شایعه تاریخ انتشار احتمالی پلی استیشن 5 پرو

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
358
نام
محمد جواد جعفری
شایعات ادعا می‌کنند که شرکت Sony می‌تواند کنسول پلی استیشن 5 پرو، که ورژن ارتقا یافته کنسول نسل نهمی آنها است، را در سال 2024 به بازارهای جهانی عرضه کند.

PS5-300x173.webp

جف گراب، خبرنگار مشهور رسانه Giant Bomb، گفت که او توانسته است ادعاهایی مبنی بر اینکه سونی درحال کار روی ارتقای میان نسلی پلی استشین 5 است را تایید کند.

نوشته های مشابه
او گفت: «لیک‌های PS5 Pro تقریبا درست هستند و باتوجه به آنچه (از منابعم) شنیده‌ام، بیشترشان واقعی‌اند. البته که من تنها کسی نیستم که این را می‌گویم اما من «سه مرتبه تائید» خودم را روی آن می‌گذارم.»

گراب همچنین این را هم گفت که کنسول میان نسلی جدید سونی، احتمالا در ماه سپتامبر 2024 مصادف با شهریور 1403 منتشر می‌شود.

طبق گفته‌های این فرد، پلی استیشن 5 پرو دارای ویژگی DLSS اختصاصی و یادگیری ماشینی برای بهبود کیفیت تصاویر و بالابردن نرخ فریم آن‌ها در هنگام بازی است؛ اگرچه گراب این را هم گفت که لیست دقیق مشخصات این دستگاه را در اختیار ندارد چرا که هنوز خود سونی هم در اینباره به جمع‌بندی نهایی نرسیده و چیزی مشخص نیست.

DLSS یک ویژگی منحصر به فرد برای کارت گرافیک‌های انویدیا است که از هوش مصنوعی برای ارتقای وضوح بازی‌ها استفاده می‌کند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا به تنظیمات گرافیکی بالاتر و نرخ فریم بهتر در سخت‌افزارهای ضعیف‌تر، دست یابند.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
دوست عزیز چرا بدیهیات رو توضیح میدی؟؟! لابد اینا رو میدونم و منظورم چیز دیگه ای بود که اگه با دقت میخوندی متوجه میشدی. اکوسیستم کنسولها رو خراب کردند! دقیقاً مثل pc شده، تا دو - سه سال خوشحالی که بازیها رو با بهترین کانفیگ بازی میکنی ولی بعدش خود شرکت یه رقیب برای کنسول خودش درست میکنه و شما دو تا آپشن داری، یا دوباره یک پول تپل میدی و نسخه قویتر رو میخری، و یا باید سرت رو بندازی پایین و با کانفیگ low بازی کنی و حسرت بخوری. (این حسرتی که توهم نیست ها، واقعیته!). بله کنسول بیس تا آخر پشتیبانی میشه ولی: ۱_ حسرت نسخه پرو به دل گیمری که رفت همون سال اول نسخه بیس رو خرید میمونه، ۲_ از روزی که پرو میاد تمرکز استدیوها میره برای بهینه سازی روی اون نسخه و به نسخه بیس کم توجهی میکنند.
به هر حال همانطور که عرض کردم کمپانی ها نسخه پرو را به ما گیمرها چپوندند. اگه یادت باشه حتی از طرف ما گیمرها سیاهی لشکر درست کردند و درخواست دادند که نسخه پرو به اکوسیستم کنسولها اضافه بشه! خلاصه ریش و قیچی دست خودشونه و هر کاری دوست دارند میکنند، یک کنسول رو دو بار به ما میفروشند و ما هم خوشحالیم.
دوست من شما دقت نکردی به پست من
زمانی که ps4 pro اومد ps4 دارا فراموش شدن؟ این چه منطقیه ؟ :D بازیسازها هرگز بازار بزرگتر رو فدای بازار کوچیک تر نکردن و در آینده هم نخواهند کرد
همونطوری که نسل قبل بیس برای همه ps4 بود و ps4pro صرفا برای کمی رزلوشن و فریم بهتر در دسترس بود برای ps5pro هم همینه هیچوقت تمرکز بازیسازها از +50 میلیون کنسول بیس نمیره به 5 میلیون کنسول پرو
بازم میگم هیچ تغییر خاصی برای مدل بیس رخ نمیده مدل پرو "صرفا" میاد که فریم/ رزلوشن بهتر ارائه بده همین

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
به نظرم اگر قصد خبرگزاری دارید بهتر است که همیشه اصل خبر رو از منبع گزارش بدید و تحلیل و بررسی های شخصی از آن را جدا از متن خبر ذکر کنید. Destin همچنین چیزی رو نگفته و تو این کلیپ که شما الصاق کردید هم همچنین چیزی نگفته.
آفرین. میدونی دستین اصلا داره میگه مایکروسافت خیلی خوب کاری کرده کنسول مید جن نساخته . بهترین استراتژی تاریخ کنسول دادن شاهکاری مثل سریز اس بود که سازنده ها از این استراتژی حیرت زده شدند و دست به تحسین زدند‌. آفرین عمو فیل اسپنسر و آفرین به فنهایی چون شما که سریعا به حمایت ازش در میایید. کنسول پرو هم یه دیوایس زائد به درد نخور که پلیرهای ps هم تحویلش نمیگیرن چه برسه به اینکه پلیرهای پلتفرم دیگه‌‌ را بخواد مجبور کنه بخرنش.

---------------

دیجیتال فاندری اطلاعات دقیق تری از PS5 Pro منتشر کرد:

IMG_20240319_212844_808.jpg

آخرین ویرایش:

Sysbother

کاربر سایت
Oct 16, 2015
93
آفرین. میدونی دستین اصلا داره میگه مایکروسافت خیلی خوب کاری کرده کنسول مید جن نساخته . بهترین استراتژی تاریخ کنسول دادن شاهکاری مثل سریز اس بود که سازنده ها از این استراتژی حیرت زده شدند و دست به تحسین زدند‌. آفرین عمو فیل اسپنسر و آفرین به فنهایی چون شما که سریعا به حمایت ازش در میایید. کنسول پرو هم یه دیوایس زائد به درد نخور که پلیرهای ps هم تحویلش نمیگیرن چه برسه به اینکه پلیرهای پلتفرم دیگه‌‌ را بخواد مجبور کنه بخرنش.

---------------

دیجیتال فاندری اطلاعات دقیق تری از PS5 Pro منتشر کرد:

View attachment 331845
متوجه این رفتار ها نمی‌شم. منظور من این بود که Destin چیزی که شما نوشتید از اینکه کاری کنه طرفداران اکس باکس بیان پلی استیشن بخرند همون پلتفرمی که بر علیه اش حرف می‌زند رو نزده بود.

چه کار به مایکروسافت و فیل اسپنسر دارم ؟ از این که اینجا منو اکس باکس فن خطاب می‌کنند متنفر هستم.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
در مورد CPU
سریع ترین CPU دنیای گیم در عمل دو برابر سریع تر از CPU PS5 PRO ( در حد رایزن 3600)
1710878238545.png 1710878821757.png
اگه بازی روی PS5PRO زیر 40 فریم اجرا بشه ( به خاطر مشکلات بهینه سازی و انجین ) 95 درصد PC گیمر ها نمی تونن بازی بالای 60 فریم اجرا کنن :-?? البته بخش زیادی از پیسی گیمرا مانیتور های 144 هرتز دارن بعد فکر کن از 144 میای رو زیر 60 فریم قشنگ انگار معکوس 5 بعد عقب میکشی 8-|

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
این سخت افزار PSSR اگه بخشی از خود GPU باشه و واقعا قابلیت تا 300 TOPS رو داشته باشه در حد و اندازه و محدویت یه کنسول بشدت قوی هستش.
بر اساس سندی که لیک شد ( رسما تایید شده که سند واقعیه و از طرف سونی منتشر شده ) 300TPS به لطف چیپ fully custom design که توسط سرنی بزرگ و تیم سونی طراحی شده
1710920324165.png

300TOPS فراتر از دنیای کنسول و 5 درصد بهتر از RTX 3090
1710919795894.png

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
این سخت افزار PSSR اگه بخشی از خود GPU باشه و واقعا قابلیت تا 300 TOPS رو داشته باشه در حد و اندازه و محدویت یه کنسول بشدت قوی هستش.
PS5 Pro’s DLSS equivalent ‘will upscale 1080p games to 4K’ and is reportedly backwards compatible | VGC

اطلاعات جالبی که در مورد PSSR بدست اومده اینه که میتونه بازیها رو از 1080P به 2160P با سرعت و کیفیت بالا اپسکیل کنه (۲ میلی ثانیه و کیفیت تصویر در حد 4K native )
ضمن اینکه این تکنیک بر پایه هوش مصنوعی، بکپورت بازیهای قبلی هم هست و بدون نیاز به پچ همه بازیهای قبلی بوسیله PSSR میتونن اپسکیل بشن که نتیجه اش ایمیج کوالیتی بهتر تصاویر و همینطور فریم ریت بازیها خواهد بود.

milad3d

کاربر سایت
May 3, 2012
401
سوال از دوستان اهل فن

من کلا همیشه رو حالت کوالیتی میرم. سوالم اینه کنسول پرو در حالت کوالیتی توان اجرای 4K 60FPS داره؟

اگه داشته باشه میخرمش.

دقیقا هدف این کنسول همیینه..ولی این که در عمل چقدر موفق باشه باید تا زمان عرضه و تست بازیها صبر کرد

• Like
Reactions: u.s.a

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
بر اساس سندی که لیک شد ( رسما تایید شده که سند واقعیه و از طرف سونی منتشر شده ) 300TPS به لطف چیپ fully custom design که توسط سرنی بزرگ و تیم سونی طراحی شده
View attachment 331884

300TOPS فراتر از دنیای کنسول و 5 درصد بهتر از RTX 3090
View attachment 331883
PS5 Pro’s DLSS equivalent ‘will upscale 1080p games to 4K’ and is reportedly backwards compatible | VGC

اطلاعات جالبی که در مورد PSSR بدست اومده اینه که میتونه بازیها رو از 1080P به 2160P با سرعت و کیفیت بالا اپسکیل کنه (۲ میلی ثانیه و کیفیت تصویر در حد 4K native )
ضمن اینکه این تکنیک بر پایه هوش مصنوعی، بکپورت بازیهای قبلی هم هست و بدون نیاز به پچ همه بازیهای قبلی بوسیله PSSR میتونن اپسکیل بشن که نتیجه اش ایمیج کوالیتی بهتر تصاویر و همینطور فریم ریت بازیها خواهد بود.

من دو تا SS از صفحه خود انویدیا میگذارم در همین مورد AI TOPS البته این وسط فقط قدرت خام مهم نیست میان افزاری که انویدیا داره که از این قدرت استفاده کنه هم خیلی مهمه ولی خب صرف مقایسه قدرت سخت افزار طراحی شده توسط سونی

IMG_8446.jpeg IMG_8445.jpeg

یعنی بین 3090 و 3090ti قرار میگیره که در حد یه کنسول بشدت قوی هستش ولی بازم همون بحث پیش میاد که چطور و چقدر خوب ازش استفاده بشه

Rodan

کاربر سایت
May 26, 2022
314
من دو تا SS از صفحه خود انویدیا میگذارم در همین مورد AI TOPS البته این وسط فقط قدرت خام مهم نیست میان افزاری که انویدیا داره که از این قدرت استفاده کنه هم خیلی مهمه ولی خب صرف مقایسه قدرت سخت افزار طراحی شده توسط سونی

View attachment 331885View attachment 331886

یعنی بین 3090 و 3090ti قرار میگیره که در حد یه کنسول بشدت قوی هستش ولی بازم همون بحث پیش میاد که چطور و چقدر خوب ازش استفاده بشه
چه فایده وقتیcpu همون قبلیه...

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
چه فایده وقتیcpu همون قبلیه...
همه بازیا قرار نیست CPU - intensive باشن
بجز این مورد اگه یه قابلیتی مثل FG انویدیا هم اضافه کنن میتونه تا حدودی به این مورد کمک کنه ولی در کل از یه کنسول با فضای محدود خیلی انتظار بیشتری نمیشه داشت اومدن روی zen3 هم کمک چندانی نمیکرد با توجه مصرف برق کنسول و خنک کردنش و …، ممکنه حالا مثلا کش بیشتری واسش در نظر بگیرن یا یه حرکت دیگه که یه مقدار کمک کنه ولی تو ابعاد چیپ یه کنسول خیلی خیلی بعیده در کل اوضاع این cpu به داغونیه اوضاع جگوار ps4/ps4pro نیست اون رسما یه چیز فراتر از افتضاحی بود، الان ولی با اینکار یه صرفه جویی تو قیمت واسه خریدارا و وقت و هزینه ساخت میشه، نظر من اینه با این صرفه جویی تو CPU مدل با درایوش یا همین قیمت ۵۴۹ یورو فعلی ریلیز میشه یا نهایت ۵۹۹، بالا این قیمت اکثر افراد skip میکننش

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر