بررسی ، راهنمایی و مطرح کردن Errorها و خرابی های PS3

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
آخه من الان تو این تاپیک کلی مشکل دیدیم . یکی هنگ داشت یکی بازی رو اجر نیمیکرد یکی لنزش سوخته یکی هارد سوخته و ...
من میخواستم بدونم که کدوم یکی مشکل کمتر بر نمیخوره
PS3 80 fat یا ps3 160 fat
یا
ps3 Salim 120
عمده ترین مشکل از کار افتادن لنز دستگاه و همون چراغ زرد هست . که همونطور که دوستان گفتن بسیار نادر هست . از علت های اصلیش هم استفاده از dvd های 100 تومنی هست :biggrin1: ( سینا ) یه سری دوستان دیگه هم به قول خودشون عین سرور از دستگاه کار کشیدن و توی محیط ها فوق العاده بسته ! بعد 3 سال لنزش از کار افتاده ! ( ارش ) حالا نتیجه این می شه :

اگه با دستگاه خیلی خیلی بد رفتار کنی و اصلا مراعاتش رو نکنی ( کمتر از 3 درصد احتمال خرابیش هست)
اما اگه با دستگاه درست رفتار کنی و مراعاتش رو بکنی . احتمال خرابی می شه صفر درصد ! کلا با خیال راحت دستگاه رو بخر چون از لحاظ کیفیت حرف اول رو می زنه .

پ.ن : فرقی هم نداره چه مدلی بخری . همشون با کیفیت هستند و بدون مشکل ! البته طبیعتا اگه اسلیم بخری برق کمتری مصرف می کنه و خوب بهتر هست .

پ.ن : در پایان این رو هم باید در نظر بگیری که ps3 هم یه وسیله الکترونیکی هست ! و مثل بقیه وسایل الکترونیکی باید باهاش رفتار بشه !
موفق باشی

usbili

کاربر سایت
Jun 18, 2009
176
نام
حامد
شما عضو جدیدی؛ اولا خوش آمد میگم بهت.
دوما تو همچین تاپیک هایی هرکی که مشکل داره پست میزنه، کلی آدم دیگه که مشکلی ندارن چیزی نمیگن و شما اونا رو نمیبینی.
PS3 کلا دستگاه کم خطریه، شما که اینقدر نگرانی اصلا سمت 360 نری یه وقت.

بین Fat و Slim هم بین علما اختلافه.

خیلی ممنون
بله عضو جدیدم
سمت 360 که اصلا نمیرم.اینو میدونم
ولی از بین fat کدومش بهتره.
من شنیدم 160GB
درسته ؟
قیمت حدودی روزشم بگین ممنون میشم. یا یه سایت معرفی کنید قیمت زده باشن

usbili

کاربر سایت
Jun 18, 2009
176
نام
حامد
عمده ترین مشکل از کار افتادن لنز دستگاه و همون چراغ زرد هست . که همونطور که دوستان گفتن بسیار نادر هست . از علت های اصلیش هم استفاده از dvd های 100 تومنی هست :biggrin1: ( سینا ) یه سری دوستان دیگه هم به قول خودشون عین سرور از دستگاه کار کشیدن و توی محیط ها فوق العاده بسته ! بعد 3 سال لنزش از کار افتاده ! ( ارش ) حالا نتیجه این می شه :

اگه با دستگاه خیلی خیلی بد رفتار کنی و اصلا مراعاتش رو نکنی ( کمتر از 3 درصد احتمال خرابیش هست)
اما اگه با دستگاه درست رفتار کنی و مراعاتش رو بکنی . احتمال خرابی می شه صفر درصد ! کلا با خیال راحت دستگاه رو بخر چون از لحاظ کیفیت حرف اول رو می زنه .

پ.ن : فرقی هم نداره چه مدلی بخری . همشون با کیفیت هستند و بدون مشکل ! البته طبیعتا اگه اسلیم بخری برق کمتری مصرف می کنه و خوب بهتر هست .

پ.ن : در پایان این رو هم باید در نظر بگیری که ps3 هم یه وسیله الکترونیکی هست ! و مثل بقیه وسایل الکترونیکی باید باهاش رفتار بشه !
موفق باشی

ممنون دوست عزیز :love:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام

چند بار دستگاه وسط Uncharted 2 فریز کرد و رنگ هاش بهم ریخت، منم اهمیّت ندادم و فک کردم ایراد از بازیه. 2بار هم تو Oblivion اینطوری شد ولی اونجا رنگا بهم نمیریخت. جفتش رو به حساب بازی گذاشتم چون پورت Oblivion روی PS3 یه کمی مشکل داره. تا اینکه امروز تو XMB (منوی اصلی دستگاه) هم فریز کرد و رنگاش بهم ریخت.

دستگاه 20 گیگ NTSC/J هستش با آخرین Firmware.

چیکار کنم؟

The Punisher

کاربر سایت
Feb 1, 2008
1,628
نام
Ali
سلام

چند بار دستگاه وسط Uncharted 2 فریز کرد و رنگ هاش بهم ریخت، منم اهمیّت ندادم و فک کردم ایراد از بازیه. 2بار هم تو Oblivion اینطوری شد ولی اونجا رنگا بهم نمیریخت. جفتش رو به حساب بازی گذاشتم چون پورت Oblivion روی PS3 یه کمی مشکل داره. تا اینکه امروز تو XMB (منوی اصلی دستگاه) هم فریز کرد و رنگاش بهم ریخت.

دستگاه 20 گیگ NTSC/J هستش با آخرین Firmware.

چیکار کنم؟
سلام
من هم از وقتی که Firmware 3.10 رو ریختم از این مشکلات پیش اومده, چند دفعه توی XMB فریز کرده, چند دفعه توی U2, (مثلا مرحله The Monastry, دوربین داشت از کف زمین ما رو نشون میداد و ما هم طبقه آخر بودیم! بعدش هم فریز کرد!)
Firmware 3.00 رو ریختم مشکل فریز شدن برام بوجود اومد. 3.01 رو ریختم حل شد. حالا دوباره با این 3.10 شروع شده!:confused:

shahab25

کاربر سایت
Dec 10, 2007
9
سلام دوستان.
من دیروز یک ps3 slim 250 گرفتم. امروز بازی متال گیر رو گذاشتم اما هنگام شروع بازی دستگاه هنگ کرد.الان بازی رو هم که در آوردم وقتی دستگاه رو روشن می کنم فقط آرم ps3 می آد و دستگاه هنگ می کنه هر کاری می کنم کار نمی کنه،دکمه خاموش رو نگه میدارم دستگاه ریست می شه ولی با روشن شدن دوباره هنگ می کنه؟

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام دوستان.
من دیروز یک ps3 slim 250 گرفتم. امروز بازی متال گیر رو گذاشتم اما هنگام شروع بازی دستگاه هنگ کرد.الان بازی رو هم که در آوردم وقتی دستگاه رو روشن می کنم فقط آرم ps3 می آد و دستگاه هنگ می کنه هر کاری می کنم کار نمی کنه،دکمه خاموش رو نگه میدارم دستگاه ریست می شه ولی با روشن شدن دوباره هنگ می کنه؟
منظورت اینه که بعد از لوگو نمیره تو منو؟

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام
من هم از وقتی که Firmware 3.10 رو ریختم از این مشکلات پیش اومده, چند دفعه توی XMB فریز کرده, چند دفعه توی U2, (مثلا مرحله The Monastry, دوربین داشت از کف زمین ما رو نشون میداد و ما هم طبقه آخر بودیم! بعدش هم فریز کرد!)
Firmware 3.00 رو ریختم مشکل فریز شدن برام بوجود اومد. 3.01 رو ریختم حل شد. حالا دوباره با این 3.10 شروع شده!:confused:
مشکل من شدید شده، نمیشه بازی کرد دیگه. واسه تو یه سری رنگ سبز میاد رو صفحه؟ رنگاه قاطی میشن؟

میخوام امروز factory reset کنم ببینم میشه یا نه.

تعمیر کار خوب PS3 تو سایت داریم؟

The Punisher

کاربر سایت
Feb 1, 2008
1,628
نام
Ali
مشکل من شدید شده، نمیشه بازی کرد دیگه. واسه تو یه سری رنگ سبز میاد رو صفحه؟ رنگاه قاطی میشن؟

میخوام امروز factory reset کنم ببینم میشه یا نه.

تعمیر کار خوب PS3 تو سایت داریم؟
نه مشکل من خیلی شدید نیست.
نه رنگا قاطی نمیشن! (اگه رنگا قاطی بشن مشکل از GPU هست؟)

shahab25

کاربر سایت
Dec 10, 2007
9
خوب! یه سوال قبل از این که راه حل آخرو انجام بدی! شما ps3 رو به نت وصل کردی؟؟؟
نه وصل نکردم. در ضمن یکی از دوستان می گفت که باید دستگاه رو ریکاوری کنی. می خواستم بدونم که این کار درستی هست یا نه و اگه درسته چطوری انجام میدن؟
با تشکر

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
نه وصل نکردم. در ضمن یکی از دوستان می گفت که باید دستگاه رو ریکاوری کنی. می خواستم بدونم که این کار درستی هست یا نه و اگه درسته چطوری انجام میدن؟
با تشکر
بله باید ریکاوری یا rebuild data کنی!
به این شکل عمل کن!
اول کنسولو خاموش کن ( منظور حالت استند بای هست) بعد دستتو اینقد نگه دار رو کلید پاور تا روشن بشه و 3 تا بوق یا بیپ بزنه! بعد یه پیغام میاد که دسته رو با کابل usbبزن به کنسول بعدش یه منو میاد با چندین گزینه ! پیشنهاد من اینه که اول rebuild data کنی که اگه واقعا اتفاق خاصی نیوفتاده اطلاعات رو بازیابی کنه و مشکل حل بشه بعد از انتخاب این گزینه احتمالا چند تا سوال در مورد تنظیم رزولوشن و امثال این میپرسه بعدش بذار کار خودشو بکنه!ممکنه 2-3 بار هم خودش ریستارت کنه ولی کاریش نداشته باش تا کارشو بکنه
و اگه در آخر دیدی درست نشد میتونی از گزینه های دیگه مثل فرمت و سیستم ریکاوری و ... استفاده کنی

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
اقا سلام :((:((:((

اقا من تازگی ها حوله حوشه 2 هفته ای میشه که کلوب پلی 3 باز کردم و سه تا دستگاه خریدم نو (البته فکر کنم )خریدم و دو دستگاه ماله خودم یکی پلی 2 و اونکی هم پلی از اون قدیمی ها و اون دستگاه که خریدم دو تا پال بود و یکی هم j بود من صبح پریروز امدم دستگاه پال را روشن کنم بعد اول مارک پلی 3 امد بعد یکدفعه یک صحفه قرمز مانند امد و چیزهای عجیب غریب مثله پیام امد روی صحفه و متاسفانه انگلیسی نبود و حتی ژاپنی هم نبود نمیدونم ماله کدام کشور بود زبانش خلاصه به داییم گفتم دستگاه را ببر به تعمیر گاه و ببین چه مرگشه و اون برد و مغازه دار گفت حتما موقعی دستگاه را خاموش کردی که داشته لود میکرده یا دانلود من که داخله کلوب دانلود نمی کردم و من همیشه خودم دستگاها را خاموش و روشن میکنم و نمیزارم بچه ها دست بزنند و من مطمعنم اول صبر کردم سیو بکنه بعد خارج شدم و بعد خاموش کردم خلاصه تعرف گفت اقا خرجش میشه 50 تومان و اگر درست نشد باید بره تهران:angry::cursing::nospam:ای خدا شانس را مبینی
بعد امروز حالا امدم اون دستگاه را که پال هست را روشن کنم و دیدم اینم شده مثله اون یکی کلا یک زده حاله اساسی خوردم امروز و اصلا هم کار نکردم ای خدا چه بدشانسی بزرگی
و چون من اولین باری که مبینم چنین چیزی را و من اصلا توی هبچ جای ایران تا حالا چنین چیزی بر نخورده بودم و جایی هم نشنیده بود
فکر کنم بخاطر اینه که پاله نه ؟؟؟/
اخه اون یکی که j اصلا هیچیش نشد عجیبه :confused:
حالا شما میگید من چه کار کنم به نظرتان خودم نمی توانم درستش کنم :smoke1:

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
اقا سلام :((:((:((

اقا من تازگی ها حوله حوشه 2 هفته ای میشه که کلوب پلی 3 باز کردم و سه تا دستگاه خریدم نو (البته فکر کنم )خریدم و دو دستگاه ماله خودم یکی پلی 2 و اونکی هم پلی از اون قدیمی ها و اون دستگاه که خریدم دو تا پال بود و یکی هم j بود من صبح پریروز امدم دستگاه پال را روشن کنم بعد اول مارک پلی 3 امد بعد یکدفعه یک صحفه قرمز مانند امد و چیزهای عجیب غریب مثله پیام امد روی صحفه و متاسفانه انگلیسی نبود و حتی ژاپنی هم نبود نمیدونم ماله کدام کشور بود زبانش خلاصه به داییم گفتم دستگاه را ببر به تعمیر گاه و ببین چه مرگشه و اون برد و مغازه دار گفت حتما موقعی دستگاه را خاموش کردی که داشته لود میکرده یا دانلود من که داخله کلوب دانلود نمی کردم و من همیشه خودم دستگاها را خاموش و روشن میکنم و نمیزارم بچه ها دست بزنند و من مطمعنم اول صبر کردم سیو بکنه بعد خارج شدم و بعد خاموش کردم خلاصه تعرف گفت اقا خرجش میشه 50 تومان و اگر درست نشد باید بره تهران:angry::cursing::nospam:ای خدا شانس را مبینی
بعد امروز حالا امدم اون دستگاه را که پال هست را روشن کنم و دیدم اینم شده مثله اون یکی کلا یک زده حاله اساسی خوردم امروز و اصلا هم کار نکردم ای خدا چه بدشانسی بزرگی
و چون من اولین باری که مبینم چنین چیزی را و من اصلا توی هبچ جای ایران تا حالا چنین چیزی بر نخورده بودم و جایی هم نشنیده بود
فکر کنم بخاطر اینه که پاله نه ؟؟؟/
اخه اون یکی که j اصلا هیچیش نشد عجیبه :confused:
حالا شما میگید من چه کار کنم به نظرتان خودم نمی توانم درستش کنم :smoke1:
شما اول میومدی اینجا یه صلاح مشورتی میکردی بعد میرفتی دستگاه بخت برگشته رو میدادی زیر دسته عزیزانی که تا دیروز ضبط تعممیر میکردن!
شاید با یه فرمت یا ریکاوری مشکل حل بشه ! هرچه سریعتر دستگاه رو پس بگیر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر