برطرف شدن مشکل حقوقی میان ZeniMax و Facebook

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
evuo_zenimax_oculus_rift_vr_headset_court_case.jpg

مشکلات حقوقی میان ZeniMax و Facebook بر سر تکنولوژی های VR از زمان جدا شدن John Carmack (از موسسین id Software و پایه گذاری انجین id tech) در سال 2013 از Zenimax و پیوستن او به Facebook برای کار بر روی نسخه اولیه Rift شروع شد. ZeniMax که معتقد بود IP های این شرکت برای تکنولوژی VR به وسیله کارمک به Facebook داده شده، سال بعدی شکایتی را علیه این شرکت تنظیم کرد و حتی در دادگاه های نخستین، Facebook محکوم به پرداخت 500 میلیون دلار شده بود. چیزی که در دادگاه های بعدی تغییر کرد. اما امروز اعلام شد که دو شرکت به توافق رسیده اند و دادگاه نیز موافقت کرده بر اساس این توافق پرونده را مختومه اعلام کند. گرچه جزئیات این توافق مشخص نیست اما هردو شرکت بیانیه هایی را صادر کردند:

Robert Altman (مدیر عامل ZeniMax):
"ما خوشحالیم که توافقی حاصل شده و از نتیجه آن بسیار راضی هستیم. در حالی که همیشه علاقه ای به شروع دعوا های حقوقی نداریم، اما اعتقاد داریم که در مقابل سو استفاده از داشته ها و IP های خودمان باید واکنش نشان دهیم و از آنها محافظت کنیم"

سخنگوی Facebook:
"ما خوشحالیم که این مسئله را پشت سر گذاشتیم و به ساخت تکنولوژی VR در آینده ادامه میدهیم"

Source

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
Robert Altman (مدیر عامل ZeniMax):
"ما خوشحالیم که توافقی حاصل شده و از نتیجه آن بسیار راضی هستیم. در حالی که همیشه علاقه ای به شروع دعوا های حقوقی نداریم، اما اعتقاد داریم که در مقابل سو استفاده از داشته ها و IP های خودمان باید واکنش نشان دهیم و از آنها محافظت کنیم"
میگم ایشون خوب الان تو اونجاش عروسی که یـ پولی از فیسبوک کندن بیانیه ای چیزی در مورد وقاحت کاریاشون سر F76 ندارن ؟ سر اون مثل موش قایم شدن فقط مواقع توفیق کسب کردن بیانیه میدن ؟ باز اون Andrew Wilson مدیر EA یـ دهن چرت پرت پرت میگه ولی اینا یـ جوری رفتار میکنن انگار نه خانی اومد نه خانی رفته !

• Like
Reactions: jhoobin

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
میگم ایشون خوب الان تو اونجاش عروسی که یـ پولی از فیسبوک کندن بیانیه ای چیزی در مورد وقاحت کاریاشون سر F76 ندارن ؟ سر اون مثل موش قایم شدن فقط مواقع توفیق کسب کردن بیانیه میدن ؟ باز اون Andrew Wilson مدیر EA یـ دهن چرت پرت پرت میگه ولی اینا یـ جوری رفتار میکنن انگار نه خانی اومد نه خانی رفته !
Zenimax شرکت هلدینگ مالی هست. در مورد موفقیت یا عدم موفقیت محصولات شرکت هاشون چی باید بگن دقیقا؟ حرفت عین اینه که مثلا id بیاد در مورد سیاست های مالی شرکت نظر بده. :D
EA مستقیما تو پروسه ساخت بازی دخالت داره و وظیفش تعامل با مشتری هست نه Zenimax که وظیفه رسیدگی به امور مالی و حقوقی رو داره. شما باید جوابدهی رو از بتزدا خواستار باشین. که البته نمیدونم اونا هم چی باید بگن، گفتن لانچ بازی بد بوده و عذر خواهی کردن و دارن سعی میکنن که با آپدیت ها بهبود بدن دیگه. بیشتر از این چی میتونن بگن؟
فکر کنم تا تمامی افرادی که به نحوی تو بتزدا شاغل هستن دست به هاراکیری نزنن احمد بیخیال قضیه نشه. :D

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
Zenimax شرکت هلدینگ مالی هست. در مورد موفقیت یا عدم موفقیت محصولات شرکت هاشون چی باید بگن دقیقا؟ حرفت عین اینه که مثلا id بیاد در مورد سیاست های مالی شرکت نظر بده. :D
EA مستقیما تو پروسه ساخت بازی دخالت داره و وظیفش تعامل با مشتری هست نه Zenimax که وظیفه رسیدگی به امور مالی و حقوقی رو داره. شما باید جوابدهی رو از بتزدا خواستار باشین. که البته نمیدونم اونا هم چی باید بگن، گفتن لانچ بازی بد بوده و عذر خواهی کردن و دارن سعی میکنن که با آپدیت ها بهبود بدن دیگه. بیشتر از این چی میتونن بگن؟
فکر کنم تا تمامی افرادی که به نحوی تو بتزدا شاغل هستن دست به هاراکیری نزنن احمد بیخیال قضیه نشه. :D
خخخخخخ
پ.ن :
اسم مدیرعامل خود بتزدا چیه ؟ میخوامش کار دارم باهاش x-(

:D

در مورد خود Zenimax این چیزایی که میگی صحیح منم منظورم کلیه وگرنه من اصلا نمیدونم این اقا سر پیاز بوده یا ته پیاز ولی خوب بازم از عمق فاجعه مدریت از بالا تا پایین خود همین Znimax و بتزدا چیزی کم نمیشه عذر خواهی کردن (اونم خشک خالی) واسه 60 دلاری که ملت پیاده شدن نون اب نمیشه الان یـ پچ نوت واسه بازی بیرون اومده اندازه پایین تا بالای صفحه ی اصلی فروم ولی ایا مثلا من باید خوشحال باشم چیزی که باید روز عرضه اتفاق می افتاد الان بعد یک ماه داره اتفاق میوفته ؟ بتزدا/زنیمکس این چند وقت نه تنها چیزی رو صرفا درست نکرده بلکه با حاشیه های مختلف بدترش هم کردن اگه خیلی مثلا میخواستن حسن نیتشون رو نشون بدن میمودن مثلا یـ چیزی/بونس چیزی رو میکردن عذر خواهی چه به درد مشتری میخوره ؟ کیف پلاستیکی کردن تو حلق ملت بعد یـ جوابی دادن از صدتا فحش بدتر (500 اتم) بعدم که گفتن به چپمون متریالش خیلی گرون بود بعد از ترس بیخ پیدا کردن کار گفتن از زیر سنگ براتون متریال کیف رو پیدا کردیم برید حال کنید دوماه دیگه براتون میفرستیم و الی اخر ! اینا رو صدبار گفتم الانم همین پچی که دیروز دادن بیرون 100 تا مشکل رفع کرده 100 مشکل دیگه اضافه کرده الان من دوباره تریگر شدم به خاطر همین مسئله بود اگه میبینی تو این فروم کسی کاری به کار بتزدا نداره اینقدر راحت از کنار این مسئله ها میگذره و مثلا واسه شخص تو و بقیه اینقدر حای تعجب داره که چرا من هی دارم بالا پایین میپرم با خودت میگی این بابا هم دیگه شورش رو در اورده (بماند کسی بازی رو نخریده که بخواد حسش کنه این مشکلات رو اصلا) یکی اینکه مشتری مداری تو این خراب شده اینقدر فاجعست که همه رو پایین ترین حد ممکنش راضین (عمق فاجعه) کسی ککش نمیگزه چون پوست کلف شدن همه ! یکی دیگش هم اینکه اینقدر ریدمان زده بتزدا که اینجا که ملت همه دنبال یـ بازی فوق خفن میگردن تا به شدت بشینن ترندش کنن (مثل RDR2) اینقدر سرد شدن که فقط نشستن تا یـ روز خوب بیاد که "آره بتزدا ترکونده حالا بزار یـ 400-500 صفحه مثل اسکاریم ترندش کنیم" کی واسش مهمه چی به سر F76 میاد ؟ همون قضیه شاید این جمعه بیاد شاید ـه

Fallout 76's New Ultrawide Mode Comes Under Fire From Players - IGN

من نه Monitor اولترا واید دارم نه واسم اصلا مهمه که این قابلیت تو بازی باشه یا نه ولی وقتی همین رو x1000 که میکنم تهش میرسم به تفکر بتزدا که تهش به F76 ختم شده ! و هنوزم جالبه ادامه داره ! مشت نمونه خروار ـه ! یـ شبه بتزدا تصمیم نگرفته به این مرحله برسه کلی شب که پشت یـ سری اسم قابل دیدن نبود الان میشه 4K دیدشون :D قبلا 480 بود نمیشد درست تشخصیشون داد :D لول

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر