بهترین بازیهای دهه اخیر میلادی از نگاه کاربران بازیسنتر

بهترین سال دهه اخیر در صنعت گیم:

• 2010

• 2011

• 2012

• 2013

• 2014

• 2015

• 2016

• 2017

• 2018

• 2019

Results are only viewable after voting.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
d16280b4e52d9dfe-600x338.png

سلام!
باورکردنی نیست ولی همونطور که میدونید، یه دهه‌ی میلادی دیگه پر از بازیهای خفن داره به پایان خودش میرسه...سایت‌های مختلف گیمینگ شروع کردن تا برترین بازیهای 2010s خودشون رو انتخاب کنن...
بد نیست کاربرای بازیسنتر هم یه لیست 10 تایی یا حتی بیشتر از بازیهای موردعلاقه‌ی خودشون رو به اشتراک بزارن تا با نظرات و سلیقه‌شون آشنا بشیم و در صورت امکان یه بحث سالم هم شکل بگیره. اگه در مورد هر انتخاب توضیحی هم بدید و حستون رو در موردش بگید خیلی عالی‌ میشه...البته اجباری نیست :D

=====================
لیست‌هایی که تا حالا از سایت‌های مختلف منتشر شده:
The 100 Best Videogames of the 2010s
The 30 best video games of the decade, ranked
The 100 best games of the decade (2010-2019): 10-1
The Young Folks' Top 50 Video Games of the 2010's | The Young Folks
'Dark Souls'? 'The Last of Us'? Top 50 games of the 2010s
GAMINGbible's Greatest Games Of The Decade
Our 15 favorite video games from the 2010s
The 10 Best Games of the Decade
The best video games of the decade - the top 50 games from 2010-2020, ranked - VG247
The 50 Best Video Games of the Decade (2010-2019)
Games of the Decade • Archive • Eurogamer.net
The Best Games of the Decade
Best Video Games of the Decade (2010-19)
The 20 Best Video Games Of The Decade, Ranked
The games of the decade
The 100 best games of the decade
https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/video-games/influential-games-of-the-decade
=====================
اگه استقبال بشه، مثل تاپیک بازی‌های موردانتظارِ هر سال که رای‌گیری می‌کنیم، رای‌ها رو جمع میکنم و در نهایت یه لیست نهایی از بازیهای برتر دهه بدست میاد.
خب دیگه توضیح اضافه نمی‌خواد؛ لیست شخصیِ بهترین بازیهایی که از بازه‌ی ابتدایِ سال 2010 تا انتهای 2019 منتشر شدن رو داخل این تاپیک قرار بدید. از اونجایی که سال به پایان نرسیده، تا انتهای 2019 میتونید لیست خودتون رو ویرایش کنید.
اگه لیست جدیدی از بهترین‌های دهه از سایت‌های دیگه منتشر شد هم همین جا قرار میدم تا تاپیک ماهیت خبری هم داشته باشه...یه نظرسنجی هم اضافه کردم!

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
نکته خفن تر اینه که بین این همه شخصیت پرت و بی اهمیت،بیای گیر بدی به aloy و الی....:))

لیست کارکتری که کت و جوئل توش نباشن، کلا از بیخ و بن از اعتبار ساقطه
یک سریشون رو بازی نکردم و نمیشناسم، خوب نظری نمیتونم بدم...فقط به قیافشون میاد مال این حرف ها نباشن:D

ولی اگر از هورایزن بخوام یکی انتخاب کنم، الیزابت به نظرم انتخاب خیلی بهتریه:D
و از TLOU بخوام انتخاب کنم، هیچ جوره نمیتونم تصور کنم جوئل نباشه تو لیست بهترین های دهه!
اینا که اومدن الی و ریلی انتخاب کردن، میزدن الی و جوئل حداقل!

اگه از کینگدوم هارتز بگیری، جای همه، کایری رو بذاری وسط لیست همین امیر آکیبا میگیره کلشون رو قبل از همه گاز بگیره
مشکلش اینه :D
والله! :D
خیلییی لیست درب و داغونیه:|

اسم KH اومد... حالا کاری بع لیست بهترین کاراکترهای دهه و ... ندارم، ولی یکی از بهترین صداپیشه های دهه، حتما نقش زمنس هست! خیلییییی گولاخه صداش :|
حیف که نه شخصیت اصلیه و نه توی KH III شخصیت منفیه اصلی(البته از نظر معنوی حساب کنیم شخصیت منفیه اصلی هست...همشون هستن:-") ، وگرنه باید تحویلش میگرفتن آخر سالی:( میدونم که نمیگیرن:(

مشکل اینه که نظر شخصی خودشونو حالا شما ممکنه یک لیست بدی از KH ده تا شخصیت بگی من خوشم نیاد..
شما هم کمتر اسپم بدی باور کن به جایی بر نمیخوره!

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
یک سریشون رو بازی نکردم و نمیشناسم، خوب نظری نمیتونم بدم...فقط به قیافشون میاد مال این حرف ها نباشن:D

ولی اگر از هورایزن بخوام یکی انتخاب کنم، الیزابت به نظرم انتخاب خیلی بهتریه:D
و از TLOU بخوام انتخاب کنم، هیچ جوره نمیتونم تصور کنم جوئل نباشه تو لیست بهترین های دهه!
اینا که اومدن الی و ریلی انتخاب کردن، میزدن الی و جوئل حداقل!

والله! :D
خیلییی لیست درب و داغونیه:|

اسم KH اومد... حالا کاری بع لیست بهترین کاراکترهای دهه و ... ندارم، ولی یکی از بهترین صداپیشه های دهه، حتما نقش زمنس هست! خیلییییی گولاخه صداش :|
حیف که نه شخصیت اصلیه و نه توی KH III شخصیت منفیه اصلی(البته از نظر معنوی حساب کنیم شخصیت منفیه اصلی هست...همشون هستن:-") ، وگرنه باید تحویلش میگرفتن آخر سالی:( میدونم که نمیگیرن:(

شما هم کمتر اسپم بدی باور کن به جایی بر نمیخوره!
هر وقت تو شکلک نزاشتی تو پستات معمولی نوشتی منم قول میدم اسپم ندم ببینیم کدوم سخت تره

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اگه از کینگدوم هارتز بگیری، جای همه، کایری رو بذاری وسط لیست همین امیر آکیبا میگیره کلشون رو قبل از همه گاز بگیره
مشکلش اینه :D
نه اکیبا کلا فارس اینه همه جا مخالفت کنه نمی‌گم که بابا هر سایتی یک تحریریه داره هر کی نظر خودش میده تو بازی ژاپنی دوست داری یکی بیزاره به همین سادگی

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,248
نام
امیر حسین
@vaan 2
گفتی Kat ، واقعا جاش خالیه! کلا GR یکی از مظلوم ترین بازی های سونی هست! :(

هر وقت تو شکلک نزاشتی تو پستات معمولی نوشتی منم قول میدم اسپم ندم ببینیم کدوم سخت تره
خوبه قبول داری اسپمری! اینکه آدم به خودشناسی رسیده باشه خیلی خوبه:D
آها راستی تو که انقدر دقتت خوبه، دفعه بعدی خواستی جایی خودت رو جای کسی جا بزنی، یادت باشه 10تا پیام که میدی محض رضای خدا یه شکلک بزار اون وسط،انقدر تابلو نباشه من پیام نمیدم! :D

نه اکیبا کلا فارس اینه همه جا مخالفت کنه نمی‌گم که بابا هر سایتی یک تحریریه داره هر کی نظر خودش میده تو بازی ژاپنی دوست داری یکی بیزاره به همین سادگی
کی به کی میگه مخالفت!
تنها کسی که تو همه تاپیک ها راه میفته و زیر همه پست ها شکلک عصبانی میزنه و کلا مخالفه:))

حالا فرض کن دو جا مخالفت کردن میشه همه جا:))
و ژاپنی... هممم... جوئل ژاپنی شد! الیزابت سوبک ژاپنی شد!
مثلا من اومدم گفتم جای بدمن فارکرای4 باید مثلا فلان کاراکتر ژاپنی رو قرار میدادن و ...( که صد البته میشه هزارتا کاراکتر ژاپنی بهتر نام برد!)

آها محض اطلاع... تمام کاراکترهای اورجینال KH جزو مایملک دیزنی محسوب میشن! میتونی بار و بندیلت رو حالا جمع کنی:D

اینکه بعد از توضیح @Z-fan هنوز نفهمیدی مشکلم با لیست چیه، نشون میده فقط میخوای یه چی گفته باشی که فقط گفته باشی!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
لیست ۲۰ بازی برتر دهه از نگاه هالیوود ریپورتر:

Mass Effect 2
Dark Souls
Batman: Arkham City
The Elder Scrolls V: Skyrim
Bioshock Infinite
The Last of Us
Grand Theft Auto V
Bayonetta 2
The Witcher 3: Wild Hunt
Overwatch
Pokemon GO
Fortnite
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Cuphead
Super Mario Odyssey
Celeste
God of War
Marvel's Spider-Man
Red Dead Redemption 2
Death Stranding

-----------------------------------
لیست ۵۰ بازی برتر دهه از نگاه DualShockers هم اومده:

50. Inside
49. Titanfall 2
48. Marvel’s Spider-Man
47. FTL: Faster Than Light
46. Gone Home
45. Super Mario Galaxy 2
44. Resident Evil VII: Biohazard
43. Valkyria Chronicles 4
42. Pokemon HeartGold/SoulSilver
41. Death Stranding
40. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
39. Fire Emblem: Three Houses
38. Limbo
37. What Remains of Edith Finch
36. Return of the Obra Dinn
35. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
34. Batman: Arkham City
33. Destiny
32. Cuphead
31. Rainbow Six Siege
30. Red Dead Redemption 2
29. BioShock Infinite
28. Journey
27. Super Smash Bros. Ultimate
26. Persona 5
25. Portal 2
24. P.T.
23. Dota 2
22. Undertale
21. NieR: Automata
20. Bloodborne
19. League of Legends
18. Rocket League
17. The Walking Dead: Season 1
16. Super Mario Odyssey
15. Pokemon Go
14. Mass Effect 2
13. Red Dead Redemption
12. Overwatch
11. The Witcher 3: Wild Hunt
10. God of War
9. DOOM
8. PlayerUnknown’s Battlegrounds
7. The Last of Us
6. The Elder Scrolls V: Skyrim
5. Dark Souls
4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
3. Fortnite
2. Minecraft
1. Grand Theft Auto V

نکته‌ی جالب هر دو لیست حضور Death Stranding هست، به عنوان تنها بازی ۲۰۱۹ توی لیست هالیوود ریپورتر و یکی از دو بازی ۲۰۱۹ در کنار Fire Emblem: Three Houses توی لیست DualShockers. :D
هنوز بازی رو تموم نکردم و در مورد داستان نمی‌تونم نظری بدم ولی توی این ۲۰‌ و خورده‌ای ساعتی که بازی کردم، چنان لذتی از گیم‌پلی بازی بردم که کم‌نظیر بوده. گیم‌پلی‌ای که برخلاف نظر یه عده ساده که نیست هیچ، بعضی جاها به شدت هم چالشی و جالب میشه و کلی مکانیزم داره که باید ازشون درست استفاده کرد تا بارها رو با وضعیت خوبی تحویل بدی و اگه حواست به این چیزها نباشه، نتیجه‌ش میشه اون ویدیوهایی که ملت از زمین خوردن و ترکیدن بارهاشون می‌ذارن و بقیه هم می‌خندن و فکر می‌کنن ایراد بازیه، در حالی که دقیقاً نقطه قوت اونه!
فعلاً نمی‌تونم نظر نهایی‌م رو در مورد بازی بدم، ولی با توجه به چیزی که تجربه کردم فکر می‌کنم Death Stranding از اون دست بازی‌هایی هست که مدت‌ها بعد ارزش واقعی‌ش مشخص میشه. بازی‌ای که اگه اهل سبک و حال و هواش نباشی، برات تبدیل میشه به عذاب جهنم و حالت بهم می‌خوره ولی اگه به سلیقه‌ت بخوره، یکی از بهترین تجربه‌های عمرت رو رقم می‌زنه و امتیازهای بازی هم دقیقاً همین رو میگه. بیشتر از ۵۰ تا امتیاز ۹ به بالا و کلی هم امتیاز پایین.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
124234
اینم لیست جالبیه. یه جورایی مثل بیگ وینر دهه میمونه. بازی هارو بر اساس تعداد حضور در تاپ 10 های دهه لیست کرده. کنارشونم نمره متاشون مشخصه. البته فقط 8 تا لیست رو فعلا اورده و قطعا این آمار خیییلی بالاتر میره.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
هرکی تو لیستش اسکایریم جز 3 تای اول نیست باید اعدام بشه D: که ماشالله خیلیا باید اعدام بشن

حداقل بر حسب 17 تا لیستی که متاکریتیک جمع کرده (سه تا پشت قبلی ، بر حسب هشت تا لیست بود)، با اعدام دست جمعی ژورنال های گیمینگ فاصله داریم هنوز :D

125195

پ.ن: البته من خودم باید اعدام شم ولی چه کنیم که RPG با بدنمون سازگار نیست:(

• Like
Reactions: NoctisSasuke

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
بنده خدا میازاکی چقدر مظلومه کاشکی اینم مثل کوجیما سخن ور خوبی بود بیشتر تحویل میگرفتنش تو این لیست ها انصافا اسمی از دارک سولز یا bloodborne نباشه فاقد اعتباره اون لیست اون اتمسفر فوق العاده Bloodborme کسی نمیتونه نادیده بگیره لیست هالیوود ریپورتر خیلی جالبه

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
حداقل بر حسب 17 تا لیستی که متاکریتیک جمع کرده (سه تا پشت قبلی ، بر حسب هشت تا لیست بود)، با اعدام دست جمعی ژورنال های گیمینگ فاصله داریم هنوز :D

View attachment 125195

پ.ن: البته من خودم باید اعدام شم ولی چه کنیم که RPG با بدنمون سازگار نیست:(
بعد از لیست gamesradar آپدیت کنن TLOU دوم میشه و یجورایی بهترین بازی نسل قبل دومین بازی برتر دهه هم شناخته میشه :D اولی هم که بعیده بیاد پایین و اتفاقی براش بیفته فاصلش خیلی زیاده رقابت برا دوم به بعد هست

• Like
Reactions: Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر