ترفند تبدیل دسته بازی به گیتار در بازی Guitar Hero 5

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
سلام دوستان گیتارست ;)
همین طور که می دونید، سری های جدید بازی Guitar Hero رو نمی شه با دسته بازی کرد و شما برای بازی نیاز به یک گیتار مخصوص دارید!
من وقتی بازی Guitar Hero 5 رو دانلود کردم اینو نمی دونستم، اما ناامید نشدم و کلی بررسی کردم و در نتیجه تونستم ترفندی برای تبدیل دسته بازی به گیتار در Guitar Hero 5 پیدا کنم! :D
قبل از هرچیزی باید بگم این کار کمی دردسر داره و فقط به درد اون دسته از دوستانی می خوره که عاشق این بازی هستن! چون باید سختی هاش رو به جون بخرید! :D البته من خودم یک روشی ابداع کردم که میتونه از سختی هاش به شدت بکاهه! B-)~o)
خب، حالا بدون هیچ سخن اضافی میرم سروقت آموزش . . .

دی-وی-دی بازی رو داخل دستگاه قرار بدید و خیلی ریلکس و با آرامش خاطر دستگاه رو روشن کنید و وارد منوی اصلی بازی بشید! :D ( عکس زیر )
2.JPG

حالا ما می خوایم کاری کنیم که بازی دسته رو گیتار شناسائی کنه و دکمه های ضربدر و مثلثی که در تصویر می بینید تبدیل به دکمه های رنگی گیتار بشن!

برای این کار، شما باید فیش (کابل) دسته رو از دستگاه (پلی استیشن) جدا کنید و بعد دکمه سمت چپ جهتی رو نگه دارید (جهت سمت چپ)، و بدون اینکه جهت سمت چپ رو ول کنید (همچنان نگهش دارید) فیش رو مجدد به دستگاه وصل کنید!

با این کار بازی دسته ی شما رو به عنوان گیتار شناسائی می کنه و همین طور که در عکس پائین ملاحضه می کنید شکل دکمه ها هم عوض می شه!

R2 دکمه سبز
دایره دکمه قرمز
مثلث دمکه زرد
3.JPG

3.JPG

حالا بدون اینکه جهت سمت چپ رو ول کنید وارد QUICKPLAY (هر قسمتی که دوست داشتید، فرقی نمیکنه) بشید و برید به منوی آهنگ ها! آهنگ مورد نظرتون رو انتخاب و وارد بازی بشید!

در مدت زمانی که بازی در حال لود شدن هست دکمه سمت چپ رو ول کنید!
4.JPG

به محض اینکه شما وارد بازی میشید ، خطائی به شکل زیر نمایان میشه که میگه گیتار قطع شده!

5.JPG

5.JPG

شما مجددا دسته رو از دستگاه جدا کنید، جهت سمت چپ رو نگه دارید و دوباره دسته رو به پلی استیشن متصل کنید تا مثل عکس پائین بازی دوباره دسته رو گیتار شناسائی کنه و بعد CONTINUE رو بزنید!

6.JPG

6.JPG

به محض اینکه دوباره وارد بازی شدید و در حالی که همچنان سمت چپ رو نگه داشتید دکمه START دسته رو فشار بدید تا وارد عکس زیر بشید!

حالا شما می تونید جهت سمت چپ رو ول کنید!
برید روی RESTART و با با دکمه ضربدر اون رو انتخاب کنید! (RESTART رو بزنید)
7.JPG

7.JPG

با زدن RESTART پنجره جدید باز می شه و از شما می پرسه که آیا مطمئن هستید که می خواید بازی رو دوباره شروع کنید!؟

و شما دوباره RESTART رو بزنید!
8.JPG

8.JPG

صبر کنید تا لود بازی تموم بشه!

9.JPG

9.JPG

و حالا با خیال راحت ، مثل Guitar Hero های قدیمی شروع کنید به بازی کردن! ;)

10.JPG

10.JPG

شما با این ترفند می تونید مثل گذشته ها Guitar Hero بازی کنید! :D
من این روش رو در Guitar Hero 5 و Guitar Hero Metallica امتحان کردم، ولی فقط در Guitar Hero 5 جواب داد!
در Guitar Hero Metallica شما می تونید با نگه داشتن جهت سمت چپ دسته رو گیتار معرفی کنید، اما با RESTART کردن نمی تونید به شکل کلاسیک بازی کنید! در Guitar Hero Metallica برای بازی کردن، همزمان با فشار دادن هر دکمه باید جهت پائین رو هم فشار بدید که کمی دشواره!

و اما، روش ابداعی خودم! :D

عکس زیر دسته ی منه که براش کلید درست کردم که دیگه نیازی به در اوردن و وصل کردن پی در پی نباشه . . .
1.JPG

1.JPG

شما هم اگر خیلی به این بازی علاقه دارید و حاضرید این عملو رو دسته خودتون انجام بدید، کافیه یک نقطه از سیم رو به اندازه 4 سانت ببرید و سر راه سیم قرمز، کلید روشن و خاموش قرار بدید!
با این کار هر زمان نیاز به قطع و وصل کردن دسته بود، فقط کافیه یک بار کلید رو قطع و وصل کنید! ;)
با این کار دسته خاموش و روشن میشه!
دقیقا مثل اینه که شما دسته رو در اوردین و دوباره وصل کردین ;)

کوچیک شما ;)
خوش باشید!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر