تحقیقات جدید، خشونت را در بازی‌ها محکوم می‌کند

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
455.jpg

طبق گزارش رویترز به‌تازگی تحقیقات جدیدی انجام شده تا ارتباط بین خشونت بازی‌ها و رفتار‌های پرخاشگرانه بازیباز‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

این تحقیقات بر روی 1,200 بازیباز ژاپنی و 364 بازیباز آمریکایی که در محدوده سنی 9 تا 18 سال قرار داشتند انجام شد.

محققان زیادی از دانشگاه‌های سراسر دنیا بر روی این تحقیقات کار کردند و نتیجه این بود:

" بازی‌هایی که خشونت بالایی دارند دو نقطه بحرانی را در پیش روی بازیباز به وجود می‌اورند. اول اینکه کسانی که بازی‌های خشن را انجام می‌دهند در اینده خشونت‌های فیزیکی ان‌ها به مراتب بالاتر از کسانی‌ است که به در معرض خشونت این بازی‌ها نبوده‌اند و دوم اینکه قدرت خشونت این بازی‌ها، از نظر روانشناسی، مسیر رشد و زندگی این بازیباز‌ها را به سمت راهی خطرناک و مضر می‌کشاند و اثرات مخربی را در طول زندگی فرد ایجاد می‌کند".

در پایان ان‌ها به شدت توصیه می‌کنند که دسترسی نوجوانان به این فاکتور خطرناک، کمتر شود زیرا که این کار ان‌ها را از محیط خانه و خانواده، فعالیت‌ها اجتماعی و سیاست‌های روز جامعه دور کرده و در اثار مخرب ان به کل جامعه بر‌خواهد گشت.

Source

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
به نظر من اگه کسی با يک بازی که خوشونتش بالاست بخواد تحت تأثير خوشونت اون بازی قرار بگيره ، اين فرد روانی هستش که بايد هرچه سريعتر واسه معالجه به يه روانپزسشک معرفی بشه..
و يه حالت ديگم داره اونم اينه که فرد هنوز به بلوغ فکری نرسيده و هنوز از لحاظ عقلی تو دوران طفوليت به سر ميبره..
يه چيزه ديگم بگم شايد به اين تاپيک ربط نداشته باشه ولی تو اماری که تو ژاپن گرفته شده شايد مربوط باشه..کلاً ژاپنی ها غمگين ترين افراد دنيان.

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
عزیز من کلی دکتر تحقیق کردن که به این نتیجه رسیدن ! خود شما شاید حواست نباشه اما وفتی با یک نفر دعوا میکنی (البته اگه بتونی ) یاد مثلا بازی god of war میوفتی و میخوای همون جوری طرف مقابلت رو بزنی تیکه تیکه کنی !
تا اونجایی که من میدونم غمگین ترین مردم دنیا ایرانیاند ! با یکم فکر متوجه میشی ;)

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
به نظر من اگه کسی با يک بازی که خوشونتش بالاست بخواد تحت تأثير خوشونت اون بازی قرار بگيره ، اين فرد روانی هستش که بايد هرچه سريعتر واسه معالجه به يه روانپزسشک معرفی بشه..
و يه حالت ديگم داره اونم اينه که فرد هنوز به بلوغ فکری نرسيده و هنوز از لحاظ عقلی تو دوران طفوليت به سر ميبره..
اگه کسی با یه بار بازی کردن چنین بازیهایی دچار مشکل بشه حرف شما صحیحه ، اما این نکته رو هم مد نظر قرار بدید، طبیعت انسان اینه که تحت تاثیر محیط اطراف و بعبارتی ورودیهای فکری خودش دچار تغییر میشه ( البته منظور این نیست که این مورد تنها عامل تغییر باشه و یا الزاما منجر به تغییرات یکسانی در افراد بشه).
این رو براحتی میشه در مباحث جامعه شناسی ، روانشناسی ، متون دینی و ... دید. مطمئن باشید چنین بازیهایی (دارای خشونت بالا) بمرور زمان حتما روی افراد اثر میزاره فقط ممکنه میزان تاثیرگزاری و یا نوع اون متفاوت باشه.
اگر دقت کنید تو متن تحقیق هم به این نکته اشاره شده که :
ول اینکه کسانی که بازی‌های خشن را انجام می‌دهند در اینده خشونت‌های فیزیکی ان‌ها به مراتب بالاتر از کسانی‌ است که به در معرض خشونت این بازی‌ها نبوده‌اند
در اینجا همون بحث بروز رفتارهای خشن رو مطرح میکنه و در بخش دیگه:
دوم اینکه قدرت خشونت این بازی‌ها، از نظر روانشناسی، مسیر رشد و زندگی این بازیباز‌ها را به سمت راهی خطرناک و مضر می‌کشاند و اثرات مخربی را در طول زندگی فرد ایجاد می‌کند".
و در اینجا به تاثیراتی که خودشون رو به شکل دیگه ای نمایان میکنن اشاره میکنه.

و واقعا این یه سواله:
آیا بعضیهامون به این فکر کردیم که اگر روزی بخواهیم صادقانه در مورد چیزهایی که باعث لذت بردنمون میشه صحبت کنیم یکی از اونها کشتن و تکه پاره کردن همنوعانمون بشکلی واقعگرایانه در یک فضای مجازیه. ( این با روند رایج بازیهای اکشن متفاوته و اشاره به بازیهایی داره که به شکلی جدی ، واقعگرایانه ، و بنوعی وحشیانه به این مطلب میپردازن

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
افراده بیجنبه در هر شرایطی باعثه به زحمت افتادنه دیگران میشن
این مسئله هم استثنا نیست چون وقتی یه نفر اسلحه رو بر میداره
و میره تو یه مدرسه 20 تا دانش آموز رو میکشه و بعد از تحقیقات
معلوم میشه تحت تاثیره فلان بازی بوده همه باید به فکر بیوفتن
این موضوع خیلی مهمه و باید فکری به حالش کرد
ولی من فکر نمیکنم به جز چند عنوان همه عنوانها بیش از حد خشن
باشن( منظورم عناوینی هست که خشونت هم درشون هست)

mahdysh

کاربر سایت
Jun 23, 2007
806
نام
مهدی
به نظر من تاثیرخودش رو می زاره مثلا وقتی من برا زمان طولانی بازی هایی که خشونت بالا داره رو انجام میدم به نظر خودم یه کم حساس تر میشم و خیلی عصبانی میشم ولی تا حالا نخواستم کسی رو بکشم یا تیکه تیکه کنم.
افراده بیجنبه در هر شرایطی باعثه به زحمت افتادنه دیگران میشن
این مسئله هم استثنا نیست چون وقتی یه نفر اسلحه رو بر میداره
و میره تو یه مدرسه 20 تا دانش آموز رو میکشه و بعد از تحقیقات
معلوم میشه تحت تاثیره فلان بازی بوده همه باید به فکر بیوفتن
این موضوع خیلی مهمه و باید فکری به حالش کرد
ولی من فکر نمیکنم به جز چند عنوان همه عنوانها بیش از حد خشن
باشن( منظورم عناوینی هست که خشونت هم درشون هست)
یعنی همه 1500 نفری که روشون تحقیق انجام شده بی جنبه بودن؟
(البته بماند که انتخاب این جوری افراد خودش یه کم مشکل داره)

triple h

کاربر سایت
Dec 9, 2006
805
نام
احسان
دو نقطه بحرانی
که اولیش روی من تاثیر گزاشته.
عکس جالبی گزاشتی من هر وقت به زامبییه اره دار میریدم صبر میکنم تا سرم رو ببره میدونی چرا؟چون از این view لذت میبرم.:evil:

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
بهر حال آدم ضمیر ناخودآگاه داره که نباید دست کم گرفتش. بلاخره کمی از اختیار آدم دسته ذهن فرا هوشیاره :biggrin1: مگر اینکه نداشته باشیش!!!

یعنی همه 1500 نفری که روشون تحقیق انجام شده بی جنبه بودن؟(البته بماند که انتخاب این جوری افراد خودش یه کم مشکل داره)

لر بوده و فارس و ترک و عرب و یک انگلیسی!
ترکه با همکارن در حال بررسی درستی آزمایش بوده.
عربه آهنگ ها رو گوش میکرده تا نکنه اتفاق LBPتکرار بشه.
لره تاب بازی میکرده.
فارسه داشته کپی ها رو رایت میکرده. که فروشش فردا تو ولیعصر بترکونه!
تنها وقتی انگلیسیه بعد از بازی میومده بیرون حرکات متحیرالعقول انجام می داده. مشکل ما اینجاست!!:biggrin1:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,252
به نظر من بازی فقط باید خشونت داشته باشه یعنی Strong Violence , Strong Language , این راهی

هست که Rockstar داره پیش میره و تنها دلیل موفقیتش هم همینه ;)

King-x360

کاربر سایت
Dec 15, 2006
517
نام
بهزاد
بابا اینها با بازیها مشکل دارند این حرفها کدومه
البته یه جورایی هم راسته مثلا" وقتی یه جای سخت از یک بازی گیر میکنم دوست دارم سرمو بکوبم به دیوار:(

.::XIII::.

کاربر سایت
Oct 30, 2008
549
نام
مهدی
بازیهای با خشونت بالا بر روی بازیبازهای کم سن و سالتر به علت نرسیدن به بلوغ عقلی تاثیر خودشو میزاره ولی بر روی بازیبازهای بزرگسال بستگی به جنبه فرد داره....

zers

کاربر سایت
Aug 28, 2008
311
نام
Z.E.R.S
اصولاً افراد بازی رو انجام میدن تا از طریق بازی به دست نیافته هاشون دست پیدا کنند. حالا این دست نیافته میتونه تجربۀ یک حرکت خشن باشه. نمیشه گفت فردی که بطرف بازی خشن میره ، قبل از بازی علاقه ای به اعمال خشونت نداره. فقط بازی ممکنه اون رو در خشونت قدری بی پروا کنه و این برمیگرده به محیط زندگی فرد و درک و شعور اون از بازی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر