تاپیک جامع Modding کنسول PS3

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
مقاومت حتمیه ؟! من همش رو دارم به جز مقاومت !

بله 100 درصد باید بذارید البته من دفعه ی اول که میخواستم این روش رو پیاده کنم یه مقاومت 10 اهمی داشتم که باهاش امتحان کردم فقط 3 روز کار داد و بعدش دیگه دسته از کار افتاد و مجبور شدم مقاومتش رو عوض کنم واسه همین حتما باید مقاومت رو داشته باشین

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
بله 100 درصد باید بذارید البته من دفعه ی اول که میخواستم این روش رو پیاده کنم یه مقاومت 10 اهمی داشتم که باهاش امتحان کردم فقط 3 روز کار داد و بعدش دیگه دسته از کار افتاد و مجبور شدم مقاومتش رو عوض کنم واسه همین حتما باید مقاومت رو داشته باشین
از کجا مقاومت گیر بیارم ؟! :D

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
XCM_Green_LED_Aftermarket_Cooling_Fan_1.600.jpg

PS3 Case Mod

سلام بچه ها.توی این آموزش میخوام بهتون یاد بدم چطوری روی فن کنسولتون چراغ های LED بذارید تا کنسولتون خیلی خوشکل تر بشه.این چراغ های LED چون روی فن کنسول قرار میگیرن و فن هم توی کیس هستش باید روی کیس کنسولتون هم ببرید.
توجه: این آموزش خیلی حساس و سخت تر هست از آموزش قبلی چون اگه کار اشتباهی انجام بدین پاور کنسولتون از بین میره پس اگر میبینید که نمیتونید یا یا دقت لازم رو ندارید بهتره این کار رو اصلا انجام ندید.من هیچ گونه مسئولیتی در قبال کار شما نخواهم داشت.باز هم تاکید میکنم این آموزش خیلی سخت هستش پس اگر حتی احساس میکنید ممکنه آسیبی به دستگاهتون برسه اصلا و ابدا سراغ این کار نرید.چون اگر مشکلی پیش بیاد باید کنسولتون رو بذارید توی تاقچه.
من این کار را به صورت عملی روی کنسول خودم انجام دادم ولی هنوز روی کیس کنسول رو نبریدم که عکسش رو بذارم.

اول آموزش باز گردن کنسولتون رو از زیر ببینید:(همش همراه با عکس هست و خیلی راحت)
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=41687

باید اول از همه بگم که الان یه فن هایی وجود داره که شرکت XCM اونها رو تولید میکنه.این فن ها مخصوص PS3 هستند که در دو مدل Fat و Slim در بازار با قیمت حدودی 40 دلار موجود هستن ولی چون توی ایران به هیچ وجه پیدا نمیشه اگر بخواهید همچین تغییری توی کنسولتون بدین باید از روش زیر استفاده کنید.نمونه ی فن شرکت XCM رو توی عکس بالا میبینید.این فن های رنگهای مختلفی مثل آبی و قرمز و سبز دارند.چون توی کشور های دیگه اصلا نمیصرفه که این کارو بکنند همه به راحتی از این فن ها استفاده میکنن و من هر چی توی اینترنت گشتم هیچ آموزشی در این مورد پیدا نکردم و مجبور شدم دیشب خودم دست به کار بشم و ببینم چه میشه کرد و نتیجه داد و تمامی عکس ها هم خودم گرفتم.به جای نام کاربری هم از توتون Captain Black استفاده کردم :d برای تنوع و اینکه چون نصفه شب داشتم این کارو میکردم حسش نبود.

لوازمی که شما برای این مد نیاز دارید خیلی راحت و در دسترس هست :

-چسب برق
- چهار عدد LED 12 ولت که رنگشون هم میتونید اختیاری بگیرید.(اگر ولتاژ LED تون خیلی کمتر از 12 ولت باشه بعد از مدت کوتاهی LED تون میسوزه پس اگر از LED 12 ولت استفاده نمیکنید باید از مقاومت استفاده کنید که من پیشنهاد نمیکنم چون فضای کار اجازه ی استفاده از مقاومت و سیم کشی اضافه رو نمیده.
-یک عدد توری فلزی یا تلق پلاستیکی خمیده(باید رنگش مثل شیشه باشه که نور چراغها معلوم باشه) من از توری فلزی استفاده کردم چون تلق اینطوری گیرم نیومد.

حالا باید کنسولتون رو باز کنید.
مدل Slim بلافاصله بعد از برداشتن قاب کنسول فن جلوی چشم شماست.

حالا میرسیم به قسمت خیلی حساس چون در این مرحله شما باید دو تا از سیم های فن کنسول رو تا حدی لخت کنید.
وقتی فن کنسول رو ببینید سه سیم از فن در میاد و به مادر بورد میخوره.این هم بگم که ولتاژ این فن 12 ولته.
سیم قرمز سیم +12 هستش و سیم سیاه سر منفی هست و سیم خاکستری(شاید برای مدلهای مختلف فرق بکنه) هم به دماسنج کنسول وصله و بسته به دمای کنسول سرعت چرخش فن رو تنظیم میکنه.
ما فقط با سیم قرمز و سیاه کار داریم.
باید این دو سیم رو کمی لخت کنید.خیلی خیلی حواستون باشه چون این دو سیم به قدری حساس و نازک هستن که اگر اشتباه کنید دیگه اصلا به راحتی نمیتونید به هم وصلشون کنید.خیلی دقت کنید.به محل برش توی عکس هم دقت کنید.

عکس 1 و 2:
این عکس عکس فن کنسول Fat میباشد(60 گیگ) که مال خودم هستش :d و توی اون دو تا سیمی که لخت کردم و محلشون معلومه.عکس 2 محل دقیق ترش هستش.برای کنسول های اسلیم هم فرقی نمیکنه چون 12 ولته.البته این روش فقط مخصوص دستگاههای اسلیم هستش.

حالا شما باید 4 تا LED تون رو پایه ی مثبتشون رو به سیم قرمز و منفی رو به سیم سیاه وصل کنید.به همین راحتی.در LED ها پایه ی بلند مثبته و پایه ی کوتاه منفیه.میتونید دو تا سر سیم بهش لحیم کنید تا درازتر بشه چون خود پایه ی LED خیلی کوتاهه و غیر قابل استفاده هست برای این کار.و بعدش هم باید پایه های مثبت را به سیم قرمز و منفی رو به سیم سیاه وصل کنید(با چسب برق)
من چون توی اینترنت هیچ آموزشی ندیدم در این باره خودم یه سری تستهایی اول انجام دادم و بعد از مطمئن شدن LED های 12 ولت بهش وصل کردم و جواب داد ولی قسمت اصلی کار مونده که حالا بهتون میگم.

من اول یکی از فن های کامپیوترم رو که 12 ولت بود و چراغ های LED روش داشت رو وصل کردم و دیدم بدون مشکل داره کار میکنه.این هم عکسهاش:

توی این عکسها من خود فن رو وصل کردم ولی وقتی مطمئن شدم که مشکلی پیش نمیاد رفتم سراغ LED تنها.

این عکس LED در حالت خاموش هستش:

و این هم در حالت روشن:

قسمت اصلی کار اینجاست.شما برای اینکه نور چراغ ها رو ببینید مجبور هستین که قسمت بالای فن PS3 را به صورت دایره ای برش دهید.دقت کنید که نباید شعاع دایره بیشتر از 6 سانتی متر بشه چون اونوقت نه تنها این نورها دستگاه رو قشنگ نمیکنند بلکه بدتر دستگاهتون زشت هم میشه چون اجزای داخلش هم معلوم میشه پس حواستون باشه که بیشتر از 6 سانت نشه شعاع دایرتون.من شخصا هنوز این برش رو انجام ندادم چون ابزار مناسبش رو پیدا نکردم ولی چون کار خیلی حساسیه و جنس کیس کنسول از پلاستیکه باید حواستون باشه وگرنه کیس شکسته میشه.
من هنوز بهترین وسیله رو انتخاب نکردم ولی فکر کنم اره مویی وسیله ی خوبی باشه برای این کار.فقط قبلش باید خیلی دقیق محل دایرتون رو مشخص کنید.بعد از برش کاری هم باید با کاغد سمباده محل تراش رو بسابید تا صاف بشه.از کاغذ سمباده ی خیلی سفت(حدود 200 )استفاده نکنید چون ممکنه کیس کنسولتون زبر بشه (محل برش).

حالا باید برای این قسمتی که بریدین یه پوشش انتخاب کنید.میتونید از یه تلق پلاستیکی شفاف استفاده کنید که البته باید خمیده باشه چون سطح PS3 هم خمیده است.من چون همچین چیزی پیدا نکردم رفتم سراغ توری سیاه که مخصوص یکی از فنهای کیسم بود(کیس Cooler Master مدل Nvidia)

این هم عکسش:

فقط باید با دستتون کمی توری رو خم کنید تا دقیقا قرار بگیره.بعدش میتونید با هر نوع چسبی اونو بچسبونید.مثلا چسب قطره ای.
بعد از این شما یه کنسول خوشکل با چراغ رنگی دارید.

موفق باشید و اگر سوالی بود در خدمتم

آموزش بعدی:اضافه کردن پورت USB به دستگاههای اسلیم.

taker-sos

کاربر سایت
Jun 4, 2010
1,253
نام
وحید
چاکر مهندس ارمان:xاین شرکت سونی کجاست که شما را استخدام کنه:dواقعا کارت حرف نداره ارمان جون>:dببخشید مهندس ارمان:d

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
قربون همه ی بچه های سایت.من کوچیک همتونم.آموزش بعدی رو یه آموزش کاربردی و آسون میذارم تا همگی بتونن استفاده کنن.

این قاب شیشه ای هم شرکت XCM میزنه ولی تو ایران اصلا نیست.البته من توی دبی هم سراغ گرفتم هیچ جایی اصلا خبر نداشتن از همچین چیزی.هم قاب هم فن.

آخرین ویرایش:

mamadbird

کاربر سایت
Jun 16, 2010
266
سلام ْآقا ميدونم سوالم اصلا ربطي به مادينگ نداره اما يه مشكليه كه دارم ميخواستم بدونم شما راه حلي براش داريد؟
دسته من يه مقدار R2 و L2 اش از جاي اصليش پايين تره اينه كه وقتي اين دكمه ها رو ميزنم جير جير ميكنه يه مقدار هم سفت كار مي كنه
ميخواستم راه حلي براش هست؟

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
سلام ْآقا ميدونم سوالم اصلا ربطي به مادينگ نداره اما يه مشكليه كه دارم ميخواستم بدونم شما راه حلي براش داريد؟
دسته من يه مقدار R2 و L2 اش از جاي اصليش پايين تره اينه كه وقتي اين دكمه ها رو ميزنم جير جير ميكنه يه مقدار هم سفت كار مي كنه
ميخواستم راه حلي براش هست؟

واسه اینکه تاپیک از بحثش منحرف نشه توی پروفایل جوابتون رو میدم

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
7p57b8qv82y7nmcgt0za.jpg

PS3 Slim Extra USB Mod

باز هم سلامی دوباره دوستان.
امروز با مدی دیگر در خدمت شما هستم.
اگر مدهای قبلی به درد شما نخورد شرمنده ام چون کلا Modification کار حساس و با ریسکیه ولی این یکی خیلی آسونه

خب اول یه مقدمه بگم.همونطور که میدونید مدل های اولیه ی PS3 که میشه مدلهای 20 گیگ و 60 گیگ و 80 گیگ های اولیه ی 90 نانومتری دارای 4 پورت USB بودن که این یه مزیت حساب میشد و شاید اونموقع خیلی این قابلیت به چشم نمیومد ولی الان که کنسول های جدید همگی دارای 2 پورت هستن حالا قدر اون کنسول ها رو میدونیم.پورت های USB کنسول PS3 برای کارهای مختلفی به کار میروند.مثل شارژ کردن دسته ها و شارژ کردن هدست و وصل کردن فلش و هارد و ...
توی این آموزش من قصد دارم به شما نشون بدم که چطوری میتونید یه پورت USB به کنسولتون اضافه کنید.
حتما از خودتون میپرسید وقتی وسیله ای به نام HUB هست چرا یکی باید این کار مسخره رو انجام بده البته حق دارید ولی این آموزش به درد کسانی میخوره که دوست ندارن یه هاب غیر متعارف به کنسولشون وصل باشه و ظاهر کنسول رو زشت کنه.(شرکت Nyko که به ساخت وسایل جانبی برای کنسول ها معروفه هاب های بسیار زیبایی برای کنسول های FAT و Slim ساخته ولی چون توی کشور ما در دسترس نیستند مجبوریم یا از این کار استفاده کنیم یا از هاب هایی با شکل های غیر متعارف که اصلا به زیبایی PS3 نمیخورند استفاده کنیم)

خب قبل از آموزش دو نکته رو بگم:
1-به غیر از این آموزش آموزش دیگری هم وجود داره که برای اضافه کردن 2 پورت USB به کنسول هستش ولی چون اون بیش از حد سخته و میدونم کسی استفاده نمیکنه این آموزش رو بهتر دونستم
2-شما اگر با ساخت این پورت باز هم احساس کردین که پورت USB کم دارید(
:d) میتونید به پورت های اصلی هاب اضافه کنید ولی به این پورت نمیتونید هاب اضافه کنید!

خب میریم سر آموزش:

وسایل مورد نیاز:
یک عدد هویه خوب(Soldering Gun)
یک عدد سیم USB به درد نخور (میتونید از هر جایی خواستید یه سیم USB جدا کنید یا یه سیم USB بخرید و توی این آموزش استفاده کنید

اول از همه مثل بقیه ی آموزش ها باید کنسولتون رو باز کنید(توی آموزش قبلی یه لینک گذاشتم که با عکس کامل نشون داده و بسیار راحته)
البته اینبار باید کامل کامل کنسول رو باز کنید تا به مادر بورد دسترسی کامل داشته باشید(عکس زیر نمای کلی مادربرد رو نشون میده که ما با زیر مادربورد کار داریم نه این قسمتی که توی عکس نشون داده شده)

خب حالا سیم USB تون رو بردارید و سر USB رو که یه پلاستیک دورش هست رو به طور کامل با چاقو ببرید تا سر USB کاملا لخت بشه(به قسمت فلزی برسید)
و حالا سر دیگر USB رو با چاقو ببرید تا به 4 سیم اصلی USB دسترسی پیدا کنید.همونطوری که توی عکس زیر میبینید هر USB دارای 4 سیم مختلف هستش که توی عکس هر سیم رو معرفی کردم.البته توی این عکس یه تیکه سیم لخت کنار سیم سیاه میبینید که این همون سیم سیاهه که از توی کاورش در اومده

باید اینو در نظر بگیرید که طول سیم USB تون طوری باشه که بعد با مشکل مواجه نشید.
حالا در پشت قسمت مادربورد این قسمت رو پیدا کنید که توی عکس زیر نشون دادم:

توی عکس بالا محل لحیم کردن اون 4 سیم USB نشون داده شده.اون دو تا جایی که مبینید روی برد که دارای 4 تا پین هستن دقیقا محل 2 تا پورت USB هستن حالا باید روی یکی از این دو محل اون 4 تا سیم رو لحیم کنید که من بهتون پیشنهاد میکنم طیبق عکس زیر عمل کنید چون به پشت دستگاه نزدیکتره و مشکلی برای رد کردن سیمها تا پشت دستگاه نخواهید داشت
حالا باید مطابق این عکس اون 4 سیم USB رو لحیم کنید که خیلی کار راحتیه ولی مواظب باشید که سیم ها و لحیم ها هیچ ارتباطی با هم نداشته باشند و کاملا جدا باشن از هم

و حالا کار تمام شده فقط باید روی پشت کیس کنسولتون یه جایی برای این پورت USB در نظر بگیرید که بهترین جا همون جاییه که توی عکس اول آموزش میبینید که هم جلوی عبور هوا رو نمیگیره و هم زیبایی کنسولتون باقی بمونه دیگه بریدنش با خودتونه.میتونید یه تیکه اش رو بسوزونید با سوزن یا میخ داغ و بعد با اره مویی ببرید اون تیکه رو به اندازه ی یه پورت USB.

و حالا باید سیم USB تون رو طوری رد کنید که مانعی برای قطعات PS3 نداشته باشه که زیاد سخت نیست و آخر کار هم یه تست بکنید و کنسولتون رو ببندید و از کنسول منحصر به فرد دارای 3 USB تون(چی شد ! :))) لذت ببرید

اگر سوالی بود در خدمتم>:d<

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
دمت گرم خیلی باحال بود
برد دستگاه تو عکس اسلیمه برای فتم همچین کاری میشه کرد؟
حالا که میخوام کنسول جدید بخرم این آزمایشات رو رو این فته انجام بدم بهتره :d
هییییی ..... یاد فت خودم افتادم غصم گرفت:(

• Like
Reactions: se.phi.roth

Captain_Black

کاربر سایت
Jan 6, 2008
890
نام
آرمان
دمت گرم خیلی باحال بود
برد دستگاه تو عکس اسلیمه برای فتم همچین کاری میشه کرد؟
حالا که میخوام کنسول جدید بخرم این آزمایشات رو رو این فته انجام بدم بهتره :d
هییییی ..... یاد فت خودم افتادم غصم گرفت:(

مطمئن نیستم که برای فت هم بشه انجام داد.میگردم اگر آموزشی برا فت هم بود حتما میذارم رفیق :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر