برنامه تلویزیونی 1.618

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
با نظرات دوستان کاملا موافقم، یعنی کلا فرمت برنامه اون چیزی نبود که من فکر می‌کردم و خلاصه شده بود به چند تا سوال ساده که خب واقعا هم فعلا نمیشه انتظار بیشتری داشت در این رابطه اما وجود چنین برنامه‌هایی واقعا لازمه در حال حاضر تا رفته رفته بستر فراهم بشه برای کارای تخصصی‌تر. توی ذهن من و امید یه بحث داغ راجع به دو تا کنسول بود که خب فعلا با وجود این محدودیت‌ها نمیشه انتظارات رو بالا برد اما خب امیدوارم به تدریج این قضیه درست بشه و توی هفته‌‌های آینده بشه بحث‌هارو کمی تخصصی کرد. خیلی محدودیت وجود داره حتی راجع به اسم بردن ازکمپانی‌ها که خب طبیعتا شما نمی‌تونی از نسل بعد حرف بزنی وقتی نمی‌تونی تو برنامه بگی سونی :D خلاصه که به نظر خودم برای تجربه‌ی اول جلو دوربین اونم تو یه برنامه زنده بد نبود.

من موندم سامان رو با اون مدل مو چطور راه دادن تو استودیو؟
:)) مشکل چی بود خو :D (باز بگین صدا و سیما آزادی نیست :D )

آخرین ویرایش:

MEHDI-ETZIO

کاربر سایت
Oct 23, 2013
32
نام
Not_Found
یک مجری آوردند که سبک یا همون ژانر بازی ها رو نمیدونست وتازه اونم به صورت خیلی خیلی آماتور هست آیا نباید برای اینکه بعد چند سال یک برنامه درست وحسابی برای صنعت گیم ایران می گذارند حداقل یک مجری باشه که تو دوران عمرش یک بازی رو تموم کرده باشه:|

با این نگاهی که به گیم در ایران هست صد سال سیاه پیشرفت نمیکنه...این حقیقتیست غیر قابل انکار...

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
برنامه به نسبت خشکی بود و خوب خالی از لطف هم نبود !‌
و نزدیک 10 درصد باهاش حال کردم ! :d

--------------

آقا میگم که خوب صدا سیما با بازی ها مشکل داره یک برنامه درباره ی انیمه ها بزاره !
خودش هم کم نشون نداده انیمه ! ;;)

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457
1. به هم ریختن تمام معادلات دیشب مربوط میشه به اتفاقات پشت صحنه که مسبب اصلیش یکی از دوستان کارشناسمون بود. یک سری اتفاقات دیگه هم که گفتنش کمکی به جریان نمی‌کنه پیش اومد و همه این موارد باعث شد چیزی که ما بسته بودیم نره روی آنتن و برنامه کلا برعکس بشه. شما حساب بکنید که 5 دقیقه مونده به شروع تازه کارشناس برسه تازه. طبیعتا خیلی تقصیر بچه‌های اونجا نمیشه انداخت که دیشب چقدر بد پیش رفت (برعکس برنامه هفته پیش که روند برنامه با کسری عالی بود).

2. در مورد مجری خیلی صحبت شنیدم. دو نکته رو لازم هست یادآوری کنم. این برنامه انحصارا برنامه گیم نیست که مجری گیمر بخواید داشته باشه. 1.618 که فعلا 3 شب در هفته هست موضوعات مختلفی رو روی آنتن می‌بره که تلاش آقای "برهمند" تا اینجای کار یک روزش رو انحصار گیم کرده. پس اونطور هم که فکر می‌کنید مجری برنامه بی ربط با موضوع نیست و برای موندن این موضوع که تو لیست سیاه مدیر شبکه‌های صدا و سیماست ایشون داره واقعا تلاش می‌کنه. ایشون شاید مثل من و شما صبح تا شب پای کنسول و PC نباشه اما بی اطلاع از جریانات نیست و هر از چند گاهی آثار بزرگ رو هم بازی می‌کنه و حداقل می‌تونم بگم در زمینه بازی‌های موبایل کاملا آگاهند (از Flappy Bird به اون سادگی گرفته تا The Walking Dead و The Wolf Among Us). منتهای مراتب اینکه این برنامه برای "تلویزیون" داره تهیه میشه. جایی که مخاطبش از شمای پرو گیمر هست تا یه پیرمرد سنتی 70-80 ساله که هیچ چیزی از گیم سر در نمیاره جز اینکه میبینه نوه‌اش به این چیزا علاقه داره. پس در عین اینکه کارشناس‌ها سعی می‌کنند موضوع برای شما مناسب و جذاب باشه، آقای برهمند باید جریان عمومی رو هم به سمت برنامه بیاره. ایشون خیلی خوب معنای واژه‌های Game Developer و First Person Shooter و ... رو می‌فهمه و بهتون اطمینان میدم از هر کس دیگه‌ای توی این فروم سواد انگلیسیشون بیشتر هست اما برنامه باید برای عموم بازتعریف بشه. کاری که ما می‌کنیم اینه که یه عده گیک رو وارد برنامه می‌کنیم که باید توانایی این رو داشته باشند که نظر همه رو جلب کنند، نه اینکه از پیچیده‌ترین اصطلاحات استفاده کنند که فقط یه عده مخاطب خاص مثل من و شما ازش سر در میارند. وقتی این اتفاق می‌افته یا مجری باید خودش اصلاح کنه گفته‌ها رو یا جوری وانمود کنه که نمی‌دونه معنای واژه چی هست و کارشناس رو به بیشتر صحبت کردن وا بداره.

هفته بعد کسری کریمی طار و وحید یوسفی گفتگوی جالبی در ارتباط با بازی‌های موبایلی که به موفقیت‌های تجاری رسیدن خواهند داشت و توصیه‌هایی هم برای بازی‌سازهای ایرانی دارند. در برنامه‌های آینده باز هم سامان کارساز رو خواهیم داشت و بیشتر در مورد نسل هشتم صحبت می‌کنیم. بابت به هم ریختن زمان بندی هم معذرت می‌خوام. قرار بود بخش اول برنامه خیلی طولانی‌تر و مباحث جالب‌تر باشه. یعنی در مورد ویژگی‌های کنسول‌ها صحبت بشه که خوب اتفاقات خوبی دیشب پشت صحنه برقرار نبود. باز هم معذرت می‌خوام.

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,519
نام
Iman
به عنوان برنامه اول خیلی خوب نمیشه هم انتظار زیادی داشت چون همه میدونن که تو صدا و سیمای ایران خیلی دستو پای آدم بسته است که بخواد از همه چی صحبت کنه
ولی به دور این موضوع واقعا خوش حالم که بالاخره یه برنامه با موضوع گیم تو تلویزیون پخش میشه هرچند که فقط درباره گیم نیست ولی همینش هم غنیمته!

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,988
نام
احمد
اونم کانال 4 8-|

اونم ؟!

مرد حسابی تنها شبکه تلوزیونه که حداقل میشه 3-2 تا برنامه خوب توش گیر اورد، حتی شبکه آموزش هم "به خاطر برنامه رادیو 7" بهتر از کنالهای 1،2،3،5 و ... که کلا به درد جرز میخورن با اون سریالاشون میدونم

فلذا :biggrin1: به علت نشر اکاذیب و توهین به تنها شبکه خوب صدا و سیما :| "و همچنین شبکه ای که بچه های خودمون رو توش میبینیم :-" " تقاضای بن کاربر مربوطه یا حداقل اخراج از تیم خبرنگاری رو دارم :biggrin1:

sorvinho

کاربر سایت
Sep 8, 2010
4,233
نام
سروش
اونم ؟!

مرد حسابی تنها شبکه تلوزیونه که حداقل میشه 3-2 تا برنامه خوب توش گیر اورد، حتی شبکه آموزش هم "به خاطر برنامه رادیو 7" بهتر از کنالهای 1،2،3،5 و ... که کلا به درد جرز میخورن با اون سریالاشون میدونم

فلذا :biggrin1: به علت نشر اکاذیب و توهین به تنها شبکه خوب صدا و سیما :| "و همچنین شبکه ای که بچه های خودمون رو توش میبینیم :-" " تقاضای بن کاربر مربوطه یا حداقل اخراج از تیم خبرنگاری رو دارم :biggrin1:
شبکه 3 به دلیل داشتن برنامه 90،شبکه 4 و منوتو و بی بی ** و ... به خوابش نمیان :D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,365
نام
Majid
من یادم رفته بود ده دقیقه آخر زدم میبینم در مورد یک چیزای دیگه داشت حرف میزد که :|
من هفته پیشم نتونستم ببینم! قسمت نیست ما ببینیم انگار :D

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
قرار بود این شنبه هم برنامه به بازی بپردازه اما در نهایت موضوع عوض شد. ناراحت نباشید به زودی به اون چیزی که خیلی از ما گیمرها انتظارش رو داریم می رسیم. حالا مسئول برنامه خودش میاد صحبت می کنه

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
دوستانی که قسمتی که سامان و امید عسگری و تقابل (دوستانه:d)کنسولا رو ندیدن توی اپارات موجوده .
این برنامه هم خیلی کلی گویی بود بیشتر برای جذب غیر گیمر ها بود فکرم نکنم به این زودیا جهش پیدا کنه برنامه . بخشهای تصویری به قول مجری یا همون تریلرها واقعا ضعیفه .این همه تریلر حرفه ای و بروز فک انداز هست که منافاتی با سیما نداره .
حداقل این برنامه اینه که نگاه به گیم رو تو ایران بهتر میکنه چون نگاهی که متاسفانه الان موجوده خیلی غضبناکه و گیمری رو خیلی بیهوده و کار هرز میشمارن .

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457
به همون اندازه که شبکه نیرو برای ساخته شدن این برنامه گذاشته، به همون اندازه هم داره نیرو میذاره که بخش گیم روی آنتن نره. حتی موضوع فردا شب هم که در مورد دانشگاه‌های بازی‌سازی در ایران هست با هزار بدبختی اوکی شد و مجوز لازم رو گرفت.

تا بعد از عید صبر کنید، سعی می‌کنیم روال برنامه ثابت بشه.

بخشهای تصویری به قول مجری یا همون تریلرها واقعا ضعیفه .این همه تریلر حرفه ای و بروز فک انداز هست که منافاتی با سیما نداره .

گیم تو لیست سیاه سیما هست ظاهرا. وقتی تریلرهای تایتان فال و The Order رو تائید نمی‌کنند برای نمایش، ما دیگه چیز بهتر از این نداریم بفرستیم براشون واقعا. :d من تمام سعیم رو می‌کنم و برای تغییر این رویکرد تا جایی که در توان دارم مایه میذارم. بذارید ببینیم بعد از عید به چه صورت پیش میره، ساختار سیما با ما مهربون میشه یا نه.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
گیم تو لیست سیاه سیما هست ظاهرا. وقتی تریلرهای تایتان فال و The Order رو تائید نمی‌کنند برای نمایش، ما دیگه چیز بهتر از این نداریم بفرستیم براشون واقعا. :d من تمام سعیم رو می‌کنم و برای تغییر این رویکرد تا جایی که در توان دارم مایه میذارم. بذارید ببینیم بعد از عید به چه صورت پیش میره، ساختار سیما با ما مهربون میشه یا نه.
ریمن نشونشون بدید عاشق گیم میشن :love: :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر