تأثیر بازی‌های خشونت آمیز در تسکین درد!

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
l482qbptr745znfpg10d.jpg

طبق تحقیقات جدید در دانشگاه Keele انگلستان، انجام بازی‌های خشن توسط افراد، می‌تواند به کاهش 65 درصدی دردشان کمک کند (آستانه درد افراد را افزایش می‌دهد).

بر طبق گزارش روزنامه‌ای در طی یک آزمایش، از 40 نفر از افرادی که در این آزمایش شرکت کرده بودند، برای یک مدت زمان مشخص، تعدادی بازی‌های خشونت آمیز و تعدادی بازی‌های غیر خشن انجام دادند. بعد از این عمل این افراد دستان خود را به آب سرد فرو بردند. نتیجه آزمایش بسیار جالب است، مقاومت افرادی که با بازی خشن سروکار داشتند 65 درصد بیشتر از دیگر شرکت کنندگان در آزمایش بود! این آزمایش هدفی مشابه با آزمایشی که قبلاً در همین دانشگاه صورت گرفته بود دارد. در آزمایش قبلی دانشگاه تأثیر تخلیه انرژی (فریاد زدن و شاید ناسزا گفتن!) در آستانه درد بررسی شد.

دکتر Richard Stephens توضیح می‌دهد که " نتایج، پیش‌بینی ما را ثابت می‌کند. بازی‌های رایانه‌ای هم حس پرخاشگری و هم تحمل درد را باهم افزایش می‌دهد. مانند فریاد زدن که باعث ایجاد یک واکنش احساسی شده که آستانه درد را بالا می‌برد."

نظر شما راجع به این آزمایش چیست؟ آیا این نتیجه مطلب خاصی را می‌رساند؟

منبع

آخرین ویرایش:

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
نمیدونم بده یا خوبه یا اثر دراز مدتش چیه
اما من که اعصابم میریزه به هم، کنسول را روشن میکنم و Ninja Gaiden II میذارم و 3-4 مرحله میرم جلو
اعصابم واقعا آروم میشه
GOW هم تقریبا همین اثر را روم میذاره، البته کمی کمتر

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
نمیدونم بده یا خوبه یا اثر دراز مدتش چیه
اما من که اعصابم میریزه به هم، کنسول را روشن میکنم و Ninja Gaiden II میذارم و 3-4 مرحله میرم جلو
اعصابم واقعا آروم میشه
GOW هم تقریبا همین اثر را روم میذاره، البته کمی کمتر
به نظر من در کوتاه مدت اره تاثیر داره ولی در بلند مدت بنکل داغون میکنه بازی ادمو طاقات ادم کم میشه (برا یه لودینگ 10 ثانیه ایی به زمینو و زمان فحش میدی ) کم حوصله. پرخاشگر . شکست رو به هیچ وجه نمیپزیرید و..........

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
وقتی می رین یک بازی خیلی سخت رو انجام می دید و چند بار انجامش می دید تسکین که پیدا نمی کنید هیچ بلکه اعصابتون خراب می شه

mppm

کاربر سایت
Jul 21, 2012
288
نام
محمد
توهمه چی افراط و تفریط بده
من یادمه پیش دانشگاهی که بودم اویل کد ورونیکا رو زمان امتحانا بازی میکردم
باور کنید یه سیو در روز قبل از امتحان (بیست تا سی دقیقه) که بازی میکردم خیلی آروم میشدم...
البته اون بازیا کجا این بکش بکشای الکی و خون و خون ریزیای بی خودی کجا...

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
بیشتر به ذهنیت افراد بستگی داره که تاثیر منفی یا مثبت بزاره اما به نظر من مقداره زیادش تاثیر منفی داره و ذهن را درگیر میکنه

BlackP

کاربر سایت
Aug 2, 2012
13
نام
حسین
به حق چیزای نشنیده !!!
پس اگه اینجوریه من تحمل کتک خوردنم خیلی بالاست، آخه Fighting زیاد بازی می کنم.
بزارین برم پایین یه دعوا را بندازم یکم کتک بخورم ببینم قضیه حقیقت داره یا نه. منتظر باشین خبرتون می کنم.)x

magiteq

کاربر سایت
May 1, 2008
1,801
نام
Ata
کلا بازی کردن کمک میکنه غم و قصه هات حداقل در زمان انجام بازی کم بشه و مشکلاتت رو فراموش کنی
اما اگر در حین انجام بازی مثلا مادر یا پدرت بگن پشو برو نون بگیر یا پشو برو درست رو بخون شدیدا اعصابت بهم میریزه
و کلا کسی که بازی میکنه زمان براش خیلی زود میگزره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر