بهترین گرافیک کنسولی نسل هشتم

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
The_Games_With_Best_Graphics_Of_All_The_Time_017.png

خب رسیدیم تقریبا به آخر نسل هشتم و وقتشه به یاد نسل های قبل یک تاپیک نظرسنجی از بهترین گرافیک هایی که توی نسل هشتم بازی کردیم بذاریم. :D.

البته سایبرپانک و هیلو اینفییت:D موندن هنوز به نوعی، ولی خب چون احتمالا گرافیک این دو بزرگوار به خصوص دومی:D در حد اعلا فقط روی کنسول های بعد قابل مشاهده خواهد بود میتونیم الان این نظرسنجی را برگذار کنیم.

قانون خاصی نداره به غیر اینکه War راه نندازید و به هم توهین نفرمایید. همین. میتونید گرافیک هنری را برای اولویت خودتون انتخاب کنید هم تکنیکی .:D از عکس هم برای اثبات ادعای خودتون میتونید استفاده کنید ولی بندانگشتی.:D

یک لیست 10 یا اگر دوست داشتید 20 تایی بدید از بهترین گرافیک هایی که این نسل تجربه کردید.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
Red dead redemption 2
Forza horizon 4
Batman arkham knight
God of war
Gears 5
Resident evil 2
The witcher 3
Ori and and the will of the wisps
Ryse
Hellblade

یه ترکیبی از گرافیک فنی و هنری و احیانا دستاورد خاص تیم سازنده رو لحاظ کردم نه الزاما بهترین گرافیک فنی.
دلست ۲ رو هنوز بازی نکردم ولی احتمال زیاد میره تو ۲ تای اول(با توجه به اسکیل بزرگتر و متنوع تر و اب و هوای کاملا داینامیک رد دد ۲ بعیده چیزی جای اونو در نظرم به عنوان بزرگترین دستاورد فنی بگیره)

مثلا ویچر واقعا برا اپن ورد ار پی جی ها یه جور انقلاب بود از حیث مسایل فنی(نه فقط گرافیک. انیمیشن و ... هم هست). به خصوص وقتی میزاریمش کنار دراگون ایج یا بازی های بتسدا.

یا اوری واقعا مثل تابلوی نقاشی میمونه اینقدر زیباست.

یا هل بلید باور کردنی نیست این طراحی چهره ها رو تو بازی ای میبینیم که کلا ۲۰ نفر ساختنش!!!

رایز هم خیلی ایراد داشت اما به نظرم اولین بازی کنسولی بود که قشنگ رنگ و بوی تغییر نسل میداد با گرافیکش.
پس لیست ترکیبیه درنهایت

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
خودم هم بذارم نظرم :

1- RDR 2 : بی نظیرترین تجربه گرافیکی برای من توی این نسل بدون شک RDR2 هست. بازی که از اول تا آخرش حدود 80-90 ساعت انگشت به دهن بودم. دستاورد گرافیکی که راکستار با این بازی بدست آورد برای من واقعا باور نکردی هست. یک محیط جهان باز با انواع شرایط آب و هوایی و چرخه شبانه روزی. ده ها حالت مختلف از آب و هوا را میشد توی بازی تجربه کرد. درکنار این Draw Distance فوق العاده و انیمیشن های بی نظیر بازی برای یک بازی جهان باز اونم روی کنسول های پایه واقعا دستاورد غیر قابل تکراری هست تا مدت ها.

2- The Last Of Us 2 : دومین بازی که میتونم بگم از ابتدا تا انتها به لحاظ گرافیکی من را تحت تاثیر قرار داد Tlou2 بود. انیمیشن های بازی به جرات بهترین چیزی بودند که تا حالا دیدم. مرحله اسنایپ بازی واقعا مرز واقعیت و گیم را خیلی کم رنگ میکنه.

3- Horizon Zero Dawn : رتبه سوم را هم باید اختصاص بدم به ساخته گوریلا. اگر RDR2 نبود به جرات میشد این بازی را بهترین گرافیک یک بازی جهان باز دونست.

4- Bloodborne : خب اینجا میخام بیشتر به گرافیک هنری ارزش بدم. برای من یک شاهکار به تمام معنا بود بلادبورن و گرافیک و اتمسفری که فرام خلق کرده بود بی همتاس هنوزم.

5 - Ori and Blind Forest : قاعدتا باید نسخه دوم اینجا قرار میگرفت ولی جون اون را هنوز کامل بازی نکردم نسخه اول را میذارم. بازی به جرات زیباترین گرافیک هنری نسل را داره.

6- The Witcher 3 : گرافیک این بازی نسبت به نمایش های اولش افت داشت ولی حتی با اون افت ها مدت ها پرچم دار گرافیکی نسل بود.

7- Uncharted 4/ Lost Legacy : میخاستم با گزینه دوم ادغامش کنم ولی خب ارزشش را داره که یک رتبه به خودش اختصاص بده.

8- Batman Arkham Knight : بازم یکی از بهترین گرافیک های نسل که به لحاظ اتمسفر خلق شده جز دو سه تا بهترین هست برای من.

9- Alien Isolation : به جرات به لحاظ پرداخت به جزییات یکی از بهترین بازی های نسل بود. گرافیک فنی بازی در کنار اتمسفر بی نظیر و افکت های عجیب غریب دود و آب و آتش شناوری بازی که با پی سی های قدیمی هم مثل کره اجرا میشه بیشتر شبیه معجزه اس.

10- GOW : اصولا باید رتبه اش بالاتر باشه ولی چون یک سری مراحل گرافیک در حد بقیه جاها نبود کمی پایین تر شد نتیجه کلی برام.

11- Detriot Become Human
12- Shadow Of Tomb Raider
13- Resident Evil 2 Remake
14- Drive Club
15- Ryse
16- Spiderman
17- Unravel
18- The Order
19- Death Stranding
20- Ratchet & Clank

پ.ن : یک سری بازی را هنوز انجام ندادم. لیستم را شاید آپدیت کردم.

آخرین ویرایش:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
1. The Last Of Us Part 2
دیگه به نظرم جای حرفی نمیذاره اصا :D من فکر کنم تا ۲ ۳ سال اول نسل جدید فقط یکی دوتا انحصاری بتونن بهش برسن از نظر گرافیکی(تو انیمیشن چهره فکر نکنم)
2. Red Dead Redemption 2
واقعا از منظره به منظره بازی لذت میبردم و خیلی عجیبه حتی انیمیشن‌های کارکترا هم عالی بودن جز یکی دو مورد.
3. Days gone
نمیدونم چرا این بازی اینقدر آندریتده، من شاید نزدیک به رد دد تونستم از گرافیکش لذت ببرم و این گرافیک توی یک بازی اپن‌وورلد با ۸۰ نفر سازنده واقعا فوق‌العاده بود مخصوصا تغییرات آب و هواییش ولی هیچکی راجبش حرف نمیزنه.( فقط ۶ نفر هم محیط بازی رو طراحی کرده بودن)
4. Uncharted 4
دیگه بازی ناتی‌داگه و حرفی برای گفتن نمیزاره خصوصا اینکه بعد تلو به نظرم بهترین پوشش گیاهی رو داره و بازی از نیمه دوم هم از نظر گرافیکی خیلی بهتر میشه.
5. God Of War
با اینکه شاید جز ۳ تا گرافیک برتر نسله ولی نمیدونم چرا اونطور که باید و شاید ازش لذت نمیبردم مثلا اون محیط رنگارنگ و فانتزی بازی که اسمش رو خیلی یادم نیس رو زیاد دوس نداشتم.
6. Horizon Zero dawn
از معجزات گوریلا که اجرا کردن همچین چیزی روی یک کنسول نسل هشتم به صورت امن وورلد بود و یکی از عجیب غریب‌ترین دستاوردها بود حتی نیل هم پشماش ریخته بود میگفت پارت ۲ باید به این حد برسه
7.Order 1886
وای که چقدر گرافیک و اتمسفر سنگین این بازی رو دوس داشتم مخصوصا اینکه عاشق اون دوران بریتانیایی‌ام
8. Drive club
با اینکه نشد بازی رو آپدیت‌شده بازی کنم ولی گرافیکش دیوانه‌وار بود خیلی حیف که بارون و برف بازی رو ندیدم
9. Resident evil 2
شاید انیمیشن‌های این و نسخه سومش بعد از تلو بهترین انیمیشن چهره‌های نسل باشن و کپ‌کام خیلی خوب با RE Engine کامبک زد و به عنوان یک عنوان مولتی پلتفرم کاملا قابل احترامه و جز بازی‌های موردعلاقم.
10. Death Stranding
میتونست جز ۵تای اول باشه ولی بعضی تکسچرای خارج از مسیر بازی رو اصلی دوس نداشتم و خیلی رو مخم بودن مخصوصا تو اپیزود دوم.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
The Last Of Us Part II
وقتی اینو بازی کردم کلا تمام بازیهای دیگرو فراموش کردم، واقعا دیوانه کنندست گرافیک فنی و هنری این بازی ، توجه به جزییات مغزتونو ذوب میکنه . در تمام بخش های فنی چند Level از بازی های دیگه سرتره

^:)^

156554

بازیهای زیر هم بعد از پارت ۲ قرار میگیرن
God of war
Unchared 4
Horizon Zero dawn
و ..

البته RDR2 و Ghost of Tsushima هنوز تجربه نکردم

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007