تبادل نظري كاملا دوستانه نسبت به انتخاب كنسولها يا كامپيوتر

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اولا بايد بگم شما گفتين به جرات ميشه گفت سوني گرانترين و بزرگترين كلمه هست اما داري اشتباه ميكني چون سوني حتي جزو 100 مارك برتر هم نيست .
يادم مياد تو اخبار علمي و روزنامه خوندم كه ده گرانترين و بزرگترين مارك هاي جهان به شرح زير است . كه دو تا اولي به ترتيب هستند .
1- مايكروسافت (بزرگترين توليد كنده نرم افزار جهان كه دومين شركت پوادار جهان بعد از كوكاكولا )
2 - winiston )بزرگترين توليد كننده دخانيات جهان و از جمله محصولات ديگر)
3 - جنرال الكتريك (بزرگترين توليد كننده وسايل الكتريكي جهان )
4- جنرال موتورز ( بزرگترين توليد و سازنده خودروي جهان )
5- كوكاكولا ( بزرگترين شركت مواد خوراكي جهان از جمله نوشابه كه پولدارتين شركت جهان است)
6- گوگل ( بزرگترين شركت خدماتي جهان )
7- IBM )بزرگترين شركت كامپيوتري جهان )
8-TOYOTA )بزرگترين كمپاني خودرو سازي بعد جنرال موتورز )
9- ميشيلن ( بزرگترين كارخانه توليد لاستيك خودرو )
10-DELL )بزرگترين توليد كننده كامپيوتر روميزي جهان )
و................................

من ميتونم تا 100 مارك مشهور و گرانبها بگم كه سوني توي انها وجود نداره .

ولي هميشه يادت باشه مايكروسافت بزرگترين و گران بهاترين مارك جهان هست .

در اخر از همه معلومه كه طرفدار سرسخت PS3 هستي چون از حرفايي كه گفتي كاملا تعصبي بود .

این لیست کاملا غلطه..معروف ترین و شاخص ترین مارک در دنیا (ربطی به قدرت مالی نداره)Apple هست..
The top-ranking companies in the area of brand potential were (in order) Bose, Dell, IBM, Pioneer, and Philips. In the area of trust, the top rankers were Bose, Apple, Sony, Dell, and HP.

این از سایت Gamespot هست....

Microsoft distinguished itself by turning in the singular negative ranking in the area of brand potential. A widely quoted line from the study says "Microsoft faces big consumer defection risk," and goes on to say that many respondents would just as soon jettison their Microsoft products "if they could."

اینم ادرس مقاله از Gamespot
http://www.gamespot.com/news/6146871.html?q=microsoft brand

این ربطی به بدی و خوبی تداره..هر کی میخواد هر کنسولی رو برداره..شما اخر باید بولشو بدین اونام دلشون برای شما نسوخته.. Microsoft یا Sony هیچکدوم به فکر هیچی جز $$$$$$$ نیستن این همه کارم که میکنن به خاطر سود بیشتره..

آخرین ویرایش:

ovis

کاربر سایت
Sep 8, 2006
140
این طرفدارهای 360 واقعا آدم های جالبی هستن، هر کسی که نظر مخالف داشته باشه سریع میگن طرفدار متعصب PS3 هستش :laughing: جالبیش اینجاست که خودشون هم اصلا تعصب ندارن :cheesygri
من فقط چند تا سؤال برام پیش اومده که دوست دارم یکی از مدیرها بهشون جواب بده:
مدیریت توی یک فروم یعنی چی؟
آیا یک مدیر نباید توی زمینه ای که داره مدیریت میکنه اطلاعات داشته باشه؟
اگه جواب سؤال دوم منفیه که دیگه سؤالی ندارم اما اگه جواب مثبته سؤال بعدیم رو می پرسم:
آیا یک مدیر نباید توی فروم نظارت کنه و ببینه اگه یه کاربر اطلاعات غلطی رو داشت به دیگران منتقل می کرد، اون اطلاعات رو تصحیح کنه و اون فرد و دیگر خواننده های اون فروم رو از اشتباه در بیاره؟ یا اینکه یه مدیر کارش فقط اینه که اگه یه نفر به یه نفر دیگه بد و بیراه گفت بیاد و اخطار بده و شاید هم بعضی اوقات طرف رو بن کنه؟
اگر جواب سؤال بالا اینه که مدیرها باید توی بحث ها شرکت کنند و اطلاعات غلط رو تصحیح کنند، پس چرا هیچ کدوم از مدیرها نمیان اینجا و توی این بحث شرکت نمی کنن و اطلاعات غلط رو تصحیح نمی کنن؟
بهرحال من و خیلی دیگه از کاربرهای سایت دوست داریم اطلاعات درست داشته باشیم و ترجیح میدیم مدیرها بیان و اطلاعات درست رو تایید کنند و اطلاعات غلط رو هم تصحیح کنند.

منظورت منم ديگه هان . لطفا ميتونيد بگيد كدوم اشتباه بوده . خوبه باز يه توضيح كوجلو جلوشون نوشتم .

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
شما که بلدی کار مدیر ها رو اسون کن و ایرادمون رو بگو:)

البته من ترجیح میدم یکی از مدیرها این کار رو انجام بده اما یقینا ایراد تو رو خیلی خیلی ساده میتونم بگم:
یه اسپمر که پستهاش هیچ ارزشی نداره و به هر کسی که در مورد مایکروسافت به به و چه چه نکنه میگه طرفدار متعصب PS3 هستش ;)

ovis

کاربر سایت
Sep 8, 2006
140
این لیست کاملا غلطه..معروف ترین و شاخص ترین مارک در دنیا (ربطی به قدرت مالی نداره)Apple هست..
The top-ranking companies in the area of brand potential were (in order) Bose, Dell, IBM, Pioneer, and Philips. In the area of trust, the top rankers were Bose, Apple, Sony, Dell, and HP.

Microsoft distinguished itself by turning in the singular negative ranking in the area of brand potential. A widely quoted line from the study says "Microsoft faces big consumer defection risk," and goes on to say that many respondents would just as soon jettison their Microsoft products "if they could."

این ربطی به بدی و خوبی تداره..هر کی میخواد هر کنسولی رو برداره..شما اخر باید بولشو بدین اونام دلشون برای شما نسوخته.. Microsoft یا Sony هیچکدوم به فکر هیچی جز $$$$$$$ نیستن این همه کارم که میکنن به خاطر سود بیشتره..

تو اون ليست من مشهورتين ها را اعلام نكردم بلكه گرانبهاترين و بزرگترين ها را اعلام كردم . نكنه ميخواي بگي روزنامه عصر اقتصاد يا روزنامه ي ايران كه تحت دولت هستند خبر دروغ نوشتن نه :eek:
ديگه فكر نكنم منابعي به اين معتبري باشه .

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139

این لیست اصلا و ابدا لیست موثقی نیست، سایت گیم اسپات هم اصلا در حدی نیست که بخواهی در اینجور موارد (مسائل کلان اقتصادی) منبعت رو بگذاری روی اون. کل اون نتیجه گیری و رتبه بندی توی اون مقاله هم فقط و فقط از یک نظر سنجی حاصل شده و پایه و اساس دیگه ای نداره.

imnotaretardlikeu

کاربر سایت
Oct 20, 2006
139
منظورت منم ديگه هان . لطفا ميتونيد بگيد كدوم اشتباه بوده . خوبه باز يه توضيح كوجلو جلوشون نوشتم .

اون لیست همش اشتباه بود.
لیست درست و برای سال 2006 رو میتونی توی این لینک ببینی:
http://bwnt.businessweek.com/brand/2006

اصلا لیستی شبیه اون چیزی که تو نوشتی توی هیچ کدوم از سالهایی که من این قضیه رو پیگیری می کنم وجود نداشته.

ovis

کاربر سایت
Sep 8, 2006
140
اون لیست همش اشتباه بود.
لیست درست و برای سال 2006 رو میتونی توی این لینک ببینی:
http://bwnt.businessweek.com/brand/2006

اصلا لیستی شبیه اون چیزی که تو نوشتی توی هیچ کدوم از سالهایی که من این قضیه رو پیگیری می کنم وجود نداشته.

بايد بگم همين لينكي كه تو دادي تقريبا مثل ليست من هست .
كه من تو ليستم كوكاكولا و مايكروسافت را كفته بودم
من تو ليست خودم ذكر كرده بودم كه ترتيب تو داخلشون نيست فقط دوتا اولي .
درضمن اون ليستي كه تو دادي مربوط به ثروت مند ترين شركت ها است كه به ترتيب نوشته نه مشهورترين . همين ليست من خودم دارم .
فقط به يه چيز مطمعن هستم كه نام مايكروسافت با ارزشترين مارك هست كه اگه اشتباه نكنم به ارزش 60 ميليون دلار هست .
اقا فقط يه لطف كنيد اين بحثو همينجا پايان بديم .
من منظورم از اين ليست اين بود كه به دوستمون بگم كه سوني بزرگترين مارك جهان نيست كه تقريبا همه با من موافق هستند . البته بر حسب منابع .

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
این لیست اصلا و ابدا لیست موثقی نیست، سایت گیم اسپات هم اصلا در حدی نیست که بخواهی در اینجور موارد (مسائل کلان اقتصادی) منبعت رو بگذاری روی اون. کل اون نتیجه گیری و رتبه بندی توی اون مقاله هم فقط و فقط از یک نظر سنجی حاصل شده و پایه و اساس دیگه ای نداره.
1) اصلا منظور بستو متوجه نشدی برو از اول بخون
۲)اگه نگران مسایل مالی هستی که Net Income مایکروسافت از سونی بیشتره
Microsoft
Net income US$12.6 billion (2006
Sony
Net income $1.058 billion USD (2006
3) این بست من یه جورایی علیهه ماکروسافت بود..عجیه یه شما که طرفدار سونی هستی بهت نساخته..لابد چون سونی اول نیست؟
۴)این سایت مربوط به گیمه. مردمی هم که ازشون نطر سنجی میشه همونایی هستن که در اینده محصولات اینارو میخرن
Gamespot هم که تو زمینه گیم هم فکر کنم شناخته شدست شما قبولش نداری بحث دیگست..۲+۲=۴...خیلی ساده

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
من فقط چند تا سؤال برام پیش اومده که دوست دارم یکی از مدیرها بهشون جواب بده:
مدیریت توی یک فروم یعنی چی؟
آیا یک مدیر نباید توی زمینه ای که داره مدیریت میکنه اطلاعات داشته باشه؟
اگه جواب سؤال دوم منفیه که دیگه سؤالی ندارم اما اگه جواب مثبته سؤال بعدیم رو می پرسم:
آیا یک مدیر نباید توی فروم نظارت کنه و ببینه اگه یه کاربر اطلاعات غلطی رو داشت به دیگران منتقل می کرد، اون اطلاعات رو تصحیح کنه و اون فرد و دیگر خواننده های اون فروم رو از اشتباه در بیاره؟ یا اینکه یه مدیر کارش فقط اینه که اگه یه نفر به یه نفر دیگه بد و بیراه گفت بیاد و اخطار بده و شاید هم بعضی اوقات طرف رو بن کنه؟
اگر جواب سؤال بالا اینه که مدیرها باید توی بحث ها شرکت کنند و اطلاعات غلط رو تصحیح کنند، پس چرا هیچ کدوم از مدیرها نمیان اینجا و توی این بحث شرکت نمی کنن و اطلاعات غلط رو تصحیح نمی کنن؟
بهرحال من و خیلی دیگه از کاربرهای سایت دوست داریم اطلاعات درست داشته باشیم و ترجیح میدیم مدیرها بیان و اطلاعات درست رو تایید کنند و اطلاعات غلط رو هم تصحیح کنند.

اولا که زمینه های مرتبط به کامپیوتر و بازی (کلا زمینه ی فعالیت سایت) انقدر گسترده هست که فکر نمیکنم حتی 1 نفر هم پیدا بشه که اطلاعاتش در کل این زمینه کامل و 100% باشه و از درست و غلط بودن هرچیزی سردربیاره

ثانیا حجم مطالب ارسالی سایت انقدر بالا هست که واقعا امکان مطالعه ی تک تک پستها و رفع کردن غلطهاش کار بسیار سختیه

صد البته تا جایی که بشه مدیرها برای تصحیح اطلاعات غلط تلاش میکنن و بزرگترین هدف ایجاد این سایت هم اطلاع رسانی صحیح بوده و هست و خواهد بود
ولی اینکار غیرممکنه که هرپستی که زده شد چک بشه و اگه توش غلط داشت تصحیح بشه

البته ما در تاپیک های مهم و پر بازدید مانند next-gen news تا حد ممکن سعی کردیم که کنترل خوبی داشته باشیم و تا جایی که بتوانیم اطلاعات غلط و نادرست را تصحیح می کنیم!

و در مورد این تاپیک و تاپیکهای مشابهی که قبلا وجود داشته (همونطور که خودتون هم قبلا توی این تاپیکها فعالیت زیادی داشتین ;) )
به همه اثبات شده که جز رد و بدل شدن یه تعداد پست و یه سری صحبتهای بی پایه و اساس که یه عده فقط برای اعلام وجود میپرونن ، حاصل دیگه ای نداشته ... و سعی کردن برای تصحیح غلطهای این دسته از افراد هم کار بیهوده ایه چون در نهایت بازم حرف خودشونو میزنن.

پس بهتره نه من و نه شما خودمونو خسته نکنیم و این دسته از افراد رو هم به حال خودشون رها کنیم تا با خیالات خودشون خوش باشن ...

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر