تجربه ی لذت واقعی بازی در 360 با صدای دالبی

stonecold

کاربر سایت
Oct 26, 2005
991
میشه در حالی که با کابل Hdmi به تلوزیون وصل شدیم کابل کامپوننت رو هم وصل کنیم به کنسول و اون سر کابل همینجور ول باشه و یه اسپیکر با ورودی اپتیکال به اون وصل کنیم؟

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
درود
:confused:
قیمت 1 دیکودر چنده ؟ تنها راهی که میتونم 360 رو به اسپیکر 5.1 خودم که ورودی آنالوگ داره وصل کنم اینه که 1 دیکودر بگیرم ؟ boxی که ورودی hdmi داشته باشه و خروجی vga و صدای خروجی 5.1 داشته باشه تو بازار نیست ؟؟

NeverH00D

کاربر سایت
Oct 14, 2007
205
نام
اسفندیار
درود
قیمت 1 دیکودر چنده ؟ تنها راهی که میتونم 360 رو به اسپیکر 5.1 خودم که ورودی آنالوگ داره وصل کنم اینه که 1 دیکودر بگیرم ؟ boxی که ورودی hdmi داشته باشه و خروجی vga و صدای خروجی 5.1 داشته باشه تو بازار نیست ؟؟
HDMI رو نمیدونم.ولی تنها راحت همون دکودره.که اگه گیر اوردی منم خبر کن.البته پایتخت ط اول همون مغازه که سیستم صدا حرفه ای میبنده داشت که عالی بود ولی قیمتش 180 بود.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
درود

همچین چیزی فکر نکنم توی بازار وجود داشته باشه.

xbox360club

کاربر سایت
Feb 10, 2007
847
نام
mohsen
دوست عزیز شما بهتره بگی با داشتن صدای Surround یا Surround Sound ادم احساس میکنه توی بازیه
دالبی فقط یک روش برای عرضه کردن صدا به صورت Surround هست. اون چیزی که شمارو تحت تاثیر داده Surround Sound بوده که باعث واقع گرایی هنگام بازی میشه
دالبی مثل MP3 یا AAC یک نوع compression هست برای کم کردن حجم ترک صدا و این نوع هم البته lossy هستش
PS3 به علت داشتن ضرفیت زیاد بلوری صدای رو میتونه به صورت lossless نشده ازایه کنه .مثلا Uncharted دارای صدای 7.1 PCM هستش برای بازی
البته PCM تنها راه دلیور کردن صدا به صورت lossless نیستش. PCM در واقع فضای زیادی رو هدر میده به خاطر اینکه پهنای باند و ظرفیت استفاده شده در همه جای صدا یکسان هست
صدای lossless رو میشه از طریق FLAC یا TrueHD یا DTS-MA هم دلیور کرد که تقریبا نصف حجم PCM رو اشغال میکنن و پهنای باند کمتری رو هم میگیرن. اما کسی ازشون توی بازی استفاده نمیکنه.
من رو واقعا به خاطر اطلاعات کم خودم در این مورد ببخشید... چیزی که شما میگی درسته ولی خوب اسمش دالبی هست نه؟ (نمی دونم شاید اطلاعات من کمه)... پس وقتی میگن این سینما از سیستم دالبی دیجیتال پشتیبانی می کنه یعنی چی؟... در ضمن من دیدم که می نویسند دالبی دیجیتال 5.1 کاناله... بعد هم سینمای خانگی ما حالت دالبی داره نه Surround Sound (البته شاید دستگاهمونم مثل خودمون اطلاعاتش کم باشه)... ولی بازم حق با شماست من اشتباه می کنم...

fade2black

کاربر سایت
Feb 14, 2007
392
نام
امين
من برادرم رو فرستادم optical cable بخره بهش گفتن چند پین میخوای؟؟؟!!اصلا پین دارن این کابلها؟
تا اونجاییکه من اطلاع دارم اینا متری قیمت دارن. SONY رو بچه ها 5/1 مترش رو فک کنک 20 -25 گرفته بودن .
پس وقتی میگن این سینما از سیستم دالبی دیجیتال پشتیبانی می کنه یعنی چی؟... در ضمن من دیدم که می نویسند دالبی دیجیتال 5.1 کاناله... بعد هم سینمای خانگی ما حالت دالبی داره نه Surround Sound (البته شاید دستگاهمونم مثل خودمون اطلاعاتش کم باشه)... ولی بازم حق با شماست من اشتباه می کنم...
1و5 یعنی یه اسپیکر برای صدای Front ،دو تا برای Rear و دو تا هم برای back جهت ایجاد صدای Surround. اون یکش هم بخاطر اضافه کردن یه SUB و گرفتن BASS که Center و کنار اسپیکر Front چیده میشه .

xbox360club

کاربر سایت
Feb 10, 2007
847
نام
mohsen
1و5 یعنی یه اسپیکر برای صدای Front ،دو تا برای Rear و دو تا هم برای back جهت ایجاد صدای Surround. اون یکش هم بخاطر اضافه کردن یه SUB و گرفتن BASS که Center و کنار اسپیکر Front چیده میشه .
5.1 کاناله رو که خودم میدونم یعنی چی... میگم چرا میگن صدای دالبی 5.1 کاناله ... ;)
پ.ن: rear و back هر دو یک معنا میدن...فکر کنم منظورت front بوده...
23.gif

fade2black

کاربر سایت
Feb 14, 2007
392
نام
امين
5.1 کاناله رو که خودم میدونم یعنی چی... میگم چرا میگن صدای دالبی 5.1 کاناله ... ;)
23.gif
عزیز من اینهمه گفتم، خودتم که میدونی ! 5.1 (کانال)، دقیقا همون Way های خروجی اسپیکرهاست. که دقیقا 5 تا اسپیکر بصورت استاندارد چیده میشه و یکی هم برای ایجاد BASS قویتر که بصورت اندیس میشه گفت نشون میدن. (7.1 هم از لحاظ بیسش شبیه اینه).
من اشتبا کردم باید میگفتم جلو، که با سیستم 7.1 یلحظه قاطی کردم در اصل اون Rear نیست و Corner صحیح تره برای(7.1).

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
23.gif
من تا اونجای که عقل ناقص خودم اجازه میده سعی میکنم توضیح بدم اگه اشتباه میگم یکی اصلاح کنه.
میگن دالبی 5.1 یعنی صدای محیطی (surround sound)و 5کاناله که با تکنولوژی دالبی encode یا کمپرس یا فشرده شده. البته کلا dolby digital یک تکنولوژی 5 کاناله هست و لازم نیست 5.1 رو هم ذکر کنین.
کمپانی dolby تکنولوژی های دیگه ای هم داره مثلا dolby TrueHD برای صدای 7.1 هست.

freegame

کاربر سایت
Nov 2, 2007
593
نام
farshad
سلام من میخوام یه speaker 5.1 بخرم چی خوبه

الان 7.1 نیست بخریم بازی prototype از صدای 7.1 پشتیبانی میکنه

PS: شما هم لازم نیست توی چهار دقیقه دو تا پست یک خطی پشت سر هم بزنی میتونستی پست قبلیتو ویرایش کنی.
Wakashizuma

Last edited by a moderator:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
من رو واقعا به خاطر اطلاعات کم خودم در این مورد ببخشید... چیزی که شما میگی درسته ولی خوب اسمش دالبی هست نه؟ (نمی دونم شاید اطلاعات من کمه)... پس وقتی میگن این سینما از سیستم دالبی دیجیتال پشتیبانی می کنه یعنی چی؟... در ضمن من دیدم که می نویسند دالبی دیجیتال 5.1 کاناله... بعد هم سینمای خانگی ما حالت دالبی داره نه Surround Sound (البته شاید دستگاهمونم مثل خودمون اطلاعاتش کم باشه)... ولی بازم حق با شماست من اشتباه می کنم...

اینطوری بگیم وقتی میگن یک ریسیوری پلیری میتونه از دالبی پشتیبانی کنه یعنی میتونه صدایی که با فرمت دالبی عرضه میشه رو دکود کنه. فرمت دالبی ربطی به تعداد چنل نداره. یک فیلم میتونه 5.1 باشه ولی اصلا فرمت صداش دالبی نداشته (مورد هم که خیلی زیاده اینطوری). متاسفانه خیلی جاها فکر میکنن صدای دالبی بعنی حتما 5.1 که فرض خیلی غلطیه. اون چیزی که شما توی بازی تجربه میکنی و خیلی خوشت میاد صدای دالبی نیست بلکه استفاده از surround sound 5.1 برای القا کردن محیط به صورت بهتره. دیگه باید خیلی واضح باشه. هر کس فکر میکنه دالبی یعنی 5.1 یا اینکه اون چیزی که ادم میشنوه و خوشش میاد دالبی هست (در حالی که استفاده ازsurround sound هستش)‌ نشون میده چیزی در این رابطه نمیدونه.
فرض کن بردارن صدای بازی رو stereo کنن و بکنن دو چنل. این دو چنل هم کدکش بازم دالبی هست. ایا بازم چون روش اسم دالبی هست شمارو تحت تاثیر قرار میده (در حالی که اصلا هیچ چنل rear نداره)؟ شما وقتی اهنگی گوش میدی خود اهنگ باعث قشنگ بودنش میشه یا اینکه با MP3 انکود شده؟ اصلا مگه کدک ربطی به خوب یا بد بودن یک میکسی داره؟ PS3 بعضی از بازیهاش از PCM استفاده مییکنن و توسط دالبی انکود نشدن ایا چون اسم دالبی روش نیست دیگه surround sound حساب نمیشه و روی کسی که بازی میکنه اثر نمیزارن؟
وقتی روی فیلمی بازی هرچیزی مینویسن Dolby Digital 5.1 یعنی میکس فیلم به صورت 5.1 هست و توسط فرمت دالبی به شما عرضه میشه. حالا میتونه باشه 2.0 Dolby یا Dolby 1.0 یا اینکه اصلا DTS 5.1 باشه. میکس و تعداد چنل و کدک استفاده شده دو تا چیز کاملا مجزان.

اون Surround Sound رو هم که نمینویسین برای اینکه فرض میکنن شما خودت میدونی صدای 5.1/6.1/7.1 یعنی surround sound ;)
مثل این میمونه که روی دیویدی پلیر ها بنویسن Digital Video Player دیگه هرکسی که دیویدی نگاه میکنه میدونه فیلم روش به صورت دیجیتال ذخیره شده و نیازی به گفتن نیست.

من تا اونجای که عقل ناقص خودم اجازه میده سعی میکنم توضیح بدم اگه اشتباه میگم یکی اصلاح کنه.
میگن دالبی 5.1 یعنی صدای محیطی (surround sound)و 5کاناله که با تکنولوژی دالبی encode یا کمپرس یا فشرده شده. البته کلا dolby digital یک تکنولوژی 5 کاناله هست و لازم نیست 5.1 رو هم ذکر کنین.
کمپانی dolby تکنولوژی های دیگه ای هم داره مثلا dolby TrueHD برای صدای 7.1 هست.

این توضیح شمام یکم غلطه. قسمت اول البته درسته ولی فرمت Dolby Digital فقط برای تکنولوژی 5.1 نیست بلکه یک کدک برای انکود کردن صدا با هر تعداد چنلی (مکزیموم 5.1) هستش حالا میتونه 1.0 باشه یا 4.0 یا 5.1
Dolby TrueHD هم باز ربطی به 7.1 بودن نداره بلکه میتونه صدای mono 1.0 رو هم شامل بشه و میتونه تا تعداد چنل 12.2 رو هم ساپورت کنه (البته روی بلوری و HD DVD محدودیت 7.1 هستش)

بهرحال اگه به این بحث علاقه دارین میتونین بیاین توی تاپیک High Definition Center که راجع به این چیزا زیاد بحث میشه.

شما کامل زدی معنای 5.1 رو به هم ریختی
5.1 یعنی
2 * front channel
1 * center channel
2 * Rear channel
اون 0.1 هم برای subwoofer استفاده میشه و بهش فقط میگن 0.1 چون فقط برای low frequency هست و چنل کامل حساب نمیشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر