک لحظه کم نور میشن وقتی کولر رو میزنم.
یک تلویزیون قدیمی LG هم دارم و اون این مورد براش پیش نمیاد.

آیا محافظ خاصی هست که بتونم بگیرم برای تلویزیون که این مشکل رو برطرف کنه.
من هم این مشکل هم واسه تی وی سونی هم برای سامسونگ داشتم تازه توی اپارتمان نو ساز کلا بخاطر فشار زیاد روی یک فازه شما یکاره دیگه بشکل موقت میتونی بکنی سیم سیار بلند وصل کنی به تی وی برق از فاز های متفاوت بدی تی وی بعد چند روز خاموش روشن کردن کولر تست کنی ببینی از فازهای جدید که برق میدی تی وی خاموش میشه لحظه ای یا نه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر