بیش از چهار میلیون نسخه از بازی The Last of Us Part II فروخته شده است

WonderMahdi

کاربر سایت
Mar 21, 2020
609
نام
مهدی قربان‌زاده
تنها یک هفته پس از انتشار، بازی The Last of Us Part II بیشتر از چهار میلیون نسخه فروخته است.

last of us

از زمان عرضه، این بازی شاهد نقدهای مثبتی از جانب منتقدان و طرفداران بوده و اینطور که به نظر می‌رسد رکورد جدیدی در فروش را از خود به جای گذاشته است. سونی با انتشار پستی در بلاگ PlayStation اعلام کرده است که این بازی در هفته اول خود بیش از چهار میلیون نسخه فروخته است. بدین ترتیب بازی The Last of Us Part II رکورد پرفروش‌ترین انحصاری PS4 در هفته‌ی اول عرضه را زد و بالاتر از بازی‌های God of War و Marvel's Spider-Man قرار گرفت. پس از انتشار این خبر، نیل دراکمن با انتشار پیامی از تمامی طرفداران و سازندگان بازی تشکر کرد.

با توجه به فروش هفده میلیون نسخه‌ای قسمت اول، این آمار چندان غافلگیرکننده به نظر نمی‌رسد اما در سایه‌ی گسترش ویروس کرونا و تاخیرهای متعدد، موفقیت بزرگی محسوب می‌شود و ممکن است استودیو ناتی داگ را به ساخت قسمت سوم بازی ترغیب کند.

بازی The Last of Us Part II هم‌اکنون برای PlayStation 4 در دسترس است و شما میتوانید نقد آن را در بازی سنتر بخوانید.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,902
نام
نـــــــویـــــــــد
به چیزی که لایقش بودن رسیدن
واقعا خوشحالم براشون. بعد از کلی سختی و داستان و حاشیه و لیک و کووید۱۹ و ... به موفقیت کامل دست پیدا کردن. نوش جونشون این لحظات شیرین :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
150612

کسی حدسی داره که کدوم عنوان فرست پارتی در آینده میتونه رکوردش رو بشکنه و سریعترین فروش تاریخ پلی‌استیشن رو رقم بزنه؟ بازی بعدی ناتی‌داگ هم که انتظار میره IP جدید باشه فکر نکنم به این رکورد نزدیک بشه.
خیلی سخته پیش‌بینی...مخصوصا با توجه به اینکه بازی تونست از اسپایدرمن هم به مقدار قابل توجهی جلو بزنه...اسپایدرمنی که گیمر و غیرگیمر اکثرا عاشقشن و خیلی از طرف مخاطبای کژوال فروش داشت + درجه‌ی سنی‌اش هم Teen بود که خیلی به فروش کمک کرد.
اینکه یه بازی بشدت خشن و +18 میاد چنین رکوردی میزنه، وحشتناکه...احتمالا سالها باید صبر کنیم تا این رکورد شکسته بشه.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
بسیار خوشحالم که خیلی خوب فروش کرده تو این یک هفته..اصلا کاری به هیچ چیز ندارم....فروش خوب یک عنوان اونم برای استودیو ناتی داگ یعنی اطمینان بیشتر سونی به ناتی داگ برای بلند پروازیهای بیشتر و همچنین انگیزه بیشتر برای بازی بعدی ..شما فکرش رو بکن اگر این بازی خوب فروش نمی رفت..والا دیگه نمیتونستیم یه همچین کیفیت بی نظیری رو تو بازیها تجربه کنیم..این یک حقیقته که اگر بازیی خوب فروش نره اعتماد ، انگیزه ، سرمایه گذاری و خیلی چیزهای دیگه از دست میره.

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
چقدر جالبه که 7-8 سال پیش و نسل قبل از همین ناتی داگ خواسته شده بود تا الی رو جلوی کاور نسخه اول نذارن، چون تیم مارکتینگ فکر میکرده حضور شخصیت زن جلوی کاور ممکنه برای فروش بازی دردسر ایجاد کنه. :D اونم در حالی که جول همچنان توی کاور نسخه اول حضور داشت! (البته که ناتی داگ کوتاه نیومد و کاور تغییر نکرد)

Naughty Dog: We've been asked to push Ellie to the back of the box art

حالا هم که بعد از این همه سال به شکل خیلی نمادین نسخه دوم تونست همچین رکوردهایی رو بزنه. :D

اینها با هر بازی سطح استانداردهای خودشون به قدری ارتقا میدن که من واقعا برای بازی بعدیشون ناراحتم که چه زمانی قرار هست منتشر بشه.
سختی کار این استودیوها اونجاست که بعد یکی 2 هفته مرخصی (شاید) دوباره باید بیان استارت بازی بعدی (حالا هرچی که میخواد باشه) بزنن.
اگه اشتباه میکنم تصحیح کنین، خواستم بگم کم کار بودن ولی نگاه که میکنم همه استودیوهای رده بالایِ پلی استیشن یک بازی یا نهایتا 2بازی تو این نسل ساختن.
البته به غیر از اینزومنیاک که بتازگی گرفتن ولی کنترادی بازی ساخته :D

خدا به داد نسل بعد برسه.
این بندگان خدا با اینکه گاهی اوقات بابت طول کشیدن روند ساخت پارت 2 سوژه شدن اما توی حدودا 4 سال اخیر 3 تا بازی منتشر کردن (2 تا با مقیاس گنده و یکی کوچیکتر) و خب هر سه هم به موفقیت رسیدن. :D

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
اینها با هر بازی سطح استانداردهای خودشون به قدری ارتقا میدن که من واقعا برای بازی بعدیشون ناراحتم که چه زمانی قرار هست منتشر بشه.
سختی کار این استودیوها اونجاست که بعد یکی 2 هفته مرخصی (شاید) دوباره باید بیان استارت بازی بعدی (حالا هرچی که میخواد باشه) بزنن.
اگه اشتباه میکنم تصحیح کنین، خواستم بگم کم کار بودن ولی نگاه که میکنم همه استودیوهای رده بالایِ پلی استیشن یک بازی یا نهایتا 2بازی تو این نسل ساختن.
البته به غیر از اینزومنیاک که بتازگی گرفتن ولی کنترادی بازی ساخته :D

خدا به داد نسل بعد برسه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
چقدر جالبه که 7-8 سال پیش و نسل قبل از همین ناتی داگ خواسته شده بود تا الی رو جلوی کاور نسخه اول نذارن، چون تیم مارکتینگ فکر میکرده حضور شخصیت زن جلوی کاور ممکنه برای فروش بازی دردسر ایجاد کنه. :D اونم در حالی که جول همچنان توی کاور نسخه اول حضور داشت! (البته که ناتی داگ کوتاه نیومد و کاور تغییر نکرد)

حالا هم که بعد از این همه سال به شکل خیلی نمادین نسخه دوم تونست همچین رکوردهایی رو بزنه. :D
در ادامه حرفهات فکر کنم الان مطمئن ترین استودیو و سهامدارهاش از آینده بازیهاش، CDPR باشه.
اگه تا حالا 70-60 درصد نظرشون با ساخت نسخه ای از ویچر با محوریت Ciri بوده، الان دیگه کاملا مطمئن هستن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر