بررسی مشکلات و راههای تعمیر درایوهای LiteOn

gorg355g

کاربر سایت
Sep 2, 2011
83
نام
بابک
کمک درباره ی تعویض درایو سلام دوستان من یه لایتون داشتم قبلانا که موقع در اوردن دی وی دی کی سوخت کابلو برعکس زدم دادم عوض کردن یه بنکیو انداختم حالا اون طرف که اسپوف کرده فکر کنم با mra در اورده کی درایو رو اولین سوالم اینه که بدون اینکه درایو تعمیر کرده باشه میشه این کارو کرد؟ بعد با اودن این ال تی 3 و مکس برنر من خواستم خودم رایت کنم با همون درایو اگه سالم باشه میتونم 0800 رو روش بریزم؟ و ممنون میشم اگه بگین که درایو خراب باشه میشه تعویض برد کرد یااون قطعه که خرابرو عوض کرد؟ توسایت اموزشش هست؟ یه عکس از برد لایتون رو که کامل باشرو میخوام83850c شرمنده زیاد شد و ممنون اگه جواب بدین.

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
این یه قطعه که نشون دادم تو عکس تو برد درایوم نیس و درایو هم کار نمیکنه و برنامه هم نمیشناسه
از کجا گیرم بیارم قطعه رو؟درست میشه حالا؟
یا مثلا از کجا بفهمم برد سوخته و دیگه بدرد نمیخوره وتعمیر نمیشه
ممنون

Attachments

• img093.jpg
    img093.jpg
    71.5 KB · مشاهده: 36

Miiichka67

کاربر سایت
Jan 16, 2012
129
نام
Hamid
این یه قطعه که نشون دادم تو عکس تو برد درایوم نیس و درایو هم کار نمیکنه و برنامه هم نمیشناسه
از کجا گیرم بیارم قطعه رو؟درست میشه حالا؟
یا مثلا از کجا بفهمم برد سوخته و دیگه بدرد نمیخوره وتعمیر نمیشه
ممنون
سلام دو ست عزیز .
این قطعه یک ترانزیستوره .به شماره ME 1117-8925

ramsar007

کاربر سایت
Oct 12, 2005
589
نام
حسین
سلام دوستان .
اگه تايپيك اشتباه هست ببخشيد . فقط خواهشا جواب بديد كه بدجور لنگ اين مشكل مونديم .

دستگاه رو بعد از در اوردن dvd key و تعويض فريمور به lt3 روشن كردم ، حالا دستگاه فقط open try ميده . ( البته اون سوزن يه اتصالي كوچيك با برد داشته كه جرقه زده . اما بعد از گرفتن تست برق با اهم متر ، hc مشكلي نداشته ) .

حالا هر ديسكي رو كه ميذاريم فقط open try ميده .
بياد چيكار كنم ؟ ic كه با جرقه سياه شده رو تعويض كنيم يا ic اصلي يا اينكه درايور رو ديگه بايد بندازيم سطل اشغال ؟

( اون ic اي كه برخورد داشته با سوزن هنگام روشن بودن كه باعث جرقه شده ، ic جانبي بوده و اسمش r207 ‌هست . همون جايي كه 3 تا hc ‌ريز بقل هم هستن . به نام r203 و r 204 ‌و r207 ) .

اين نكته رو هم بگم كه درايور سالمه و lt3 روش هست و dvd key ‌رو هم در اورديم .
حالا اين بورد يا ic قابل تعويض و تعمير هست ؟

خوب اين تايپيك رو ديدم ، اما جواب سوالم رو بدست نياوردم . الان نميدونم كه بايد اون 3 تا ic ‌كوچيك عوض بشه ؟ يا نه ؟ سالمه احتمالا !!! ( چون برق از يكيشون رد شد ) اما بازم open try ‌ميده .

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
آقا من همه ی کارا رو کردم ولی موقع سوزن زدن دستم لرزید و اشتباه زدم از دو طرف جرقه زد و بوی سوختنی اومد!‌بعد که xbox رو روشن می کنم open که میزنم سریع میزنه close لود نمیشه بازم نمیشه! چی شده؟ تعمیرش چقدر خرج بر میداره؟

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
آقا من همه ی کارا رو کردم ولی موقع سوزن زدن دستم لرزید و اشتباه زدم از دو طرف جرقه زد و بوی سوختنی اومد!‌بعد که xbox رو روشن می کنم open که میزنم سریع میزنه close لود نمیشه بازم نمیشه! چی شده؟ تعمیرش چقدر خرج بر میداره؟
دوستان خواهشا سریعتر جواب بدید من تکلیفم معلوم شه! خیلی نگرانم و نمی دونم باید چیکار کنم!

borhan70

کاربر سایت
Jun 4, 2010
106
نام
برهان
دوستان من درایو دستگاهم خراب شده و دیگه هیچ بازی رو اجرا نمی کنه! یه درایو تقریبا نو از روی یه دستگاه قدیمی جی که داشتم برداشتم . درایو دستگاهم لایتان هست و این یکی بنکیو. میشه تعویض کرد درایو رو یا نه؟؟ اگه می شه لطفا آموزشی کمکی چیزی بدید!! ممنون!!

amir-48

کاربر سایت
Oct 31, 2011
23
اقا هومون من کی رو بدست اوردم ولی یک اتصالی در قسمت برق درایو بوجود امد فقط وفقط برد کمی سوخت یعنی تمامی SMDهای مرود نظر رو چک کردم سالم هستند در قمست پایه های برق درایو مربوط به اتصال بدنه با همین وضعیت دستگاه رو به it3ارتقا دادم بخوبی هم این کار صورت گرفت وچندین بار هم درب driveباز بسته شد ولی الان ظاهرا زورش نمیرسه که درایو رو باز کنه یعنی درش تخته شده مدل درایو من 8385بود که lt3 0251ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ار دوستان دیگر هم تجربه دارند خوشحال میشم استفاده کنم

تصویر

3dc55aeb13cc.jpg

amir-48

کاربر سایت
Oct 31, 2011
23
اقا هومون من کی رو بدست اوردم ولی یک اتصالی در قسمت برق درایو بوجود امد فقط وفقط برد کمی سوخت یعنی تمامی SMDهای مرود نظر رو چک کردم سالم هستند در قمست پایه های برق درایو مربوط به اتصال بدنه با همین وضعیت دستگاه رو به it3ارتقا دادم بخوبی هم این کار صورت گرفت وچندین بار هم درب driveباز بسته شد ولی الان ظاهرا زورش نمیرسه که درایو رو باز کنه یعنی درش تخته شده مدل درایو من 8385بود که lt3 0251ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ار دوستان دیگر هم تجربه دارند خوشحال میشم استفاده کنم

تصویر

3dc55aeb13cc.jpg

چند وقتی است که به پستها در سایت رسیدگی نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چندین پست دادم که اصلا برای خند ه هم که شده توجه ای نشد علت رو نمی دونم ولی بهتره مدیران یک فکری بنمایند حیف است تنها سایت که انصافا از مطالبش خیلی استفاده کردم بدین شکل در بیاد این مورد را هم خودم راهش انداختم یکی از پایهای برق اتصالش با مدار قطع شد ه بود که بعد از رفع ان دوباره lt3زدم ومشکل حل شد

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
چند وقتی است که به پستها در سایت رسیدگی نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چندین پست دادم که اصلا برای خند ه هم که شده توجه ای نشد علت رو نمی دونم ولی بهتره مدیران یک فکری بنمایند حیف است تنها سایت که انصافا از مطالبش خیلی استفاده کردم بدین شکل در بیاد این مورد را هم خودم راهش انداختم یکی از پایهای برق اتصالش با مدار قطع شد ه بود که بعد از رفع ان دوباره lt3زدم ومشکل حل شد

ببخشید ولی شما یه عکس کوچک و تار گذاشتین و انتظار دارین که ما به شما بگیم یکی از پایه های اتصال قطع شده. همیشه دوجانبه قضاوت کنید.

amir-48

کاربر سایت
Oct 31, 2011
23
ببخشید ولی شما یه عکس کوچک و تار گذاشتین و انتظار دارین که ما به شما بگیم یکی از پایه های اتصال قطع شده. همیشه دوجانبه قضاوت کنید.[/QUOTE

سلام مهندس دید من کلی بود ااگر واقعا مشکل از تصویر بود میشد حداقل پست را نگاه کرد ومثلا در خواست تصویر واضعتری می نمودید شاید هم توقع من بالا است ولی تجربه چندین سال گشت گذار در فروم های فارسی زبان را انتقال دادم واگر نه قصد تخریب یا این جور مسائل را ندارم بازم شرمنده .سپاس از شخص شما که دانش را رایگان در اخیتار دیگران قرار میدهد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر